Bralni izziv 2016 - Iskra

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Iskra
Pixy

Bralni izziv 2016 - Iskra

PrispevekNapisal/-a Iskra » 07 jan 2016, 08:09

Bralni izziv jupiii

Iskra
Pixy

Re: Bralni izziv 2016 - Iskra

PrispevekNapisal/-a Iskra » 07 jan 2016, 08:30

3) Knjiga, ki si jo prebral/a v enem dnevu (3 točke)

Slika

Sophie Kinsella: Poročna noč

Ocena: 2

Lahkotno branje za prvi dan novega leta. Zgodba je precej za lase privlečena. Veliko je pretiravanja, recimo na začetku knjige drama na wc-ju. Zdi se mi tudi, da je pri Richardu malo prevelika razlika v odnosu do poroke na začetku in na koncu knjige. Škoda, da Fliss ne dobi zaključka ločitve. In mislim, da ima absolutno preveč časa glede na to, da ima majhnega otroka.

Iskra
Pixy

PrispevekNapisal/-a Iskra » 08 jan 2016, 12:07

16) Knjiga, ki vebuje ljubezenski trikotnik (1 točka)

Slika

Kiera Cass: The Selection

Ocena: 2

Še ena izmed mnogih fantazijskih sag. Preveč podobna Hunger games, samo da gre za prijaznejše igre. Tudi ljubezenski trikotnik je podoben. Aspen je kot Dale, Maxon pa Peeta. Glavna junakinja je seveda prelepa in si lahko privošči vse, kar hoče, brez kazni.
Kljub temu me je knjiga dovolj pritegnila, da sem jo prebrala v dveh dneh v službi.

Iskra
Pixy

PrispevekNapisal/-a Iskra » 19 jan 2016, 08:47

4) Knjiga, ki jo je napisala ženska (1 točka)

Slika

Jenny Colgan: Najlepša čokoladnica v Parizu

Ocena: 3

Simpatična zgodba. Všeč mi je bilo prijateljstvo med Anno in Claire in opisi čokolade. Njam. Zdi se mi, kot da še nisem poskusila prave čokolade. In bi z veseljem skočila v Pariz v čokoladnico. Tam pa bi se mi verjetno zdela predraga, da bi jo kupila.
Opisi likov so se mi zdeli malo površni. Od vsakega sem spoznala samo kakšno posebnost, ne pa dovolj, da bi vedela, kako razmišljajo. Motilo me je, da ne vem, katera prsta sta manjkala Anni. Ali sem to spregledala? Dva od srednjih treh?

Iskra
Pixy

PrispevekNapisal/-a Iskra » 21 jan 2016, 08:10

10) Knjiga, ki jo je napisal moški (1 točka)

Slika

Graeme Simsion: The Rosie Project

Ocena: 4,5

Super zabavno branje! Redko dobim v roke knjigo, ki jo je napisal moški in ni znanstveno fantastična, zgodovinska ali kriminalka. In ker ne razmišljam kot moški, še bolj z zanimanjem preberem romantično zgodbo z moške perspektive. Dodatno zanimivo naredi knjigo to, da ima Don Aspergerjev sindrom. Res mi je bila všeč in takoj se bom lotila nadaljevanja.

Iskra
Pixy

PrispevekNapisal/-a Iskra » 09 feb 2016, 14:48

5) Knjiga avtorja, ki ga še nisi bral/a (2 točki)

Slika

Mary Lawson: Vranje jezero

Ocena: 4

Zelo mi je bil všeč odnos med Kate in Mattom. Spominjal me je na mene in mojega brata. Zato se je tudi meni zdela tragedija, kar se jima je zgodilo, in tako kot Kate do zadnjega nisem vedela, da je nekako ona odgovorna zanj. Zakaj pa ni Matt nikoli nič rekel? Zakaj je kar dopustil, da je minilo toliko let? To me je zmotilo. Ali mu ni pomenila dovolj, da bi sam naredil prvi korak?

Iskra
Pixy

PrispevekNapisal/-a Iskra » 23 feb 2016, 08:49

25) Knjiga o tebi pomembni problematiki (3 točke)

Slika

Iztrebljanje Židov in zatiranje črncev - mislim, da je to še vedno zelo pomembna problematika. Grozno je bilo brati, kaj vse se je dogajalo v Auschwitzu, čeprav sem seveda že prej slišala o tem. Zelo me je zanimala Sophiejina zgodba, malo manj Nathanova in Stingova. Nathan mi sploh ni bil všeč. Nisem razumela, zakaj je Sophie in Stinga tako pritegnil. Škoda, da Sophie ne ve, kaj se je zgodilo z Janom. Zdi se mi, da bi morala Sophie imeti srečnejši zaključek.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 6 gostov