Bralni izziv 2016 - ⋆Lucia⋆

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆
Opravljen celotni bralni izziv 2018

Bralni izziv 2016 - ⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 03 jan 2016, 21:34

Juhuhuu, pa ga imamo, bralni izziv 2016, komaj sem ga čakala! :jupi: Super naloge so letos, tole bo kar dober izziv za celo leto. <3 Komaj čakam, da začnem! :106:

Slika

Seznam nalog:

1) Knjiga, kjer glavni junak ni belec (3 točke)
2) Knjiga, ki ima v naslovu barvo (2 točki)
3) Knjiga, ki si jo prebral/a v enem dnevu (3 točke)
4) Knjiga, ki jo je napisala ženska (1 točka)
5) Knjiga avtorja, ki ga še nisi bral/a (2 točki)
6) Knjiga, ki ima v naslovu številko (2 točki)
7) Knjiga, ki je izšla na leto tvojega rojstva (3 točke)
8) Mladinska knjiga (2 točki)
9) Knjiga, ki jo je napisal slovenski avtor (3 točke)
10) Knjiga, ki jo je napisal moški (1 točka)
11) Knjiga, ki jo drugi bralci kritizirajo (3 točke)
12) Pet najljubših pravljic iz otroštva (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka)
14) Zgodovinski roman (2 točki)
15) Knjiga z LGTB vsebino (3 točke)
16) Knjiga, ki vsebuje ljubezenski trikotnik (1 točka)
17) Knjiga iz strokovnega področja (3 točke)
18) Knjiga, po kateri so posneli serijo (2 točki)
19) Knjiga, v kateri je v glavni vlogi žival (3 točke)
20) Knjiga, ki se dogaja v prihodnosti (2 točki)
21) Knjiga, v kateri je v glavni vlogi pevec (2 točki)
22) Po priporočilu tvojega sorodnika (1 točka)
23) Izšla leta 2016 (3 točke)
24) Knjiga o mitu ali legendi (2 točki)
25) Knjiga o tebi pomembni problematiki (3 točke)

Slika

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­――――――――――――――――――――――KNJIGE ZA CELOLETNI IZZIV――――――――――――――――――――――
1. Conn Iggulden: Imperator - Smrt kraljev
2. Kiera Cass: Elita
3. Jojo Moyes: Ob tebi
4. Conn Iggulden: Imperator - Polje mečev
5. Conn Iggulden: Imperator - Bogovi vojne
6. Amanda Quick: Poželenje
7. Conn Iggulden: Imperator - Kri bogov
8. Julie Garwood: Angel varuh
9. Cassandra Clare: Mesto pepela
10. Cassandra Clare: Stekleno mesto
11. Cassandra Clare: Mesto padlih angelov
12. Jojo Moyes: Skupaj
13. Julie Garwood: Ponosna srca
14. Maja Kalaš: Takoj pusti čevelj
Nazadnje uredil/a ⋆Lucia⋆ dne 31 dec 2016, 19:46, skupaj urejeno 34 krat.
You only live once, but if you do it right, once is enough.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

Re: Bralni izziv 2016 - ⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 06 jan 2016, 16:14

Izgubljeni simbol
od Dan Brown

Izziv: Knjiga, ki jo je napisal moški (1 točka)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Harvardski poznavalec simbolov Robert Langdon se znova znajde sredi neverjetnih skrivnosti. Tretja knjiga Dana Browna je še boljša od ostalih dveh, vsebuje še več starodavnih skrivnosti in avantur.

Mnenje:
Tako kot vse Brownove knjige mi je bila tudi tale noro dobra. Všeč mi je Robertovo poznavanje starodavnih misterij, legend, simbolov in vsega drugega. Pri teh knjigah obožujem, ker se celotna zgodba odvije v par urah oz. kvečjemu v enem dnevu. Ves čas je tako napeto in polno pričakovanja. Zgodba me je zelo pritegnila, ves čas sem trepetala, da Robertu uspe pravi čas vse razvozlati in rešiti življenje svojega prijatelja. Najbolj me šokira na koncu razkritje, kdo v resnici je Malah.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 09 jan 2016, 22:47

Moj brezupni fant
od Colleen Hoover

Izziv: Knjiga, ki si jo prebral/a v enem dnevu (3 točke)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Včasih te lahko resnica naredi bolj nemočnega, kot vse laži.

Ko sedemnajstletna Sky spozna Deana Holderja, fanta z ne preveč svetlim ugledom, jo nekaj vleče k njemu. Čudno, glede na to, da še nikoli prej ni čutila take privlačnosti. Glede na to, da je vedno prazno zrla v zvezde na njenem stropu, medtem ko so si fanti želeli, kaj več od le ne-preveč-vročih poljubov.

Ker pa Sky ve, da Holder prinaša le težave, se ga skuša izogibati. Vsi pa vemo, da to ni mogoče.

A Holder ni fant, za kakršnega se izdaja. Holder nosi veliko skrivnost. Skrivnost, ki mu jo Sky morda ne bo mogla nikoli odpustiti.

Mnenje:
Neverjetna knjiga! Najprej sem jo mislila za izziv uvrstiti pod mladinsko knjigo, ampak ker sem jo dobesedno "požrla" :105: v manj kot 20 urah sem jo z veseljem uvrstila pod izziv za knjigo, ki sem jo prebrala v manj kot enem dnevu. Redko katera knjiga me tako prevzame, da jo lahko z lahkoto preberem v par urah. Pričakovala sem tipično ljubezensko zgodbo, a je več kot to. Je lahkotna, zabavna, ljubezenska knjiga, ki te ob zabavnih dvogovorih, čustvenih scenah ne more pustiti hladnega.
Sky je super punca, ki živi malo nenavadno življenje zaradi šolanja doma in mamo, ki ne mara nobene tehnologije. Ampak ona rada bere in to mi je všeč. Je prijazna, zabavna, sproščena ... in kar največ šteje, ne meni se za zlobne govorice o sebi. Ima pa tudi najboljšo prijateljico Six s katero mata prav nore pogovre in smse :D všeč mi je tisto njuno vstopanje in izstopanje iz hiše skozi okno.
Holder je fant, ki bi si ga vsaka želela. Je skrivnosten, prijazen, lep za dol padit, duhovit, izviren ... skratka perfect guy. A kaj ko ima vsak super fant svoje skrivnosti. Skupaj sta tako fajn, prav uživala sem v tem kako je on oboževal Sky, jo spoštoval in zanjo bi naredil vse :106:
Knjigo brez vsakršne slabe vesti uvrščam med top 10 svojih najljubših knjig, kar sem jih prebrala. <3

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 09 jan 2016, 23:09

Poletni sestri
od Judy Blume

Izziv: Knjiga, ki jo je napisala ženska (1 točka)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Napeta pripoved opisuje živahna poletja dveh prijateljic. Vix in Caitlin sta si kot sestri delili vse - sobo, obleke, fante - ter življenjsko načelo, da nikoli ne bosta postali zdolgočaseni povprečnici. Vix je z leti odrasla v resno in odgovorno Victorio, Caitlin pa je ostala nepredvidljiva in razvajena lepotica. Ko se po nekaj letih potepanja po Evropi vrne domov, naredi nekaj nezaslišanega in usodno vpliva na mnoga življenja.

Nepozabna zgodba o prijateljstvu, ljubezni in družini, ki odločilno zaznamujejo naša življenja.

Mnenje:
Na začetku mi knjiga ni bila preveč všeč, a čez čas je postala malo bolj zanimiva in več se je začelo dogajati. Prijateljici Vix in Caitlin sta skupaj preživljali poletja na otoku pri Caitlinini družini. Jaz nisem razumela kako sta lahko prijateljici, bili sta si tako različni, Vix je bila tako mirna, preudarna, dobra punca ... Caitlin pa njeno popolno nasprotje, razvajena smrklja, ki ima polno denarja in si lahko privošči vse in vsakogar. Njun odnos mi je ves čas bil čuden, ampak po tem kar se je ugodilo z Brujem pa Caitlin nisem mogla oprostiti. Ne vem kako ji je lahko Vix. Pa tudi Bru se mi je takrat do konca zameril.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 09 jan 2016, 23:38

Lov na kovanec
od Michael Connelly

Izziv: Knjiga avtorja, ki ga še nisi bral/a (2 točki)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Henry Pierce je visokotehnološki računalniški izvedenec, ki na svojo novo telefonsko številko začne dobivati klice neznancev. Ti želijo Lilly, izjemno privlačno prostitutko. Pierce se odloči ugotoviti, kaj vse skupaj pomeni in kaj se je zgodilo z Lilly.

Mnenje:
Knjiga mi je po opisu zadaj delovala zanimivo, zato sem se odločila, da jo preberem, kljub temu, da avtorja ne poznam. Na začetku mi je bilo branje grozna muka, ker je opisovalo Henryjev poklic in raziskovalno delo s katerim se je ukvarjal. Bilo mi je blazno dolgočasno in sem že mislila odložit knjigo. Kljub slabemu začetku pa se je obetal dober konec. Knjiga je postala napeta, nepredvidljiva, polna skrivnosti, akcije ... Dobra kriminalka, super zamišljena. Vredno branja.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 15 jan 2016, 20:11

Ločil bom peno od valov
od Feri Lainšček

Izziv: Knjiga, ki jo je napisal slovenski avtor (3 točke)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Roman Ločil bom peno od valov s svojo fabulo sledi vzponu murskosoboškega zlátarskega mafijca med prvo svetovno vojno, to pa skoz oči njegove mlade žene Elice, dejanske protagonistke romana. Tako kot velik del Lainščkovih romanov govori o hrepenenju, tistem najbolj pristnem, ljubezenskem, ki nima – roman to nazorno pokaže – nič skupnega z željo (denimo po bogastvu, ugledu, varnosti itn., ki jo je seveda mogoče potešiti), hrepenenju, pri katerem je treba vztrajati. Kajti, kot lahko preberemo na straneh romana, »naj je bilo življenje še tako darežljivo, še zmeraj je bilo nekje nekaj, kar ga je presegalo. Saj, moralo je biti, pa tudi če je bilo samo hrepenenje, kajti sicer so reči zmeraj znova začele izgubljati smisel.

Mnenje:
Knjiga, ki sem jo prebrala, ker sem slišala o njej presenetljivo dobre kritike za delo slovenskega avtorja, zato sem jo tudi vzela v roke. In res, knjiga je res presežek. Nisem pričakovala, da bo knjiga, ki je kot obvezno branje v srednjih šolah, tako zanimiva "slovenska kriminalka". :lol: Spomnim se raznih razvlečenih knjig od Cankarja in Prešerna, ki smo jih mogli brati in pol stvari iz knjig nisem razumela, tale je pa na preprost način napisana in tudi dogodki so domači vsakemu bralcu. Elica je preprosta kmečka punca v katero se zaljubi premožen gospodič in ona seveda vanj. Zgodba spremlja Elico skozi fazo zaljubljanja in dvorjenja pa vse tja do poroke in naprej. Lepa zgodba polna skrivnosti.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 25 jan 2016, 23:08

Nevesta
od Julie Garwood

Izziv: Po lastni izbiri (1 točka)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Kralj je mogočnemu Alecu Kincaidu zabičal, da si mora najti nevesto. Alec si je tako izbral prelepo Jamie, najmlajšo hčerko barona Jamisona. Bolj kot si Alec želi Jamie pa ga ta odvrača, saj si je zaprisegla, da se ne bo nikoli predala temu škotskemu barbaru.
Alec je vse od česar njeno srce beži. Nikoli se ni dobro razumela z arogantneži ali ljudmi, ki gledajo samo na svoje želje in užitke. Toda pa v Jamie stopijo novi občutki, zaradi katerih ne razmišlja več le z glavo, ampak tudi s srcem.

Mnenje:
Knjigo sem dobila za darilo in ker je prej nisem utegnila prebrati sem se je lotila zdaj. Nisem je mogla uvrstiti v noben drugi izziv, kot pod knjigo po lastni izbiri.
Knjiga je pač klasična zgodba te avtorice, ni prva ki sem jo prebrala in moram rečit, da so mi vse njene nekako všeč. Zgodba se dogaja v času baronov, vitezov gradov ... v času, ko je ženska moževa lastnina, ko nima nobene besede in ko ljubezen pri poroki ne igra nobene večje vloge. Ampak Jamie ima srečo, saj se v svojega moža noro zaljubi, on pa ji ljubezen vrača. Pri njej mi je všeč, da je neustrašna in pogumna ženska, ki se ne pusti ustrahovati ne možu ne nikomur drugemu. <3 Alec kot lik pa mi ni tako zelo všeč. On je tako glasen, vzkipljiv in hitre jeze, boji se pokazati čustva in do Jamie je velikokrat nesramen brez razloga.
Zgodba kot taka mi je všeč, ni pa nek presežek.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 10 feb 2016, 22:13

Beli očnjak
od Jack London

Izziv: Knjiga, v kateri je v glavni vlogi žival (3 točke)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Sredi Divjine živi Beli očnjak, pol volk in pol pes. Že v zgodnjem otroštvu spozna neusmiljeno bitko narave - ubij ali bodi ubit. Kot mladič uživa svobodno volčje življenje s svojo pasjo mamico Kiše, dokler ne padeta v roke Indijancem, ki ju odpeljejo v svoje pleme. Tam Beli očnjak prvič spozna krutost človeka, njegove brce, tepež, palice ... Ločen od matere in svojega doma se mora naučiti braniti pred psi v taboru, ki ga ne pustijo pri miru, ter se pokoriti ljudem in njihovim zahtevam.
Menjavanje lastnikov, siljenje v pasje boje, pretepanje, grožnje in kričanje iz Belega očnjaka naredijo neusmiljenega, krvoločnega, krutega ubijalca, ki ne izgubi nobene borbe. Njegovo življenje je vse prej kot lahko. Ali bo kdaj spoznal, kaj je to ljubezen in prijaznost? <3

Mnenje:
Že dolgo je od takrat, ko sem kot otrok gledala in oboževala risanko z Belim očnjakom in sedaj je končno prišel čas, da sem se odločila vzeti v roke tudi knjigo. :106:
Knjiga je zelo nazorno opisana in domala celo zelo kruta, saj avtor zelo nazorno opisuje pasje boje, boje med psi in volkovi, trpljenje Belega očnjaka ob tepežu ljudi ipd. Meni je zgodba sicer zelo všeč, saj nastopajo psi in volkovi, ki jih obožujem, ampak mi jo je bilo vseeno težko brati. Že to je drugače, da je zgodba pisana iz vidika Belega očnjaka, ki je pol volk in pol pes, in ne človeka kot sem vajena iz drugih knjig. Ves čas sem trepetala zanj in za njegovo mamo Kiše, prav do zadnje strani ... vmes sem potočila tudi kakšno solzo. :108:
Lepa zgodba, ki ti da vpogled v neusmiljeno naravo in v življenje Indijancev, ter na njihovo ravnanje in brezbrižnost do svojih živali.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 22 feb 2016, 14:19

Muc, ki je mijavkal na pomoč: psihologija mačk
od Nicholas H. Dodman

Izziv: Knjiga iz strokovnega področja (3 točke)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Prva knjiga v slovenskem jeziku o psihologiji najbolj misteriozne živali nas bo prepričala, da lahko živimo v zglednem odnosu s še tako problematično mačko. Veliko lastnikov mačk misli, da je mačje obnašanje nemogoče spremeniti. V nasprotju s tem popularnim razmišljanjem nam avtor na podlagi slikovitih opisov številnih mačjih psiholoških problemov pokaže, da je mačke lahko vzgajati, prevzgojiti in ozdraviti nezaželenih navad oz. duševnih lastnosti s pomočjo najnovejših znanstvenih izsledkov. Opise resničnih primerov iz svoje bogate veterinarske in psihološke prakse je vtkal v zanimiv in prijeten priročnik za razumevanje te samosvoje, skrivnostne in očarljive domače živalce.

Mnenje:
Zelo rada imam živali in posledično me zanima vse o njih (razvoj, hrana, vrste ... in tudi obnašanje). Predvsem me zanimajo psi in mački. O psih sem prebrala res že ogromno knjig, o mačkonih pa ne. Kot ponosna lastnica dveh mačkonov sem se odločila, da bo zdaj čas, da to spremenim. Naletela sem na tole knjigo in moram rečit, da je kot "biblija" mačjega neustreznega vedenja, prevzgoja teh navad ipd. Meni je bila knjiga res dobra, avtor je ves čas iz primerov iz njegove delovne prakse pojasnjeval vzroke neželenega vedenja in kako jih odpraviti. Zelo berljiva, na čase zabavna in duhovita knjiga, ki ti da veliko znanja o mačjem obnašanju, razlogih za določeno vedenje, primernih pristopih vzgoje, prevzgoje, načinih zdravljenja in še in še.
Vsekakor priporočam v branje vsem lastnikom mačk, še posebej tistim s "taproblematičnimi". Mene je navdušila. <3

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 20 mar 2016, 22:55

Projekt Rosie
od Graeme Simsion

Izziv: Po priporočilu tvojega sorodnika (1 točka)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Don ima aspergerjev sindrom, blažjo obliko avtizma, vendar se tega ne zaveda. Ko se odloči, da je čas za poroko, k temu projektu pristopi znanstveno. Da bi lažje našel pravo partnerko, sestavi večstranski vprašalnik (Petintrideseto vprašanje: Ali jeste ledvičke? Pravilen odgovor je c) občasno.). Večino žensk lahko izloči v manj kakor štiridesetih sekundah. Potem pa se pojavi Rosie, ki bi pogrnila že pri prvem vprašanju. Vendar mu pridejo na misel trije razlogi, zaradi katerih bi se moral z njo znova dobiti. Bralec sede na vrtiljak zabavnih zapletov in tuhta, ali bo temu nenavadnemu junaku, ki nakupuje, se prehranjuje in druži v skladu s strogim urnikom, uspelo omrežiti čustveno, vihravo in povsem neavtistično Rosie.

Mnenje:
Knjigo mi je predlagala v branje moja sestra, ki je bila nad njo totalno navdušena.
Zgodba je zabavno zastavljena in ves čas se glavnemu liku dogajajo nenavadni pripetljaji, saj gleda na svet drugače kot navadni ljudje. Glavni lik Don ima v glavi neprestano notranje pogovore sam s sabo, ki so v bistvu prav čudaški. Vse ima organizirano do minute natančno in če mu kaj prekriža načrte postane popolnoma zmeden. Rosie je njegovo popolno nasprotje, je divja, neorganizirana, spontana punca in ko se njuna življenja prepleteta nastane prava katastrofa za Dona.
Knjiga je lepo in berljivo napisana, ampak meni kar nekako ni šlo branje. Lika mi kljub vsemu nista šla skupaj, nista mi imela zanimivih karakterjev, ni bilo to to. Tisti Donovi čudaški odzivi na vse okoli njega so mi šli na živce.
Nazadnje uredil/a ⋆Lucia⋆ dne 20 jun 2016, 22:48, skupaj urejeno 2 krat.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Bing [Bot] in 1 gost