Bralni izziv 2016- narcissa

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
narcissa
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami

Re: Bralni izziv 2016- narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 07 jun 2016, 20:28

KNJIGA IZ STROKOVNEGA PODROČJA:

The Birds of Pandemonium
Od Michele Raffin

Michele Raffin nas popelje v svoj svet ptic. Predstavi nam svoje prve začetke, težave, pridobivanje novih informacij o pticah, življenje in karakterje ptic…

Knjigo sem vzela v roke zaradi čudovite naslovnice, pritegnil pa me je tudi opis. Michele je res uspelo, da nam čudovito predstavi ptice! Spoznala sem ogromno novih in zanimivih stvari o pticah, avtorica pa te informacije poda izjemno lahkotno, prijetno. Njene ptice se tekom knjige z lahkoto vzljubi. V svoji “zbirki” ima tudi nekaj izjemno redkih ptic, postala je celo vzrediteljica nekaterih vrst.

Zdi se mi čudovito, da je Michele našla svojo strast, ki pa resnično pripomore k lepšemu svetu ptic, kot tudi ljudi. Njen novi način življenja je čudovito sprejela celotna družina, tudi mnogi drugi vzreditelji ptic so ji bili pripravljeni pomagati. Mnoge ptice so tako dobile lepše življenje!

https://www.goodreads.com/book/show/203 ... andemonium

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 07 jun 2016, 20:32

4. vrstica prebrana!

Slika

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 13 jun 2016, 15:27

KNJIGA Z LGBT VSEBINO:

If I Was Your Girl
Od Meredith Russo

Amanda Hardy je novo dekle na šoli. Kot vsako drugo dekle si želi poiskati prijatelje in se vključiti med ostale. Vendar pa Amanda ni kot vsako drugo dekle, ima skrivnost zaradi katere je morala zamenjati kraj in šolo…

Amanda je trans dekle, pisateljica je trans, in dekle na fotografiji je tudi trans. Še nikoli do sedaj nisem brala nobene knjige o taki tematiki, zato sem to z zanimanjem kmalu po izzidu vzela v roke.

V prvi vrsti gre predvsem za ljubezensko zgodbo, seveda pa je v vse vključena tudi Amandina skrivnost. Nisem si sploh predstavljala, kako težko je takim in podobnim ljudem, sploh verjetno med mlajšo populacijo, ko so še otroci, najstniki… Avtorica je predstavila Amandin pogled na samo sebe, zdaj in pa tudi kako je bilo prej, kako se je nanjo odzvala okolica, prijatelji, starši…

Knjiga je predstavljena na zelo idealističen način. Amanda je že kot otrok vedela, da bi morala biti deklica, ni imela nobenih večjih težav s privajanjem na novo življenje, tudi z medikamentno pomočjo je začela zelo kmalu in bila tudi deležna operacije. Tudi sama avtorica na koncu pove, da je vse precej olepšala. Avtorica je na koncu podala tudi zaključno misel vsem bralcem, ki so “cis” in pa mnoge vzpodbudne besede za bralce, ki so “trans”.

Sama si težko predstavljam, kakšnega življenja so deležni trans ljudje, kakšne težave imajo sami s seboj, sploh pa še z okolico, ki jih obdaja. Ta knjiga mi je vsaj približno pokazala njihov svet in meni, kot tudi verjetno vsem bralcem, precej spremenila pogled nanje, kot tudi na nas same.

Čeprav je knjiga precej najstniško obarvana, ima pomembno tematiko in pomembno sporočilo za vse nas!

https://www.goodreads.com/book/show/261 ... -your-girl

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 24 jun 2016, 11:10

PET NAJLJUBŠIH PRAVLJIC IZ OTROŠTVA:

Sneguljčica in sedem palčkov, Pepelka, Trnuljčica, Rdeča kapica, Grdi raček

Eden izmed najlepših izzivov letos! Prav prijetno se je bilo spet spomniti na čase mojega otroštva.

Izbrala sem pravljice, ki jih prav zagotovo pozna vsak otrok in tudi vsak odrasel. Verjetno ni človeka, ki še ne bi slišal zanje.

Ob prebiranju teh in še nekaterih drugih pravljic pa sem ugotovila, da so si skorajda vse zelo podobne. Svet se deli na lepe in na grde, na bogate in revne. Pogosto so glavni liki princeske ter princi, pomembna je količina diamantov. Posebno dekle, kot pa tudi fant, se morata poročiti, saj je to bistvo njunega življenja, potem se njuno življenje spremeni na bolje in srečno živita do konca svojih dni. Morda pa le niso vsa sporočila v pravljicah tako pravilna…

Vsekakor so me te prebrane pravljica spomnile na prijetne dni, ko so mi starši in tudi stari starši premnogokrat prebirali pravljice.

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 09 jul 2016, 20:04

KNJIGA, KI IMA V NASLOVU ŠTEVILKO:

November 9
Od Colleen Hoover

Tik preden Fallon (18 let) namerava odpotovati v New York spozna Bena. Takoj se popolnoma ujameta, vendar pa Fallon vseeno odide iz L.A. Z Benom se dogovorita, da se bosta vsako leto do svojega 23-ega leta videla enkrat na leto, 9-ega novembra.

Zgodba se začne precej predvidljivo, klasična love story… Sicer zabavno, zanimivo branje, a z mislijo na to, da točno vemo, kakšen bo konec. Vendar pa že tekom branja počasi spoznavamo, da ni čisto vse tako, kot se zdi na prvi pogled.

Ko sem mislila, da zdaj pa vse vem, se je zgodil popoln preobrat in zgodba se je odvijala precej drugače, kot bi si mislila. Z mnogimi pomembnimi sporočili...

https://www.goodreads.com/book/show/25111004-november-9

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 09 jul 2016, 20:08

2. vrstica prebrana!

Slika

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 12 jul 2016, 14:26

KNJIGA, KI JO DRUGI BRALCI KRITIZIRAJO:

The Girl on the Train
Od Paula Hawkins

Rachel se vsak dan vozi z istim vlakom. Vsak dan se ustavijo na določenem mestu in vsak dan opazuje par na terasi, pri zajtrku. Zdi se ji, kot da ju že pozna, zamišlja si, kako popolno je njuno življenje. Nekega dne pa vidi nekaj, kar vse spremeni…

Knjigo sem že dolgo želela prebrati! Želela sem jo prebrati v slovenščini, a ker je v knjižnici stalno izposojena, sem sklenila, da ne bom čakala več in da jo bom prebrala v angleščini. Na začetku sem precej težko brala, saj nerada berem o ljudeh, s takimi življenjskimi težavami. Rachel mi je bila res neljuba oseba, ampak ves ta čas branja oddaja ta knjiga nek srhljiv prizvok, ki me je kar naprej silil k branju. Rachel sem ob zaključku branja videla povsem drugače.

Zgodbo gledamo iz treh plati (trije ženski liki), kar se mi je zdelo zelo nenavadno, ampak k zgodbi to doda večjo širino, branje je še bolj napeto! Avtorica nam je pokazala, da pri nikomur ni vse tako, kot je videti na prvi pogled...

Kdo bi lahko storil to grozodejstvo? Najprej sem sumila eno osebo, nato drugo, nato dve- zgodba te ves čas “meče” sem in tja, razmišljaš, kaj se bo zgodilo in kaj se je zgodilo. Izjemno napeto in tudi težko, grozno branje. Iz moje strani izjemno dobro napisana knjiga, ki ti vzbuja med branjem mnoge različne občutke in razmišljanja.

https://www.goodreads.com/book/show/225 ... -the-train

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 12 jul 2016, 14:34

3. vrstica prebrana!

Slika

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 19 jul 2016, 18:50

KNJIGA O TEBI POMEMBNI PROBLEMATIKI:

Still Alice
Od Lisa Genova

50-letna Alice Howland je profesorica na Harvardu, žena in mama treh odraslih otrok. Nekega dne se med tekom zave, da ne ve, kje je in kako naj pride domov. Po mnogih testiranjih ugotovijo, da ima Alzheimerjevo bolezen.

Menim, da ljudje kot celota na splošno zelo malo vemo o mnogih boleznih. Nek splošen vtis verjetno imamo mnogi, a ta je pogosto pomanjkljiv ali celo napačen. Sploh nevrodegenerativne bolezni so hud udarec za obolelega, saj na kaj takega ni nikoli pomislil, življenje pa se zelo spremeni tudi najbližjim. Ostala okolica se skuša vsemu temu izogniti, saj se ob obolelem ne počutijo prijetno, so zbegani, prestrašeni, brezbrižni... Če bi o bolezni vedeli več, bi vsaj nekateri ubrali drugačen pristop...

Knjiga me je prikovala k branju od svoje prve pa do čisto zadnje strani. Avtorica je toliko pomembnih podatkov čudovito vpletla v celotno zgodbo. Mislim, da nam je zelo realistično prikazala prve znake bolezni in nato samo napredovanje bolezni. Morda še toliko bolj pomembno je to, da smo Alzheimerjevo bolezen videli skozi oči bolne osebe, kot pa tudi skozi oči najbližjih- družine. Branje sem doživljala precej čustveno, lahko sem skoraj čutila Alice-ina čustva, strah, stisko, kot pa tudi popolnoma spremenjeno življenje družine, za katere Alice kar naenkrat, čeprav postopoma, ni bila več ista oseba, kot je bila prej.

Na Alzheimerjevo bolezen bom od sedaj dalje gledala popolnoma drugače.

https://www.goodreads.com/book/show/5936882-still-alice

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 24 okt 2016, 12:49

KNJIGA, V KATERI JE V GLAVNI VLOGI PEVEC:

In the Band
Od Jean Haus

Riley se udeleži avdicije, saj band išče novega bobnarja. Kljub temu da so v bandu trije fantje, jo, čeprav je en član, Romeo, močno proti, sprejmejo medse, saj naravnost pomete s konkurenco.

S to kategorijo sem imela nemalo težav, saj nisem mogla najti nobene primerne knjige. Nato sem med predlogi našla tole in začela z branjem.

Vsebinsko mi zgodba ni blizu, zato sem jo tudi težje ocenila. Nit, ki se je vlekla tekom celotne zgodbe, je verjetno ločitev Riley-inih staršev. Njena mama se nikakor ni mogla sprijazniti, da jo bo mož zapustil, tako je postala zelo močno depresivna. Depresija se mi je zdela realistično pokazana, mamine težave so tako vplivale na njo samo, kot tudi na Riley in njeno precej mlajšo sestrico. V vse to je prepletena privlačnost, tudi ljubezen.

Všeč mi je bilo, da se Riley ne ozira le sama nase, skrbi tudi za mamo in sestrico, zanju je pripravljena marsikaj žrtvovati. Na srečo se mamino stanje počasi izboljšuje, seveda z veliko pomoči Riley, tako da bo tudi sama v svoje življenje spet vnesla neko ravnotežje.

https://www.goodreads.com/book/show/160 ... n-the-band

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 6 gostov