Bralni izziv 2017 – narcissa

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
narcissa
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami

Re: Bralni izziv 2017 – narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 13 jul 2017, 09:03

KNJIGA, KI SE DOGAJA NA SLOVENSKIH TLEH:

Kekec na volčji sledi
Od Josip Vandot

Knjigo sem izbrala zaradi čudovitih spominov na film iz mojega otroštva. Pogledala sem ga velikokrat, zdaj pa že dolgo ne in tako je prišel pravi čas, da končno vzamem še knjigo v roke.

Zgodbica je simpatična, Kekec je simpatičen, zabaven, vesel in igriv deček. Njegova energija in dobrota sta res zelo veliki. Zgodbica se hitro in gladko bere, zanimive prigode, drugi časi. Se pa hkrati zraven sprašujem, kako grozno je moralo biti za otroke revnih, ki so morali že v rani mladosti od doma in služit...

Malce manj všeč mi je nenehno poudarjanje, kakšna ubožica je slepa Mojca, volk je nemarnež, Rožle pa boječka. Tudi to, da da slepoto ne najdemo kar kapljic in slepota izgine. Ugotovila sem, da je film malenkost drugačen, a bistvo ostaja.

Kekec na volčji sledi

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 07 sep 2017, 14:18

KNJIGA Z VEČ PRIPOVEDOVALCI:

All the Ugly and Wonderful Things
Od Bryn Greenwood

Ljubezenska zgodba med odraslim moškim in otrokom... Težka vsebina, soočanje s takimi in drugačnimi nasprotji. Kaj je prav, kaj je narobe? Vse to se skriva v na videz povsem enostavni zgodbi.

Na hitro človek pomisli na Lolito, a tu gre za popolnoma drugačno situacijo, drugačno ljubezen, drugačno, težko ozadje obeh likov. Kontroverzno, včasih ogabno, nazorno. Zgodba, ki me bo še dolgo preganjala...

All the Ugly and Wonderful Things

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 03 okt 2017, 10:11

ZGODBA SE DOGAJA V PUŠČAVI:

Stolen: A Letter to My Captor
Od Lucy Christopher

Zgodba je napisana v prav posebnem tempu, slogu- avtorica je res znala opisati čustva, razmišljanja in reakcije glavne junakinje Gemme. Zdelo se mi je, kot da sem tam in se soočam z enakimi situacijami kot ona. Pri Gemmi sem najbolj občudovala njen pogum, sama bi se na njenem mestu verjetno vdala v usodo...

Nekje proti sredini se mi je zdelo, da se se rahlo vleče, vendar je bilo kljub vsemu dobro berljivo. Najbolj močan se mi je zdel zaključek, šele takrat se zaveš, da se je med branjem pisateljica igrala tudi s tvojim umom. Navezanost na ugrabitelja, drugačen odziv nanj, kazen se zdi kar rahlo neustrezna, saj si se vmes tudi sam navezal nanj in kar pozabiš, kaj je dejansko storil.

Stolen: A Letter to My Captor

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 13 nov 2017, 10:02

IZŠLA LETA 2017:

Trickery
Od Jaymin Eve, Jane Washington

V nasprotju z lanskim letom me letos ni pritegnilo veliko novih knjig... Ta knjiga mi je bila priporočena, ker pa je izšla letos, jo uvrščam semkaj.

Knjiga nikakor ne sodi med meni priljubljene žanre, saj mi je fantazija le redko všeč. Tudi tokrat je bilo tako. K branju pa me je pritegnilo to, da sem v mnogih komentarjih videla "reverse harem". Knjiga je postavljena v fantazijski svet, kjer spoznamo 5 bratov bogov- seveda so si podobni, a hkrati različni... Glavna junakinja Willa je 18-letnica, zelo nerodno in zabavno dekle. Bila mi je všeč, a občasno po obnašanju preotročja...

Razen zabavnih dogodkov me k branju ni kaj dosti pritegnilo. Posamezni dogodki se mi niso dovolj ujemali med seboj, pogrešala sem tudi globino...

Na Goodreadsu je povprečna ocena knjige 4.2 (če si ljubitelj fantazije, je verjetno prava zate).

Trickery

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 23 nov 2017, 14:25

NAJLJUBŠA KNJIGA IZ OTROŠTVA:

Five Go Down to the Sea
Od Enid Blyton

Moja najljubša pisateljica iz otroštva je Enid Blyton. Njena zbirka Pet prijateljev me je spremljala skozi precejšen del otroštva- njene knjige so bile pogosto pobrane iz polic knjižnice.

Verjetno sem takrat opazila druge elemente zgodbe, kot pa jih opazim zdaj. George mi je bila takrat zelo všeč, ker je bila bolj fantovska. Njen Timmy mi je še vedno nadvse simpatičen. Verjetno pa prej nisem opazila, kako močno avtorica poudari razlike med deklico in dečkom, čeprav bi bila George rada fant...

V spominu pa imam, da so bile knjige malenkost daljše... Zdaj sem jo prebrala res hitro, tudi sama zgodba se hitro zaključi. Uvod je precej dolg glede na celoto, razrešitev in zaključek celotne situacije pa kratek.

Five Go Down to the Sea

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 07 dec 2017, 18:56

KNJIGA, KJER JE NA PLATNICI MOŠKI:

Beautiful Bastard
Od Christina Lauren

Knjiga brez kakršne koli vsebine. Plehka, karakterji prazni, nenehna ponavljanja iste oz. zelo podobne vsebine (ona pove, kaj se je zgodilo in nato takoj za tem on pove isto...). Piko na i doda glavni karakter z zbiranjem hlačk?!?
V glavnem smešno, da sem segla po tej knjigi in hkrati verjela, da bom prebrala neko res super simpatično zgodbico.

Beautiful Bastard

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 07 dec 2017, 19:01

BRALNI IZZIV 2017 ZAKLJUČEN!

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 07 dec 2017, 22:04

Čestitam! :jupi: :goodjob:
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 08 dec 2017, 21:59

Hvala! (komaj čakam, da izvem, kakšni bralni izzivi nas čakajo drugo leto :lol: )

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost