Bralni izziv 2016 - Viktorija

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Viktorija
Opravljen celotni bralni izziv 2018

Bralni izziv 2016 - Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 05 jan 2016, 15:47

naloge.jpg
naloge.jpg (142.57 KiB) Ogledan 2163 krat
1) Knjiga, kjer glavni junak ni belec (3 točke): In dobila je krila / Sue Monk Kidd
2) Knjiga, ki ima v naslovu barvo (2 točki): Črna kot ebenovina : tretja knjiga trilogije Sneguljčica / Salla Simukka
3) Knjiga, ki si jo prebral/a v enem dnevu (3 točke): Indija : tam, kjer je svoboda doma : Natašin popotniški dnevnik / Nataša Vrhovec
4) Knjiga, ki jo je napisala ženska (1 točka): Jane Austen : življenje / Carol Shields
5) Knjiga avtorja, ki ga še nisi bral/a (2 točki): Moje romanje : po poti sv. Jakoba v Santiago de Compostela / Stanislav Kvaternik

6) Knjiga, ki ima v naslovu številko (2 točki): B52 / Dušan Čater
7) Knjiga, ki je izšla na leto tvojega rojstva (3 točke): Karibska skrivnost / Agatha Christie
8) Mladinska knjiga (2 točki): Nenavaden teden s Tesso / Anna Woltzj
9) Knjiga, ki jo je napisal slovenski avtor (3 točke):Moj svet sredi oceana : 32 dni jadranja čez Pacifik, v soncu in dežju, v strahu in smehu / Jasna Tuta
10) Knjiga, ki jo je napisal moški (1 točka): Čez kitajsko morje : roman / Gaute Heivoll

11) Knjiga, ki jo drugi bralci kritizirajo (3 točke): Brez tebe / Jojo Moyes

12) Pet najljubših pravljic iz otroštva (2 točki): Muca Copatarica, Kdo je napravil Vidku srajčico, Jure kvak kvak, Peter Klepec, Mojca Pokrajculja
13) Po lastni izbiri (1 točka): Modra lisica, fant, ki ga ni bilo / Sjón
14) Zgodovinski roman (2 točki): Če ubiješ oponašalca / Harper Lee
15) Knjiga z LGTB vsebino (3 točke): Norec / Ewa Schilling

16) Knjiga, ki vsebuje ljubezenski trikotnik (1 točka): Mostovi Madisona : ljubezen v črnem in belem / Robert James Waller
17) Knjiga iz strokovnega področja (3 točke): Resnice in zmote o zdravju zob / Sanja Lončar, Adriana Dolinar
18) Knjiga, po kateri so posneli serijo (2 točki): Zmenek s smrtjo / Agatha Christie
19) Knjiga, v kateri je v glavni vlogi žival (3 točke): Volčji totem / Jiang Rong
20) Knjiga, ki se dogaja v prihodnosti (2 točki): Marsovec / Andy Weir

21) Knjiga, v kateri je v glavni vlogi pevec (2 točki): Prvi polčas : slastne četrtine / Barbara Pešut
22) Po priporočilu tvojega sorodnika (1 točka): Lakota / Mirjana Bobić Mojsilović
23) Izšla leta 2016 (3 točke): Babica vas pozdravlja in se opravičuje / Fredrik Backman
24) Knjiga o mitu ali legendi (2 točki): Percy Jackson in Olimpijci. Tat strele / Rick Riordan
25) Knjiga o tebi pomembni problematiki (3 točke): Vsa ta nevidna svetloba / Anthony Doerr
Nazadnje uredil/a Viktorija dne 24 dec 2016, 19:27, skupaj urejeno 45 krat.

Uporabnikov avatar
Viktorija

Re: Bralni izziv 2016 - Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 07 jan 2016, 20:05

10547680_1094440617263171_744179547755131821_n.jpg
10547680_1094440617263171_744179547755131821_n.jpg (13.53 KiB) Ogledan 4628 krat
1. Knjiga, ki si jo prebral/a v enem dnevu (3 točke)

Indija : tam, kjer je svoboda doma : Natašin popotniški dnevnik / [Nataša Vrhovec ; avtorici fotografij Živa Švegelj, Nataša Vrhovec ; avtor zemljevidov Dan Kardum Sibila]

Bralno sezono 2016 otvarjam s popotniškim dnevnikom v Indijo. Indija je dežela, ki me je od nekdaj privlačila. Mogoče kdaj odpotujem tja ...

Če preživiš Indijo, preživiš povsod

Nataša se je skupaj s Živo, ki jo je spoznala preko popotniškega foruma na internetu, za pet tednov odpravila v Indijo - deželo tisočerih nasprotij. Indija je dežela nasmehov, hrupnega kaosa in spokojne tišine, dežela obupnega smradu in umazanije ter bleščečih palač in omamnih arom začimb. Nataša je v Indiji odkrila svobodo življenja. Začela se je zavedati, da življenje niso samo obveznosti in da ni potrebno imeti načrta za vsak dan posebej. Indija je tam, kjer je doma svoboda.

Odlomek iz knjige

Vsakdo bi moral biti popotnik in potovati iz kraja v kraj, iz ene kulture v drugo ter pri tem imeti oči, ušesa in nos na široko odprta. S tem bi si odprl pogled na življenje, na svet. Je popotnik tisti, ki prileti v tujo državo, gre na turistični avtobus, v hotel z najmanj tremi zvezdicami, kjer se kopa v hotelskem bazenu, gre na ogled znamenitosti s turističnim avtobusom in z drugimi turisti? Ne, to je turist, ki ne spozna prave kulture in ki ne ve, kakšnega okusa je tradicionalna hrana, ki jo pripravijo na ulici. Ve, kako se je orientirati v mestu in poiskati dobro restavracijo? pozna vonj čilija? Ve, da je zvečer nebo polno zmajev? Ve, da se obeduje na tleh kuhinje? Ne, on ne. Pravi popotnik se je zlil z okolico, se ustavil in novo kulturo na široko sprejel. Sama sem Indiji dala možnost in iz mene je ustvarila popotnico, ki bo v prihodnosti prepotovala svet.
(str. 184)

Avtorici je videti, da nima pisateljske kilometrine. Če jo primerjam z drugimi potopisi (npr. Šeruga, Dominika Osvald, Lepej Bašelj, ...) ji manjka pripovedna moč. Povedi so na momente prav osnovnošolsko napisane in nimajo "žmohta" v sebi, tako, da se nisem počutila kot da bi bila tam. Drugače pa je knjiga bogato opremljena s fotografijami.
Nazadnje uredil/a Viktorija dne 14 apr 2016, 14:37, skupaj urejeno 14 krat.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 07 jan 2016, 20:12

947355_1094649483908951_7094159151240302901_n.jpg
947355_1094649483908951_7094159151240302901_n.jpg (13.39 KiB) Ogledan 4627 krat
2. Knjiga, ki jo je napisal moški (1 točka)

Čez kitajsko morje : roman / Gaute Heivoll ; prevedel Darko Čuden

Odlična knjiga! Knjiga, ki da misliti. Knjiga, ki je ne pozabiš zlahka. Lani sem brala avtorjevo knjigo Preden zgorim. Tale zgodba je močnejša, boljša, drugačna. Pozna se skandinavski slog pisanja. Ni Paasilinovsko humorističen, malce me spominja Na križišče štirih poti.
Tu gre za nekakšno družinsko sago. Prvoosebni pripovedovalec nam razkriva življenje svoje družine. Roman temelji na resnični zgodbi, ki se je začela pred drugo svetovno vojno in seže v današnji čas. Mati in oče sta poleg dveh lastnih otrok, ki se jima kasneje pridruži še eden, vzela pod streho še 8 posebnežev, za katere skrbita. Med njimi je pet bratov in sester, ki so vsi "umsko zaostali".

Moč pripovedovanja je tolikšna, da sem se potopila v finsko pokrajino, v njeno surovo pokrajino in se počutila kot da sem tam. Res izjemna knjiga. 5+ oceno ji dajem.

Odlomek iz knjige:

"Tretjič so jih primerjali z živalmi. Prvič se je to zgodilo v poročilu, ko so ponje prišli iz stavangerskega skrbstvenega sveta, drugič jih je tako označil voznik avtobusa ob mlečni zbiralnici, tretjič pa izza oltarja sam birkeneški pastor. Pogled na Matiassna in brate in sestri in preprostega Josefa je porajal temeljno vprašanje, kaj pravzaprav pomeni biti človek. Mogoče je šlo za naravno reakcijo. Mogoče za naraven odgovor. V nekem trenutku jih je videl, v nekem trenutku je Oldervik videl samega sebe. In ni bil prepričan, kaj vidi. Oče je moral na dolg sprehod v dežju. Ko se je vrnil, ni rekel besede, unesel se je, odšel je na podstrešje uredit Matiassna. Pozneje je pogosto pripovedoval o tem dogodku z Oldervikom. Še vedno razburjen, pa vendar prizanesljiv, kot da je pri vsem skupaj šlo le za nesporazum. Seveda so ljudje. Seveda so sončni otroci. Bog jih je hotel take." (str. 142–143)
Nazadnje uredil/a Viktorija dne 09 feb 2016, 21:58, skupaj urejeno 3 krat.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 09 jan 2016, 21:59

12418032_1098877443486155_3005388077861766470_n.jpg
12418032_1098877443486155_3005388077861766470_n.jpg (11.41 KiB) Ogledan 4630 krat
3. Knjiga avtorja, ki ga še nisi bral/a (2 točki)

Moje romanje : po poti sv. Jakoba v Santiago de Compostela / [[besedilo in] fotografije] Stanislav Kvaternik ; [uredil in spremno besedo napisal Peter Kvaternik]

Ji dam 5 zvezdic, ker je o meni ljubem Caminu. Pa tudi literarno ni slabo napisano.

Zanimivo je brati spomine romarja. Ampak res romarja v Santiago. Dnevna norma je bila štiri rožne vence, jutranja molitev, večerne hvalnice, svete maše. Molili so kar med ostalimi romarji, roke povzdigovali k bogu in se čudili nad ostalimi brezverniki na poti. Sicer se je vmes tudi malo pritoževal nad soromarjem Avguštinom, ki je skrbel za vse te svete zadeve, da on v klanec komaj diha, da ne zmore še molit.
Pred odhodom so seveda imeli tudi blagoslov pri maši. Župnik je celo svaril: " Opozoril nas je, naj pazimo na nahrbtnike in naj se držimo skupaj. Med romarji najdeš vse mogoče tipe, lezbijke, filozofe in mesije ... ". :huhuhu: :huhuhu: :huhuhu: Sem kmalu umrla od smeha ob teh svarilih. Tudi jaz sem na moji poti srečala vsemogoče tipe, za lezbijke ne vem če so bile. In tudi kaj bi mi naredile???? Tudi jaz sem vsak dan odžebrala v mislih kako molitvico, da bi srečno prišla v Santiago. V Meseti sem celo molila Zdravo in Sveto Marijo v latinščini.
In proti koncu romanja avtor piše: " "Današnje druženje v spalnici z Nemci je vznemirljivo, saj moram gledati mlado prsatico, kako se strastno meče v objem soromarju... Najbrž gre le za trenutno užitkarstvo.... Do sedaj sem med romaricami videl največ starejših scuzanih in tudi nesimpatičnih stark, zato me mesenost ni vznemirjala. Današnje dražljivke domišljijo lahko razburkajo tudi plešastemu sedemdesetletniku". Potem je hitro zmolil, da bi nadaljeval pošteno življenje z ženo. Tiste opazke na račun scuzanih žensk sem mu kar zamerila! Pri tem pisanju me je predvsem motilo to, da je stalno kritiziral druge, iskal njihove napake. Še na vlaku za nazaj mu je bil par pred njim antipatičen zaradi gub na obrazu! Sam sebe je pri sedemdesetih imel za mladeniča.
Na koncu pove, da se na začetek vračajo drugačni. "Res, spet smo tam, kjer smo bili, v "sivi" vsakdanjosti. Siva vsakdanjost bo odslej prežarjena z nepozabnimi trenutki romanja k sv. Jakobu v Santiago de Compostela. Spomini na prehojeno pot bodo sivo vsakdanjost vsak dan do smrti spreminjali v zlato hvaležnost. Bogu hvala!"
Ja, tako je. Enkrat romar, za vedno romar.
Stanislav se je že rodil s poškodovani stopalom. Pri sedemdesetih je skoraj brez večjih težav prehodil 800 km, kljub temu, da so mu vsi zdravniki odsvetovali že malo daljšo vsakdanjo hojo. Camino res dela čudeže! Po koncu romarja je svoje zapiske zvezal v zvezek, po njegovi smrti jih je našel nečak in iz njih oblikoval knjigo.

Camino me kliče nazaj!
Nazadnje uredil/a Viktorija dne 09 feb 2016, 21:53, skupaj urejeno 3 krat.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 11 jan 2016, 17:28

12096457_1100004710040095_1058138705457544124_n.jpg
12096457_1100004710040095_1058138705457544124_n.jpg (7.72 KiB) Ogledan 4626 krat
4. Knjiga, ki ima v naslovu številko (2 točki):

B52 / Dušan Čater

Prvoosebnega pripovedovalca, 52-letnega Karla, doleti kriza srednjih let. Oplazila ga je nenadoma, kot bombnik B52. Brezglavo zmeče nekaj stvari v torbo, zapusti življenjsko sopotnico, s katero sta preživela 20 skupnih let in si najame lastno stanovanje. Karlo je pisatelj, ki že dolgo ni ničesar napisal in je zaposlen kot knjižničar v neki manjši knjižnici z malo obiska. Kar mu ugaja. Življenje Karla je prepredeno s prekomernim popivanjem in zadevanjem z raznimi drogami. Kasneje si s prijateljem kupita hišo na Kozjanskem in zaživi sredi neokrnjene narave.

Knjiga je odraz našega časa. Pisatelj na določenih mestih tudi malo okrca sedanjo politiko. Knjiga mi je bila všeč za štirico. Bere se dobro. Je pa takšna premosorazmerna, če se izrazim matematično. Ni nekih strašnih zapletov in preobratov. Je neko tekoče dogajanje brez presenetljivega konca.
Nazadnje uredil/a Viktorija dne 09 feb 2016, 21:58, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 19 jan 2016, 08:10

Res_t_9789610136781-1.jpg
Res_t_9789610136781-1.jpg (7.02 KiB) Ogledan 4784 krat
5. Zgodovinski roman (2 točki)

Če ubiješ oponašalca / Harper Lee ; prevedla Polona Glavan

Demokracija - vedno aktualna tema
To kill a mockingbird je prvenec Lee Harper iz leta 1960. Zanj je leta 1961 prejela Pulitzerjevo nagrado za književnost. Leto kasneje je bil posnet tudi film z Gregoryjem Peckom. V slovenščino smo leta 1964 dobili prevod Janeza Sivca pod naslovom Ne ubijaj slavca. V letu 2015, ko je izšel pisateljičin drugi roman Go Set a Watchman, lahko beremo zgodbo v novem prevodu Polone Glavan, tokrat pod naslovom Če ubiješ oponašalca. Zgodba je pisana skozi oči osemletne Scout. Na začetku se zdi, kot da bomo brali idilično pripoved o njenem otroštvu, ki ga sicer brez mame preživlja z bratom Jemom in temnopolto varuško Calpurnijo. Zgodba se odvija v Alabami v 30. letih 20. stoletja, v času ko sistem rasnega ločevanja sicer že počasi razpada, vendar je kljub temu še vedno močno usidran v širših množicah. V to idilo zareže novica, da je temnopolti Tom Robinson obtožen posilstva belke Mayelle Evell. Obrambo prevzame belec, samohranilec dveh otrok, odvetnik Atticus Finch. Scoutina družina je zaradi tega primera izpostavljena mestoma že kar srhljivim dogodkom. Izkaže se, da sistem v demokraciji ni vedno to, kar bi moral biti. Zgodba je zaradi tega aktualna še danes.

Odlomek iz knjige
"Nikar ne bodite tako prepričani, gospod Jem, nisem še videl, da bi kakšna porota odločila v prid črncu nasproti belcu ..." Toda Jem je častitemu Sykesu zatrdil, da bo to izjema, in na dolgo razpredal o tem, kakšni so zakoni v primeru posilstva: če je ženska privolila, ni šlo za posilstvo, morala pa je imeti osemnajst let - namreč v Alabami -, Mayella pa jih je imela devetnajst. Očitno si moral brcati in vpiti, morali so te nadvladati in se znesti nad tabo, po možnosti si moral še omedleti. Če si imel manj kot osemnajst let, ti vsega tega ni bilo treba prestajati.
(str. 226)

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 29 jan 2016, 21:43

jane.jpg
jane.jpg (23.09 KiB) Ogledan 4734 krat
6. Knjiga, ki jo je napisala ženska (1 točka)

Jane Austen : življenje / Carol Shields ; prevedla in spremno besedo napisala Katarina Mahnič

Ena polovica sveta ne more razumeti veselja druge polovice (Jane Austen: Emma)

Romanizirana biografija Jane Austen je prvo delo Carol Shields, ki ga lahko beremo v slovenščini v prevodu Katarine Mahnič. Carol Shields je leta 1995 prejela Pulitzerejvo nagrado za književnost za delo The stone diaries. Leta 1998 je prejela tudi nagrado Orange, eno od najprestižnejših nagrad za književnost v Veliki Britaniji.

Pričujoča biografija je tudi prva biografija Jane Austen v slovenskem jeziku. Pisateljica Jane Austen nam je vsem dobro znana po delih Prevzetnost in pristranost, Razsodnost in rahločutnost ter Emma. Njene preostale tri romane - Prepričevanje, Mansfield park ter Nothangerska opatija pa smo v slovenskem prevodu dobili šele v zadnjih štirih letih.
Jane Austen se je kot šesti (od osmih) otrok rodila anglikanskemu župniku Georgu Austenu in njegovi ženi Cassandri. Jane je bila deležna le nekaj let formalne izobrazbe, Rasla pa je v okolju, ki je spodbujal njen pisateljski razvoj. Veliko je brala, doma so tudi prirejali razne igre, na katerih je lahko predstavljala svoje ustvarjanje.
Razmeroma kratka biografija Carol Shileds nam odstira svet 19. stoletja, v katerem je ustvarjala in živela velika pisateljica. Jane Austen si je bila najbližje s sestro Cassandro. Dopisovanje med sestrama daje zgodovinarjem najboljši vpogled v njeno življenje. Domneva se sicer, da je Cassandra pisma, ki Jane niso prikazovala v najlepši luči, uničila. Skozi analizo njenih del, skuša Carol Shields potegniti vzporednice z resničnim življenjem Jane Austen. Jane Austen je živela v svetu, v katerem je bila človekova glavna skrb pridobiti dober zakon. Enkrat je sicer imela priložnost omožiti se v premožno družino, vendar je šest let mlajšega snubca zavrnila. Jane Austen je umrla v svojem 41. letu starosti. Pokopali so jo v katedrali v Winchestru.
Po njenih delih so bili posneti številni romantični filmi in nadaljevanke.

Pričujoča knjiga mi na začetku ni najbolje stekla. Za to samo 152. strani dolgo knjigo sem potrebovala skoraj teden dni. Verjetno je nisem dobila v roke v mojem pravem bralskem obdobju. Zaradi utrujenosti sem pogosto ob njej kar zaspala. Pričujoča biografija še malo ni tako romantično lahkotna kot so drugače prva dela Jane Austen. Knjiga je izšla v modrijanovi zbirki poteze, ki imajo nekaj teže.
Razsodnost in Rahločutnot prevzetnost in pristranost ter Emmo sem pred več kot dvajsetimi leti požrla, medtem ko mi nothengerska opatija ni bila tako všeč. Prepričevanja ter Mansfiled Parka se pa niti lotila nisem brat.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 31 jan 2016, 21:07

eb0e2e2568d00b148fb9ab81a5c30895.jpg
eb0e2e2568d00b148fb9ab81a5c30895.jpg (14.95 KiB) Ogledan 4711 krat
7. Mladinska knjiga

Nenavaden teden s Tesso / Anna Woltz ; prevedla Katjuša Ručigaj

Desetletni Samuel pride z družino med prvomajskimi počitnicami na nizozemski otok Texel. Prvi dan počitnic si njegov brat Jorre zlomi gleženj. Pri zdravniku Samuel spozna nenavadno domačinko Tesso. Enajstletna Tessa Samuela zaprosi za ples kar na parkirišču ter ga zasuje z drugimi nenavadnimi vprašanji. Za Samuela se prične nenavaden teden s Tesso. Najprej organizirata pogreb za umrlega kanarčka, nato pa izpeljeta načrt kako bo Tessa spoznala svojega očeta, ki si niti ne predstavlja, da hčer sploh ima. Nenavaden teden s Tesso je topla zgodba o odraščanju in prijateljstvu.

Odlomek iz knjige:

Bilo je popolno. Eliza je s sabo prinesla limonado in mrzle palačinke, Hugo pa je za spremembo nosil običajno modro majico ter hlače brez lukenj. Videti je bil že skoraj kot kak oče. Tessa si je zdaj včasih upala govoriti tudi o drugih rečeh kot o džezovski glasbi in akvarijskih ribah in na vsej plaži je znala najbolje spuščati zmaje.
Bil sem prepričan, da je bila Hugu pri srcu.
Bilo je torej popolno, dokler se ni čisto zalomilo.
(str. 120)

Rada prebiram mladinske romane. v zadnjem času preberem skoraj vse kar izide v zbirkah Odisej in Zorenja. Ti dve zbirki prinašata različne probleme odraščanja, včasih kar boleče teme. Nenavaden teden s Tesso je na momente humorna pripoved, ki zajadra v resne teme. Tessa odrašča brez očeta, mama ji noče povedati kdo oče sploh je. Za očeta naj bi izvedela pri osemnajstih letih. otroci ne razmišljajo tako kot odrasli, zato prime stvari v svoje roke in sama organizira srečanje z nič hudega slutečim očetom.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 07 feb 2016, 11:02

mala.jpg
mala.jpg (12.59 KiB) Ogledan 4625 krat
8. Knjiga, kjer glavni junak ni belec

In dobila je krila / Sue Monk Kidd ; [prevedla Dušanka Zabukovec]

In dobila je krila bi lahko šteli za romanizirano biografijo sester Sarah in Angeline Grimké, prvih Američank, ki sta javno zagovarjali pravice žensk in se zavzemali za odpravo suženjstva. Avtorica Sue Monk Kidd, ki je zaslovela z romanom Skrivno življenje čebel, namreč pripiše, da je določena zgodovinska dejstva prilagodila pisanju romana.
Zgodba, ki nam jo pripovedujeta Sarah Grimké in njena sužnja Esti Pokora se prične v letu v letu 1803. Skozi prvoosebne pripovedi spremljamo nekaj več kot trideset let njunega življenja. Grimkéjevi so v Charlestonu ugledna sužnjelastniška družina. Za enajsti rojstni dan dobi Sarah v dar desetletno sužnjo Esti Pokoro. Deklici, ki sta vsaka po svoje vpeti v družbene spone, postaneta nekakšni prijateljici. Sarah je zelo vedoželjna in si želi postati pravnica. To je seveda za žensko iz začetka 19. stoletja nekaj nezaslišanega. Njena na glas izrečena misel je zasmehovana. Upre se na ta način, da nauči sužnjo Esti brati in pisati. To ima za obe deklici hude posledice, vendar v njiju ne zatrejo uporniškega duha.

Odlomek iz knjige:

Mama je vedela, kaj vse se dogaja zunaj zidov; gospa ji je dajala prepustnico, da je smela sama hoditi na tržnico. Trudila se je, da bi mi prikrila vse slabo, toda vseeno sem vedela za mučilnico na Magazine Streetu. Belci so jo imenovali delavnica. Kot da bi bili sužnji tam zato, da bi šivali obleke, pekli opeko ali kovali podkve. Zanjo sem vedela, še preden sem imela osem let, za temno luknjo, v katero so te vtaknili in te cele tedne pustili v njej. Vedela sem za bičanje. Dvajset udarcev je bilo največ, kar si lahko dobil. Belec je za pol dolarja lahko kupil porcijo bičanja in jo izkoristil, kadar koli moral kakšnega sužnja spraviti k pameti.
(str. 51)
Nazadnje uredil/a Viktorija dne 09 feb 2016, 22:00, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 07 feb 2016, 11:51

9789610139720-1.jpg
9789610139720-1.jpg (20.1 KiB) Ogledan 4624 krat
9. Knjiga, ki ima v naslovu barvo

Črna kot ebenovina : tretja knjiga trilogije Sneguljčica / Salla Simukka ; [prevedla Julija Potrč]

Tretji del trilogije Sneguljčica. Lani sem prebrala prva dva. Prvo iz firbca, drugo, ker sem "morala" na bralnem izzivu prebrati drugo knjigo neke serije. Tretjo sem prebrala tudi iz firbca, da vidim kako se bo stvar razpletla in še prikladno je, ker bom z njo potolka še en izziv - barvo v naslovu.

Oglašujejo jo kot napeto skandinavsko kriminalko. Mnja. Za mladostnike mogoče. Malo vleče za brat no, ampak nekaj pretresljivega in strašnega se pa tudi ne zgodi, zato ji dajem le tri zvezdice.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 6 gostov