Bralni izziv 2016 - Sara21

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
sara21
Opravljen celotni bralni izziv 2017
Kraj: world
Kontakt:

Bralni izziv 2016 - Sara21

PrispevekNapisal/-a sara21 » 04 jan 2016, 18:02

Challenge Accepted :017:

Slika
Nazadnje uredil/a sara21 dne 29 dec 2016, 17:51, skupaj urejeno 27 krat.
"If you don't see the book you want on the shelf, write it." - Beverly Cleary

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2016 - Sara21

PrispevekNapisal/-a sara21 » 30 jan 2016, 21:46

Knjiga, kjer glavni junak ni belec (3 točke)

The God of Small Things
Arundhati Roy

Goodreads
Ocena:

Mnenje:
Glavna junaka sta dvojajčna dvojčka Estha in Rahel, ki skupaj z njuno mamo (Ammu), staro mamo (Mammachi), prateto (Baby Kochamma) in stricem (Chacko) živita v Indijskem mestu Ayemenem. Knjiga je napisana na poseben način, saj zgodba ni linearna - sedanjost in preteklost se prekrivata. Sprva govori o tem, kako je njuna sestrična Sophie Mol umrla in dvojčka opisujeta pogreb, nato se čas nekoliko zavrti in zgodba govori o sedanjosti (ko se Rahel vrne domov). Potem proti koncu knjige je poglavje, ki razkrije, kako je Sophie Mol umrla. V ospredju je vseskozi družinsko življenje in tema ljubezni, všeč mi je bil stil pisanja skozi oči Rahel in Esthappena (čeprav gre za pisanje v 3. osebi). :thumbup: Pisateljica je postavila v ospredje tudi problematiko kastnega sistema, ki v Indiji omejuje svobodo Nedotakljivih

Zgodba se mi je sprva zdela zelo težka za branje, saj je besedišče res zelo bogato (zato sem skozi celotno knjigo imela slovar pri roki) :zvizgac: Čez nekaj strani pa sem totalno padla not. Všeč mi je bila predstavitev vseh likov kako so vsi drugačni med seboj. Nekateri zelo preračunljivi in oportunistični (Baby Kochamma), nekateri hrepenijo po boljšem življenju itd. Kar pa mi je bilo absolutno najbolj všeč pri vsej zgodbi pa mi je bila bratska ljubezen med Rahel in Esthappenom :D

“D’you know what happens when you hurt people?’ Ammu said. ‘When you hurt people, they begin to love you less. That’s what careless words do. They make people love you a little less.”

“Things can change in a day.”

“Change is one thing. Acceptance is another.”

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 02 feb 2016, 16:23

Knjiga, ki jo je napisala ženska (1 točka)

Hold On
Kristen Ashley

Goodreads
Serija: The 'Burg, #6
Ocena:

Mnenje:
Zgodba govori o Cher, ki je mati samohranilka. Že od vsega začetka serije je zaljubljena v Garetta, ampak je ta poročen oz. je še vedno zaljubljen v svojo (bivšo) ženo Mio. Čeprav sta Cher in Garett "Merry" dobra prijatelja, se šele v tem delu serije zbližata in končno postaneta par :101: :016:
Knjiga me je takoj pritegnila not in zame je velik problem, če najdem dobro knjigo v času testov haha Uglavnem, zgodba je itak prepredena z romantičnimi prizori, ampak mi je tudi ful všeč, ker je Cherin sin Ethan ful kul in pameten in nasploh res awesome otrok :D In tu je še Colt, ki ima Cher za svojo mlajšo sestro in jo tudi ščiti tako in to mi je blo ful všeč <3 Ne manjka niti akcije, saj imata tako Cher kot Merry težave - prva s svojim bivšim, ki se je spet poročil in njegova nova žena je ful vsiljiva in ukazovalna, Merry pa ima težave z Mio, saj ga ta želi nazaj. Potem je tu tudi akcija z nekim kriminalcem tko da ja :thumbup:
Zakaj pol nisem dala ocene 5? Zato, ker me je epilog kar razočaral. Verjetno drugim, ki so (ste) brali tudi druge knjige iz te serije(ni nujno, ker je lahko knjiga a stand-alone) bo kul, saj pove kaj se je zgodilo tudi z drugimi oz. s kom so se njihovi otroci poročili. In ja, mi ni blo všeč, še posebej zato, ker se tudi Ethan poroči in mi je blo bala :/

“We can’t live crippled by what we’re scared might happen. We have to live in the moment, happy with what we have.”
Nazadnje uredil/a sara21 dne 06 feb 2016, 21:34, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 05 feb 2016, 21:26

Knjiga, ki jo je napisal moški (1 točka)

An Evil Mind

Chris Carter

Goodreads
Serija: Robert Hunter, #6
Ocena:

Mnenje:
Noro grozna knjiga! :106: :025:
Že nekaj časa sem jo imela namen prebrat, ker sem vidla, da je Carterjeva najbolje ocenjena knjiga (poleg tega, da je on eden mojih najljubših avtorjev.) Nisem bila razočarana! Uglaunem, zgodba je razdeljena na 3 dele, in v vsakem delu se nekaj odvija. Amapak, kar mi je bilo zelo zanimivo pri tej knjigi je, da je morilec takoj na začetku ujet. Da ne omenjam, kako psihopatsko je ta tip opisan, kaj je vse delal in kako...kar zmrazilo me je...niti pri prejšnjem Carterjevem delu me ni tako pogosto zaobjela mrzlica :o Res vsaka mu čast :vso_cast: In ko pomisliš, da je to pisteljeva prva knjiga, v kateri je pisal iz svojih izkušenj, ko je še delal na tem področju... Stil pisanja je itak genialen. Zelo mi je všeč to, da je dosti kratkih poglavij, zato gre branje še hitreje :D

"So what if I took a few lives in the name of research? Knowledge comes at a price, Robert. Some much higher than others."

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 06 feb 2016, 21:28

Po lastni izbiri (1 točka)

Sedem skrivnosti zapeljevanja
Anne Mallory

Goodreads
Serija: Secrets, #1
Ocena:

Mnenje:

Neznansko fangirlam in shippam glauna junaka!! :101:
To je ena najbolj prisrčnih, zabavnih in romantičnih zgodb, ki sem jih kdaj brala. Zgodba gre o Mirandi, sramežljivem dekletu meščanskega stanu, ki dela v stričevi knjigarni. Vsak dan se ji zdi enak; bere knjige, obiskuje jo prijateljica Georgette - dokler v knjigarno ne vstopi vikont Downing. In tu se začne zgodba, ki me je že od vsega začetka nasmejala :D Miranda mi je zelo všeč, saj premisli o stvareh, na vikontove izzive odgovarja s sarkazmom in mu sama vrže kakšen izziv nazaj - uglaunem, junakinja, ki jo takoj vzljubiš! Da ne govorim o Maxu...on je tipičen postaven vojvoda, za katerim gledajo vse ženske, ampak svoje sovraštvo do samega sebe prikriva z masko brezbrižnosti. In seveda, privlači ga Miranda. Od vsega začetka sem navijala zanju in konec mi je bil strašansko všeč :106:

“Rumors often reflect the wishes of others.”

“No one is fine on his own. People just say they are.”

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 27 mar 2016, 20:51

Zgodovinski roman (2 točki)

Poklon Kataloniji
George Orwell

Goodreads
Ocena:

Mnenje:
Knjigo sem morala prebrat za zgodovino in sem si jo izbrala, ker me je Španija od vedno nekako privlačila (zato sem si lani izbrala Fatimino dlan), pa tudi zato, ker je pisatelj sodeloval v vojni, ki jo je opisal v knjigi. Ampak zgodba mi ni bila posebej všeč. Kot prvo je nisem v celoti razumela, saj je bilo veliko v zvezi s tedanjimi političnimi okoliščinami v Španiji in veliko je bilo kratic za takratne politične stranke (npr. POUM, za katero se je pisatelj bojeval.) Zato sem si morala določene stvari še dodatno pogledat, da sem določene stvari razumela. Všeč mi je postalo nekako od sredine pripovedovanja naprej, od trenutka, ko so pisatelja ustrelili (I'm a sadist), saj sem dobila občutek, da je šele takrat začel opisovati res svoja občutja. Prej se mi je zdelo, da je navajal le dejstva, kar ni napačno, vendar se mi je vse skupaj zdelo dolgočasno. :zvizgac:

"Ko smo šli na dopust, je bilo za mano sto petnajst dni bojišča, in takrat se mi je zdel ta čas eden izmed najbolj jalovih v mojem življenju. Milici sem se bil pridružil, da bi se bojeval proti fašizmu, vendar sem se dotlej komaj kaj bojeval, prej bi se reklo, da sem bil zgolj nekakšen nedejaven predmet, ki za tiste obroke hrane, ki sem jih dobival, nisem storil nič drugega, kot da sem umiral od mraza in od pomanjkanja spanca. Morda je to usoda večine vojakov v večini vojn."

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 31 mar 2016, 20:19

Knjiga, ki se dogaja v prihodnosti (2 točki)

The 5th Wave
Rick Yancey

Goodreads
Serija: The 5th Wave, #1
Ocena:

Mnenje:
Fantastična knjiga! Nisem ravno oboževalka sci-fija ali paranormal (ne tolko), ampak take knjige, kot je The 5th Wave so izjema. Zgodba je zelo edinstvena in me je takoj pritegnila. Zelo všeč so mi bli protagonisti, posebno Cassie, Evan in Sammy. Cassie mi je res ful dobra, saj je zabavna in pač najstnica, ki se spopada z apokalipso vesoljcev. Zelo všeč mi je bilo to, da ni kar čez noč postala neke vrste bojevnica ter da je imela svoje trenutke dvomov, nezaupanja in nasploh kriz. Pisatelj je vse ful realno opisal in še posebno Cassie dal neko osebnost. Ne vem, kako povedat, ampak, ko bereš knjigo, ne moreš se zmotit, kdaj je Cassijin POV. Evan mi je tudi všeč, ker, no, je človeški in skrivnosten obenem. Všeč mi je bilo to, da se ni vse takoj razkrilo in potem, ko je resnica prišla na dan, se ni vse sprevrglo v neko dramo. Bla je jeza, ampak potem je sledil pogovor. In pač kot junak je tudi hud :eyebrows: Sammy, Cassijin bratec pa je tako piki! :101: Js bi ga prau objela, če bi ga lahko. Prau tako kot vsak petletni otrok Sammy ne razume vsega, preveč zaupa in ima rad svojo družino - in avtor je tudi pri njemu dokazal, da je zelo dobro oblikoval vsakega junaka posebej. Uglaunem, js sm bla naudešena. :thumbup:

“We’re here, and then we’re gone, and it’s not about the time we’re here, but what we do with the time.”

“How do you rid the Earth of humans? Rid the humans of their humanity.”

“Sarcasm doesn't appear to work on him. If that's true, I'm in trouble: It's my normal mode of communication.”

“You can only call someone crazy if there’s someone else who’s normal. Like good and evil. If everything was good, then nothing would be good.”

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 21 apr 2016, 19:24

Knjiga, ki jo je napisal slovenski avtor (3 točke)

Hotel Lavanda
Sabina Štrubelj

Goodreads
Ocena:

Mnenje:
To je bila ena najbolj berljivih slovenskih knjig, ki sem jih do zdej brala! Zgodba res lepo teče in nikjer ni kakega teženja, zaradi katerega bi se use skupi ustavilo. Ampak, ocena je nekoliko nižja, ker ne prenesem nekaterih ("tipičnih") slovenskih izrazov in dialogov. In glavna junakinja Valentina se je pomoje sprla s svojim fantom Michelom za prazen nič in ta namesto, da bi jo osvojil nazaj, se je odmaknil in bil kot nek kup nesreče (kako se lepo izražam :zvizgac: ). Uglavnem, ideja ni bila slaba, ampak iskreno sem že od samega začetka vedela, kako se bo razpletlo, ker tako skrivnostno pa spet ni bilo. Moram pa priznat, da lahko spada med boljše slovenske knjige, ker useeno mi ni dala miru dokler je nisem prebrala do konca. Tako, da vsemu navkljub me je prijetno presenetila in, če najdem še kakšno podobno, jo bom z veseljem prebrala :thumbup:

"Sreča je bila na dosegu njene roke, pa se je raje odločila za životarjenje brez osebe, ki jo je zares ljubila. Zaradi ene napačne odločitve si je uničila celo življenje - pa ne samo sebi, temveč tudi Nicolasu. Neverjetno, kakšno moč ima lahko ena sama, na hitro sprejeta odločitev."

"Želela sem ti reči samo tole: ko gre za tvojo srečo, se nikar preveč ne oklepaj ponosa."

"Je suis foe de toi." (Nor sem nate.) <3

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 22 apr 2016, 16:47

Knjiga, ki si jo prebral/a v enem dnevu (3 točke)

SLOLvenski klasiki 1
Boštjan Gorenc - Pižama

Goodreads
Ocena:

Mnenje:
Waa še ena knjiga slovenskega avtorja, ki me je navdušila! :jupi: Uglavnem, to je ena takih knjig, ki nasploh primanjkuje v Sloveniji. Dejansko gre za predstavitev nekaterih literarnih del slovenskih avtorjev (npr. Prešerna, Cankarja, Makarovič, Peroci in drugih) na ful kul način! Nekako je bolj približano današnji mladini (nam), saj so zgodbe napisane v obliki smsjev ali komentarjev na facebooku. In ful mi je blo ušeč to, da te dejansko nasmeje :huhuhu: Jezik je pogovorni (dejansko pogovorni! kot ga uporabljamo med prijatelji). Res zelo dobra knjiga, ki me je kar potegnila noter tako, da sem jo prebrala v enem dnevu. Knjiga dejansko ni dolga, je pa res neki posebnega in usaka čast avtorju za idejo :vso_cast: Vsaka stran je (bila) neki novega!

"France Prešeren Prideš na kupico?
Uršika Zala Kupico? ROFL, kdo sploh tako govori? Pa nehaj me stalkat, nerd."

"Črtomir A je kje gumb za "ni mi všeč"?"

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 18 maj 2016, 20:57

Knjiga, v kateri je v glavni vlogi pevec (2 točki)

How to Kill a Rock Star
Tiffanie DeBartolo

Goodreads
Ocena:

Mnenje:
Uau. Ena boljših ljubezenskih romanov, ki sem jih kdaj brala in še rock glasba je vključena! <3 <3 Že nekaj časa sem imela namen prebrat to knjigo, ma nikoli me ni zares prijelo, da bi jo prebrala. Potem sem par dni nazaj jo (končno) začela brat in kar nisem mogla nehat - kar je problem, če se moraš zraven še učit. :zvizgac: Glavna junaka sta Eliza, glasbena novinarka in Paul, rock glasbenik. Napisano je z obeh perspektiv in zanimivo je to, da ko je Paul na vrsti, je napisano tako, kot da govori v snemalnik. Usi v knjigi so mi ful ušeč, razen menedžerja - ta je za crknit pohlepen. Knjiga mi je bila naznansko všeč najbolj zato, ker je bila RES nepredvidljiva, emocionalna in ušeč sta mi bla protagonista, ki sta se dejansko pogovarjala o vsem med sabo (ni samo o spolnih odnosih itd.). Knjiga tudi dobro predstavi problematiko današnjih glasbenikov, ki s težavo prodrejo na sceno, saj je toliko vsega že in tudi kako ljudje ne znamo več cenit "prave" glasbe. Enostavno ne poslušamo več besedil ampak glasbo gledamo in govorimo samo o tistih "umetnikih" ki nardijo najbolj škandalozen nastop. :|

“Tell me what you listen to, and I'll tell you who you are.”

“There's a big difference between being alone and being lonely. And I'm guessing that once you've discovered this distinction you can't go back to solitary confinement without serious emotional repercussions.”

It’s not fate. It’s a choice. And who knows, maybe we’ll meet again someday, somewhere up above all the noise. Until then, when you think of me, try and remember the good stuff. Try and remember the love.”

“I'm not messy. I'm rebelling against folding.”

“Note to self: Always remember how lucky you are to wake up next to someone who thinks you're the shit.”

“Has the industry done to music what McDonald’s has done to eating?”

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost