Bralni izziv 2016 - skyline

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

Bralni izziv 2016 - skyline

PrispevekNapisal/-a skyline » 04 jan 2016, 01:47

bralni izziv 2016 - skyline.jpg
bralni izziv 2016 - skyline.jpg (134.61 KiB) Ogledan 2043 krat
Seznam nalog:

1) Knjiga, kjer glavni junak ni belec (3 točke)
2) Knjiga, ki ima v naslovu barvo (2 točki)
3) Knjiga, ki si jo prebral/a v enem dnevu (3 točke)
4) Knjiga, ki jo je napisala ženska (1 točka) ---> L.A. Witt - If The Seas Catch Fire
5) Knjiga avtorja, ki ga še nisi bral/a (2 točki) ---> Diana Copland - A Reason To Believe
6) Knjiga, ki ima v naslovu številko (2 točki) ---> J.A. Huss - Eighteen: 18
7) Knjiga, ki je izšla na leto tvojega rojstva (3 točke)
8) Mladinska knjiga (2 točki)
9) Knjiga, ki jo je napisal slovenski avtor (3 točke)
10) Knjiga, ki jo je napisal moški (1 točka)
11) Knjiga, ki jo drugi bralci kritizirajo (3 točke)
12) Pet najljubših pravljic iz otroštva (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka)
14) Zgodovinski roman (2 točki)
15) Knjiga z LGTB vsebino (3 točke)
16) Knjiga, ki vebuje ljubezenski trikotnik (1 točka)
17) Knjiga iz strokovnega področja (3 točke)
18) Knjiga, po kateri so posneli serijo (2 točki)
19) Knjiga, v kateri je v glavni vlogi žival (3 točke)
20) Knjiga, ki se dogaja v prihodnosti (2 točki) ---> S.A. McAuley - One Breath One Bullet
21) Knjiga, v kateri je v glavni vlogi peve (2 točki)
22) Po priporočilu tvojega sorodnika (1 točka)
23) Izšla leta 2016 (3 točke)
24) Knjiga o mitu ali legendi (2 točki)
25) Knjiga o tebi pomembni problematiki (3 točke)
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

Re: Bralni izziv 2016 - skyline

PrispevekNapisal/-a skyline » 06 jan 2016, 14:34

NALOGA: Knjiga avtorja, ki ga še nisi bral/a (2 točki)

AVTOR: Diana Copland
NASLOV: A Reason To Believe
KATEGORIJA: M/M paranormalna romantika
LINK: A Reason To Believe
OCENA: 3,5 oz. zaokroženo

MNENJE: Novo leto sem začela s paranornalno M/M romantiko. Te avtorice še nisem brala, tako da nisem vedela kaj pričakovati, ampak so me drugi dobri reviewji prepričali da jo vzamem v roke. In mi ni žal, knjiga je zanimiva, dobro napisana, malo klišejska in predvidljiva, ampak kljub temu ostaja do konca zanimiva, ni pa nek presežek.
Imamo dve glavni osebi: Matt (detektiv, ki še vedno žaluje za svojim delovnim in osebnim partnerjem) in Kiernan (zmožen komuniciranja z duhovi). Osebi sta mi bili obe všeč, njuni romantični momenti so bili hot, sploh pa sta mi bili všeč tudi stranski osebi v tej zgodbi: Mattova najboljša prijateljica (žena Mattovega brata), ki je bila res faca, in Kiernanova starejša sestra, ki sicer ni imela tako pomembne vloge, a je popestrila dogajanje na vsake toliko časa.
Ta knjiga je imela super zasnovan plot, izgledala je kot neka paranormalna detektivska zgodba, ampak kar je mene zmotlo je to, da je pri avtorici manjkalo "detektivskega" znanja. Tukaj je odpadla že ena zvezdica. Če je Matt nek uspešen detektiv za umore, ne more delati takih idiotskih napak pri raziskovanju, ki jih niti jaz nebi, pa nisem detektiv. Druga stvar, ki me je zmotila (in sem odbila še pol zvezdice) je pa prehitro končanje. Knjiga ima malo več kot 200 strani, ampak za takšno zasnovo zgodbe bi bilo potrebnih še kakšnih 100 strani zraven, da bi se zgodba dobro odvila in dobila neko globino. Res škoda, ker je knjiga imela na začetku zelo velik potencial.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 07 jan 2016, 02:47

NALOGA: Knjiga, ki jo je napisala ženska (1 točka)

AVTOR: L.A. Witt
NASLOV: If The Seas Catch Fire
KATEGORIJA: M/M mafijska romantika
LINK: If The Seas Catch Fire
OCENA: 4,5 oz. zaokroženo

MNENJE: Ime L.A. Witt je le eno izmed štirih psevdonimov, pod katerimi piše pisateljica Lori A. Witt, drugi dve sta še Lauren Gallagher in Ann Gallagher. Ime L.A. Witt uporablja za pisanje M/M tematike in pod tem imenom jo najbolj poznam.
Zgodba je bila super, samo pol zvezdice ji manjka, da bi bila TOP. Karakterja sta izpopolnjena, zgodba napeta in zanimiva, dogodki tečejo po lepem zaporedju in četudi bralec sluti, kako se bodo stvari odvijale, še vedno hoče prebrati kako in zakaj in pod kakšnimi pogoji. Sergei je eden izmed najboljših plačanih morilcev, kateri si je zadal nalogo, da bo pokončal mafijske družine, ki so umorile njegovega očeta in dva starejša brata, mamo pa pahnili v mentalno drug svet. In najboljša krinka, ki jo lahko ima, da ga ne odkrijejo, je ta, da je striptizer v gej baru. Dom je visoko v mafijski družini, nima izbire biti karkoli drugega kot morilec na stričev ukaz, saj če nasprotuje ali ne izpolni naloge, je kazen mučenje in smrt, kot bi bila tudi, če bi odkrili, da je gej. Ko se Sergei in Dom zapleteta v afero, nihče od njiju ne pričakuje, da se bodo razvila čustva med njima, kar se zavesta šele takrat, ko je Sergeiu naročeno in plačano, da umori Doma.
Oba karakterja sta mi bila všeč, sploh nežna stran Doma, ki je ni smel nikomur pokazati, razen Sergeiu v drobnih ukradenih skupnih trenutkih. Na koncu sem bila prav vesela, da je Sergei dobil svoj zaključek na "vseh frontah", na katerih se je boril skozi cel lajf. Všeč mi je bilo, ker ni bilo obtoževanj na nobeni strani glede stvari, ki sta jih prestajala. Vsak je vedel v kakšni situaciji je kdo, to sta sprejela. O njunih hot momentih mi pa sploh ni treba pisati, ker so bili mmmmm.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 13 jan 2016, 13:41

NALOGA: Knjiga, ki se dogaja v prihodnosti (2 točki)

AVTOR: S.A. McAuley
NASLOV: One Breath One Bullet
SERIJA: The Borders War #1
KATEGORIJA: M/M, sci-fi
LINK: One Breath One Bullet
OCENA: 4,5 oz. zaorkoženo

MNENJE: Zgodba se začne septembra 2539, ko je bil eden izmed glavnih karakterjev Merq star 16 let. Morrigan je že naredila izčrpno poročilo o zgodbi, zato bi se jaz osredotočila na druge stvari - in sicer na fangirling! Wiiii ta serija je noro dobra! :D Zakaj mi je tako všeč. Prvič: karakterja sta tiste vrste, ki ju najraje berem. Oba sta totalna badass, ki bi morala biti popolnoma brez čustev, da bi lahko najbolj optimalno opravljala svoje delo. In dejansko sta takšna, takšna ju je zgradila država za svoje namene, ampak ko se srečata, se v njima nekaj prebudi. Ne takoj (kar je še en dodaten plus, da ni insta love v prvi sekundi), vendar privlačnost in navezanost raste iz leta v leto, čeprav se prvi glavni junak Merq težko sprijazni s tem. A na koncu v bistvu nima niti izbire - dejansko ugotovi kaj čuti. Armise je drugi glavni karakter in njega obožujem še bolj kot Merqa, v glavi imam kar narisanega in meni je popoln. :D Kemija med njima je ubijalska (dobesedno in figurativno). Iz prvotnega morilskega hate odnosa počasi prehajata v love odnos, ki pa tudi ni klasičen love odnos. Prva knjiga nam da nek uvod v dogajanje, predstavi nam zasnovani svet v katerem se odvija zgodba (ki je tudi zelo dobro zgrajen in zanimiv), predstavi nam odnose med petimi glavnimi državami, ki se borijo za prevlado moči, predstavi nam vzroke in posledice dolgotrajne vojne Borders War, predstavi nam glavna karakterja in njuno kemijo. Knjiga se zaključi fenomenalno, tako da nimaš druge izbire, kot da takoj začneš braz naslednjo. Res zakon serija!
Tudi jaz bi tukaj omenila še spremembo glede novih izdaj, in sicer, da si zgodba sledi veliko bolj kronološko, kakor je bila prvotno napisana, saj nas je avtorica prej preko spominov vračala nazaj v pojasnjevanje določenih momentov. To je pri meni bil razlog, da sem knjigi odbila pol zvezdice, saj mi je bil prvi način boljši. Ne vem, dodal je še tisti mali ščepec skrivnostnosti, ko si moral bolj razmišljat kako so stvari povezane v celoto, kar mi je bilo še boljše, kot kronološki opis. Ta serija je ena izmed tistih, kjer bi si resnično želela imeti dvojni POV, saj kljub temu da sta karakterja podobna, sta v resnici deep down karakterno zelo različna. Komaj čakam da začnem drugi del!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 13 jan 2016, 14:07

NALOGA: Knjiga, ki ima v naslovu številko (2 točki)

AVTOR: J.A. Huss
NASLOV: Eighteen: 18
KATEGORIJA: NA, erotika
LINK: Eighteen: 18
OCENA: 2,5 oz. zaokroženo

MNENJE: Razočarana. Totalno. Še posebej zato, ker je napisano "based on a true story." Plot knjige me je pritegnil takoj, obožujem prepovedane student/teacher zgodbe, bolj je dark, boljše je. :D Ampak tola zgodba je bla pa izpeljana bolj kot ne prisilno, ker če mene kdo vpraša, Shannon bi morala biti z Sunday, ne z Mateom, če bi imela sto pik. Shannon je za svojih komaj dopolnjenih 18 let malo preveč "odrasla", oziroma želi biti odrasla. Ne verjamem, da je kaka najstnica sposobna takšne ženske samozavesti, kot je je ona. Res da je imela težko mladost, ampak vseeno. Po drugi strani pa lik teacherja - Mateo - lik v katerega bi se morale vse bralke zaljubiti (ker to je point takih zgodb, ne? Da vsi navijamo za prepovedano ljubezen, da hočemo da sta teacher in student happy ever after...). No, v tej bukvi pri meni ni bilo tako. Ta Mateo je fucking creep. Vizualno je ah oh Bog, itak, ampak njegovo obnašanje in dejanja... čisto mimo. Mislim da je avtorica hotla vnesti nek dominanten lik, ki ga bomo oboževali, ampak je konkretno pretiravala. Vsaj zame. Zgodba se mi ni zdela resnična, nisem "padla" v branje, ampak sem samo zavijala z očmi pri Mateu. Obsesiveno posesiven stalker. Vse se reši s sexom, vsa motivacija pride s sexom. Do neke meje je to privlačno, ampak tukaj... Too much. Shannon bi pa tudi večkrat najraje okoli kepe pritisnila. Hjooo... take bedne odločitve, da hudo. Če ste ljubiteljice student/teacher knjig, obstaja celo morje boljših.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov