Bralni izziv 2016 - Sara21

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
sara21
Opravljen celotni bralni izziv 2017
Kraj: world
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2016 - Sara21

PrispevekNapisal/-a sara21 » 05 jun 2016, 22:46

Knjiga o tebi pomembni problematiki (3 točke)

Feel the Fear and Do It Anyway
Susan Jeffers

Goodreads
Ocena:

Mnenje:
Zelo dobra knjiga o strahu, kako se z njim soočit in ga premagat. Sama sem ena tistih, ki se neprestano sekira glede vsega. Potem, ko sem vzela to knjigo v roke, sem se naučila bolje soočati s strahom, mojim notranjim glasom, ki mi vedno govori, da mi ne bo uspelo itd. Knjiga ponudi tudi nekaj vaj, ki pomagajo pri spopadanju s strahom. Najbolj pa so mi bili všeč raznorazni spodbudni citati in zgodbe ljudi. :thumbup:

"I know I'll handle it. I have nothing to worry about."

"Taking responsibility means not blaming yourself."

"There is an automatic assumption that negative is realistic and positive is unrealistic."

"You're not a failure if you don't make it; you're a success because you try."

"If you haven't been making any mistakes lately, you must be doing something wrong."
"If you don't see the book you want on the shelf, write it." - Beverly Cleary

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 11 jun 2016, 17:09

Knjiga, ki ima v naslovu barvo (2 točki)

Jolanda, la figlia del Corsaro Nero (Yolanda, the Daughter of the Black Corsair)
Emilio Salgari

Goodreads
Serija: I corsari delle Antille, #3
Ocena:

Mnenje:
Zgodba govori, kot pove že sam naslov, o Jolandi, hčerki slavnega Črnega pirata. Gre se pač o piratih, ki se spopadajo s Španci v Karibskem morju. V knjigi so tudi v ospredju člani nekdanje posadke Črnega komandanta, ki imajo zdej novega kapitana Morgana. Ta želi pomagati Jolandi, da ta pridobi premoženje in posesti, ki ji pripadajo po materini strani. Že nekaj časa sem želela prebrat to knjigo, ker ko sem bila majhna sem gledala risanko o Jolandi :D Zgodba mi je bila zelo všeč, ampak mi je nekaj problemov delal jezik, ker je napisan v starejši različici. Drugače pa me je zgodba kar potegnila not. Protagonisti so lepo predstavljeni in dobila sem lep vpogled v piratsko življenje haha :) Edino na določene trenutke sem dobila vtis, kot da je pisatelj malo hitel. Avantura, ki je v ospredju, se lepo razvija, ampak odnos med Jolando in Morganom kar naekrat preide iz prijateljstva v ljubezen. Mislim, da bi se to lahko malo počasneje razvijalo :zvizgac:
Sama sem knjigo prebrala v originalu ma mislim, da se jo najde tudi v angleščini :thumbup:

"'Tu l'ami, è vero?' gli sussurrò Pierre, avvicinandoglisi.
'Sì' rispose il filibustiere."
('Ljubiš jo, kajne?' mu je prišepnil Pierre in se mu približal.
'Ja' je odvrnil pirat.)

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 20 jun 2016, 23:06

Knjiga z LGTB vsebino (3 točke)

Captive Prince
C.S. Pacat

Goodreads
Serija: Captive Prince, #1
Ocena:

Mnenje:
Če ne bi bilo zaradi tega izziva, ne bi še tako hitro začela iskat knjige v M/M ligi. HVALA BOGU ZA TA IZZIV! TO JE ENA NAJBOLJŠIH KNJIG, KAR SEM JIH KDAJ BRALA!! :106: Res, da sem iskala med tistimi bolj branimi in visoko ocenjenimi, ampak ta knjiga si res zasluži visoko oceno. Zgodba gre o princu Damianosu (Damenu), ki je kot suženj podarjen sovražnikovemu princu Laurentu. Sprva je kar veliko sovraštva, trpinčenja itd. ampak potem se njun odnos kmalu prelevi v prijateljskega zaradi majhnih, a pomembnih dejanj, ki jih oba naredita. Sčasoma si začneta zaupati. :eyebrows: NAPREJ NE BOM DOSTI GOVORILA, KI LAHKO SAMO ŠE SPOILAM. Zgodba je ful dobro izpeljana in stil pisanja mi je res ušeč. Nobenega hitenja ali zavlačevanja. Zgodba je nekako z Damenovega POV. Všeč mi je tudi, kako so predstavljeni karakterji in kako so lahko ti dvolični. Ne obupat nad Laurentom na začetku, he gets much better <3

"'I have a kind master,' said Damen.
He did pretty well in getting the words out, all things considered. Erasmus bit his lip, and all his burnished curls fell over his forehead. 'You're-in love with him?'
'Not quite,' said Damen."

"'I don't think the Prince is in an amorous mood,' said Damen, neutrally,
'I take a while to warm up,' said Laurent."

"Nicaise lifted his chin and announced: 'I don't care. I'm going back to bed.' Except that he was just standing there, all brown curls and blue eyes, light from occasional torches falling on every perfect plane of his face.
'Well? Go on,' said Damen."

"Laurent could inspire homicidal tendencies simply by breathing."

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 20 jun 2016, 23:34

Izšla leta 2016 (3 točke)

Kings Rising
C.S. Pacat

Goodreads
Serija: Captive Prince, #3
Ocena:

Mnenje:

PREVEČ DOBRA KNJIGA!! To trilogijo sem prebrala manj kot v treh dnevih!! Torej, zaključek serije. Damen in Laurent združita moči, da postaneta kralja, ki bi morala bit. Skupaj vržeta Laurentovega strica in Damenovega brata dol s prestolov. Romanca, avantura, ROMANCA!!! Serija je samo vedno boljša in ta knjiga JE ENKRATNA!! Vse se samo zaokroži v dober zaključek, ne manjka humorja, sassy Laurenta, romantičnega Damena in this ship is still sailing!! :022: Pacat ni nič poslabšala, samo še izboljšala in v tej knjigi se tudi razkrijejo določene nejasnosti, ki so se pojavile v prvem in drugem delu. KONEC, ČE NE SPOILAM! :027:

"'I've come to tell you who I am.'
'I know who you are, Damianos,' said Laurent."

"'You weren't making love to a slave, you were making love to me.'"

"The ache of loss didn't make sense, because Laurent had never been his."

"'I miss you,' said Laurent. 'I miss our conversations.'"

"'I hated you,' said Laurent. 'I hated you so badly I thought I'd choke on it. If my uncle hadn't stopped me, I would have killed you. And then you saved my life, and every time I needed you, you were there, and I hated you for that, too.'"

"'You're very,' said Laurent, and then, flushing, 'attractive.'
'Really,' said Damen, in a rich, warm voice.
'Yes,' said Laurent."

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 14 jul 2016, 22:34

Mladinska knjiga (2 točki)

Wonder
R. J. Palacio

Goodreads
Ocena:

Mnenje:
Auggie je tako simpatičen protagonist, da me je res prevzel! Čeprav sem si njegov obraz lahko le do neke mere predstavljala, sta se me njegov pogum in prijaznost res dotaknila <3 <3 Cela knjiga je fantastična, ker nas uči, da je lepota nekaj, kar ni takoj vidno očem (podobno kot Mali princ) :) Zelo sem bila vesela za Auggia, da je imel doma družino, ki ga je sprejemala takšnega, kakršen je, ga podpirala in mu stalno dala vedet, da ga ima rada *tears of joy* In potem, ko je Auggie našel še prijatelje sem ga hotla prau objet!! In vedno bolj, ko se je zgodba razvijala skozi različne oči (ni samo Auggijev pov), sem nemalokrat mela tudi solze v očeh :016: A MUST READ!

"Now that I look back, I don't know why I was so stressed about it all this time. Funny how sometimes you worry a lot about something and it turns out to be nothing."

"And I wondered how it would feel to be in heaven someday and not have my face matter anymore."

"It's so weird how that can be, how you could have a night that's the worst in your life, but to everybody else it's just an ordinary night."

"Kinder than necessary. Because it's not enough to be kind. One should be kinder that needed."

"Courage. Kindness. Friendship. Character. These are the qualities that define us as human beings, and propel us, on occasion, to greatness."
Nazadnje uredil/a sara21 dne 07 nov 2016, 21:22, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 21 jul 2016, 21:32

Knjiga, ki ima v naslovu številko (2 točki)

I 500 (The 500)
Matthew Quirk

Goodreads
Serija: Mike Ford, #1
Ocena: (2,5)

Mnenje:
Ena redkih knjig, ki mi je delala težave pri ocenjevanju :| Ko sem najprej prebrala summary te knjige, sem bla prepričana, da mi bo ta knjiga ful v redu... Res sem se trudla, da bi mi bila, ampak, ko sem začela brat, to ni bilo ravno to.. Glavni junak Michael Ford je v mladosti bil tat in tega se je želel otresti. Potem, ko se zaposli, pa ugotovi, da bo moral ravno spletke spet uporabljat, da si bo obdržal mesto v službi, vendar potem spozna, da njegov delodajalec ni tako nedolžen in pravičen, kot se sprva zazdi.
Na trenutke mi je bila res všeč, zgodba se mi je odvijala kul, glavni junak ni bil zatežen in tudi ostali junaki so mi bili zanimivi, potem pa mi je kar naekrat vse postalo zanič, nevem :? Mogoče bom u prihodnosti še enkrat prebrala in upam, da mi bo takrat bolj ležala, kot mi je zdej :mrgreen:

"E' più facile non aver avuto niente che mettere le mani su qualcosa e poi perderlo. Ma alla fine trovi sempre qualcosa che vuoi veramente. Qualcosa di cui hai bisogno. E a quel punto sei fregato. Non riesci più a lasciar andare quella vita."
("It's more simple not having anything than putting your hands on something, and then losing it. But in the end you always find something that you really want. Something that you need. And in that instant you're screwed. You can't let go of that life anymore.")

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 24 jul 2016, 11:43

Knjiga, ki vebuje ljubezenski trikotnik (1 točka)

A Court of Mist And Fury

Sarah J. Maas

Goodreads
Serija: A Court of Thorns And Roses, #2
Ocena:

Mnenje:
This book just blew me away! Fantastično napisana knjiga!! :vso_cast: Ta izziv mi je delal več problemov, ker nisem ljubiteljica ljubezenskih trikotnikov in sem kar nekaj časa iskala primerno knjigo, ki bi bla primerna za ta izziv in mi junaki ne bi šli na živce... potem pa sem prebrala prvi del te serije, ki me je tudi prevzela, in nadaljevala z branjem. In potem sem ugotovila, da je ljubezenski trikotnik med Tamlinom, Feyre in Rhysandom. In hvala bogu, da je notri, češrav kaj dosti o njem ne bi govorila, ker bi že spoilala :eyebrows: Zgodba je v drugem delu serije še bolje razvita, junaki so natačneje opredeljeni in po moje, tudi boljše opisani in nasploh prikazani. Zgodba se mi zdi bolj verjetna kot v ACOTAR in se tudi več dogaja <3 Tudi dosti shipov je na voljo :022: To knjigo res priporočam, čeprav se lahko nekaterim zdi prva knjiga nekoliko slabša in prisiljena, se v ACOMAF avtorica precej nanaša na ACOTAR, tako da se splača prebrat! :thumbup:

“He thinks he'll be remembered as the villain in the story. But I forgot to tell him that the villain is usually the person who locks up the maiden and throws away the key. He was the one who let me out.”

“I fell in love with you, smartass, because you were one of us—because you weren’t afraid of me, and you decided to end your spectacular victory by throwing that piece of bone at Amarantha like a javelin. I felt Cassian’s spirit beside me in that moment, and could have sworn I heard him say, ‘If you don’t marry her, you stupid prick, I will.”

“I was not a pet, not a doll, not an animal.
I was a survivor, and I was strong.
I would not be weak, or helpless again
I would not, could not be broken. Tamed.”

“There are good days and hard days for me—even now. Don’t let the hard days win.”

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 27 avg 2016, 15:23

Knjiga avtorja, ki ga še nisi bral/a (2 točki)

Six of Crows
Leigh Bardugo

Goodreads
Serija: Six of Crows, #1
Ocena:

Mnenje:
Masterpiece. Ena najboljših knjig! Ideja je fenomenalna! Zgodba govori o šestih mladostnikih, ki se uspešno infiltrirajo v najbolj varovan zapor (očitno spet ne toliko dobro varovan zapor), rešijo sina nekega znanstvenika in se potem vrnejo domov. V knjigi so mi najbolj všeč protagonisti. Vsak je poseben in odlično prikazan - vsak je samosvoj, se bori s svojimi strahovi, jih premaguje. So prikazani kot kriminalci, ampak se borijo zase in proti tistim, ki bi izkoristili novo drogo, namenjeno plemenu Grisha, samo za dobiček in moč. In vsak je sassy!! :120: Tudi tle ne manjka shipov, plus gay ship :024: Jezik je mogoče malo zapleten, saj je veliko besed, ki jih ne uporabljaš vsakdan, ampak lepo spremlja bralca pri opisovanju dogajanja :thumbup: To je prva knjiga v seriji, saj se po prihodu domov stvari nekoliko zapletejo :3

“Kaz leaned back. "What's the easiest way to steal a man's wallet?"
"Knife to the throat?" asked Inej.
"Gun to the back?" said Jesper.
"Poison in his cup?" suggested Nina.
"You're all horrible," said Matthias.”

“No mourners. No funerals."

“When everyone knows you’re a monster, you needn’t waste time doing every monstrous thing.”

“Greed may do your bidding, but death serves no man.”

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 11 sep 2016, 12:22

Knjiga, v kateri je v glavni vlogi žival (3 točke)

Wolfsong

T. J. Klune

Goodreads
Ocena:

Mnenje:
To je ena tistih knjig, ki ne bi smela obstajat. Tiste vrste knjiga, ki ti uniči življenje. Zgodba je volkodlakih in o 'mates', ampak to je le okvir. Ljubezen med Oxnardom in Josephom se razvija deset let, tako da ni takoj 'mate, you're my mate, let's have sex' tipa knjiga. TA KNJIGA JE O VELIKO VEČ. Gre o ljubezni, pripadnosti, svobodi, osebni rasti in dovršenosti, zaupanju, upanju, žrtvovanju in nanazadnje, tudi o zmožnosti odpuščanja. Knjiga me je res prevzela do dna duše, prav srce se ti trga - Klune te preprosto uniči z vsemi čustvi, globokimi citati, ampak potem te ponovno sestavi. Kar mi je bilo res všeč pri knjigi je to, da se ne zgodi vse iz danes na jutri. Vse rabi svoj čas - ljubezen, zaupanje, odpuščanje - kot je v resnici. In na koncu je ta ljubezen res brezpogojna, zaupanje neomajno in odpuščanje preprosto. :cry: <3 Junaki so vsi odlično opisani in opredeljeni. Avtor je zgodbo tako dobro oblikoval, da je ni malenkosti, ki ne bi spadala zraven. Jezik je čudovit in branje teče gladko. Sprva sem mislila to knjigo imet za izziv o mitu, ampak na koncu se Ox (celotna zgodba je iz njegovega vidika) spremeni v volka in tudi razmišlja kot eden. Kot eden, ki pripada Bennettovim :')

“You don’t get to decide what you’re worth because you obviously don’t know. You don’t get to decide that anymore because you have no fucking idea that you’re worth everything.”

“It’s always the ones who are the quietest who often have the greatest things to say.”

“You were his, Ox. Even then. And he was yours.”

"Choices. The choices we make shape what we'll become."

"We're a team, Ox. You and I. I can't do this without you. And you shouldn't have to do this without me. Not anymore."

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 17 sep 2016, 14:58

Po priporočilu tvojega sorodnika (1 točka)

Max
Sarah Cohen-Scali

Goodreads
Ocena:

Mnenje:
Res pretresljiv roman. Knjiga govori o programu Labensborn, ki je bila Hitlerjeva ideja o stvaritvi arijske rase. Zgodbo spremljamo skozi oči enega najidealnejših primerkov, Konrada von Kebnersola, od trenutka, ko je tik pred tem, da se bo rodil, pa do konca vojne, ko se znajde v krogu ameriških bolniških sester. Eni izmed njih pove celotno zgodbo o sebi. Čeprav je dečkovo ime Konrad, ga je mama imenovala Max in zato tak naslov. Roman mi je bil zelo všeč. Branje lepo teče in zgodovinska dejstva se lepo poklopijo z zgodbo. Pretreslo me je dejstvo, da so te otroke dejansko vzgajali v nekakšne robote, ki bi izvrševali ukaze svojih nadrejenih, ne da bi dvomili o pravilnosti le-teh. Zelo mi je bil všeč način, kako je pisateljica predstavila samega Konrada. Sprva deček poveličuje Hitlerja (še, ko je v trebuhu, mu poje slavo), nato pa začne dvomiti. Ta preobrat se zgodi, ko Konrad spozna Lukasa, poljskega dečka, ki je Žid, toda arijske rase. Ta mu pove, kaj se v resnici dogaja in da firer ni to, kar govori, da je. Konrad nato ne ve, čemu verjet in čemu ne. Fanta se s časom zelo navežeta in postaneta brata. Obljubita si, da bosta ob koncu vojne pričala o grozodejstvih, ki so jih doživeli Židje in Poljaki ter o tem, kaj so delali z otroci, kakršen je bil Konrad. Na koncu romana, Konrad nima kam oditi, ostal je sirota, toda obdrži obljubo in pove celotno zgodbo.

"Ko bo vojne konec, če se bova izvlekla, morava pričati, oba. Jaz o tem, kar so nacisti naredili Židom in Poljakom, ti o tem, kar so naredili tebi."

"Je mogoče v svojem bistvu 'človek' in 'pošast' eno in isto?"

"Max, Max, Max! (Čeprav sem bil krščen za Konrada, se za to ni zmenila, še naprej me kliče Max, fiksna ideja pač.)"

"Obvladati strah. Upreti se bolečini. Prenašati bolečino. Imeti moč mlade zveri. Kakor hoče naš firer."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost