Bralni izziv 2017

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Dulcinea
Forest Spirit

Re: Bralni izziv 2017

PrispevekNapisal/-a Dulcinea » 27 feb 2017, 13:03

Zdaj sem pa tudi jaz v dilemi :) Potovanje med svetovi, je lahko knjiga, kjer ima glavni junak super moči?
Mary Hoffman - Mesto mask http://www.dobreknjige.si/Avtorji.aspx? ... ry+Hoffman
Odvijajmo klobčič svojih misli. V glavi je vesolje. Potujmo z njimi. Še so prazni prostori. Ustvarjajmo nove svetove.
Ljudje smo, povedano drugače - bogovi.

Uporabnikov avatar
matty
Bralni izziv 2018 s 3 zvezdicami
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 27 feb 2017, 13:49

Sama sem razmišljala o pisateljici Ursuli K. Le Guin, ampak se ne morem odločiti katero bi raje začela - The Earthsea Cycle ali Hainish Cycle. Matty, vidim, da si prebrala obe - katero predlagaš?
Earthsea je zanimiva YA fantazija, ki se poigrava s klasičnimi elementi fantazije in jo boš verjetno hitro zaključila - posamezne knjige v seriji niso pretirano dolge. Hainish Cycle pa je malce bolj zahtevna znanstvena fantastika/distopija, ki mogoče ne bo všeč vsem bralcem in bralkam. Če želiš nekaj popolnoma drugačnega, potem preberi The Left Hand of Darkness (Goodreads. Meni je bila izjemno fascinantna, ker je postavila veliko stvari povsem na glavo - pač nezemljani. :)
He who controls the past controls the future. He who controls the present controls the past.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 28 feb 2017, 09:00

Matty, na GR je navedeno, da je The Left Hand of Darkness 6. del The Hainish Cycle. Je to res in ali je potrebno vseh drugih pet prebrati prej ali je vsaka knjiga zaključena zgodba? Mislim, da mi bo ta všeč, vsaj glede na tvoje mnenje o knjigi. :thumbup:

Dulcinea, če je glavni junak tisti, ki lahko potuje med svetovi, ker ima neke nadnaravne moči in je to vodilo zgodbe, potem ta knjiga šteje.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Dulcinea
Forest Spirit

PrispevekNapisal/-a Dulcinea » 28 feb 2017, 09:12

Hvala za odgovor :)
Odvijajmo klobčič svojih misli. V glavi je vesolje. Potujmo z njimi. Še so prazni prostori. Ustvarjajmo nove svetove.
Ljudje smo, povedano drugače - bogovi.

Uporabnikov avatar
matty
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 28 feb 2017, 09:27

Morrigan - Hainish Cycle se dogaja v istem vesolju, ampak so knjige zaključene celote. Še avtorica sama jih ni oštevilčila (čeprav je nekdo naredil listo po letnicah izdaje), zato lahko bereš v katerem koli zaporedju. :)
He who controls the past controls the future. He who controls the present controls the past.
- George Orwell

Uporabnikov avatar
douleuretpassion
Kraj: Brežice
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a douleuretpassion » 28 feb 2017, 20:16

Jaz imam pa majhen problem, ve kdo kakšnega dobrega avtorja, katerega ime se začne na I? Sem že iskala vsepovsod pa skoraj nič našla. :kater:

Uporabnikov avatar
matty
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a matty » 28 feb 2017, 22:24

Jaz imam pa majhen problem, ve kdo kakšnega dobrega avtorja, katerega ime se začne na I? Sem že iskala vsepovsod pa skoraj nič našla. :kater:
Na izbiro imaš kar nekaj avtorjev:
1. Isaac Marion ima serijo, kjer se prepletata distopija in ljubezenski roman. Mislim, da je kar veliko bralcev tukaj knjigi dalo dobre ocene.
2. Isaac Asimov je avtor klasične znanstvene fantastike, med drugim tudi I, Robot po katerem so vzeli idejo za istoimenski film.
3. Isabel Allende pa piše knjige magičnega realizma. Kar nekaj deklet je bralo njene knjige za izzive, ker jo radi prevajajo v slovenščino.

Upam, da najdeš nekaj po tvojem okusu. Če nič drugega, lahko pograbiš Ivana Cankarja, Ivana Sivca... :)
- George Orwell

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 01 mar 2017, 13:17

Matty, hvala za odgovor!

Douleretpassion, jaz se spomnim še Iana Fleminga (to je ta, ki je napisal knjige o Jamesu Bondu).
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

tatatam
Opravljen celotni bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a tatatam » 01 mar 2017, 16:11

Kaj pa predlogi za 1.točko-knjigo ki jo je napisalo več avtorjev??
Iščem predvsem novejše,ki jih še nisem brala. Hvala;-)

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 04 mar 2017, 16:38

Kaj pa predlogi za 1.točko-knjigo ki jo je napisalo več avtorjev??
Iščem predvsem novejše,ki jih še nisem brala. Hvala;-)
Ni ravno nova, meni je bila zelo všeč in jo nameravam še kdaj prebrati: http://www.dobreknjige.si/Knjiga.aspx?knjiga=226

Mene pa zanima, kdaj se bodo začele podeljevati letošnje medalje. Imam prvo vrstico že lep čas zapolnjeno :106:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 6 gostov