Bralni izziv 2016 – Jerneja

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Celje
Kontakt:

Vse se vrača, vse se plača - Jo Barrett

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 31 jul 2016, 10:21

Vse se vrača, vse se plača
od Jo Barrett

Izziv: po priporočilu tvojega sorodnika
Ocena:
Povezave:
Bralnica
Goodreads
Celoten komentar - blog

Opis:
Lagal ji je, jo prevaral. Uničil ji je življenje. Bi ga bilo težko umoriti? Medaline Piatro je štiri leta življenja posvetila zaročencu Carltonu - v zameno je dobila romanco, rože in seks, kakršnega dotlej še ni doživela. In nato se je znebil - nič drugače kot po elektronski pošti. Izrabil jo je, zlomil ji je srce... in jo celo spravil ob službo, ki ji je pomenila vse.

Zdaj je Maddy na pohodu. Hoče zadoščenje in hoče nazaj svojo kariero. A Maddy bo spoznala, da maščevanje, naj bo še tako upravičeno, ni tako preprosto, kot se sprva zdi. Ni preprosto - niti s strupenimi kolači z arzenikom, niti s pomočjo nasvetov in dobrih želja najboljše prijateljice.

"Ni ljubezenska zgodba", je podnaslov oz. opomba pod naslovom knjige.

Mnenje:
Knjigo mi je priporočila sestra, najverjetneje pa bi jo v vsakem primeru prebrala, saj je neprestano govorila o njej. Zaradi vsega kar sem slišala sem pričakovala res zabavno knjigo. Na koncu pa sem se zalotila kako obračam strani in čakam na smešne trenutke, nakar se knjiga konča.

Kljub vsemu pa lahko rečem, da je prisrčno branje. Zgodbo spremljamo iz Maddyjinih oči. Poglavja pa so dvojna, ena govorijo o njenem razmerju z Carltonom, druga pa so postavljena v sedanjost, torej čas maščevanja. Najprej me je to motilo, vendar sem se hitro privadila. Proti koncu pa se obe pripovedi združita v neko celoto. Ta drugačnost v poglavjih mi je bila všeč, saj so ponavadi vsi ženski romani napisani po istem kopitu.
Nazadnje uredil/a Jerneja dne 19 sep 2016, 17:16, skupaj urejeno 1 krat.
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Bratovščina prstana - J.R.R. Tolkien

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 01 avg 2016, 08:55

Bratovščina prstana
od J.R.R. Tolkien

Izziv: knjiga, ki jo je napisal moški
Ocena:
Povezave:
Bralnica
Goodreads
Celoten komentar - blog

Opis:
Gospodarov prstanov je trilogija postavljena v magični svet. V prvem delu, Bratovščina prstana, spoznamo mladega hobita Froda Bisagina, ki od svojega stria podeduje prstan. Kmalu za tem izve, da je od prstana odvisna usoda sveta. Prstan je treba uničiti in to ne bo lahko delo. Frodo se zato odpravi na nevarno potovanje, ki b ise naj končalo pri gori Pogube. Na njegovi poti pa mu pomaga bratovščina prstana. V bratovščini so tako predstavniki ljudi, čarovnik, vilinec, štirje hobiti in škrat. Bodo uspeli s svojo misijo ne glede na to kakšna nevarnost jim preži?

Mnenje:
J.R.R. Tolkien je človek, ki ga pozna ves svet. Je pa tudi moški, zato menim, da je ravno pravšnji za tale izziv :)
Knjigo sem si že predolgo časa želela prebrati. In končno sem to tudi storila.
Kljub začetni nemotivaciji za branje, pa kmalu ujame stil pisanja in padeš v zgodbo.
Všeč mi je Tolkienov slog pisanja ali naj raje rečem, da je gospod Branko Gradišnik opravil čudovito delo, ko je prevedel tole knjigo. Jezik je neobičajen, včasih moraš kakšen stavek prebrati tudi dvakrat, da ga v polnosti razumeš. Ampak nič ne dé, to le še potrdi, da je Tolkien res mojster. Poleg proze je veliko tudi pesmi, ki hobite spremljajo na vsakem koraku.
Zgodba me je navdušila in sedaj se sprašujem le, zakaj se nisem spravila teh knjig brati prej, navsezadnje ima Tolkien spet prav: ni nujno, da se, kar je zlâto sveti
Edino kar pa me je zmotilo v toliki meri, da je knjigi znižalo oceno pa je občasno dolgovezenje. Veliko se dogaja, a le malo zgodi, zato se lahko ob zapletenih povedih, kar kmalu izgubiš in pozabiš, kaj se v resnici dogaja. Kljub temu, pa knjigo uvrščam med svoje najljubše knjige.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Kiera Cass - Elita

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 08 avg 2016, 13:26

Elita
od Kiera Cass

Izziv: knjiga, ki vsebuje ljubezenski trikotnik
Ocena:
Povezave:
Bralnica
Goodreads
Celoten komentar - blog

Opis:
Izbor se je začel s 35 dekleti. Ostalo jih je le šest.
America še vedno ni prepričana, koga si želi. Maxona, ki lahko naredi njeno življenje pravljico, ali Aspena, njeno prvo ljubezen?
Vse, kar si želi, je čas. Ampak ostala dekleta vejo točno, kaj hočejo in njena neodločnost jo lahko stane vsega.

Mnenje:
Elita je drugi del serije Izbira. Ker mi je bil že prvi del všeč, sem se odločila, da bom prebrala celotno serijo.
Prvi del govori predvsem o tekmovanju, drugi pa se osredotoči na Americino razpetost med Maxonom in Aspenom. Vzpostavi se ljubezenski trikotnik zaradi česar je ta knjiga ravno prav za izziv: knjiga, ki vsebuje ljubezenski trikotnik.

Drugi del serije pa me ni preveč navdušil. Še vedno mi je bil zelo všeč, ampak se mi je na trenutke zdel razvlečen. To pa nikakor ne pomeni, da se mi je knjiga vlekla. Daleč od tega, prebrala sem jo na mah.

Kakor sem že prej omenila me je razočaralo pomanjkanje dogajanja, v mislih imam tiste napete momente, ko zadržuješ sapo in čakat, da se bodo stvari začele razpletati. Med branjem sem na trenutke tudi zavijala z očmi, saj mi je ta njena razpetost šla na živce. Ampak kaj ko ravno to daje knjigi tisto nekaj, kar ostale knjige nimajo. Dogajanje je glede na temo realno in korektno opisano, saj tudi v resničnem življenju ne moreš ukazovati srcu.

Zelo pa mi je všeč, da se Amerika na koncu odločila koga si njeno srce želi in za koga se bo sedaj borila :106: Prav tako pa me je presenetilo, da jo toliko ljudi podpira, ne glede na to kaj pravijo ankete javnega mnenja.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

End of Eternity - Loretta Lost

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 10 avg 2016, 17:11

End of Eternity
od Loretta Lost

Izziv: knjiga, ki si jo prebrala v enem dnevu
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Mislila je, da njeno življenje postaja boljše.
Nato pa je našla moževo truplo kako visi z lestenca.

Carmen Winters je v šestem mesecu nosečnosti, ko se ji sesuje svet in ga mora sedaj nanovo sestaviti. Še preden pa bi lahko začela žalovati jo možev najboljši prijatelj Bradford West začne zapeljevati. Ona pa je preveč čustveno razvrana, da bi se mu lahko uprla.

Nato pa izve, da je njena sestra Helen v bolnišnici, ter da obstaja verjetnost, da ne bo preživela. Prepričana je, da sta moževa smrt in sestrina nesreča nekako povezana. Ampak Carmen ne ve, da se bodo razkrile grozne skrivnosti, ki jo lahko potisnejo čez rob in povzročijo, da izgubi še tisto malo razuma, ki ji ga je ostalo.

Mnenje:
Pred časom sem prebrala serijo Clarity, ki mi je bila precej všeč. Sedaj pa sem v roke prijela nadaljevanje, ki govori o Helenini sestri Carmen. Čeprav me opis ni preveč pritegnil sem se odločila, da ji dam priložnost.

Knjigo sem prebrala v manj kot 4 urah, zato se mi zdi, da je čisto primerna za ta izziv.

Carmen mi za razliko od Helen ni bila všeč, z njo se nisem mogla poistovetiti, saj je počela zelo nerazumne stvari. Še preden bi minil en dan od samomora njenega moža, se že poljublja z drugim. Nato se zaljubi v tretjega in ta jo odpelje na možev pogreb. Na koncu pa se z Bradfordom mečka na moževi krsti :105: Knjiga je po mojem mnenju obupna, kljub vsemu pa morem poudariti, da so bili pogovori z Owenom precej zanimivi in to je najbolj pripomoglo, da sem jo ocenila z 2.

Zgodba ni nič posebnega, hitro je berljiva, ampak polna čudaških dogodkov. :118: Prav tako pa mi ni bilo všeč, da se v tej knjigi podre konec serije Clarity. Pričakovala sem, da bo Helen sedaj živela mirno življenje, ne pa da bo pristala v komi
Nazadnje uredil/a Jerneja dne 25 okt 2016, 16:19, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe - Benjamin Alire Sáenz

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 24 avg 2016, 21:31

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe
od Benjamin Alire Sáenz

Izziv: knjiga, kjer glavni junak ni belec
Ocena:
Povezave:
Bralnica
Goodreads
Celoten komentar - blog

Opis:
Aristotle je jezen najstnik, katerega brat je v zaporu.

Dante je vseved z nenavadnim pogledom na svet.

Ko se prvič srečata pri bazenu, se zdi da nimata nič skupnega. Ampak ko samotarja preživljata skupaj vedno več časa, odkrijeta da imata prav posebno prijateljstvo - takšno ki spreminja življenja in ostane za večno. In to prijateljstvo pokaže Ariju in Danteju resnico o njiju samem in o ljudeh kakršnih želita biti.

Mnenje:
Knjigo sem najprej mislila uvrstiti v drugi izziv, nato pa sem jo začela brati. Tolikokrat se je omenilo, da je Ari Mehičan, da sem si nato premislila in jo uvrstila pod tegale.

Knjiga ima čudovito naslovnico in po spletu krožijo same dobre besede o njej. Vedela sem, da sodi v žanr LGBT, ker pa še nikoli nisem brala knjige, ki bi sodila v ta žanr nisem vedela kaj pričakovati. Nekako sem imela kar strah pred branjem tovrstne knjige, ampak za prazen nič.

Na začetku me je čisto posrkala vase, nato pa je Dante odšel in zgodba je postala rahlo dolgočasna. Sedaj bolj spremljamo Arija, kako se sooča z vsakdanjimi skrbmi. Ni mi všeč njegova črnogledost, zato sem bila izredno vesela, ko se mu je ponovno pridružil stari prijatelj. Kljub temu, pa zgodba v meni ni vzbudila prejšnjega zanimanja.

Knjiga na lep način predstavi odraščanja in kaj se zgodi, če se namesto z dekleti raje poljubljaš s fanti.
I always wound up getting into these conversations with my mother that I didn't want to have
We don't always make the right decisions. We do the best we can.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Harry Potter and the Cursed Child - J.K.Rowling

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 29 avg 2016, 12:54

Harry Potter and the Cursed Child
od J.K.Rowling

Izziv: knjiga, ki jo drugi kritizirajo
Ocena:
Povezave:
Bralnica
Goodreads
Celoten komentar - blog

Opis:
V uradnem nadaljevanju čarovniške sage je priljubljeni junak zgaran uslužbenec ministrstva za čaranje, mož in oče treh otrok. Zgodba, ki se dogaja 19 let po zaključku zadnje knjige z naslovom Harry Potter in svetinje smrti je nastala kot scenarij za dvodelno igro.

Nadaljevanje se osredotoča na Harryjevega najmlajšega sina Albusa Robausa, ki se spopada s težo družinske zapuščine, ki si je ni nikoli želel.

Harry pa se ob tem spopada s preteklostjo, ki nikakor noče ostati tam, kamor spada; oče in sin se bosta ob zloveščem spajanju preteklosti in sedanjosti soočila z neprijetno resnico: včasih se tema skriva na najbolj nepričakovanih mestih.

Mnenje:
Pričakovali smo jo, čakali smo jo in sedaj je končno tu. Knjiga, ki je izšla na dan Harryjevega rojstva nas ponovno popelje v svet čarovnikov.
Nova knjiga o slavnem čarovniku se nadaljuje točno tam, kjer se je končal 7.del. Pravzaprav se zadnje poglavje Svetinj smrti ponovi tukaj, liki se ti na ta način predstavijo. Čeprav roko na srce ali jih je kdo pozabil?

