Bralni izziv 2016 - ⋆Lucia⋆

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆
Opravljen celotni bralni izziv 2018

Re: Bralni izziv 2016 - ⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 30 avg 2016, 23:20

Peti val
od Rick Yancey

Izziv: Knjiga, ki ima v naslovu številko (2 točki)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
PRVI VAL
Je odnesel pol milijona ljudi.

DRUGI VAL
Je to število osramotil.

TRETJI VAL
Je trajal malo dlje. Dvanajst tednov … Štiri milijarde mrtvih.

V ČETRTEM VALU
Ne moreš biti prepričan, da so ljudje sploh še ljudje.

IN PETI VAL?
Nihče ne ve. Toda prihaja.

Po samotnem delu avtoceste teče Cassie. Beži pred bitji, ki so le videti kot ljudje. Bitji, ki so razkropila zadnje preživele na Zemlji. Njena samota pomeni preživetje, dokler ne sreča Evana Walkerja. Zapeljivi in skrivnostni Evan je morda njeno edino upanje. Cassie mora zdaj izbrati: med zaupanjem in obupom, med kljubovanjem in predajo, med življenjem in smrtjo. Se bo vdala ali uprla?

Mnenje:
Kar nekaj časa je že minilo kar sem knjigo prebrala, skoraj dva meseca nazaj, zato sem že malo pozabila vsebino. Knjiga mi ni bila všeč, mogoče zaradi prevelikega pričakovanja, saj me je opis zadaj čisto prevzel in sem komaj čakala da jo dobim v roke. Sama zgodba kot taka je bila zanimivo načrtovana in tudi tematika je super, ampak mi nekako ni potegnila. Motilo me je predvsem to, da tudi na koncu knjige ne izveš kako se ti "vesoljčki" ločijo od navadnih ljudi, ker po videzu so čisto enaki. Ni mi všeč to grozno opisovanje pobijanja ljudi, predvsem otrok in manipuliranje z njimi. Vem, da je to poanta knjige, ampak mi je malo pretirano, se mi zdi da je avtor kar užival v tem, ko je opisoval vsa tista trupla, jame s kostmi itd.
Cassie mi je všeč, je pogumna in obožuje svojega mlajšega bratca. Pri njej mi je všeč tudi to, da ni nekakšna junakinja, brez strahov, ampak je običajen človek, ki se skrije, ko jo je strah, ki joka, je zaupljiva a ob enem si ne upa zaupati nikomur.
Evan mi je na nek način še ljubši, saj ima tisto nekaj več. Ti njegovi nočni nepojasnjeni pohodi so prav skrivnostni in zaradi tega je še bolj zanimiv in privlačen kot lik.
Zgodba in liki so mi všečni, ampak knjiga meni osebno ni presežek, zato sem jo ocenila s 3.
You only live once, but if you do it right, once is enough.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 21 sep 2016, 23:10

Mesto kosti (Kronike podzemlja #1)
od Cassandra Clare

Izziv: Knjiga, po kateri so posneli serijo (2 točki)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Clary Fray, petnajstletno dekle, si nikoli ni mislila, da bo kadarkoli na lastne oči videla umor. Toda ta umor, ki je sam po sebi grozljivo dejanje, je bil še bolj čuden, saj so ga zakrivili trije najstniki s čudnimi tatuji in nenavadnimi orožji. Nato je truplo izginilo in na njegovem mestu ni ostalo nič. Clary s takšno zgodbo ni mogla poklicati policije, saj ni bilo dokazov, da je fant zares obstajal, kaj šele, da so ga ubili. Če je to res bil fant?

Tako Clary prvič spozna Shadowhunterje, katerih naloga je uničevati zlo na Zemlji. Tukaj prvič spozna tudi Jacea, ki je prav tako shadowhunter in zgleda kot angel, a se obnaša kot bedak. Ko Claryna mama izgine, se Clary znajde v Jaceovem svetu, odločena, da se maščuje. Toda zakaj bi demoni želeli njo ali njeno mamo? In zakaj se Clary dogajajo stvari kot se?

Mnenje:
Knjiga mi je zelo všeč, saj je nekaj posebnega. Ob poplavi knjig z magičnimi bitji se pojavijo še lovci senc, njihov popolnoma drugačen svet, poln čarobnih bitij, strašnih demonov in že vsem znani vampirji, volkodlaki in vilini. Posebej mi je všeč, ker so ta že znana bitja prikazana v popolnoma drugačni luči kot smo vajeni iz drugih knjig, serij ...
Clary je glavna junakinja in je popolnoma običajna punca. To mi je pri njej zelo pozitivno, saj je veliko likov iz knjig opisanih kot popolni, odločni in pogumni ljudje ... ona pa je samo oranžnolaso pegasto dekle, ki se znajde v svetu lovcev senc in ostalih magičnih bitij.
Jace je tipičen glavni moški lik v katerega se navadno glavne igralke zaljubijo ravno zaradi njihovega karakterja. On je simpatičen in zelo jezikav fant, ki se zaveda svoje šarmantnosti in jo s pridom uporablja. Najbolj všeč so mi njegove sarkastične in dvoumne izjave za katerimi se skriva. In seveda se zaljubita, :108: ampak na žalost pride do neljubega ŠOKANTNEGA razkritja. S tem se kar ne morem sprijaznit in čeprav berem že tretji del, še vedno upam, da to odkritje ni resnično.
Vsekakor vredno branja za vse, ki obožujete mladinske fantazijske romane. Posnet je tudi film in zdaj na novo tudi serija :106:

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 14 dec 2016, 21:41

Šepetalec psom: Vodnik za razumevanje in odpravljanje pogostih težav pri psih
od Cesar Millan

Izziv: Knjiga, kjer glavni junak ni belec (3 točke)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Če vas vaš štirinožni prijatelj spravlja ob živce, je napadalen in neposlušen, ali pa je popolni ljubljenček in bi z njim želeli le vzpostaviti bolj izpolnjen odnos in spoznali pasji razum, potem je pričujoča knjiga prava za vas. Cesar skozi konkretne primere in izkušnje ponuja formule in neprecenljive nasvete za vzgojo zdravega in uravnoteženega psa, s katerim se da lepo in preprosto sobivati.

Mnenje:
Millan Cesar se je rodil v Mehiki, se pravi ni belec in ravno zato sem se odločila, da to knjigo uvrstim pod sledeči izziv.
Knjiga prvotno govori o prevzgoji psov, o Cesarjevem centru za prevzgojo problematičnih psov in meni najbolj zanimivo o svojem otroštvu v Mehiki, načinu tamkajšnjega življenja, o začetkih njegovega dela s psi in seveda selitev v Ameriko.
Zelo mi je všeč njegov pogled na pse, pa čeprav ima včasih malo zgrešene pristope po mnenju veliko ljudi, se mi zdi, da je v bistvu kar zadel način kako se dela s psi ... ker nenazadnje ne bi bil tako uspešen pri svojem delu, če nebi držalo.
Knjiga mi je všeč, je berljiva in vsebuje polno zgodbic in pripovedi, da si lahko vse v živo predstavljaš. Veliko je tudi odsekov iz njegovega otroškega življenja v Mehiki, njegovi prvi stiki s psi ipd. Edino kar me res zmoti je, da nikjer ne piše, na kakšen način pri svojem psu doma kaj od tega upoštevaš.
Priporočam v branje vsem, ki bi radi še na malo drugačen način spoznali svojega psa. <3

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 27 dec 2016, 12:02

Kaj počne krokodil ponoči?
od Kathrin Kiss

Izziv: Pet najljubših pravljic iz otroštva (2 točki)
Ocena:
Povezava:
Bralnica

Opis:
Krokodil se nadvse rad guga. A kaj, ko se boji otrok. Vse se spremeni, ko Tilka odkrije njegove sledi v pesku na igrišču.

Mnenje:
Meni osebno zelo ljuba pravljica iz časov, ko sem bila še majhna punčka. Ne vem sicer kaj me je takrat tako pritegnilo, mogoče to, da v pravljici ni bilo nobenih zlobnih likov. Gre za preprosto pravljico, kjer nastopa žival in to mi je všeč še sedaj. Tudi sporočilo pravljice je poučno za otroke.

