Bralni izziv 2016 - Adeline

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

Re: Bralni izziv 2016 - Adeline

PrispevekNapisal/-a Adeline » 01 apr 2016, 19:27

19) Knjiga, v kateri je v glavni vlogi žival (3 točke)

Colleen Houck
TIGROVO PREKLETSTVO

Slika
Moram priznati, da je to ena mojih najjubših knjig. Prebrala sem celo zbirko, vendar sta mi prvi in zadnji del najboljša.

Najjubša oseba mi je nekako Kishan. En izmed bratov tigrov. On je crne barve, Ren pa je bel. Kishan mi je všeč zato, ker predstavlja bad guya, ki se na koncu žrtvuje za Kelseyin Rena. Jaz berem tako, da si protagoniste tudi predstavljam kot resnične osebe in Kishan me je najbolj navdušil, po obnašanju in videzu. Imam zelo bujn domišljijo namreč. :huhuhu:

Najbolj mi je bil všeč trenutek ko je Ren razkril Kelsey, da je človek. ( Indijski princ). Bila sta v neki koči, Bogu za hrbtom, ko se je kar naenkrat spremenil iz tigra v človeka. Kelsey se ga je prestrašila, vendar jo je hitro pomiril in ji povedal, zakaj je tiger. In kako se lahko spremeni nazaj v človeka.

To je prva knjiga vkateri ne vidim napak. Vse v njej mi je všeč. :022:

Ker sem navijala za Kishana, bom povedala mnenje o njegovem žrtvovanju.
Ljubiti ne pomeni naredi vse, kar ljubljeni zahteva, živeti s svojo ljubeznijo ali pač samo ljubiti. Ljubiti pomeni včasih pustiti ljubljeni osebi da gre svojo pot.
To je naredil Kishan, ko je v zadnjem delu ostal pri Durgi v preteklosti in pustil, da sta se Ren in Kelsey vrnila v prihodnost. S tem dejanjem sem se bi se lahko reklo zaljubila v domišljijski lik. :022:

Knjigo zelo priporočam za branje, ker je nepozabna.
lp,Adeline
Literature is a textually transmitted disease, normally contracted in childhood. And I have it.
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a elchy » 11 apr 2016, 17:11

Sorry, da spamam tvojo temo, sam... Opisuješ prvi del, razkrila pa si kaj se zgodi v 4. knjigi konec serije. Daj vsaj prekrij prihodnje ali opozori, ker zdaj si mi pokvarila celo 4. knjigo, ki mi je še ostala za prebrat...

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Adeline » 11 apr 2016, 20:21

1) Knjiga, kjer glavni junak ni belec (3 točke)

Mende Nazar

SUŽNJA

Slika
Najljubša oseba v knjigi mi je seveda Mende. Je zelo malo izbire glede na to, da so drugi po večini hudobni. Oče mi ni všeč zato, ker jo je pustil na njivi samo, ko je bila majhna. Čeprav je bilo potrebno, se otroka ne pusti samega nekje.
Mende mi je všeč zato, ker je vztrajna, bori se za svoja prepričanja, ne dotolče jo obnašanje nekih idiotov, ki mislijo, da imajo pravico do nje samo zato, ker so jo kupili. In zato, ker razkrije suženjstvo v Veliki Britaniji ob koncu 20. stoletja.

Njabolj se mi je vtisnil v glavo spomin, ko ji je zdravilka v domači vasi povzročila bolečino, ko ji je zašila dol mednožje, samo da je majhna luknjica ostala. Upam, da se to ne dela več, ker je ta bolečina nepotrebna in se mi je Mende smilila, ker je morala to prenesti.

Edina stvar ki mi ni všeč v knjigi je, da razkrije, kako smo še vedno žleht in neusmiljeni do drugih ras in kultur. Da kot sužnja ne bi imela pravice do muslimanske vere je malce čudno in hudobno. Vsak ima pravico verovati v karkoli se mu zahoče.

Knjiga uči, da se ne smeš vdati v situacijah iz katerih ne vidiš izhoda. Bori se za svoje pravice in ta borba bo mogoče spremenila življenje tudi kateri drugi osebi. :thumbup:

lp, Adeline
Literature is a textually transmitted disease, normally contracted in childhood. And I have it.
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Adeline » 01 maj 2016, 17:58

11) Knjiga, ki jo drugi bralci kritizirajo (3 točke)

Kiera Cass
IZBIRA

Slika

Sploh mi ni bila všeč America Singer. Kar naprej menjuje simpatijo. Enkrat ji je všeč Maxon, drugič Aspen. Naj se že odloči za enega. Osebno bi rajši zbrala Maxena, ker je videti bolj zvest in mu je resnično všeč America. Aspenu pa je po drugi strani všeč America, ampak jo je enkrat ''izdal'' in potem prišel nazaj. To meni ni ok.

V spominu mi je najbolj ostal trenutek, ko je America na začetku knjige hotela na vrt, stražarji pa je niso pustili. Prišel je Maxen in rekel, naj jo spustijo. Ko je odtekla na vrt ji je počasi sledil in ona ga je ozmerjala z naivnežem in bedakom itd.

Res mi ni všeč odnos Americe do fantov. Poigrava se z obema, od katerega bo pač imela večje koristi. TO se pač ne spodobi. :guns:

Res se mi ne sanja, kaj bi naj ta knjiga sporočala. Mogoče to, da se naj ženske oziroma dekleta čim hitreje odločijo za enega fanta, ne da ne vem kako dolgo kolebajo med večimi.

lp, Adeline

Nwm če je knjiga primerna za ta izziv, vendar sem slišala in prebrala, da jih kar nekaj kritizira Americo, ki tudi meni ni bila všeč. :eyebrows:
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Adeline » 14 maj 2016, 21:45

15) Knjiga z LGTB vsebino (3 točke)

Brane Mozetič
BREZ BESED JIM SLEDIM
sodobna evropska lezbična poezija

Slika

NOCOJ
Nocoj si bila spet čisto blizu,
pozabila sem celo, da sem to pozabila -
pomislila sem še: nikar ne pozabi tega,
preden
sem se spet prepustila globokemu snu.
Bile so dolge, dolge sanje,
v katerih sem, z licem ob tvojem licu,
občutila neizmerno nežnost,
ki sem ti jo lahko celo opisala.
Zavedala sem se celo, da kadim.

Da ta občutek še vedno živi v meni!
Cela generacija je zrasla,
odkar sva si delili najini telesi -

a obstaja in steguje vrat
v noč, ko sva dan in jaz
oba izključena, vrne se
k bistvumojega bitja,
in spet odseva v
snu, tisti oblak, prstan, krog
katerega tavajo moje bedne besede.

Dan in noč si prilaščaš moje misli -
da te lahko vsaj za hip
pozabim.

V vsej knjigi so zbrane pesmi, ki se jim zares težko upreš. Za to nalogosem prebrala kar nekaj knjig z LGTB vsebino, ampak samo za to sem se lahko pripravila, da sem jo uporabila. Toleknjigo sem najlažje prebrala.

Naj omenim, da je nominirana letos za nagrado Kresnik. In mislim, da si jo zasluži.

lp, Adeline
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Adeline » 26 maj 2016, 20:11

10) Knjiga, ki jo je napisal moški (1 točka)

Dr. Don Greene
PREMAGAJTE STRAH IN ZMAGAJTE
Slika

Knjiga Premagajte strah in zmagajte vsebuje ogromno naukov, načinov, kako se znebiti strahu, stresa kot je že iz naslova razvidno. Na začetku knjige imate test 7 veščin ( Odločnost, Energija, Pogled na svet, Pogum, Zbranost, Mirnost in Prožnost). Pogum ni pomanjkanje strahu, ampak soočenje s svojim strshom in nepredaja. Na svet moraš gledati pozitivno, ...

Najbolj mi je bila všeč, ko poziva bralca, naj si predstavlja da je mrtev. Res je malo strašljivo, ampak meni je pomagalo. Namen te vaje naj bi bil, da bi prišli do svojega življenjskega cilj oz. pomena in da bi ga začeli uresničevati. Človek si vedno misli, ah saj imam čas, da to storim jutri. V bistvu pa ga nima. Čas teče, brez možnosti zavrtitve nazaj.

Predstavljajte si, da ste mrtvi in ležite v krsti v cerkvi. Vi ste prisotni tam kot duh in vas zanima, kaj menijo o vas bližnji, prijatelji, ... Bi raje slišali kako ste bili prijazni, ste imeli dobro družino ali kaj ste si ustvarili, kaj ste prispevali k skupnosti, ... Ne me narobe razumeti, da je z družino kaj narobe, ampak to se sliši navsakem pogrebu. (Moje mnenje) Lepo je slišati nekaj unikatnega.
Spomnite se na film Ghost (Duh) Demi Moore in Patrickom Swayzeja. Pred smrtjo je bil le prijatelj Demi, ni se zavedal kaj ima in jo je jemal za samoumevno. Ko pa je umrl je komaj ugotovil, kaj je izgubil. In tega ni mogle z ničemer popraviti. Na koncu ji je lahko pokazal, kako zelo jo ljubi inda jo pričakuje v večnosti. Moj najljubši film.

No skratka, knjiga ponuja tudi ocene položaja vštirih korakih, kot to počnejo v vojski.

V knjigi je dosti stvari, ki ti pomagajo premagati strah predvsem pred javnim nastopanjem, pred pomembnim dogodkom, ... Skratka, vredno jo je prebrati.

lp, Adeline
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Adeline » 02 jun 2016, 21:33

25) Knjiga o tebi pomembni problematiki (3 točke)

Pat Mesiti
SANJAČI NIKOLI NE SPIJO
Slika

Knjiga govori in pripravlja ljudi k temu, da bi sledili svoji usodi, ustvarili svojo vizijo in jo tudi uresničevali.
Knjiga ima veliko različnih postaj, kjer lahko gradiš svoj pogled na svojo prihodnost in kako bi jo uresničil. Knjiga Sanjači nikoli ne spijo vsebuje veliko uporabnih pregovorov, rekov, citatov, ...

Najbolj mije všeč citat Alberta Einsteina Domišljija je pomembnejša od znanja. In s tem se strinjam. Kako si boš sploh zadal cilj, vizijo, če nimaš domišljije? Brez domišljije, ni znanja.

Pat Mesiti predava po vsem svetu o poslanstvu ljudi, ki ga poslušajo.

Najbolj mi je bila všeč zgodba.
Poznal je fanta, ki je bil odvisen od mamil. Ta je nekega dne rekel družini, da se ne bi dolgočasil in jemal mamil, če bi imel motor. In v dobri veri so mu ga kupili. Ducatija. Nekaj dni se je vozil, potem pa se je spet zečel dolgočasiti in se je vrnil na mamila. Ker ni imel denarja, je za nekaj malega heroina, zamenjal svoj Ducati. In se predoziral.
Pata je poklicala njegova mama, češ da je umrl in ga peljejo v mrtvašnico. Pohitel je v bolnišnico. Tam je srečal fantove mamilarske prijatelje. Rekel jim je nekaj takega: "Poiščite smer. Ustvarite si vizijo. To vas b ščitilo. To vas bo napolnilo z energijo - in vas ohranilo pri življenju."

Jaz razumem to tako: če imaš cilj, vizijo, se moraš zanj boriti. Ne glede na vse. Če boš imel vizijo, ne bo časa, da bi se ukvarjal z neumnostmi.

Knjigo sem prebrala zato, ker menim, da mi bo pomagala pri mojem nadalnjem študiju in delu. In ker me te stvari zanimal+jo ter sem zelo ambiciozna. :eyebrows:

100% jo priporočam vsem, ki ne vejo, kaj bi s svojim življenjem.

lp, Adeline
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Adeline » 03 jun 2016, 13:42

21) Knjiga, v kateri je v glavni vlogi pevec (2 točki)

Upam, da tale knjiga velja. Je knjiga o pevcih Il divo. Sem 100% da ste že slišali za pop operno skupino, ki jo je združil Simon Cowell.

Il divo
IL DIVO NAŠA GLASBA, NAŠA POT, NAŠE BESEDE
Slika

Il divo je štiričlanska pevska zasedba, ki je nastala leta 2004 po zaslugi Simona Cowella. Člani so Carlos Marin, Urs Bühler, Sebastien Izambard in David Miller.

Carlos
Se predstavlja v vlogi latinoljubimca in moram priznati, da mu izredno ustreza. :eyebrows: Čeprav se ne vidi po njegovem imenu, prihaja iz Nemčije. Poje v baritonu. V knjigi me je najbolj zabavala ukana, kako je svojo sedanjo ženo Geraldine ukanil, da je prišla v Disneyland, da sta se poročila. Poklical jo je in ji rekel, naj si hitro kupi poročno obleko, češ, da jo bodo jutri v Disneylandu slikali za revijo Hello! Ona si jo je kupila in odletela v Disneyland. Tam ji je povedal za ukano in njej je bila strašno všeč in romantično. Poročila sta se kot princ in princesa. Opisana je skratka cela poroka. Vse skupaj se mi je zdelo zelooo romantično, ampak mogoče malce pretirano.
Njegova babica mu je nekoč dejala: "Carlos, če si nečesa zares želiš, boš to tudi dobil. Le pripravljenost na trdo delo je pomembna in dobrodošla." Po tem se ravna tudi sama in se torej 100% strinjam s Carlosovo babico.
Carlos je moj drugi najljubši član skupine Il divo.
Slika

Urs
Obožuje motorje in je nasploh kul moški, ampak ko poje v tenorju pa je najbolj šarmanten moški pod soncem. Vsaj zame!!! :drools:
Prihaja iz Švice. Kot otrok je vedno rad pomagal mami v supermarketu in nasploh.
V knjigi mi je bila najbolj všeč to o njem, da je podrobno opisano, kako ima rad motorje. Da si je pri 17ih kupil svoj prvi motor, čeprav ga do 18 leta ni smel voziti, ker je v Švici prepovedano. Vendar se je na skrivaj vozil ponoči, in nihče ni vedel. Niti njegovi starši. Na avdicijo za Il divo se je prijavil kot svobodnjak in bil sprejet.

Urs je moj najljubši član skupine, ker mi je njegov glas najbolj všeč.

Slika

David
David je ameriški tenorist, prav tako član skupine Il divo. Je najbolj čustven član skupine, ker se skoraj pri vsaki pesmi zjoče. Kar je dobro. :thumbup:
Pri njem mi je anjbolj všeč, da ga privlači astronomija. To je tudi hotel postati, ko bi odrasel - astronavt - vendar se je njegova pot razvila drugače. Zelo rad je občudoval zvezde in toje eden izmed razlogov, čemu je hotel postati astronavt.
Njegov oče je izjavil: "Bolje je ciljati zvezde in zgrešiti kot pa ciljati kup dr*** in zadeti tarčo!" To je eden izmed njegov najljubših rekov. In zato ker je smešen, sem si ga zapolnila in ker se seveda strinjam z njim.

Slika

Sebastien
Sebastien je Francoz z izrazitim pop tenorjem.
Rekel je, da je zato takšen kot je, ker je živel v otroštvu v revščini. Z materjo sta imela komaj kaj denarja za hrano, pa tudi za to je včasih zmanjkalo denarja. Nekajkrat je tudi kradel, vendar se je hitro naučil da ne sme. Rad peče torte. mnjamii :vso_cast:
Med odrašnanjem je večino časa preživel v domišljiji, ker je bilo tam življenje bolj barvito, razburljivo, ... Enako kot jaz, zato mi je tako zelo všeč.
Kot otrok je hotel biti pilot, vendar je njegova babica že prej vedela, da bo pevec ali skladatelj, ker je bila smrtno bolana, in je imela vizije.

Slika

Albumi:
Il divo
Ancora
Siempre
The promise
Wicked game
A Musical Affair
Amor & Pasion

Najbolj znane pesmi
Priredba Umbreak my Heart- Regresa a mi
Mama
All by myself
Hasta mi final
Si tu me amas
La vida sin amor

lp, Adeline
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Adeline » 10 jul 2016, 22:39

25) Knjiga o tebi pomembni problematiki (3 točke)

Še ena knjiga, v kateri mi je všeč problematika je knjiga Luanne Rice, ZVEZDNI UTRINKI.

LUANNE RICE
ZVEZDNI UTRINKI

Slika

V knjigi ne morem izbrati najljubše osebe, ker so Dianne, Alan, Amy, Lucinda in Julia osebe, med katerimi ne moreš izbirati. Vsi izkazujejo samo ljubezen in znajo odpuščati,čeprav je včasih težko. To vem še posebej, ker sem oseba, ki ne odpušča rada.
Edina oseba, ki mi pa ni všeč, je Tim McIntosh. Oče Julie, ke je njo in Dianne zapustil zaradi tega, ker se je Julia rodila deformirana ali kako se naj izrazim. Menil je, da se njemu v življenju dogajajo same hude stvari in ne more več tako, zato se je odločil, da bo preživel osamljen na morju.
Zame ni prav, da se odrečeš svojemu otroku, svoji odgovornosti. Ko imaš otroka ni časa, da bi bil šibek.
Tudi takega otroka moraš imeti rad. Menim, da so v sebi ljudje,ki imajo probleme še pametnejši in razumejo svet, čeprav tega ne morejo izraziti.

Konec koncev, telo je samo kletka, važna je duša, ki je v tem telesu. To sem se naučila iz knjige. Ljudje s težavami potrebujejo še več ljubezni in podpore. Niso sami krivi za to, kar so. :angel:

Čeprav je knjiga druge vrsti, kot jo po navadi berem, mi je bila zelo všeč. Hkrati je dobra zgodba, vendar te zraven tega še nekaj nauči.

Najljubša stvar se je zgodila v drugem delu. Na koncu knjige je Julia povedala svojo zgodbo. Kako se počuti v svojem telesu, kako jo obravnavajo, ... Povedala je, da sev svojem telesu, čeravno ni normalno, počuti svobodno in živahno. Da razume svet in svojo družino. In da jo ljubi z vsem bitjem, čeprav se ne more izraziti. :angel:

Knjiga te naravnost pritegne in ko enkrat začneš brati, ne moreš nehati.

Problematika, ki jo jaz vidimv tej knjigi je, obnašanje do invalidov. Večina na njih gleda pomilovalno,sovražno, se jih bojijo, ker niso "normalni". Menim, da bi nanje morali gledati z ljubeznijo, ker so tudi oni ljudje, mislim,da še boljši kot večina "normalnih". :thumbup:

Res bi jo priporočala vsem. Ne glede na starost. :jupi:

lp,Adeline
~Jane Yolen

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Bing [Bot] in 1 gost