Veliko se je govorilo o tej knjigi, mnenja pa so se večinoma delila. Eni so bili nad knjigo navdušeni, drugi pa so bili nad njo totalno razočarani. Jaz sem nad njo navdušena :106:

Pred branjem sem imela mešane občutke, spraševala sem se: Ali mi bo sploh všeč? Kaj pa če mi uniči konec? Kaj če ne bo zanimiva? Ali bo Harry sedaj res čisto zdelan, kakor piše v opisu? Kaj se bo sploh dogajalo?
Sedaj se samo smejim tem svojim dvomom.

Knjiga je super, boljša od najboljšega scenarija, ki sem ga pričakovala! Žal pa je ne uvrščam med svoje najljubše knjige, saj se mi je na trenutke zdelo, da pisateljica pretirava.Čeprav bodo zame Svetinje smrti še kar predstavljale zaključek serije, je tale knjiga vsekakor čudovit dodatek, ki nam ponovno pokaže iz kakšnega testa so Potterji in kaj bi bilo če…

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

P.S. I Like You - Kasie West

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 06 sep 2016, 00:25

P.S. I Like You
od Kasie West

Izziv: knjiga, ki je izšla leta 2016
Ocena:
Povezave:
Bralnica
Goodreads
Celoten komentar - blog

Opis:
Kaj če je oseba v katero se zaljubljaš totalen neznanec?

Nekega dne se Lily dolgočasi pri kemiji, vzame svinčnik in na mizo napiše del svoje najljubše pesmi. Naslednjega dne ugotovi, da ji je nekdo odpisal. Kmalu si Lily in skrivnosten odpisovalec izmenjujeta sporočilca, besedila pesmi in celo skrivnosti.

Potem pa Lily odkrije da je odpisovalev fant in na nek način se zaljubi vanj. Z najboljšo prijateljico se odločita odkriti kdo je skrivnostnež. Ko pa je skrivnost razkrita se izkaže, da je odpisovalec zadnja oseba na katero bi pomislila.

Sedaj ko pozna resnico ali bo Lily sposobna prisluhniti svojemu srcu?

Mnenje:
Knjiga je izšla 26. julija letos.

Glavna junakinja Lily mi je bila svojim humorjem takoj všeč. Ni nekaj posebnega, je običajno dekle, ki se ob določenem predmetu vedno dolgočasi. Njen odpisovalec pa je tudi več kot navaden najstnik. Je kompleksna oseba, ki ti hitro priraste k srcu s svojo odkritostjo.

Rada berem raznovrstne knjige, ponavadi sežem med ya Fantasy ali Dystopio. Občasno pa tudi po kakšni contemporary romance, kamor sodi tudi tale. Tovrstne knjige berem predvsem, ko imam preveč časa in bi se rada sprostila, saj so zabavne, lepe in hitro pozabljive.

Seveda je zgodba predvidljiva, ampak je toliko več od tega s kom bo na koncu izmenjala poljub. Romantika v knjigi je prisrčna, realna. Najprej sem mislila, da bo glavni point v tem, da bo ugotovila, kdo je skrivni odpisovalec. Ampak ne, ko ugotovi, se zgodba šele zares prične. Ravno zaradi tega pa sem se nad knjigo navdušila v tolikšni meri, da sem ji podala najvišjo možno oceno.

Zgodba je zanimiva in posledično knjigo hitro prebereš. Sama sem bila na koncu presenečena, da je že konec, saj bi še kar brala dalje.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

The Gates of Rome - Conn Iggulden

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 19 sep 2016, 13:53

The Gates of Rome
od Conn Iggulden

Izziv: zgodovinski roman
Ocena:
Povezave:
Bralnica
Goodreads
Celoten komentar - blog

Opis:
Prvi del serije Imperator, Rimska vrata govori o Cesarju in Brutusu, občudujočem sinu in posvojeni barabi, ki odraščata na kmetiji izven Rima. Pisatelj je ustvaril čisto novega Cesarja, ki pa ima še vedno nekaj potez tistega, ki ga poznamo.

Eden izmed najbolj popularnih zgodovinskih romanov vseh časov.

Mnenje:
To je knjiga o odraščanju fantka, ki je kasneje postal mož, ki je vladal veliko večjemu delu sveta, kot pa le rodnim sedmim gričem. o je zgodba o Juliju Cezarju. Čeprav o njegovem otroštvu ni veliko znanega, kakor poudari tudi pisatelj, je ta opravil odlično delo in knjiga ni samo izredno berljiva ampak je tudi nadvse razburljiva.

Bralni izziv me je pripravil, da sem ponovno v roke vzela zgodovinsko knjigo. Saj ne, da tovrstnih knjig ne bi marala, le časa si ne vzamem zanje. Tokrat pa sta me mama in sestra prepričali, da je to knjiga zame. In seveda sta imeli prav.

Všeč mi je, da v knjigi ni olepševanje, čeprav bi mi prihranilo marsikatero obračanje želodca. Kar se je zgodilo, se je zgodilo, ni potrebe po olepševanju, saj bi potem ljudje dobili popolnoma napačno sliko o poteku bojev, vojn in izmaličevanju.

Zgodba je korektno napisana in na koncu knjige je celo dodatek v katerem so zabeleženi vsi dogodki, ki odstopajo od resničnega poteka dogajanja. Knjiga je zaradi tega le še bolj super.
Njegovega otroštva je bilo konec, čeprav je bil še otrok. Mesto ga je klicalo, čeprav se še ni čutil pripravljenega. Senat ga je klical in to ga je navdajalo s strahom.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

City of Bones - Cassandra Clare

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 26 sep 2016, 14:13

City of Bones
od Cassandra Clare

Izziv: knjiga po kateri so posneli serijo
Ocena:
Povezave:
Bralnica
Goodreads
Celoten komentar - blog

Opis:
Clary Fray, petnajstletno dekle, si nikoli ni mislila, da bo kadarkoli na lastne oči videla umor. Toda ta umor, ki je sam po sebi grozljivo dejanje, je bil še bolj čuden, saj so ga zakrivili trije najstniki s čudnimi tatuji in nenavadnimi orožji. Nato je truplo izginilo in na njegovem mestu ni ostalo nič. Clary s takšno zgodbo ni mogla poklicati policije, saj ni bilo dokazov, da je fant zares obstajal, kaj šele, da so ga ubili. Če je to res bil fant?

Tako Clary prvič spozna Shadowhunter-je, katerih naloga je uničevati zlo na Zemlji. Tukaj prvič spozna tudi Jace-a, ki je prav tako shadowhunter in zgleda kot angel, a se obnaša kot bedak. Ko Clary-na mama izgine, se Clary znajde v Jace-ovem svetu, odločena, da se maščuje. Toda zakaj bi demoni želeli njo ali njeno mamo? In zakaj se Clary dogajajo stvari kot se?

Mnenje:
Knjigo sem lani sicer že prebrala, ampak sem letos, ko sem v knjižnici videla, da je celotna serija na voljo, hitro sklenila da jo preberem od začetka do konca.
Razumljivo je, da mi ni bila tako napeta kakor prvič, saj sem navsezadnje vsebino že poznala. Nekaj podrobnosti pa mi je vseeno ušlo iz spomina, tako da sem bila ponovno presenečena.

Pri knjigi je vsekakor edinstveno to, da je tema nekaj še nebranega/nevidenega. Svet je dobro postavljen, čeprav se mi zdi, da je preveliko stvari na hitro razloženih, tako se še po koncu sprašuješ kaj točno se je kje zgodilo in zakaj. Pa nič zato, serije naj bi te pustile zmedene, saj si na ta način avtor zagotovi, da boš prebral tudi naslednje dele v seriji.

Zgodba je zanimiva in večinoma nepredvidljiva ter polna akcije. Res! Veliko se dogaja, skorajda ni trenutkov, ko bi le spoznaval like in se le-ti ne bi borili ali pa bili na nujni poti nekam. Neprestano te zanima, kaj se bo zgodilo in skorajda nimaš časa knjige odložiti.

Clary je osrednja junakinja, preko katere spoznamo svet lovilcev senc. Presenetil me je njen pogum, saj sama v podobni situaciji ne bi niti približno odreagirala tako kakor je ona. No, mogoče bi, če bi bil zraven Jace. Fant, ki mora vedno imeti zadnjo besedo, ki se norčuje iz vseh, pa ga imajo še vedno radi. Sam sebe je poln a kdo bi si mislil, knjigo to neizmerno popestri.

Januarja letos pa so začeli s predvajanjem serije Shadowhunters, ki je prirejena po seriji.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Red Queen - Victoria Aveyard

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 31 okt 2016, 10:44

Red Queen
od Victoria Aveyard

Izziv: knjiga, ki ima v naslovu barvo
Ocena:
Povezave:
Bralnica
Goodreads
Celoten komentar - blog

Opis:
Svet je razdeljen na srebrno in rdečo kri.

Rdeči so navadni ljudje, kjer vlada Srebrna elita, ki posreduje nadnaravno moč. Za Mare Barrow, sedemnajstletno Rdeče dekle, ki je obsojeno na revščino, se zdi, da se ne bo nikoli nič spremenilo.

Vse dokler ne začne delati v Srebrni palači. Tukaj, kjer jo obkrožajo ljudje, ki jih najbolj sovraži, Mare odkrije, da ima kljub svoji rdeči krvi
smrtonosno moč.

Ker se Srebrni bojijo njenega potenciala, jo razglasijo za dolgo izgubljeno Srebrno princeso ter jo zaročijo s Srebrnim princem. Kljub temu, da Mare ve, da jo lahko ubijejo zaradi enega napačnega koraka, potihoma pomaga Rdeči straži do padca Srebrnega režima.

Ampak ta svet je poln izdaja ter laži in Mare se udeleži nevarnega plesa - Rdeči proti Srebrnim, princ proti princem in Mare proti svojemu srcu.

Mnenje:
Ne samo, da ima knjiga v naslovu barvo. Barva krvi je v tej knjigi, eden izmed najpomembnejših dejavnikov. Glede na to ali je tvoja kri rdeča ali srebrna je odvisno celotno tvoje življenje. Vendar to ne drži za Mare. Ona je posebna, drugačna. Kljub temu, da je njeni kri rdeča, ima svojevrstno nadnaravno moč, ki je Rdeči nikoli ne bi smeli imeti.

O knjigi se je veliko govorilo, dobila je tudi Goodreads nagrado. Na to-read seznamu sem jo imela precej dolgo, vendar je ta bralni izziv razlog, da sem jo prebrala. In ni mi žal.
Kljub temu, da so dandanes popularne knjige, kjer ima glavni junak/junakinja neko posebno moč s katero lahko spremeni svet na boljše, se mi zdi, da se Red Queen vseeno razlikuje od njih. Zgodba sama niti ne toliko, bolj je pomembno tukaj omeniti Mare. Ona je črnogleda, vsaj na začetku je to zelo opazno. In priznati moram, da me je to tudi precej zmotilo. Kasneje, ko se zgodba začne razvijat, to ni več tako opazno, pa vendar se vidi v njenih dejanjih.

Glavni lik se tudi razlikuje od ostalih herojev, kot so Katniss (Igre lakote) ali pa recimo Tris (Razcepljeni). Ona je sicer navezana na družino, ampak pri doseganju teh ciljev ni osredotočena na njeno varnost. To pa je precej presenetljivo za glavni lik, ki naj bi bil utelešeno dobro. Ravno zato mi je Mare na svojevrsten način všeč. Dela napake, ki ogrozijo vse, zaupa napačnim, laže dobrim, povzroča zlo. Pa je zato slaba? Če si prebrala knjigo menim, da ti je odgovor jasen.

Red Queen je posebna tudi zaradi konca. Marsikatera zgodba na koncu pokaže skritega asa, ki ga je imela več čas v rokavu. Vsi smo presenečeni a smo to navsezadnje pričakovali. Pri tej knjigi pa dvomim, da boš ugotovila razplet/konec. Sama sem delno ugotovila, večinoma pa sem bila presenečena. In s tem mislim, ZARES PRESENEČENA.

Ljubezenski del je seveda tudi prisoten, kako da ne bi bil, saj gre navsezadnje za young adult dystopian book :) Naj glede te teme rečem, da se je kar težko odločiti. Jaz sem se kar hitro in zaenkrat kaže,da sem dobro izbrala hehe

Tole je sicer fanmade trailer, ki pa se mi zdi kar dober :D

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 2 gostov