Prijatelj in pol
od Udo Weigelt

Ocena:
Povezava:
Bralnica

Opis:
Maček Fin bi rad postal član tajne mačje druščine. Ker pa ima čudnega prijatelja, hrčka Frika namreč, ga mački ne sprejmejo medse. Vendar Fin in Frik najdeta rešitev in na koncu se celo poveča število članov mačje druščine. Skupaj namreč ugotovijo, kako pomembno je prijateljstvo.

Mnenje:
Meni osebno ena lepših pravljic za otroke, ki govori o prijateljstvu. Skozi čudovito zgodbo z živalskimi liki predstavi pomen prijateljev, pa če tudi so ti drugačni od nas. Priporočam za vse, ki želite otrokom prebrati super pravljico za lahko noč. <3

Muca Copatarica
od Ela Peroci

Ocena:
Povezava:
Bralnica

Opis:
Muca copatarica odnese copatke, ki jih otroci ne pospravijo za sabo, jih zakrpa in sešije nove čisto po njihovi želji. Je takšna muca, ki navaja na red s skrbnostjo in toplino. Knjiga je prvič izšla leta 1957 in do danes doživela več kot trideset natisov. Prevedena je bila v številne tuje jezike ter doma in na tujem večkrat uprizorjena tudi kot lutkovna igrica. Muca copatarica je zaznamovala sleherno otroštvo in mladost na Slovenskem.

Mnenje:
Čudovita pravljica s pomembnim sporočilom za otroke o pospravljanju za sabo. Neštetokrat sem jo prebrala v času, ko sem bila še majhna, gledala tudi gledališko predstavo, poslušala avdio pravljico na kaseti ... veliko pa sem jo prebirala tudi otrokom v vrtcu. Muca copatarica je večna, ne moreš se je naveličati, vedno sem jo rada brala in še velikokrat jo bom.

Zakaj je bil ROŽNATI SLONČEK žalosten in kako je spet postal srečen
od Monika Weitze, EricnBattut

Ocena:
Povezava:
Bralnica

Opis:
Rožnati slonček ima najboljšega prijatelja. Nekega dne pa se Fredijeva družina odseli in morata se ločiti. Rožnati slonček je žalosten, tako žalosten, da se niti igrati noče več. Na srečo mu sova Modrijanka dobro svetuje in rožnati slonček je spet srečen.

Mnenje:
Všečna pravljica, ampak tudi malo žalostna. Ob njej sem vedno jokala, saj govori o Slončku od katerega prijatelj se z družino preseli daleč stran, mali slonček pa nato za njim žaluje. Vedno sem si želela, da bi se ta prijatelj vrnil oziroma, da se sploh ne bi preselil. Tudi to pravljico sem neštetokrat prebrala.

Mala muca išče dom
od Jutta Gorschlüter

Ocena:
Povezava:
Bralnica

Opis:
Mala muca je ostala brez doma in zdaj čisto sama stoji v snegu. K sreči jo najde Božiček in potem skupaj hodita od hiše do hiše in delita darila.

Mnenje:
To pravljico sem prvič prebrala, ko jo je dolga leta nazaj sestrica dobila za božično darilo. Bila mi je zelo všeč tako zgodba kot dejstvo, da je glavni lik v knjigi muca. Zgodba je tudi malo žalostna, saj je muca na začetku sama v snegu, ampak se to kmalu spremeni ... Posebna pravljica primerna ravno za božični čas <3

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 27 dec 2016, 12:41

Welcome to Dead House (Dobrodošli v mrtvi hiši, Kurja polt #1)
od R. L. Stine

Izziv: Knjiga, ki je izšla na leto tvojega rojstva (3 točke)
Ocena:
Povezava:
Goodreads

Opis:
Amanda in Josh mislita, da je stara hiša, v katero so se pravkar vselili z družino, čudaška. Strašljiva. Menita, da v njej straši. Tudi mesto Dark Falls je precej čudno, ampak njuna starša jima ne verjameta. Pravita, da se bosta lažje navadila, ko si bosta poiskala nekaj prijateljev. Spoznata nekaj novih sosedov, ampak ti srhljivi novi prijatelji niso ravno tisto, kar so starši imeli v mislih ... saj želijo biti njuni prijatelji ... za vedno.

Mnenje:
Zame eden težjih izzivov, zato sem ga tudi opravila šele zdaj. Kar nisem in nisem našla knjige, ki bi izšla na leto mojega rojstva in je 1. že nebi prebrala in 2. bi bila vsaj malo zanimiva. No ... zdaj pa mi je že začelo zmanjkovati časa in lotila sem se je ... moje prve knjige v angleščini, bravo jaz! :eusa_dance: Čeprav je le knjiga za otroke in mladino, je na srečo presegla 100 strani in sem jo lahko uvrstila pod tale izziv. Prav ponosna sem nase, da sem se je sploh lotila, saj z angleščino nisva ravno najboljši prijateljici.
Zgodba pa kot je najbrž pričakovano, glede na to da sem brala knjigo za 12 letnike ni bila nek presežek (več kot očitno sem prerasla to starostno obdobje :huhuhu: ). Knjiga je bila precej srhljiva in če bi jo brala 10 let nazaj dvomim, da bi lahko mirno spala ... ker ne maram duhov in nasploh grozljivk. Je pa precej preprosto napisana, tako da smo jo lahko razumeli tudi mi (malo bolj bebavi), ki ne razumemo najboljše angleško.

Uporabnikov avatar
⋆Lucia⋆

PrispevekNapisal/-a ⋆Lucia⋆ » 31 dec 2016, 19:44

Prelomnica
od Danielle Steel

Izziv: Knjiga, v kateri je v glavni vlogi pevec (2 točki)
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Plesna dvorana sanfranciškega hotela Ritz-Carlton toplega majskega večera razkošno blesti, ko se na dobrodelni večerji in plesu zbere lesketajoča se množica, polna slavnih oseb. Večer je popoln, dokler se dvorana tik pred polnočjo ne začne gugati ...

Po potresu se zbližajo življenja štirih tujcev ... Sara Sloane, žena finančnega čudežnega dečka, vidi, kako razpada njen popolni svet ... Pevka Melanie Free, dobitnica Grammyja, doseže prelomni trenutek življenja in kariere ... Fotograf Everett Carson najde med razvalinami nov smisel življenja ... Sestra Maggie Kent, redovnica, ki dela z brezdomci, išče med razbitinami in ve, da mora veliko narediti ...

Mnenje:
Paa sem prilezla do konca pa čeprav čisto pred zaključkom izziva ... še zadnja knjiga. Juhuu uspeloo je! :jupi:
S tem izzivom sem najdlje odlašala, saj res nisem vedela kaj naj preberem, da bo nastopal pevec in da je knjiga vsaj približno zanimiva. Naletela sem na tole knjigo, kjer je ena izmed glavnih likov najstnica Melanie, ki je pevka. Zelo sem vesela, da sem jo vzela v roke, zahvaljujoč izzivu, ker drugače dvomim, da bi jo kdaj prebrala. Super je, sproščena zgodba obogatena s problemi iz vsakdanjega življenja. V knjigi nastopa več glavnih likov, ki se naključno srečajo na eni izmed prireditev, v mestu, ki ga prizadene grozljivi potres. Zanimivo mi je kako se te osebe med seboj povežejo, pa četudi so si čisto različne. Najbolj všeč mi je zgodba pevke Melanie, ki se zaljubi v preprostega fanta Toma. Kljub slavi je ona še vedno prijazna, pozitivna oseba z obema nogama na realnih tleh. Všeč mi je, da ima svoje sanje, ki jih kljub slavi skuša uresničiti.
Zelo zanimiv lik v knjigi mi je tudi redovnica Maggie, ki živi za to, da pomaga drugim. Njun odnos z Everettom mi je že od vsega začetka všeč, tudi to kako se s časoma navežeta drug na drugega in se njuno prijateljstvo razvija ...
Priporočam vsem, ki imate radi lahkotne, zabavne zgodbe <3

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 5 gostov