Bralni izziv 2017

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Bralni izziv 2017

PrispevekNapisal/-a Ever » 01 jan 2017, 09:49

Z novim letom 2017 smo v Bralnici znova organizirali bralni izziv v stilu igre Bingo. Ponovno vas čaka 25 novih nalog, ki so postavljene v kvadrat velikosti 5x5 polj. Vsaka naloga ima določeno število točk, ki so zapisane v spodnjem desnem kotu polja. Točke opravljenih nalog se seštevajo in cilj je opraviti čim več nalog in osvojiti čim več točk.

Izziv bo uspešno opravljen, ko izpolniš vse naloge, ki se nahajajo v eni vrstici ali enem stolpcu. Vrstico ali stolpec lahko izbereš poljubno, skupno pa s tem zbereš 11 točk. Z uspešno opravljenim izzivom boš pridobil/a značko, ki bo vidna na forumu in na spletni strani. Posebno značko pa bodo dobili tisti, ki bodo opravili čisto vse naloge na seznamu in s tem zbrali 55 točk. Z eno prebrano knjigo lahko opraviš samo eno nalogo.

Še vedno velja: kratke zgodbe (100 ali manj strani) ali mange/graphic novels ne štejejo! Izjema velja za nalogo v 5. vrstici in 5. stolpcu, kjer je število strani lahko poljubno.

V izziv vstopiš tako, da v forumu »Bralni izzivi« odpreš novo temo, ki nosi naslov »Bralni izziv 2017 – VZDEVEK«, kjer besedo VZDEVEK nadomestiš s svojim vzdevkom. Ta tema je namenjena le tebi in tvojemu izzivu, zato lahko prva objava v temi vsebuje kakršnokoli besedilo – lahko tudi že prvo opravljeno nalogo.

Vsakič, ko boš opravil/a nalogo iz seznama, v svojo temo dodaj nov odgovor, v katerega napiši, katero knjigo si prebral/a, kdo je avtor knjige, katero nalogo iz kvadrata si s tem opravil/a, oceno knjige in kratko mnenje o knjigi (izraža naj osebno doživljanje zgodbe in ne obnovo zgodbe).

Če želiš prebranim knjigam slediti doma, smo pripravili A4 list, ki si ga lahko natisneš in vanj vpisuješ prebrane knjige. Vendar pa ne pozabi, da značko dobijo le tisti, ki bodo knjige objavljali na forumu. PDF lahko preneseš tukaj.

Slika

Seznam nalog:

1) Knjiga, ki jo je napisalo več avtorjev (3 točke)
2) Knjiga z rdečo platnico (2 točki)
3) Knjiga, ki ima v naslovu ime kraja/mesta/države (3 točke)
4) Knjiga avtorja, ki je napisal samo eno knjigo (1 točka)
5) Knjiga, kjer je na platnici ženska z lepo obleko (2 točki)
6) Knjiga, kjer je na platnici moški (2 točki)
7) Knjiga po kateri so posneli film (3 točke)
8) Ljubezenski roman (2 točki)
9) Knjiga z več pripovedovalci (3 točke)
10) Zgodba se dogaja v puščavi (1 točka)
11) Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko imena (3 točke)
12) Knjiga z glavno žensko vlogo (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka)
14) Detektivski roman (2 točki)
15) Knjiga, ki se dogaja na slovenskih tleh (3 točke)
16) Knjiga, ki ima duhovito zgodbo ali te nasmeji (1 točka)
17) Knjiga, ki je izšla pred tvojim rojstvom (3 točke)
18) Knjiga, ki govori o družini (2 točki)
19) Knjiga s politično vsebino (3 točke)
20) Knjiga, kjer ima glavni junak super moči (2 točki)
21) Knjiga, ki si jo želel/a prebrati že lani (2 točki)
22) Zgodba se dogaja na morju (1 točka)
23) Izšla leta 2017 (3 točke)
24) Najljubša knjiga iz otroštva (2 točki)
25) Dramsko delo (3 točke)

Usmeritve za pisanje mnenj

Če ne veš, kako bi napisal mnenje in kaj napisati o knjigi, se drži naslednjih usmeritev:
1. Kateri izmed glavnih likov ti je bil najbolj/sploh ni bil všeč in zakaj?
2. Zdaj, ko si knjigo prebral/a, kateri dogodek/situacija v knjigi se ti je najbolj vtisnila v spomin?
3. Poudari eno negativno stvar o knjigi (ali stil pisanja ali kaj glede junakov ali kaj glede zgodbe, prekratko/predolgo...), ki te je zmotila ob branju.
4. S tremi stavki napiši, kaj ti knjiga pove oz. kakšno misel knjiga sporoča bralcu.

Mnenja, iz katerih ni razvidno, da je knjiga prebrana, ne bomo upoštevali (to leti predvsem na mnenja, ki knjige zgolj opisujejo in v njih ni najti ničesar osebnega).

Če za kakšno knjigo nisi prepričan/a ali spada pod določeno kategorijo, nas lahko o njej povprašaš v tej temi.

Obilo užitkov pri branju in dobrodošli v bralno sezono 2017!
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2017

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 01 jan 2017, 18:21

Super izzivi :D
Že takoj vidim, da bom ene z lahkoto opravila, saj so mi pisani na kožo. Ampak jih je pa kar nekaj težjih za katere sem bom mogla bolj potruditi. Pa nič za to, saj bom ravno zaradi teh definitivno odkrila kakšno super knjigo, ki je drugače ne bi nikoli prebrala.

Imam pa vprašanje glede izziva: knjiga, ki jo je napisalo več avtorjev. Je to mišljeno 3+ ali je dovolj če sta jo napisala 2?
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
medvedka
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami
Kraj: Vuzenica
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 01 jan 2017, 20:35

Beneški violinist velja za izziv z imenom mesta v naslovu?
Če želite, da bi bili vaši otroci pametni, jim berite pravljice. Če želite, da bi bili še pametnejši, jim berite še več pravljic. (A. Einstein).

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 01 jan 2017, 21:39

Jerneja, ja, lahko sta dva. medvedka, ja, za ta izziv lahko prebereš to knjigo.

Super, da je odziv že na začetku velik :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
prada2015
Opravljen bralni izziv 2017
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 01 jan 2017, 22:49

Tudi jaz komaj čakam, da začnem :thumbup: Izziv mi deluje še bolj zanimiv kot lanski :goodjob: čeprav me je lanski presenetil.
Ko brskam za knjigami, ki jih bom prebrala za izziv vedno naletiš še na kakšno drugo, ki jo drugače ne bi prebrala. In tudi, ko berem vaša mnenje o prebranih knjigah, vedno najdem kako zanimivo zase. :jupi:

Imam pa vprašanje o izzivu št. 9: knjiga, ki jo pripoveduje več pripovedovalcev. Sta lahko 2 pripovedovalca, ali je mišljeno več kot množina?

Hvala za odgovor.

Aja pa še voščilo:

SREČNO, ZDRAVO IN ZADOVOLJNO NOVO LETO. NAJ BO MAGIČNO, POLNO OPTIMIZMA IN POZITIVNE ENERGIJE. PA VELIKO PREBRANIH KNJIG!
The prettiest thing you can wear is a smile... <3

http://knjigoljubka.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 02 jan 2017, 11:31

prada2015, lahko sta dva :)

Uporabnikov avatar
*moyca*
Opravljen celotni bralni izziv 2018
Opravljen celotni bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a *moyca* » 02 jan 2017, 15:08

Super, tudi meni je izziv všeč! Pa res so drugačne kategorije kot lani, Nekatere izgledajo lahke in že vem, kaj lahko preberem, spet druge so težje.

Pa začnimo!! :105:
Reading is a discount ticket to everywhere.
(Mary Schmich)

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 03 jan 2017, 09:09

Superca! :thumbup: Vsako leto se tako zelo veselim novega izziva! :) In vsako leto si obljubim, da si "težjih" nalog ne bom puščala za konec in bom tako opravila vse naloge :D Žal mi to nikoli ni uspelo. Ampak... Novo leto, nove obljube in tokrat grem res na celotni izziv! :D

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 03 jan 2017, 14:27

Tudi jaz sem vesela, da je že takoj na začetku leta tak velik odziv. Čestitke vsem, ki ste opravile lanski bralni izziv in tudi vsem ostalim, ki ste sodelovale. Sem se vedno razveselila, ko je katera od "mojih varovank" dobila novo zvezdico. :thumbup: Srečno vsem pri novem izzivu in tudi srečno v novem letu! :hug1:

Jaz pa sem tudi sama sebi postavila nov izziv za letošnje leto in sicer, da preberem več knjig slovenskih pisateljev oziroma knjig v slovenščini. Lansko leto sem bila res grozna, sem prebrala samo eno tako knjigo in letos se moram malo popraviti! :)
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 03 jan 2017, 16:46

Super!!! Komaj čakam, da se lotim brati!!!
Najprej pa eno vprašanje, kaj za nalogo najljubša knjiga iz otroštva, je lahko knjiga krajša od 100 strani?????
“Nikoli ne pozabi, kdo si, ker preostanek sveta zagotovo ne bo. Nosi to, kar si, kot oklep in nihče te ne bo mogel prizadeti.” – Tyrion Lannister

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 2 gostov