Bralni izziv 2016 - Marinka

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

Bralni izziv 2016 - Marinka

PrispevekNapisal/-a Marinka » 07 jan 2016, 09:47

Seznam nalog:

1) Knjiga, kjer glavni junak ni belec (3 točke): Liar - Justine Larbalestier
2) Knjiga, ki ima v naslovu barvo (2 točki): A Study in Scarlet - Arthur Conan Doyle
3) Knjiga, ki si jo prebral/a v enem dnevu (3 točke): Red Queen - Victoria Aveyard
4) Knjiga, ki jo je napisala ženska (1 točka): Kiparka - Minette Walters, Ksenija Milić
5) Knjiga avtorja, ki ga še nisi bral/a (2 točki): Before We Were Strangers - Renee Carlino
6) Knjiga, ki ima v naslovu številko (2 točki): Nineteen Eighty-Four - George Orwell
7) Knjiga, ki je izšla na leto tvojega rojstva (3 točke)
8) Mladinska knjiga (2 točki): The Fever - Megan Abbott
9) Knjiga, ki jo je napisal slovenski avtor (3 točke):
10) Knjiga, ki jo je napisal moški (1 točka): Eeny Meeny - M.J. Arlidge
11) Knjiga, ki jo drugi bralci kritizirajo (3 točke): Naslov: The Girl on the Train - Paula Hawkins
12) Pet najljubših pravljic iz otroštva (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka): A Classic Crime Collection - Edgar Allan Poe
14) Zgodovinski roman (2 točki):
15) Knjiga z LGTB vsebino (3 točke)
16) Knjiga, ki vsebuje ljubezenski trikotnik (1 točka)
17) Knjiga iz strokovnega področja (3 točke): Na tesnobi - Bakarič Damjana
18) Knjiga, po kateri so posneli serijo (2 točki)
19) Knjiga, v kateri je v glavni vlogi žival (3 točke)
20) Knjiga, ki se dogaja v prihodnosti (2 točki): Cinder - Marissa Meyer
21) Knjiga, v kateri je v glavni vlogi pevec (2 točki)
22) Po priporočilu tvojega sorodnika (1 točka)
23) Izšla leta 2016 (3 točke): Harry Potter and the Cursed Child - J.K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne
24) Knjiga o mitu ali legendi (2 točki)
25) Knjiga o tebi pomembni problematiki (3 točke): After You - Jojo Moyes
Nazadnje uredil/a Marinka dne 19 dec 2016, 10:14, skupaj urejeno 18 krat.
"It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more."

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

Re: Bralni izziv 2016 - Marinka

PrispevekNapisal/-a Marinka » 07 jan 2016, 09:49

Ostale knjige:

1) Little Black Classics: The Tell-Tale Heart - Edgar Allan Poe
2) Little Black Classics: The Great Winglebury Duel - Charles Dickens
3) Classic Fiction: Breakfast at Tiffany's - Truman Capote
4) Flash Fiction: The Girl in the Converse Shoes - Yaritza Garcia
5) Flash Fiction: About Falling in Love - Yaritza Garcia
6) Manga: Death Note: Black Edition, Vol. 1 - Tsugumi Ohba
7) Screen Play: Fantastic Beasts and Where to Find Them: J.K. Rowling
8) YA Fantasy: The Midnight Star: Marie Lu
Nazadnje uredil/a Marinka dne 19 dec 2016, 10:22, skupaj urejeno 4 krat.

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

Before We Were Strangers

PrispevekNapisal/-a Marinka » 29 jan 2016, 12:35

Knjiga avtorja, ki ga še nisi brala
Naslov: Before We Were Strangers
Serija: /
Avtorica: Renee Carlino
Ocena knjige:
Goodreads povezava: https://www.goodreads.com/book/show/233 ... -strangers
Prebrano: 29.1.2016

Opis:
Knjiga Before We Were Strangers spada pod "New adult- romance" knjige. Ne bom pisala opisa ali pa o čem se gre knjiga, ker mislim, da opis na GR pove dovolj o sami vsebini.

Bom se pa dotaknila stila pisanja, saj je Renee Carlino meni do zdaj neznana avtorica. Rene Carlino ima super način opisovanja stvari. Knjiga je zato lahko berljiva, saj jo vodi dober tempo, stopnjevanje napetosti do zapleta je ravno pravo. Mislim, da bom v roke zagotovo še vzela kakšno njeno knjigo.

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

Re: Bralni izziv 2016 - Marinka

PrispevekNapisal/-a Marinka » 01 feb 2016, 12:29

Knjiga, ki jo je napisal moški
Naslov: Eeny Meeny
Serija: Helen Grace #1
Avtorica: M.J. Arlidge
Ocena knjige:
Goodreads povezava: https://www.goodreads.com/book/show/23398806-eeny-meeny
Prebrano: 30.1.2016

Opis:
Dva človeka - ugrabljena. Na voljo imata pištolo z enim nabojem - eden preživi, drugi umre. Knjiga se začne s prvim ugrabljenim parom - študentoma, ki ju je na poti domov pobrala ženska v kombiju. Reši se dekle, ki za voljo svojega preživetja ubije svojega fanta. Skozi gozd se opoteče do kraja, kjer so ljudje... Steče preiskava, kjer ne vejo ali dekle govori resnico - ali pa je zgolj ubila fanta (maščevanje, ljubosumje...). Vse dokler ponovno ne izgineta dve osebi, kjer se ponovno reši samo ena. Primer prevzeme Helen Grace, detektivka, s temno skrivnostjo..,

Super se mi je zdelo, da imamo par ženske detektivke vs. ženskega morilca. Na žalost so se pa dogodki preveč ponavljali. Zgodba o parih gre prehitro, na nobenega se nisem kaj ekstra navezala. Všeč mi je bil konec.

Zagotovo bom še prebrala kakšno knjigo s serije Helen Grace. :)

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

Red Queen

PrispevekNapisal/-a Marinka » 07 feb 2016, 10:42

Knjiga, ki si jo prebrala v enem dnevu
Naslov: Red Queen
Serija: Red Queen #1
Avtorica: Victoria Aveyard
Ocena knjige:
Goodreads povezava: https://www.goodreads.com/book/show/22328546-red-queen
Prebrano: 6.2.2016

Opis:
Za začetek naj povem, da ta knjiga ne prinaša nič novega v žanr dystopie. Deljen svet na dva tipa ljudi, vse dokler se ne pojavi oseba, ki ima zmožnosti obeh svetov. Knjiga me je spominjala na seriji Young Elites in Shatter Me - tako da, če ste feni teh dveh knjig potem vam toplo priporočam, da preberete Red Queen.

Je pa bila to ena izmed tistih knjig, ki sem jo prijela v roke v soboto zjutraj in sem jo prebrala do večera. Všeč mi je bila zgodba, čeprav ni bila ravno originalna in da sem dosti stvari lahko predvidela sama. So pa bile osebe, ki so me presenetile - kar je pozitivno, saj je to naredilo knjigo napeto in v tistem trenutku nepredvidljivo. Zelo dober je bil tudi stil pisanja, te kar potegne vase! :) Ravno prav dolga poglavja in ravno prav razložene stvari (manjkala mi je edina razlaga o razlikah med rdečo in srebrno krvjo... oz. kako je prišlo do nje..)

Zanima me, kako se bo zgodba razpetla. Čeprav imam občutek, da že poznam konec trilogije :)

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

A Classic Crime Collection

PrispevekNapisal/-a Marinka » 07 feb 2016, 14:58

Po lastni izbiri
Naslov: A Classic Crime Collection
Avtor: Edgar Allan Poe
Ocena knjige:
Goodreads povezava: https://www.goodreads.com/book/show/254 ... collection
Prebrano: 7.2.2016

Opis:
Zbirka A Classic Crime Collection by Edgar Allan Poe obsega 13 kratkih zgodb in 25 pesmi omenjenega avtorja.

Knjigo sem pred nekaj časa odkrila v MK in ker je bila znižana sem jo kupila. Za začetek naj povem, da sem knjigo brala kar nekaj časa, saj sem po njej posegla takrat, ko nisem našla kaj pametnega za brat ali pa ko mi je bilo dolgčas in sem hotela prebrati kakšno kratko zgodbo.

Naj omenim, da so nekatere zgodbe napisane zelo dobro in sem jih prebrala na dušek (The Tell-Tale Heart, The Black Cat, The Masque of the Read Death in The Gold-Bug), medtem ko sem našla ostale precej povprečne in dolgočasne. Izmed pesmi sta mi izstopale zgolj The Raven in Evening Star.

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

Cinder

PrispevekNapisal/-a Marinka » 10 mar 2016, 14:54

Knjiga, ki se dogaja v prihodnosti
Naslov: Cinder
Avtor: Marissa Meyer
Ocena knjige:
Goodreads povezava: https://www.goodreads.com/book/show/11235712-cinder
Prebrano: 9.3.2016

Opis:
Moderna pripoved o Pepelki, ki se dogaja v prihodnosti. Cinder živi s svojo skrbnico in njenima hčerkama. Ker je Cyborg ni v celoti človek, kljub temu, da ima na zunaj enake lastnosti kot ostali. Po čudnem spletu okoliščin (je mehaničarka) spozna princa Kai-a.

Prvih (približno) 100 strani je bilo super zanimivih in berljivih. Potem postane tempo knjige zelo počasen, dolgočasen in predvidljiv. Kljub temu je kar okej knjiga - saj ima zanimiv koncept o moderni Pepelki :)

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

The Fever

PrispevekNapisal/-a Marinka » 04 apr 2016, 17:16

Mladinska knjiga
Naslov: The Fever
Avtor: Megan Abbott
Ocena knjige:
Goodreads povezava: https://www.goodreads.com/book/show/18656036-the-fever
Prebrano: 4.4.2016

Opis:
Najstniki, skrivnostna okužba, ogrožene družinske vezi in panika v navideznem idiličnem predmestnem svetu. Knjiga, katere opis me je zelo pritegnil. Škoda, da me sama vsebina knjige ni tako. Začela se je zelo super in je imela dober ritem.

Vendar sem nekje na polovici obstala in sem se mogla nekoliko prisiliti, da sem knjigo prebrala do konca. Čez čas tale skrivnostna okužba postane nekoliko dolgočasna, saj več ne služi kot neki bum efekt, ki bi šokiral bralca.

Kljub temu ima Megan zelo dober način pisanja knjig, tudi po večini so bili karakterji zelo zanimivi. Edini nekoliko čuden mi je bil oče (Tom), ki je na momente deloval malo perverzno (razmišljanje o hčerkini prijateljici v kopalkah,.. resno?)

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

Nineteen Eighty-Four

PrispevekNapisal/-a Marinka » 29 apr 2016, 14:46

Knjiga, ki ima v naslovu številko
Naslov: Nineteen Eighty-Four
Avtor: George Orwell
Ocena knjige:
Goodreads povezava: https://www.goodreads.com/book/show/171 ... ighty-four
Prebrano: 28.4.2016

Opis:
Klasika, ki jo bo verjetno vsaj enkrat v življenju vsakdo prebral.. ali pa bo zanjo vsaj slišal. Kultni roman je postavljen v Airstip One (bivšo VB). Knjiga nekoliko meji na dystopio, kljub temu da nima vseh zanjo značilnih elementov.

Meni knjiga ni bila ne vem kako posebna. Pričakovala sem več. 1. del mi je bil super, 2. in 3. sta mi bila nekoliko dolgočasna in pusta. Glavni proagnoist Winston mi ni prirastel k srcu, nekako mi je bilo vseeno kaj se zgodi z njim na koncu. Všeč mi je bila ideja z Big Brotherjom.

Moram priznati, knjigo sem brala kar nekaj časa (mislim, da okoli 10 dni).. od nje tudi nisem odnesla kakšnih večjih podrobnosti. Tudi kaj dosti nisem premlevala o sami vsebini, potem ko sem prebrala knijgo. Zato tudi nisem čisto prepričana za njeno oceno (se nagibam nekje k 2ki, 3ki, ker sem se mogla na momente silit da sem jo brala, vendar ma Orwell všečen način pisanja tako, da se mi zdi da je 3. kar fer ocena).

Uporabnikov avatar
Marinka
Sorcerer

Kiparka

PrispevekNapisal/-a Marinka » 02 avg 2016, 21:39

Knjiga, ki jo je napisala ženska
Naslov: Kiparka (The Sculptress)
Avtor: Minette Walters; [prevod: Ksenija Milić]
Ocena knjige:
Goodreads povezava: https://www.goodreads.com/book/show/23121058-kiparka
Prebrano: 23.7.2016

Opis:
Knjiga, ki mi jo je po dolgem času dejansko uspelo prebrati do konca. Minilo je že kar nekaj časa, odkar me je kakšna knjiga tako posrkala vase, da je nisem mogla odložiti.

Kiparka oz. Olive Martin preživlja svoje dneve v zaporu tako, da izdeluje majhne podobe ljudi iz voska (sveče). Obsojena je namreč za brutalni umor svoje mame in sestre. Avtorica Rosalind Leigh, že dolgo ni izdala kakšne knjige. Njena založba ji za to da pogoj : ali napiše knjigo o brutalni morilki, ali pa se poslovi od svoje službe. Rose se tako odloči, da se bo soočila z brutalno morilko, s katero naveže nenavadno prijateljstvo. In tudi stvari niso takšne, kot so videti na prvi pogled.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost