Bralni izzivi 2016 - medvedka

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
medvedka
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami
Kraj: Vuzenica
Kontakt:

Re: Bralni izzivi 2016 - medvedka

PrispevekNapisal/-a medvedka » 28 jun 2016, 23:10

19 naloga: knjiga, ki vsebuje ljubezenski trikotnik (1 točka)

Slika

Jill Aleksander Essbaum

Tale knjiga je bila popolni maček v žaklju. Saj sem na facebooku iskala knjigo s trikotnikom. Po priporočilu ene od uporabnic sem si knjigo izposodila. Morem povedat, da mi je knjiga izredno težko šla. Zgodba doseže vrhunec šele na koncu. Nikakor me ni pritegnila.
Žena je v bistvu imela tri ljubimce in jih med seboj spretno prekrivala, še posebej pred možem. Z enim od njih, v katerega je bila edinega zaljubljena, je imela celo najmlajšega otroka. zgodba doseže vrhunec, ko je v postelji z ljubimcem, medtem pa jo kličejo 33x saj je njen sin mrtev. Umrl je v prometni nesreči. Poizkuša se pobrati, hodi k svoji terapevtki, ki ji že prej ni ne vem koliko pomagala, sedaj pa sploh ne. Na koncu jo dobra prijateljica vpraša komu je njena najmlajša sploh podobna. Tako si mož sešteje 1+1 in ženo napodi od doma. Konca pa vam ne povem, ker se kar prebijte med vrsticami, na koncu je knjiga taka, da enostavno moreš izveteti kaj se je zgodilo.
Če želite, da bi bili vaši otroci pametni, jim berite pravljice. Če želite, da bi bili še pametnejši, jim berite še več pravljic. (A. Einstein).

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 26 jul 2016, 16:15

20. naloga: knjiga, ki jo je napisal moški (1 točka)

Slika

Frederik Backman: babica vas pozdravlja in se opravičuje

Na začetku se mi je zdelo, da je ta knjiga bolj knjiga pravljic. A v vsej njeni dolžini ugotoviš, da je babica svoji vnučki preko pravljic podala življenjsko modrost. Ob enem pa jo je skozi pravljice peljala na pot njenega življenja in ji v pravljicah opisala ljudi, ki jih je spoznala in ki so pomembni tudi za vnučko. Babica po svoji smrti vnučki nastavlja pisma, ki jih mora le ta odnesti ljudem v njunem bloku, ki se na koncu izkaže da je bila babičina hiša. Tako se vnučka otrese svojih strahov in na prijazen način spozna da svet ni črno bel ampak pisan in da ljudi ne smeš soditi po videzu, ker ne veš kaj se dogaja za vrati.
Knjiga me je pritegnila nekje v sredini in takrat je kar nisem mogla odložiti. Začela sem razmišljati, kako krivični smo lahko ljudje drug do drugega in kako si ne damo priložnosti se spoznati globje in kako smo si lahko sosedje tujci. Še sreča, da živim v taki soseski kjer lahko opolnoči pozvonim za pomoč. Ozrite se okoli sebe in videli boste, da lahko tudi za pijanko živi prav posebna oseba, ki je postala pijanka zaradi česa groznega.
BODITE PRIJAZNI DRUG DO DRUGEGA!
Nazadnje uredil/a medvedka dne 04 nov 2016, 09:28, skupaj urejeno 2 krat.
Če želite, da bi bili vaši otroci pametni, jim berite pravljice. Če želite, da bi bili še pametnejši, jim berite še več pravljic. (A. Einstein).

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 26 jul 2016, 16:17

21. naloga: knjiga o tebi pomembni problematiki ( 3 točke)

Slika

Simon Popović, Helena Kobal: narkoman NIKOLI

Kaj se zgodi s tabo ko padeš na dno? kako pomagati nekomu, ki je na dnu? Kaj prinese življenje v komuni?
Vse to in še več opisuje knjiga o narkomanu, ki je v bistvu zafural svoje življenje takrat, ko je imel družino in bi moral vestno opravljati svoje očetovsko delo. Skozi knjigo opisuje svojo kalvarijo, ko je bil najbolj na tleh in kako se je pobiral. Všeč mi je bilo to, da sta ga v bistvu vseskozi otroka držala pokonci, da se je odpovedal drogi, se podal v komuno in se očistil. Všečno napisana knjiga. Me pa ta tema privlači že od nekdaj, zdaj ko pa so moji otroci na pragu pubertete pa še bolj.
Nazadnje uredil/a medvedka dne 01 sep 2016, 20:17, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 26 jul 2016, 16:18

22. naloga: knjiga, ki je izšla leta 2016

Slika

Kylie Scoot - Ognjeviti bobnar

Sem rocker-ca po srcu duši in telesu. Torej ko sem opazila tole zbirko je šla z mano v trenutku.
Glede na to, da imam kar nekaj prijateljev, ki igrajo v bendih, mi je življenje rockerjev blizu in poznano in v tej knjigi je opisano pravo življenje teh ljudi.
Kako bobnar, ki je ženskar in povrhu še zelo slaven najde dobro preprosto punco? Čisto enostavno - ponudi ji življenje navidezne punce. To Anne prinese samo ugodnosti. Anne namreč tik pred žurko na kateri spozna Mela ugotovi, da ji je cimra z neplačano najemnino pobegnila. Mel jo tako reši denarnih težav, ona pa je njegova navidezna punca. A iz navidezne zveze se rodi prava ljubezen.
Knjiga mi je bila dobra, lahka za na plažo. A v današnjih dneh prav paše prebrati kaj podobnega, kaj lahkega.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Bing [Bot] in 1 gost