Bralni izziv 2016- narcissa

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
narcissa
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami

Re: Bralni izziv 2016- narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 12 feb 2016, 23:07

KNJIGA, KJER GLAVNI JUNAK NI BELEC:

Prisega
Od James Patterson

Cross ni več sposoben zaščititi niti svojih najbližjih. Takega sovražnika, kot si je nakopal sedaj, še ni srečal nikoli. Vzel mu je vse, kar je imel najraje…

Alex Cross je temnopolti detektiv.

Tokrat sem bila prepričana, da ga je avtor pa polomil. Na začetku je bil precej podoben zaplet, kot pa pri marsikateri drugi knjigi. Morilec v tisoč in eni preobleki… Potem se je pojavila pa še ženska, ki je ugrabila dva majhna otroka… Ampak ne, tokrat sem se zmotila. Vse se poklopi, spet nova in nova presenečenja, iz več, na videz preširoko in premalo obravnavanih dogodkov, se sestavi perfektna celota, kar te seveda ne pusti prekiniti z branjem. Konec? Žal bomo nadaljevanje izvedeli šele v naslednji knjigi…

https://www.goodreads.com/book/show/173 ... s-my-heart

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 18 feb 2016, 20:07

PO LASTNI IZBIRI:

Vajenec
Od Tess Gerritsen

“Kirurg” oz. Warren Hoyt je v zaporu že več kot leto dni… Jane Rizzolli s sodelavci sedaj išče novega morilca, katerega način ubijanja je zelo podoben Hoytovemu. Nato pa Rizzollijeva izve, da je Kirurg pobegnil iz zapora…

Tokrat so opisi umorov bolj omiljeni, manj nazorni, kot so bili v prvi knjigi, večja pozornost je usmerjena na Rizzollijevo in njeno povsem spremenjeno življenje. Avtorica se je zelo posvetila detajlom Janine stiske, Janinim strahovom. Skozi branje sem dokaj padla v njen lik, čeprav je na momente še vedno ne razumem, še vedno je nekaj njenih odzivov nepričakovanih. Sprašujem se, ali je avtorica tak karakter ustvarila namensko, saj le-ta nima nobene res simpatične, pozitivne lastnosti...
Zanimivo, in iz moje strani pozitivno je, da se ta in prva knjiga tako razlikujeta. Čeprav ima tokrat zgodba tudi poglobljen medicinski pogled na dogajanje, je tega precej manj, večino časa je avtorica, presenetljivo, namenila razvoju likov, predvsem Rizzollijeve.

Tokrat se patologinja Isles pojavi prvič, vendar je ves čas le postranski lik, nikoli ne vsopi v ospredje- kar se mi zdi nenavadno, saj je serija knjig poimenovana Rizzolli&Isles. Dozdeva se mi, da je Islesova bolj “ljub” karakter, tudi notranje močnejša oseba… Prvič se srečamo tudi z FBI agentom, Gabrielom Deanom. Tudi on mi je skozi celotno zgodbo dajal neke čudne vibracije, še pri koncu knjige me ni popolnoma prepričal, čeprav ima precej pozitivnih in vzpodbudnih lastnosti, se za njim verjetno skriva še kakšna pomembna skrivnost.

Konec se mi je zdel prisiljeno zaključen, prehiter...
Ob zaključki knjige imam mešane občutke do karakterjev, a, če sem prav dojela stil pisanja te serije, nam bo avtorica vse počasi in natančno razkrivala v naslednjih knjigah.

Knjiga me je priklenila k branju, saj je potek zgodbe sestavljen res super. Srhljiv občutek je stalno, bolj ali manj močno, prisoten...

https://www.goodreads.com/book/show/715 ... Apprentice

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 22 feb 2016, 19:35

KNJIGA, KI JO JE NAPISAL MOŠKI:

Amazonija
Od James Rollins

Randova znanstvena odprava gre v divjo Amazonijo in se nikoli ne vrne. Čez nekaj let se eden od članov odprave zopet prikaže in kmalu nato umre… Na odpravo je odšel z eno roko, vrnil pa se je z obema. Ta dogodek je seveda potrebno razvozlati, zato v Amazonijo pošljejo novo odpravo- sina udeleženca prejšnje odprave Nate-a ter znanstvenike in rangerje. Na poti jim stoji mnogo nevarnosti…

Obožujem knjige, v katerih sta pomešani znanost in znanstvena fantastika! Tokrat je to avtorju odlično uspelo. V veliki meri se oprijema nam znane botanike ter zdravilstva, mnogo stvari pa je briljantno izmišljenih, a bralec se medtem sprašuje, ali se morebiti, tam nekje, v deževnem gozdu, res skriva kaj podobnega, kot je opisano v knjigi. Ogromno deževnega gozda je še zakopanega v tančico skrivnosti, tisto malo, kar nam je pa znano, nas vedno znova preseneča, navdušuje in nas morda tudi straši…

Avtor se drži tudi nekaj klišejev pustolovskih zgodb, a ker je zgodba bazirana predvsem na naravi in skrivnostnem svetu, me ostali detajli niso niti za hip zmotili.

Med branjem sem se spraševala, koliko podrobnosti bi lahko bilo res, kaj ne more biti res, kako se bo vse razpletlo in se mnogokrat navduševala nad resničnimi dejstvi. Tempo knjige je super, občutki pri branju menjajoči, kot da si dejansko udeležen pri odpravi. Zelo zanimiva knjiga!

https://www.goodreads.com/book/show/294047.Amazonia

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 21 mar 2016, 20:44

KNJIGA, V KATERI JE V GLAVNI VLOGI ŽIVAL:

Black Beauty
Od Anna Sewell

Black Beauty, čudoviti konj, nas popelje skozi svoje življenje, od rane mladosti do sedaj…

Zgodba je res čudovita! Menim, da bi jo moral prebrati vsak, saj ima res izjemno sporočilo.

Black Beauty pripoveduje zelo dobro, ves čas ima čudovit tempo, čudovite misli in pogled na svet. Skozi knjigo ugotovimo, kako močno dejansko ljudje vplivamo na živali, kako jim lahko s svojim ravnanjem polepšamo ali zelo poslabšamo življenje, kako se žival lahko na nas naveže… Nikoli nam nobena žival ne želi slabo, za vsakim njenim ravnanjem stoji nek tehten razlog, slabe/dobre izkušnje iz preteklosti, vzgoja ipd.

Vsako živo bitje nam lahko naredi življenje mnogo bolj kvalitetno, pokaže nam povsem nov svet!

https://www.goodreads.com/book/show/3685.Black_Beauty

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 01 apr 2016, 20:17

PO PRIPOROČILU TVOJEGA SORODNIKA:

Nana
Od Emile Zola

Zgodba se začne, ko Nana v gledališču nastopa kot glavna nastopajoča v predstavi Venera. O njej se tako novice prenesejo širom po Parizu. Nato sledimo Naninemu življenju, njenim mnogim moškim, njenemu pohlepu, željam…

Nanin karakter in verjetno tudi način pripovedovanja me k branju nista ravno pritegnila, posledično pa sem knjigo brala res predolgo…

Nano sem videla kot osebo, ki si je zmožna podrediti vsakega moškega, vsakomur je znala biti všečna, uspela je dobiti tisto, kar si je želela. Vendar pa je od njih pričakovala zgolj denar, resnično rada je imela le enega, pa še ta ni bil pravi zanjo (takrat je bila res zgolj šibka, podrejena ženska). Na trenutke jo vidimo tudi kot mamo, ki ima svojega sina rada, a zanj ni pripravljena spremeniti svojega življenja.

Zgodba Nana mi je bila zelo podobna zgodbi Emme Bovary. Nana je ves čas hlepela po bogastvu, po priljubljenosti, kljub temu da je uspela pridobiti mnoge moške, je bila vedno znova nezadovoljna. Večja razlika je morda ta, da je Nana moške naredila odvisne od nje, popolnoma si jih je podredila, vse so bili pripravljeni narediti zanjo in skoraj niso mogli več normalno delovati brez nje…

Po mojem mnenju je avtor preveč skakal sem ter tja, preveč predrobnih informacij je želel podati, morda je kakšno zaporedje celo malce čudno- sosledje in nekateri odseki so me pri branju precej motili...

https://www.goodreads.com/book/show/6491760-nana

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 05 apr 2016, 20:41

KNJIGA, KI IMA V NASLOVU BARVO:

NYPD Rdeči 2
Od James Patterson, Marshall Karp

Bogata in vplivna ženska je četrta žrtev skafanderskega morilca. Neznanec je vzel pravico v svoje roke in ubija ljudi, katerih zločini niso bili kaznovani, predhodno pa posname in objavi njihovo priznanje. Tako primer v roke dobita detektiv Zach Jordan in njegova partnerka Kylie MacDonald.

Prva knjiga iz zbirke mi ni bila blazno všeč, tako da sem po tej, drugi knjigi, segla s precej mešanimi občutki. Tokrat sem imela res srečo, ta knjiga je bila pravo nasprotje druge, res je bila fantastična! Ko že misliš, da si tokrat pa res vse popolnoma dognal, se v momentu vse spremeni, pride do popolnega preobrata in spet se začneš na novo spraševati, kdo je zdaj morilec ali pa je morda še vedno tisti, na katerega si najprej pomislil. Res super napisana knjiga!

https://www.goodreads.com/book/show/181 ... on=service
Nazadnje uredil/a narcissa dne 05 apr 2016, 20:46, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 05 apr 2016, 20:45

1. vrstica prebrana!

Slika

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 07 apr 2016, 17:47

KNJIGA, KI JO JE NAPISAL SLOVENSKI AVTOR:

Kekec na hudi poti
Od Josip Vandot

Želela sem prebrati starejše delo slovenskega avtorja. Ko sem brskala, katera knjiga bi lahko bila prava, sem naletela na Kekca! Resda gre za otroško knjigo, a ker je nisem še nikoli prebrala, se mi je zdela ravno pravšnja!

Prijetna zgodbica, lepo zapisana… Kekec je nabriti fantič, ki se ne boji nikogar, Tinka je prikazana kot mali nebogljeni otrok, Jerica pa je kot najstarejša odgovorna za vse. Najbolj se me je dotaknila ravno Jerčina zgodba. Umrla ji je mamica, mačehi pa žal ni bila pri srcu, pa čeprav se je še tako trudila… Kljub vsem tegobam, kljub temu da je bila izgnana iz doma, je Jerica še vedno razumela svojo mačeho in ji ni zamerila.

Zanimivo, da so filmi popolnoma drugačni od te knjige, knjiga je res precej fantazijska, vse postane popolno, vse je mogoče.

https://www.goodreads.com/book/show/289 ... -hudi-poti

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 06 maj 2016, 09:50

KNJIGA, KI JE IZŠLA LETA 2016:

The Crown
Od Kiera Cass

Eadlyn še vedno ni prepričana, ali lahko sama najde tako srečo, kot sta ju našla njuna mama in oče. Izbor fantov je vedno manjši, včasih pa zna srce tudi presenetiti…

Komaj sem čakala datum izida knjige! In res, končno je knjiga izšla… Super, hitro, gladko, tekoče branje je bilo tole. Popoln zaključek celotne zbirke. Ena redkih zbirk, katere dejansko se mi ni zdela niti ena knjiga odveč, nisem začutila tistega, da avtor/-ica pa res na silo želi še malo podaljšati celotno serijo knjig. Čudovite misli, čudovit razplet.

Posebno moram omeniti še vse izredno aktraktivne naslovnice, ki so jih imele knjige ter enostavne, a zelo primerne naslove, ki se jih je dalo uporabiti v mnogih bralnih izzivih.

Z lahkoto bi prebrala še mnoga nadaljevanja, škoda, da je tokrat pa res konec...

https://www.goodreads.com/book/show/26074181-the-crown

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 07 jun 2016, 20:22

KNJIGA, KI JE IZŠLA NA LETO TVOJEGA ROJSTVA:

The Children of Men
Od P.D. James

Ljudje so postali neplodni in tako so najmlajši na planetu stari 25 let. Človeštvo kot tudi celotna infrastruktura počasi propadata…

Theo, kot vodilna oseba v knjigi mi ni bil všeč. Je precej neprijeten, nezadovoljen, grenak, za njim sta propadli zakon ter nesrečna smrt hčerke. Ni bi bilo všeč, da s svojo ženo ni nikoli poskušal priti na isto raven, o svoji hčerki se je spominjal samih bolj kot ne negativnih stvari- veliko lažje bi mu bilo, če bi se v preteklosti kdaj prizadeval, da bi opazil ali dosegel tudi pozitivne stvari. “Smotan” človek… Kar nenavadno, kako se je na neki točki, ob drugih dogodkih in ljudeh, popolnoma spremenil in postal čisto druga oseba.

Najbolj me je motilo, da je politika tako v osredju, gre za tolikšen del, da mi je branje postajalo prav utrujajoče in dolgočasno. Šele v zadnji tretjini se zgodba pokaže v svoji veličini, končno se začne dogajati! In takrat postane branje super!

Zanimivo je brati, kakšne so posledice staranja prebivalstva, brez novih rojstev. Mnogo poklicev, stavb, infrastrukture je preprosto propadlo. Mnogo ljudi ne vidi več smisla življenja, svet postaja čedalje bolj melanholičen, brezciljen… Nekateri postanejo močno navezani na svoje živali, nekateri imajo namesto otrok lutke...

Knjigo sem težko ocenila, saj sem bila precej razdvojena. Po eni strani dolgočasna, po drugi strani izjemna, zanimiv pogled na svet, nova spoznanja, a vsekakor vredna branja.

https://www.goodreads.com/book/show/419 ... on=service

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 2 gostov