Bralni izziv 2016 - elchy

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018

Re: Bralni izziv 2016 - elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 18 mar 2016, 20:06

TIGER'S QUEST (The Tiger Saga #2)
od Colleen Houck

Naloga: Knjiga o mitu ali legendi (2 točki)
Goodreads povezava: Tiger's Quest
Prebrana: 15.3.2016

Obožujem to pisateljico. Drugi del iz serije The Tiger Saga, je še boljši kot prvi. Res ne vem kaj sem tako dolgo čakala, da sem začela brati to serijo.

V drugi knjigi je nastopal večinoma Kishan, brat od Rena, ki živi z enako usodo, zaradi prekletstva je primoran živeti kot tiger. Morem reči, da mi je Kishan veliko bolj všeč kot Ren, zato mi je bila tudi knjiga boljša. Kot v prvi je bilo spet kar nekaj pustolovščin v stilu iskanja zaklada, samo da tu sta iskala čaroben šal. Obožujem Indijo in njihovo kulturo. Pisateljica spet pokaže svojo bujno domišljijo. In zopet je v knjigi polno Indijskih legend. Verjetno je mogla ogromno raziskati in prebrati, da je prišla do vseh teh legend.

Se že veselim tretje in četrte knjige, že vidim, da mi bosta spet noro všeč. Sem videla, da ima v načrtu tudi peto knjigo, kar me je še posebej razveselilo, saj še ne bo tako hitro konec serije. :) Priporočam knjigo oz. kar celo serijo. :thumbup:

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 10 apr 2016, 19:36

THE QUEEN OF THE TEARLING (The Queen of the Tearling #1)
od Erika Johansen

Naloga: Mladinska knjiga (2 točki)
Goodreads povezava: The Queen of the Tearling
Prebrana: 20.3.2016

Še ena super fantazijska knjiga, ki je nisem mogla zlepa odložiti.

Knjiga mi je bila res všeč. Zgodba je bila zanimiva. Postavljena je v prihodnost, v novo odkrit svet, do katerega pridejo z ladji. Žal so na poti izgubili par ladij in s tem vsa zdravila in zdravnike, tako da v tem svetu je le nekaj zdravnikov, ki zdravijo na primitiven način. Enako je s tehniko. Čeprav govori o prihodnosti, vse skupaj spominja bolj na srednji vek.

Karakterji so res dodelani, veliko je podatkov, zato se mi je na trenutke zdelo, da se je malenkost vleklo, a kljub temu sem se oživela v knjigo. Od vseh karakterjev mi je bila Kelsea še najbolj všeč. Močna ženska oz. bolj punca, ki vodi deželo in se pripravlja na vojno. Zgodba ni predvidljiva in najbolj me zanima kdo je njen oče. Imam par idej, a mislim, da na koncu bo nekdo čisto drug.

V knjigi sem edino pogrešala malo romantike, ker je sploh ni bilo. Je bila neka zaljubljenost, samo to je bilo vse. Bi bilo zanimivo še spremljati kako bi se razvijalo, če bi se. Ko sem končala, sem kar šla brat drugi del, sedaj pa neučakano čakam na tretjega. :thumbup:

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 13 apr 2016, 22:26

TIGER'S VOYAGE (The Tiger Saga #3)
od Colleen Houck

Naloga: Knjiga, ki vsebuje ljubezenski trikotnik (1 točka)
Goodreads povezava: Tiger's Voyage
Prebrana: 8.4.2016

Zadnje čase mi bolj ležijo fantazijske knjige, tako da sem kar ostala pri njih in prebrala še tretjo knjigo iz serije The Tiger Saga.

Morem reči, da mi je bila ta knjiga še najmanj všeč. V tretjem delu spet pride Ren nazaj in tako sta oba enako vpletena v zgodbo. Oba brata sta zaljubljena v Kelsey in jo hočeta imeti zase, Seveda pa je Kelsey na polno zmedena in se ne more odločiti med njima, ker ima oba rada. Pošteno mi začne iti na živce njena neodločenost in to, da se odloči že za enega brata, potem misli na drugega, ker ga ljubi in ne more brez njega. Ko je z drugim bratom pa ji je hudo za prvega in ga noče prizadeti. Tako gre skozi vso knjigo in čeprav se na koncu odloči s kateremu bo raje, dvomim, da bo ostala pri tej izbiri, kerga je izbrala samo zaradi varnosti.

Kot v prvih dveh delih, je tudi tukaj veliko dogodivščin. Tokrat se podajo v morje na lov za tretjim predmetom in mi je spet zanimivo, ko se zgodba spušča v detajle in se izve še kaj poučnega. V zgodbo so vpleteni celo zmaji in mi je vse skupaj zelo všeč, sploh legenda, ki je za njimi.

Se že veselim četrtega dela, čeprav sem nehote prebrala spoiler, ki je razkril konec. :roll:

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 21 maj 2016, 19:15

THE JEWEL (The Lone City #1)
od Amy Ewing

Naloga: Knjiga avtorja, ki ga še nisem brala (2 točki)
Goodreads povezava: The Jewel
Prebrana: 15.5.2016

Na to knjigo sem naletela po čistem naključju in se spontano odločila, da jo kar preberem. To je bila res dobra odločitev. :)

Najprej me je pritegnila naslovnica, ki je prečudovita in tudi po opisu bi znala biti zanimiva, zato sem jo takoj prebrala, ker če ne bi pozabila na njo in vprašanje, če bi jo sploh kdaj prebrala. Knjiga je dobra. Resnično dobra. Sama zgodba je nekaj novega, ki te takoj povleče vase in knjige ne moreš odložiti. Dotakne se resnih tem, kot je suženjstvo in človeške pravice. Tudi glavna junakinja je močna punca, ki mi je bila takoj všeč. Z veseljem sem spremljala njeno zgodbo in vse težave v katerih se je znašla.

Kot sem napisala je zlepa nisem mogla odložiti in tako sem brala vse do 4h zjutraj, ker sem jo hotela prebrati. Ne spomnim se, kdaj nazadnje sem tako dolgo bedela ob knjigi. Ko sem končala z njo, sem takoj posegla po drugem delu. Sedaj me pa samo muči čakanje na 3. del, ki ga ne bo vse do oktobra. :(

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 20 avg 2016, 23:59

ALL THE LIGHT WE CANNOT SEE
od Anthony Doerr

Naloga: Zgodovinski roman (2 točki)
Goodreads povezava: All the Light We Cannot See
Prebrana: 22.6.2016

O tej knjigi sem slišala mnogo lepih reči in sem si jo želela že kar nekaj časa prebrati.

Všeč mi je zgodovinska tematika, sploh ker govori o drugi svetovni vojni. Prebrala sem že kar nekaj knjig, a ta je prav nekaj posebnega. Bila mi je zelo všeč in jo lahko postavim zraven Between Shades of Gray, ki je za las malo boljša od te. Če vam je bila všeč All the Lights We Cannot See, morate nujno prebrati še Between Shades of Gray.

Tematika je težka in ganljiva. Knjiga je napisana iz različnih POV, Wernerja in Marie-Laure, ki sta oba otroka. Pisatelj skozi knjigo opisuje njuno življenje in soočanje z vojno. Za nobenega od njiju ni bilo lahko.

Všeč mi je tudi stil pisanja in kratka poglavja. Knjiga je bila kar dolga, zato sem jo brala dolgo, zaradi pomanjkanja časa. Vendar niti enkrat ni bila dolgočasna in sem komaj čakala, da sem spet lahko posegla po njej.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 27 sep 2016, 17:06

SEE ME
od Nicholas Sparks

Naloga: Knjiga, ki jo je napisal moški (1 točka)
Goodreads povezava: See me
Prebrana: 24.9.2016

Od nekdaj imam nekakšen odpor do moških pisateljev in ne vem zakaj. :) Zelo ne rada posegam po njihovih knjigah, čeprav je serija A Game of Thrones ena izmed mojih najljubših. Tokrat sem dala priložnost še Sparksu, ker sem res slišala same lepe stvari o njegovih knjigah. Filme posnete po njegovih knjigah, sem pa itak vse pogledala. :)

Prijateljica me je opozorila, da morem imeti ob branju nujno zraven robčke. :) Zaradi tega sem pričakovala nekakšen nesrečen konec, mogoče tudi, da bo kateri od glavnih igralcev umrl, a sem čakala zaman... Bolj sem brala knjigo, bolj se mi je zdelo, da imam pred sabo kriminalko oziroma kakšno detektivsko knjigo. Bila sem prijetno presenečena, ker je zgodba bila resnično napeta in me je kar gnalo, da sem brala naprej. Seveda je bila zraven tudi čudovita ljubezenska zgodba dveh popolnoma drugačnih oseb. Colin je bil imel težave z zakonom in je slabo nadzoroval svojo jezo. Maria je pa bila njegovo čisto nasprotje, tiha, pridna, odlična v šoli in odvetnica.

Knjiga mi je bila všeč, a se mi zdi, da je vseeno nekaj manjkalo. Realna ocena je bolj 4,5. Mogoče v prihodnosti še posežem po kakšni njegovi knjigi. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 21 okt 2016, 22:05

THE LANDOWER LEGACY
od Victoria Holt

Naloga: Knjiga, ki je izšla na leto mojega rojstva (3 točke)
Goodreads povezava: The Landower Legacy
Prebrana: 20.10.2016

Ta naloga se mi je zdela ena izmed najbolj težkih, zato sem si jo nameravala pustiti čisto za konec. Ampak, ko sem brskala in iskala primerno knjigo, sem naletela na Vctorio Holt in sem se takoj odločila, da preberem eno izmed njenih knjig.

Holtovo sem enostavno oboževala, ko sem hodila v osnovno šolo in sem prebrala vse njene knjige, ki sem jih lahko dobila. Po vseh teh letih, ko sem ponovno brala njeno knjigo, tokrat v izvirniku, sem se spomnila, zakaj sem jo včasih oboževala. Prebrana knjiga je bila lahkotna zgodovinska romanca in sem takoj padla v samo zgodbo. Čeprav je bila lahkotna, je bila na trenutke prav napeta, kar me je gnalo, da berem in berem. :) Karakterji so mi bili všeč, sploh Caroline. Skratka klasična VH. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 19 nov 2016, 14:22

LEAD (Stage Dive #3)
od Kylie Scott

Naloga: Knjiga, v kateri je v glavni vlogi pevec (2 točki)
Goodreads povezava: Lead
Prebrana: 16.11.2016

Ta knjiga mi je druga najljubša iz serije Stage Dive, v kateri ima vsak član svojo knjigo. Zaenkrat, saj še nisem prebrala zadnjega dela. :)

Lead govori o pevcu skupine Jimmyju, ki se je že pojavil v prejšnjih knjigah. Njegova zgodba me je še najbolj zanimala, zato sem tudi pričakovala, da mi bo do sedaj najboljša. Med vsemi ima najbolj težko preteklost, predvsem zaradi svoje mame in odvisnosti od drog. Knjiga mi je bila zanimiva in me je vlekla naprej. Prav tako mi je bil všeč humor v njej, saj me je velikokrat nasmejala. Malo sem se tudi jezila, ker je bil pravi asshole, ampak na koncu se je odkupil za vse. :)

Kljub temu mi je bil oziroma mi je med vsemi člani najbolj všeč bobnar Mal, saj je bolj po mojem okusu. Igriv, smešen in na nek način čisto odštekan. :) Knjigi ne dam čiste petke, ampak 4,5.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 25 nov 2016, 17:26

Pepelka
od Brata Grimm

Naloga: Pet najljubših pravljic iz otroštva (2 točki)
Bralnica povezava: Pepelka

Pepelka je bila moja najljubša pravljica iz otroštva. Vedno znova sem jo hotela prebrati oziroma bolje rečeno, sem hotela, da mi jo berejo domači. :)

Najbolj od vsega mi je bilo všeč, da se je buča spremenila v kočijo in so se miške spremenile v konje. Še zdaj jo imam doma pri mami, ker se nisem mogla ločit od nje. Še vedno pa tudi rada pogledam kak sodoben film izpeljan iz te pravljice ali preberem knjigo.

Ocena:

Ostržek
od Carlo Collodi

Bralnica povezava: Ostržek

Še ena izmed mojih najljubših pravljic. :)

Rada sem imela Ostržkove prigode in sem se vedno smejala, ko mu je zaradi laži zrastel nos. Spomnim se, da je kasneje bila po televiziji še prava serija risank o Ostržku in sem komaj čakala vsak teden, da pogledam nov del.

Ocena:

Lepotica in Zver
od Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

Bralnica povezava: Lepotica in Zver

Tudi Lepotica in Zver je bila v moji zbirki pravljic in se mi je zelo priljubila.

Najbolj všeč mi je bilo sporočilo knjige, pri ljubezni je najbolj pomemben karakter in ne zunanja lepota. Prav tako, da prava ljubezen premaga vse, tudi urok zlobne vile. :D

Veselim se tudi filma, ki bo kmalu prišel v kino in komaj čakam, da ga bom videla.

Ocena:

Mala morska deklica
od Hans Christian Andersen

Bralnica povezava: Mala morska deklica

Nad malo morsko deklico sem bila vso otroštvo enostavno navdušena.

Lahko jo uvrstim kar takoj za Pepelko. Vedno sem bila navdušena nad morskimi deklicami in nad vodnim kraljestvom v knjigi. Prav pa tako, da končno enkrat princeska reši princa in ne obratno. :)

Kot pri Ostržku sem kasneje zelo rada spremljala risanko in dogodivščine male Ariel.

Ocena:

Sneguljčica in sedem palčkov
od Brata Grimm

Bralnica povezava: Sneguljčica in sedem palčkov

S težavo sem se odločila katera bo še zadnja izmed petih najljubših, ker sem že kot mala rada brala in poslušala pravljice. A mislim, da more zadnje mesto pripadati Sneguljčicici. Prav uživala sem ob ponovnem prebiranju vseh teh pravljic. :)

Kot tudi Pepelka ima tudi Sneguljčica zlobno mačeho. Sneguljčica se pred njo in lovcem zateče k palčkom. In ravno zaradi palčkov mi je bila pravljica tako všeč. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 23 dec 2016, 22:37

STICKS & STONES (Cut & Run #2)
od Abigail Roux

Naloga: Knjiga z LGTB vsebino (3 točke)
Goodreads povezava: Sticks & Stones
Prebrana: 1.12.2016

Po prvem prebranem delu, ki mi sicer ni bil preveč všeč, sem se odločila, da dam seriji še eno priložnost in zato sem posegla po drugem delu.

Nisem preveč pričakovala, zato me knjiga ni preveč razočarala, ne pozitivno presenetila. Je par zabavnih trenutkov in resnično sta mi všeč glavna karakterja Ty in Zane. Tudi stil pisanja mi je super, vendar ne preveč rada posegam in berem kriminalke. Knjiga mi je bila kar predvidljiva in to me večina moti pri teh knjigah.

Vsekakor mi je bila všeč njuna ljubezenska zgodba. Mi je pa drugi del bolj všeč kot prvi, mogoče dam priložnost še naslednjemu delu in me ta pozitivno preseneti. :eyebrows:

Ocena:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost