Bralni izziv 2017

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

tatatam
Opravljen celotni bralni izziv 2018

Re: Bralni izziv 2017

PrispevekNapisal/-a tatatam » 22 jan 2017, 18:58

Sisi naključna cesarica pa bi veljala za knjigo kjer je na platnici ženska z lepo obleko ali??

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 23 jan 2017, 12:32

Če je na platnici ženska z lepo obleko...potem seveda velja. Jaz žal nimam pred očmi platnice o Sisi naključni cesarici, da bi lahko precenila :)
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 23 jan 2017, 12:54

Če je to ta platnica, potem velja :)

Slika
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

tatatam

PrispevekNapisal/-a tatatam » 23 jan 2017, 19:26

Ta je ja!
A mi lahko še katera pomaga kako prilepim slike knjig??Sem poskušala pa samo neke hieroglife ven dobim:-((

Uporabnikov avatar
Viktorija

PrispevekNapisal/-a Viktorija » 24 jan 2017, 09:07

Ta je ja!
A mi lahko še katera pomaga kako prilepim slike knjig??Sem poskušala pa samo neke hieroglife ven dobim:-((
Jaz prilepim sliko na ta način: POLNI UREJEVALNIK - spodaj klikneš na PRILOGE, dodaj prilogo (seveda moraš imeti sliko shranjeno v računalniku. Jaz si jih prej še pomanjšam, ker drugače pridejo ene slike čez cel ekran). Dodaš prilogo in klikneš POSTAVI V VRSTICO. Tako ti da sliko tam, kamor želiš.

Je še neka druga varianta, ki pa mi ni čisto jasna.

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 24 jan 2017, 10:09

Prilepiš lahko tudi slike, ki jih najdeš na internetu in sicer tako, da poiščeš sliko, klikneš z desno in izbereš "Kopiraj mesto slike". Nato na forumu izbereš gumb Img in notri (med oglate oklepaje, kamor se ti kurzor že avtomatsko postavi) prilepiš URL slike. Lahko pa izbereš gumb Imgm, ki ti sliko poveča ali Imgtt, ki da sliko med tekst.
Če imaš sliko na računalniku, jo lahko s pomočjo teh gumbov spraviš v tekst tako, da sliko naložiš npr na stran shrani.si in potem kopiraš URL, ki ti ga ustvari ta stran.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

tatatam

PrispevekNapisal/-a tatatam » 24 jan 2017, 10:52

Prilepiš lahko tudi slike, ki jih najdeš na internetu in sicer tako, da poiščeš sliko, klikneš z desno in izbereš "Kopiraj mesto slike". Nato na forumu izbereš gumb Img in notri (med oglate oklepaje, kamor se ti kurzor že avtomatsko postavi) prilepiš URL slike. Lahko pa izbereš gumb Imgm, ki ti sliko poveča ali Imgtt, ki da sliko med tekst.
Če imaš sliko na računalniku, jo lahko s pomočjo teh gumbov spraviš v tekst tako, da sliko naložiš npr na stran shrani.si in potem kopiraš URL, ki ti ga ustvari ta stran.
Končno uspelo :thumbup: Hvala za pomoč!!!

Uporabnikov avatar
medvedka
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami
Kraj: Vuzenica
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 25 jan 2017, 13:21

Kako pa lahko v tole razpredelnico knjig narišem not kljukico. Da obkljukam kvadratek. Se mi zdi da je ful bolj pregledno pol
Če želite, da bi bili vaši otroci pametni, jim berite pravljice. Če želite, da bi bili še pametnejši, jim berite še več pravljic. (A. Einstein).

Uporabnikov avatar
jaz_sem_nejc
Kraj: Novo mesto

PrispevekNapisal/-a jaz_sem_nejc » 25 jan 2017, 18:16

Ena ideja:

Lahko shraniš to razpredelnico na računalnik, jo odpreš v Slikarju oziroma podobnem programu, potem pa izbereš prozorno kljukico in jo prilepiš na to rapredelnico in poravnaš da je kljukica nad želenim kvadratkom in shraniš celoten rezultat

Ko prebereš naslednjo knjigo pa ponoviš proces, le da delaš z razpredelnico, ki je nastala v prejšnjem koraku
Books are meat and medicine and flame and flight and flower, steel, stitch, and cloud and clout, and drumbeats in the air.
-Gwendolyn Brooks (from her poem Book Power)

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 25 jan 2017, 18:37

Tako kot je povedal Nejc je zaenkrat edina rešitev :)

Mogoče v prihodnosti naredimo še naprednejši bralni izziv - glede na vedno večji odziv vsako leto, se zna zgoditi :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost