Bralni izziv 2016 - Sara21

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
sara21
Opravljen celotni bralni izziv 2017
Kraj: world
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2016 - Sara21

PrispevekNapisal/-a sara21 » 18 sep 2016, 15:06

Knjiga iz strokovnega področja (3 točke)

Skrivnost srečnega otroštva
Steve Biddulph

Goodreads
Ocena:

Mnenje:
Zanimivo in lahkotno branje :) Knjiga je polna zgodbic iz vsakdanjega življenja in nasvetov, kako vzgajati otroke. Všeč mi je bilo to, da pisatelj, čeprav psiholog, ni pisal svojih nasvetov kot neke zahteve, ki se jih naj bi starši in vzgojitelji držali. Tudi ni pisal o tem, kako je njegova knjiga najboljše priporočilo na tem področju. Avtor je navedel, da ima vsak svoje težave, ki se jih da rešiti na različne načine ter da je nabolj važno slediti svojemu instinktu. V knjigi je tudi kar nekaj primerjav med današnjo vzgojo in tisto, ki je prevladovala v preteklosti. Na kratko, branje mi je bilo kar simpatično!

"Prednost otrok je v tem, da upočasnijo tempo življenja."

"Jokati nam včasih pomeni toliko kot dihanje. Tisti, ki ne morejo jokati, otopijo."

"Srednje šole po ustroju pogosto spominjajo na tovarne. Mladi ljudje se počutijo nepomembne. Samo sledijo navodilom in proizvajajo stvari."
"If you don't see the book you want on the shelf, write it." - Beverly Cleary

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 26 sep 2016, 15:06

Knjiga, ki jo drugi bralci kritizirajo (3 točke)

The Selection
Kiera Cass

Goodreads
Serija: The Selection, #1
Ocena:

Mnenje:
To knjigo sem imela namen prebrati že nekaj časa in končno sem jo! Zgodba lepo teče, toda je kar predvidljiva. Čeprav me ni nič pretirano živciralo - razen ljubezenskega trikotnika -, ta knjiga ni posebno originalna. Junaki so mi všeč (mogoče nekoliko kliše), posebno America, ker ji "slava" ni padla v glavo in njena vez, ki jo ima z mlajšo sestro May. Zabaval me je tudi njen odnos z Maxonom. Zanimivo mi je bila uporaba kast in res se je videlo, kako to vpliva na ljudi; zaradi tega je tudi trpel odnos med Aspenom in Americo. Priporočam jo za bolj lahkotno branje, ker te povleče not in poglavja kar letijo :)

“True love is usually the most inconvenient kind.”

“I hope you find someone you can't live without.I really do. And I hope you never have to know what it's like to have to try and live without them.”

“It's always the fear of looking stupid that stops you from being awesome.”

“I hit your thigh!”
“Oh, please. A man doesn’t need that long to recover from a knee to the thigh.”

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 04 nov 2016, 16:44

Knjiga o mitu ali legendi (2 točki)

Uslužbenka smrti
Annalight Night

Goodreads
Ocena:

Mnenje:
Lahkotno in sproščujoče branje! Bolj kot zaradi izziva me je zanimala, ker jo je napisalo slovensko dekle :eyebrows: Junakinja Angelique (Angel) mi je v redu - ne gre mi na živce, ni pa mi niti posebno pri srcu. Všeč pa mi je njen sarkastičen jezik in humor :thumbup: Ostali junaki so v redu, čeprav zaenkrat še ne razumem zakaj je lektorica v uvodu napisala, da je Eric (angel) hudoben lik? Edino pri Zacku in Grace sem vedno zavrtela z očmi, ker sta predstavljena boleče klišejsko. :geek: Čeprav je branje lepo potekalo, sem včasih morala kako stran dvakrat prebrat in se vračat nazaj, ker določene stvari so se kar naekrat zgodile in ni mi bilo jasno, od kod/kako/kaj?!?! Pa tudi, sprva Eric ne želi iti z Angel v šolo, ker so njegova krila preveč očitna, potem pa gresta skupaj v nakupovalno središče...am kaj tam ljudje ne opazijo kril? In je še par takih nelogičnih trenutkov. Pogrešala sem tudi malo bolj podrobnejših opisov bojev, na primer, ko Angel ubije vampirje - prikaže se in jim odseka glave (kul, samo lahko bi blo več akcije). Drugače pa ideja me je pritegnila, dogodki se tudi lepo odvijajo in je nekakšen cliffhanger na koncu, tako da grem zdej brat nadaljevanje :D

"Življenje je prekratko, da bi se prepirali, si lagali in se varali."

"Veste, vsi imamo določen rok trajanja. Že vnaprej je na podlagi naših odločitev in dejanj določena naša usoda. Ne mislite, da je to vaše zadnje življenje, v naslednjem boste gotovo kaj boljšega kot nergavi učitelj zgodovine."

"Morijo ljudje. Mi smo le del življenjskega ciklusa."

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 28 dec 2016, 23:21

Knjiga, po kateri so posneli serijo (2 točki)

A Study In Scarlet
Sir Arthur Conan Doyle

Goodreads
Ocena:

Mnenje:
Serija Sherlock me je zelo navdušila in zato sem se le odločila, da se posvetim tudi literarnemu izvoru. Knjiga mi je bila všeč, Sherlock je enako zabaven in nepredvidljiv kot v seriji (Benedict Cumberbatch <3 ). Slog mi je zelo ležal, saj je napisano preprosto in razumljivo, pa še z Watsonovega vidika, kar je najboljše :D Čeprav sem sprva mislila, da bo knjiga nekoliko daljša, se zgodba lepo razvija. Všeč mi je bilo tudi to, da je kar veliko podobnosti med serijo in knjigo :thumbup: Na kratko, če je kdo pogledal serijo, naj gre brat tudi originalna dela, ker so res dobra!

"No man burdens his mind with small matters unless he has some very good reason for doing so."

"I had already observed that he was a sensitive to flattery on the score of his art as any girl could be of her beauty."

“What you do in this world is a matter of no consequence. The question is what can you make people believe you have done.”

“To a great mind, nothing is little."

“When a man writes on a wall, his instinct leads him to write above the level of his own eyes.”

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 29 dec 2016, 13:28

Knjiga, ki je izšla na leto tvojega rojstva (3 točke)

Ex Libris: Confessions of a Common Reader
Anne Fadiman

Goodreads
Ocena:

Mnenje:
Hm, za ta izziv sem našla samo knjige iz 1997 in 1999, nič pa iz 1998. Potem sem le našla to knjigo, ki me je pritegnila. V bistvu je to zbirka osemnajstih esejev, ki jih je napisala znana ameriška esejistka Anne Fadiman (čeprav je do zdaj nisem poznala). V njih se pisateljica dotika raznih (razvad) navad, ki jih imamo bralci in pri tem navaja dogodke iz svojega življenja ter raznih avtorjev. So nekakšni eseji o literarnih delih, kjer je vključenih tudi veliko avtobiografskih vložkov. :zvizgac: Knjiga mi je sprva vzbudila radovednost zaradi naslova, ki je idealen :vso_cast: Pri branju pa so mi nekateri eseji bolj ležali kot drugi. Najbolj mi je bilo zabavno brat, kakšna je družina Fadiman - vsi so nagnjeni k lektoriranju in sploh branju. Všeč mi je bil tudi način, kako je napisano. Vse je bolj v lahkotnem tonu in dejansko sem se lahko v marsičem poistovetila z napisanim :D

"If I can't read or write, I'm finished."

"Too many books, too little space."

"And I realized that books get their value from the way they coexist with the other books a person owns, and that when they lose their context, they lose their meaning."

“Books wrote our life story, and as they accumulated on our shelves (and on our windowsills, and underneath our sofa, and on top of our refrigerator), they became chapters in it themselves.”

“It has long been my belief that everyone's library contains an Odd Shelf. On this shelf rests a small, mysterious corpus of volumes whose subject matter is completely unrelated to the rest of the library, yet which, upon closer inspection, reveals a good deal about its owner.”

“George, if you ever break the spine of one of my books, I want you to know that you might as well be breaking my own spine.”

Uporabnikov avatar
sara21
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a sara21 » 29 dec 2016, 17:50

Pet najljubših pravljic iz otroštva (2 točki)

Maček Muri, Janko in Metka, Rdeča kapica, Volk in sedem kozličkov, Krtek in avtomobilček
Kajetan Kovič, Jacob in Wilhelm Grimm, Zdenek Miler

http://i1261.photobucket.com/albums/ii6 ... wyggff.jpg[/imgm]

Ocena:

Mnenje:
Pravljice, ki so me popeljale nazaj v otroštvo :024: Ene boljših pravljic sploh, posebno Maček Muri. Tudi danes so mi bile tako všeč, kot so mi bile pred desetimi leti <3 <3

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost