Bralni izziv 2016 - Ines G.

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
bookaholic12
Pixy

Bralni izziv 2016 - Ines G.

PrispevekNapisal/-a bookaholic12 » 13 jan 2016, 16:09

Živjo! Čeprav sem pravi knjižni molj, letos prvič sodelujem v bralnem izzivu. Naloge bom opravljala po vrsti, od leve proti desni in tako naprej.
Prvi izziv- Knjiga, kjer glavni junak ni belec
Avtor- Ángeles Caso
Naslov- Proti vetru
Mnenje: Knjiga me je navdušila, ker opisuje življenjsko zgodbo dveh deklic, ki jim sreča ni bila naklonjena. Črnska deklica São prihaja iz Afrike in je že od majhnih nog na preizkušnji lastnega življenja. Mama jo zapusti, željo ima po študiju medicine pa nima denarja ter spozna moškega za katerega misli, da je pravi a se na koncu izkaže kot nasilen, slab partner, ki ji hoče zagreniti življenje. Zgodba ima poseben čar in pri branju se zaveš, kaj imamo pa se tega ne spomnimo pogosto. Vredno branja in s tem prve 3 točke :thumbup:
Ocena knjige:

Se "beremo", ko opravim 2. izziv :P

Uporabnikov avatar
bookaholic12
Pixy

Re: Bralni izziv 2016 - Ines G.

PrispevekNapisal/-a bookaholic12 » 19 jan 2016, 13:39

Hej hej!
Tukaj je že 2 izziv <3

Izziv- knjiga, ki ima v naslovu barvo
Avtor- Alessandro D'Avenia
Naslov- Bela kot mleko, rdeča kot kri
Mnenje- Zgodba, ki se dotakne srca. Ne bom dolgovezila, samo en odstavek, ki mi je ostal v spominu iz moje najljubše knjige: "Dobre knjige ne merimo samo po zadnjih besedah, ampak po skupnem učinku vseh besed pred njimi. Približno pol sekunde po tistem, ko bralec dokonča knjigo, ko prebere zadnjo besedo, ga mora prevzeti močno čustvo; kakšno sekundo mora misliti samo na to, kar je prebral, pogledati naslovnico in se malo žalostno nasmehniti, ker bo pogrešal osebe iz knjige." :| Vredna branja. Opisani so veseli in žalostni trenutki, vzponi in padci ter kako lahko resnično vzljubimo življenje.

Pridobljene točke: 2
Ocena knjige:

Se "beremo" jutri, pri tretjem izzivu :P

Uporabnikov avatar
bookaholic12
Pixy

PrispevekNapisal/-a bookaholic12 » 20 jan 2016, 14:40

In sem dokončala še tretji izziv! :thumbup:

Izziv- knjiga, ki si jo prebrala v enem dnevu
Avtor- Mitch Albom
Naslov- Še en dan
Mnenje- Zelo čustvena in zanimiva pripoved, čas je kar mineval med branjem. Zgodba ni bila dolgočasna, z vsakim poglavjem je bil razplet drugačen. Všeč mi je bilo, da je bilo opisano dogajanje, ko je bil glavni junak še otrok in dogajanje "danes".. tako sem lažje začutila vez med mamo in sinom. To knjigo mi je kupil fant zato sem jo še z večjim veseljem prebrala, da ga lahko potem "nadlegujem" z junaki in celotnin dogajanjem v zgodbi :P

Pridobljene točke: 3
Ocena knjige:

Hitim k četrtemu izzivu! :106:
Nazadnje uredil/a bookaholic12 dne 01 feb 2016, 11:21, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
bookaholic12
Pixy

PrispevekNapisal/-a bookaholic12 » 24 jan 2016, 12:46

Tukaj je četrti izziv! :jupi:

Izziv- knjiga, ki jo je napisala ženska
Avtor- Zoe Sugg
Naslov- Spletna punca na turneji
Mnenje- Že prvi roman je bil izjemen, ta pa je tej izjemnosti samo še dodal nek poseben "priokus". Res, da ni težko "berilo" je pa zato veliko bolj prepleteno s čustvi, premagovanjem straha in z veliko ljubezni.

Pridobljene točke- 1
Ocena knjige-

Se "beremo" 8-)

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 25 jan 2016, 07:57

Živjo!

Prosim preberi zasebno sporočilo. Ko prebereš, bom zbrisala to sporočilo.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
bookaholic12
Pixy

PrispevekNapisal/-a bookaholic12 » 05 feb 2016, 11:15

5. izziv!

Izziv- knjiga avtorja, ki ga še nisi brala
Avtor- Chris Carter
Naslov- Jaz sem smrt
Mnenje- Ta kriminalni roman je eden izmed najboljših kar sem jih kdaj brala! Govori o detektivu Hunterju in njegovem sodelavcu Carlosu, ki raziskujeta umore, ki jih je povzročil nekakšen sperverznež, ki iz lepe ženske naredi pošast. Umori se vrstijo, v zgodbi pa se ves čas pojavlja še en poseben delček zgodbe, ki je jasen na koncu knjige. Tak preobrat, da ti grejo vse dlake pokonci (vendar smiselen preobrat).

Pridobljene točke- 2
Ocena knjige-

Pod odgovor zapišem še 6. izziv, ki sem ga danes opravila do konca :)

Uporabnikov avatar
bookaholic12
Pixy

PrispevekNapisal/-a bookaholic12 » 05 feb 2016, 11:22

:eyebrows: 6. izziv!

Izziv- knjiga, ki ima v naslovu številko
Avtor- M. J. Arlidge
Naslov- An ban pet podgan
Mnenje- Kriminalni roman, ki me ni pustil ravnodušne. Govori o zelo strašnih vendar zanimivih umorih in sicer, ženska ugrabi vedno par, punco in fanta, prijatelja ali službene partnerje in jih prisili z pištolo, ki vsebuje samo en naboj in leži v "ječi", da se odločijo kdo bo preživel in kdo ne. Tako si ugrabiteljica ne umaže rok z umori saj se ugrabljenci odločijo med sabo kdo od njih bo mrtev in kdo živ. Na koncu se izkaže, da je ta "morilka" v zelo dobrem poznanstvu z Helen - glavno inšpektorico. Super roman! :)

Pridobljene točke- 2
Ocena knjige-

Se "beremo" :)

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 4 gostov