Bralni izziv 2016 - Adeline

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

Bralni izziv 2016 - Adeline

PrispevekNapisal/-a Adeline » 28 jan 2016, 18:31

Živjo
Zelo se veselim branja in reševanje tega izziva. Bom kar začela. :jupi:

Lp, Adeline
Nazadnje uredil/a Adeline dne 10 jul 2016, 22:12, skupaj urejeno 1 krat.
Literature is a textually transmitted disease, normally contracted in childhood. And I have it.
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

Re: Bralni izziv 2016 - Adeline

PrispevekNapisal/-a Adeline » 28 jan 2016, 18:46

Slika
2) Knjiga, ki ima v naslovu barvo (2 točki)

Emily Griffin
NEKAJ MODREGA
Glavna oseba je Darcy. Na videz je egocentrična, sebična, neodpuščajoča oseba, ki strašno rada goji zamere. Ima dosti ne ravno lepih lastnosti kot so na primer zgornje. Hkrati pa se čez celotno knjigo razvija. Od sebične ženske pride na koncu do redoljubne, prijazne, super mamice, ki je odpistila najboljši prijateljici, da ji je speljala bivšega zaročenca. Čeprav je bila tudi ona delno kriva. Z Rechel sta bili prijateljici že od otroštva, vendar je Darcy z njo vedno ravnala, kot da je manjvredna. Vedno jo je poskušala premagati, čeprav se tega ni zavedala.
Najbolj se mi je vtisnil v spomin dogodek, kjer jo je Ethan postavil na realna tla. Poveal je, kar si misli o njim in da ve, da je v resnici boljša oseba, kot je kazala navzven. In da se lahko spremeni. Darcy se je razjokala in se počasi začela spreminjati.
V knjigi je edina negativna stvar to, da se zelo vleče. Nisem imela prav posebne želje, da bi jo prebrala do konca, vendar sem jo, ker sem vztrajna. Ni mi bil všeč način pisanja, zato sem rabila ogromno časa, da sem jo prebrala do konca.
Knjiga sporoča, da se vsaka oseba lahko spremeni. Ni pomembno, ali je hudobna ali dobra, v nekem trenutku, ob pravem povodu se lahko vse obrne. Sporoča tudi, da lahko najdeš najboljšega življenskega sopotnika v osebi, s katero prijateljuješ.

To je knjiga za izziv 2.
Lp, Adeline
Nazadnje uredil/a Adeline dne 31 jan 2016, 20:26, skupaj urejeno 1 krat.
Literature is a textually transmitted disease, normally contracted in childhood. And I have it.
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Adeline » 28 jan 2016, 18:58

Slika

3) Knjiga, ki si jo prebral/a v enem dnevu (3 točke)

Megan Maxwell
NITI V SANJAH!

Najbolj mi je bila všeč Daniela, fizioterapevtka. To pa zato, ker je vedno nasmejana (kot jaz), prijazna, usposobljena, močna ženska, ki vztraja pri vsem, kar jo veseli. Na njej mi je všeč, da je družinski človek, saj želi posvojiti dva otroka. In da je bila tudi ona posvojena. Ob strani stoji svojima bodočima rejencema, ki sta podpore resnično potrebna. To govorim iz lastnih izkušenj. Tudi jaz sem posvojena in k sreči k družini, ki me ima rada, me vzpodbuja,... Tako kot ona.
Najbolj se mi je vtisnil v spomin dogodek, ko je nogometni igralec "Španski bik" prišel k njej po njunem "razhodu". Prej jo je napadel en drogeraš in mu ni ničesar povedala zato ji je zameril in bil besen nanjo. Ni utegnil skorajda odpreti ust, rekel je le, da zakaj je moral tako stvar izvedeti od drugih. On je sklepala, da govori p njenem tumorju in mu je povedala celotno zgodbo. In se mu popolnoma razgalila. Kako da noče, da bi njeni bližnji trpeli, če bi kar naenkrat umrla in da se zato tudi noče spuščati v resne zveze. Vsakih 6 mesecev ima pregled in vedno čaka na slabe novice, da se ji je tumor ponovil. In takega strahu ne bi privoščila nobenemu bližnjemu.
Negativna stvar je bila, da je moška glavna oseba bil ženskar. In da je vsaki ženski rekel lepotička. In da skoraj vsaki dan imel drugo žensko. Za moje pojme je bil preveč egoističen, vendar je na koncu se čisto spremenil zaradi ljubezni do Daniele.
Knjiga pove jasno, da ne smemo jemati odločitev, ki pripadajo drugim ljudem. Daniela se ne bi smela oddaljevati od Rubena samo zato, ker se je bala, da bo umrla in ga tako prizadela. Oseba, ki te resnično ljubi bo v vsakem primeru ob tebi, ti stala ob strani in se spoprijela z bolečino, ČE bi prišlo do smrti.

To je 3) Knjiga, ki si jo prebral/a v enem dnevu (3 točke).

Lp, Adeline
Nazadnje uredil/a Adeline dne 31 jan 2016, 20:26, skupaj urejeno 1 krat.
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Adeline » 28 jan 2016, 19:10

Slika

4) Knjiga, ki jo je napisala ženska (1 točka)

Julie Garwood
NAGRADA

Najbolj mi je všeč Nicholaa, ker je zvita, pogumna, iznajdljiva in ženstvena. Je ženska velikih vrlin, od bojevniških do zapeljevanja, ... Zna kuhati zamero in vztrajati pri svojem. Je lojalna do družine, do stvari za katere meni, da ji pripadajo. Všeč mi je zato, ker te vrline zelo cenim.
Najbolj mi je v mislih obstal trenutek, ko je Nicholaa v polni dvorani vitezov prišla do svojega ugrabitelja Royca, mu rekla naj se skloni in mu v uho zašepetala "ŠAH MAT". Skoraj umrla sem od smeha, tako sem se vživela v ta trenutek. :huhuhu:

Edina stvar, ki mi ni bila všeč je, da je Royce, ko jo je ugrabil, tako grdo ravnal z njo. In jo seveda jezil. In da jo je vlekel v gradu do sobe, kjer so jo nastanili. čeprav je vsaka stvar imela svoj čar in je bila za večino teh stvari kriva ona sama. :eusa_naughty:

Knjiga sporoča, da je treba igrai življenje kot šah. Včasih izgubljaš, včasih zmaguješ, dokler ne pride do tenutka (smrti) in rečeš življenju ŠAH MAT. Premagal si življenje in si ga živel s polno močjo in voljo, zdaj pa boš imel malo miru.

Tako jaz dojamem knjigo. Moj pogled da življenje. :hug1:

Lp, Adeline
Nazadnje uredil/a Adeline dne 31 jan 2016, 20:27, skupaj urejeno 1 krat.
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Adeline » 28 jan 2016, 19:22

Slika

5) Knjiga avtorja, ki ga še nisi bral/a (2 točki)

Goran Vojnović
JUGOSLAVIJA, MOJA DEŽELA
Najbolj mi je bila všeč punca, prijateljica glavne osebe Vladana, Nadja. Vztrajala je pri Vladanu, čeprav je slednji živel v preteklosti in za preteklost. Vztrajala je pri njem, dokler ni zmogla več in je odšla. Prenašala je njegove tegobe, odsotnosti, spreminjanje razpoloženja,... Skratka, resnično močna punca.
Najbolj mi je ostal v spominu dogodek na Dunaju, ko sta se srečala Vladan in njegov oče, vojni zločinec general Nedeljko Borojević. Vladan se je moral opogumiti z vinom, da se je lahko srečal s svojim lastnim očetom, ki ga je nazadnje videl pred 15 leti. Srečala sta se na Dunaju, ker je Vladan želel slišati očetove razloge, zakaj je storil to kar je pač storil. Zakaj se je spremenil v morilski stroj, vlogo očeta pa pozabil? Na Dunaju ni našel močnega, moralnega človeka kot je pričakoval, priprošnika za milost. Oče je za vso situacijo v preteklosti krivi usodo, češ da on ni imel nobenega vpliva nanjo, in da je to moral storiti. S tem pa se Vladan ne strinja. Vsak človek kroji namreč svojo usodo in usoda ne določa človeka. Vsak človek bi moral negovati čut za etičnost, česar pa general ni. Vladan je odšel in pustil očeta v restavraciji.

Knjiga je izredno težka za brati. Ima veliko literarnih pojmov, ki jih je težko razumeti. Neizmerno se moraš truditi slediti dogajanju, saj je zgodba namreš analitična in venomer preskakuje iz preteklosti v sedanjost. IN seveda moraš imeti živce za tako knjigo.

Vprašanje, ki jih predstavlja knjiga so: Ali zlo rodi zlo? Ali usoda vodi človeka, ali človek vodi usodo? Knjiga jasno sporoča, da ne glede na situacijo v kateri se znajdeš, ne smeš dovoliti, da bi te zapustil občutek za etos. Brez človečnosti praktično nismo ljudje. Nič ni odvisno od usode, vse je odvisno od človeka, ki se mora boriti za svojo prihodnost.

Lp, Adeline :angel: :angel2:
Nazadnje uredil/a Adeline dne 31 jan 2016, 20:28, skupaj urejeno 1 krat.
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Adeline » 28 jan 2016, 19:32

Slika

6) Knjiga, ki ima v naslovu številko (2 točki)

E.L. James

50 ODTENKOV SIVE

Najbolj mi je všeč Christian Grey. Ne zato, ker je lep, ampak zato ker je človeški. Da ima fundacijo, kjer zbirajo denar za lačne, ker lakote ne privošči nikomur. Kljub svoji težki preteklosti, se spopade z resničnostjo in jo na koncu premaga. Tega ni sposoben vsak, zato mi je všeč on. Prav tako mi je všeč, ker se bori za svoje cilje. 8-)

Najbolj mi je všeč trenutek, ko je Anastasia na pijači s Kate in prijatelji. In je pijana, ter na WC-ju kliče Christiana. On pa odkrije kje je in pride ponjo ravno ko je začela bruhati. :D Je skrajno zaščitniški, čeprav mu takrat če ni pripadala. :vso_cast:

V knjigi mi ni všeč edinole to, da vse stvari pripoveduje Anastasia. Zanimajo me tudi pogledi z moške strani na različne dogodke. K sreči je izšel 4. del, ki ga pa še nisem utegnila prebrati, tako da je v bistvu ta "nevšečnost" popravljena. :eyebrows:

Knjiga pove, da v bistvu tudi BDSM ni nekaj napačnega. Le da moraš biti pravi človek za to stvar. Knjiga mi sporoča tudi, da vsak človek lahko premaga preteklost ins amega sebe, če ima dovolj močno željo in voljo ter podporo.

Lp, Adeline :angel:
Nazadnje uredil/a Adeline dne 31 jan 2016, 20:29, skupaj urejeno 1 krat.
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Adeline » 28 jan 2016, 19:42

Slika
7) Knjiga, ki je izšla na leto tvojega rojstva (3 točke)

J.K.Rowling
HARRY POTTER IN JETNIK IZ AZKABANA

No, ker sem pač punca, mi je najbolj všeč Hermiona. Marljiva, pametna punca, ki rada pametuje oz. pomaga drugim. Je odsev mene. Rada se učim in spoznavam nove stvari. Nimam področja na katerega bi se specifično usmerila, ker me zanima vse od fantazije, zgodovine, računalništva do prava in okultizma. Rada se učim nove stvari, tako kot Hermiona. Ter seveda zato, ker je vedno razumna. :roll:

Najbolj mi je všečl trenutek, ko Sirius odvleče Rona v čumnato, pod Vrbo. IN ko se sooči s Harryem in Hermiono, ter jim pove svojo stran zgodbe. In seveda ne morem brez tistega trenutka, ko trije prijatelji napadejo profesorja Rawsa in ga spravijo v nezavest. :huhuhu: :vso_cast:

Ni mi všeč, da ima knjiga tako zapletene besede za "uroke". Da se resnično moraš potruditi, da jih pravilno prebereš in da jih pravilno izgovoriš. moram priznati, da sem edino pravilno rekla Zroxis. :huhuhu:

Knjiga te nauči, da je tudi tvoj domnevni sovražnik tvoj prijatelj. Ko se je profesor Wulf spremenil v volkodlaka, in je Raws zaščitil Hermiono, Rona in Harrya, čeprav se je vedno zdelo, da jih ne mara. Nauči in sporoča ti tudi, da ne smeš prehitro sklepati, dokler ti oseba o kateri se gre stvar, ne pove svoje strani zgodbe. :hug1:

lp, Adeline
Nazadnje uredil/a Adeline dne 31 jan 2016, 20:30, skupaj urejeno 1 krat.
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Adeline » 28 jan 2016, 19:52

Slika

8) Mladinska knjiga (2 točki)

Richelle Mead
VAMPIRSKA AKADEMIJA

Najbolj mi je bil všeč Dimitrij Belikov. Tale pa zato, ker je prisrčen i s e ve boriti. Ter ga zlahka nič ne razjezi. In zato, ker je Rus. Ne vem zakaj, ampak Rusija je "moja naj dežela" in vse kar je rusko, je za mene carsko. :jupi:

Padel mi je v oči in misli trenutek, ko Lisa in Rose bežita pred varuhi. Dimitrijem in njegovimi. Ter Rose poskuša zavarovati Liso, čeprav je šibka. Dimitrij jo vrže, vendar preden bi udarila v tla jo ujame. Ful luštkano. :zvizgac:

Ni mi všeč v knjigi, da je Viktor Daškov spremenil Natalie v strigoja. In da je morala umreti ona, čeprav v resnici ni bila ogromno kriva, vendar so pač strigoja morali odstaniti.

Knjiga mi daje vztrajnost, da se moram boriti za svoje cilje. Rose hoče postati varul prijateljice Lise, zato skrbno trenira in se odreka raznim stvarem. Na koncu vseh knjig izveš, da se je njen trud obrestoval in nadgradil. Moraš se boriti za svoje cilje, čeprav boš na poti marsikaj izgubil. Pa vendarle tudi našel. :eusa_dance:

lp, Adeline
Nazadnje uredil/a Adeline dne 31 jan 2016, 20:31, skupaj urejeno 1 krat.
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Adeline » 29 jan 2016, 17:47

Slika

22) Po priporočilu tvojega sorodnika (1 točka)

Julie Garwood
DAR

Vem, da sem že opisala knjigo Nagrada od enake pisateljice, ampak knjige mi je priporočila moja sestra, ki enako rada bere. Začela sem z Darom, potem pa nadaljevala z vsemi ostalimi.

V knjigi je daleč najboljša oseba Sara. In mi je tudi najljubša. Kot deklica je bila zaročena z kar nekaj let starejšim Nathanom. Živela je v družini, kjer je bil glavni oče. Bil je hudoben, vase zaverovan egoist, ki je gledal zgolj na svojo korist. Sara se mu je vedno postavila po robu in branila svojo mati, ki se mu ni upala zoperstaviti. Pobegnila je od doma in se zatekla k Nathanu, ki jo je hotel ugrabiti. :o Najprej je šla reševat teto Noro, ki jo je ugrabil njen hudoben stric, očetov brat, nato pa je še šla v gostilno po Norin prstan, ki ga je imel njen stric nataknjen na mezincu. Vmes je udarila še enega nasilneža. V gostilno jo je prišel rešit Nathan, za katerega še ni vedela, da je njen mož. Nazadnje ga je videla namreč, ko je bila še otrok. Ko je kasneje ugotovila, kdo je ta moški je bila besna, ker je ni prišel prej iskat. Je super nadarjena risarka in venomer živi v oblakih. :thumbup: Za druge bi žrtvovala vse. Na koncu sta z Nahanom živela srečna v ljubezni. :zvizgac: Sva si kar podobne midve s Saro. Tudi moja sestra, ki mi je priporočila knjigo je Sara. Živim v oblakih, za bližnje bi naredila vse,...

Najboljši del v knjigi je, Sara prvi dan na ladji sreča pirata in ga vpraša kje je kapitan. On ji prijazno odgovori, da je na krmi. Ona seveda, ker je ženska ni vedela kaj je krma in je oštela moža, da je nesramen do svojega kapitana. V glavnem je potem le šla na krmo, kjer jo je razjezil Nathan. Vsa besna je šla v svojo kajuto in vmes mrmrala, da je tisti mož imel prav: Kapitan je na krmi, ker se obnaša kot kakšna žival. :huhuhu: :huhuhu:

Negativa stvar v knjigi je edinole, da je bila Sara zaročena oz. poročena z Nathanom, ko je bila še otrok. In on seveda tudi. Človek se ne bi smel poročiti takrat, ko še ni vedel, za kaj se sploh gre. In vsak posameznik ima možnost izbire, ki mu je ne smemo vzeti. :eusa_naughty:

Knjiga ti sporoča, da tudi v grozni družini lahko vzklije cvet. Ne smemo soditi osebe po zunanjosti ali po njeni družini in po ničemer, ampak jo moramo spoznati in si takrat ustvariti mnenje. Pogosto se na prvi pogled zmotimo, vendar to ugotovimo šele takrat, ko je že prepozno.

Lp, Adeline
Nazadnje uredil/a Adeline dne 28 mar 2016, 13:04, skupaj urejeno 2 krat.
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Adeline » 31 jan 2016, 19:44

5 Najljubših pravljic

Brata Grimm
SNEGULJČICA IN SEDEM PALČKOV
No, kot vsak otrok sem oboževala brata Grimm. In ena najboljših pravljic mi je bila Sneguljčica in sedem palčkov. Daleč najboljša oseba mi je bil lovec. To pa zato, ker se je usmilil Sneguljčice in jo je pustil v gozdu in je ni ubil. Pokazal je usmiljenje, poštenost,... Hkrati pa je bil tudi neusmiljen, ker jo je pustil v gozdu, kjer bi jo lahko pojedle zveri. K sreči je našla hišico in z njo palčke. Vsak človek je kdaj v trenutku usmiljen, potem pa se spremeni v neusmiljenega. V vseh ljudeh je nekaj krutega. :thumbdown:

Najboljši trenutek v knjigi je, ko Sneguljčica leži v krsti in prijezdil princ in ukazal, naj jo odnesejo na dvor. Služabnik se je spotaknil in krsta je padla na tla, Sneguljčici pa košček zastrupljenega jabolka iz grla. In je oživela. Potem pa je princ rekel, da jo ljubi in da se bo poročil z njo.

V knjigi ni najboljša stvar, da otroke pripravi do tega, da verjamejo v skorajda nemogočo stvar. Da se v trenutku zaljubiš. Obojestransko. V ljubezen ne padeš kar naenkrat, ampak se počasi razvija. In človek se mora potrudi z njo. Je napisana lepo, ampka rahlo neresnično. In da bi živela srečno do konca svojih dni? V vsakem zakonu so vzponi in padci, nikjer ni samo vzponov. :hug1:
Slika

LJudska
ŽABJI PRINC
No, ker sem punca, smo pač doma brali večinoma pravljice o princeskah in princih in moram priznati, da so mi bile kar všeč. Tole pa sem si še posebej zapomnila, ker smo sedeli ob ribniku in je kar naenkrat ven skočila žaba!!! :huhuhu:
Najboljša oseba je je bil žabec. Pretkan, ustrežljiv in na koncu koncev na koncu postaven princ! No res je, da je delal nekoliko nespoštljivo s princeso, ampak važen je namen. Hotel je biti spet princ. :hug1:
Pri koncu knjige je najbolj zabavno. Sicer sem brala več različnoh priredb knjige, ampak ta del je bil najboljši. Čarovnica, ki je spremenila princa v žabo, je videla, da sta princ in princesa srečna mladoporočenca in jo je tako presenetilo, da je padla z metle in zlomila nogo. :huhuhu: Sicer malo čudno, ampak ok.
V pravljici je negativna stran to, da je princesa žabca vrgla v zid. No jaz si to zdaj predstavljam kot nasilje, ampak otrok pač tega še ne more znati. Ampak moje mnenje je, da pravljice ne bi smele otrok učiti nasilstva. :angel2:
Slika

Hans Christian Andersen
SNEŽNA KRALJICA
Tale pravljica mi je bila všeč zato, ker sem imela rada sneg, led in vse kar je bilo mrzlo. Sem zelo nenavadna oseba, da se v pravljico zaljubi zaradi zunanjih dejavnikov. :025: :huhuhu: Še zdajle jo rada berem, čeprav ne morem reči, da sem odrasla. Otrok pa vseeno nisem več. :tralala:

Najboljša oseba mi je bila Gerda. In mi je še vedno. Ker je prijazna in vztrajna ter je šla iskat Kaya in premagala različne neugodne dejavnike na svoji poti iskanja in je prestala tudi pustolovščine. Ter da je bila tako vztrajna, da je vrnila k sebi svojega pravega Kaya. :angel:
Všeč mi je trenutek, ko Gerda najde Kaya. Ko on sestavlja ledene koščke kot sestavljanko in ga Gerda poskuša pripraviti do tega, da bi se spomnil svojega prejšnjega življenja. Kako mu govori zgodbe o svojem popotovanju in o njuni domovini in o babici. Ko se Kay zave in sta z Gerdo spet prijatelja, sem bila zelo srečna in ganjena. :016:
V tej pravljici pravzaprav nisem mogla najti niti ene stvari, ki mi ne bi bila všeč. Vse mi je všeč. Stil pisanja, dogajanje, .... Andersen je pač Andersen. najboljši pravljičar na svetu. :vso_cast:

Slika
Hans Christian Andersen
DEKLICA Z VŽIGALICAMI
Ta pravljica poleg Snežne kraljice me je ogromno pomenila in še zdaj jo rada kdaj pa kdaj preberem. Obožujem žalostne konce in zato spada med moje najljubše pravljice. :thumbup:
Vse v pravljici mi je bilo všeč. Dekličini zadnji trenutki življenja, spomini na babico, ... Kako sanja o pečenki, o toplem ognjišču, božičnem dreveščku, ... Ne vem, kako naj opišem kako sem se ob tej knjigi počutila kot otrok. Sedaj pa vem, da me navdaja usmiljenje do deklice, hkrati pa veselje, da je odšla iz sveta, ki ji je predstavljalo samo trpljenje na nek boljši kraj, kjer bo srečna. :016:
Pravljica mi edino ni napisana za otroke. Tako žalostno pravljico bi morali začeti prebirati palo pozneje. Da bi razumel stvari, ki ti jih predstavlja. Nesrečo, potem srečo, ... Otrokom bi jaz dala same najsrečnejše pravljice, ampak malo bolj realistične, saj ne živimi v pravljicah ampak resničnosti. :thumbup:

Slika
Brata Grimm
MIZICA, POGRNI SE!
Ta pravljica pa mi je všeč že zato, ker jo je oboževala tudi moja teta, ko je bila otrok. Mama je razlagala, da jo je vedno prosila, naj jo prebere še enkrat.
Najbolj mi je všeč najmlajši brat, ki svojo darilo uporabi tako, da od gostilničarja pridobi darili, ki sta jih prejela starejša brata. Mizico, ki ti da vso hrano ki si jo želiš in osla, ki kaka cekine. On pa je dobil palico in ko ji ukažeš naj nekoga natepe, jih natepe. Najmlajši je najbojši zato, ker je iznajdljiv, zvit in hoče narediti dober vtis na svojo družino. Komaj v teh letih sem opazila, da je v pravljici uporabljeno pravljično število tri. V otroštvu res nisem vedela, da obstajajo pravljična števila. Opazila sem tudi, ko sem knjigo še enkrat orebrala, da sta starejša brata nezrela in da sta njuni darili zgolj darili, ki zadovoljujeta osnove potrebe. Darilo najmlajšega pa je palica, ki tepe. Sprva sem mislila, da je to najslabša stvar, amapk sem zdaj ugotovila,da je najboljša, saj ti ponuja varnost. Če se kdo spravi nate, ga pač palica natepe. :107:

Slika
Moram priznati, da so pravljice še zdaj moja najljubša zadeva, ki jih rada berem. :102:

lp, Adeline
Nazadnje uredil/a Adeline dne 31 jan 2016, 20:37, skupaj urejeno 2 krat.
~Jane Yolen

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 3 gostov