Bralni izziv 2017 - medvedka

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
medvedka
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami
Kraj: Vuzenica
Kontakt:

Bralni izziv 2017 - medvedka

PrispevekNapisal/-a medvedka » 01 jan 2017, 15:23

Lani so mi zmanjkale 3 knjige. Letos upam, da ga osvojim in preberem do konca :105:
Če želite, da bi bili vaši otroci pametni, jim berite pravljice. Če želite, da bi bili še pametnejši, jim berite še več pravljic. (A. Einstein).

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2017 - medvedka

PrispevekNapisal/-a medvedka » 02 jan 2017, 13:01

Slika

Seznam nalog:

1) Knjiga, ki jo je napisalo več avtorjev (3 točke)
2) Knjiga z rdečo platnico (2 točki)
3) Knjiga, ki ima v naslovu ime kraja/mesta/države (3 točke)
4) Knjiga avtorja, ki je napisal samo eno knjigo (1 točka)
5) Knjiga, kjer je na platnici ženska z lepo obleko (2 točki)
6) Knjiga, kjer je na platnici moški (2 točki)
7) Knjiga po kateri so posneli film (3 točke)
8) Ljubezenski roman (2 točki)
9) Knjiga z več pripovedovalci (3 točke)
10) Zgodba se dogaja v puščavi (1 točka)
11) Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko imena (3 točke)
12) Knjiga z glavno žensko vlogo (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka)
14) Detektivski roman (2 točki)
15) Knjiga, ki se dogaja na slovenskih tleh (3 točke)
16) Knjiga, ki ima duhovito zgodbo ali te nasmeji (1 točka)
17) Knjiga, ki je izšla pred tvojim rojstvom (3 točke)
18) Knjiga, ki govori o družini (2 točki)
19) Knjiga s politično vsebino (3 točke)
20) Knjiga, kjer ima glavni junak super moči (2 točki)
21) Knjiga, ki si jo želel/a prebrati že lani (2 točki)
22) Zgodba se dogaja na morju (1 točka)
23) Izšla leta 2017 (3 točke)
24) Najljubša knjiga iz otroštva (2 točki)
25) Dramsko delo (3 točke)
Nazadnje uredil/a medvedka dne 30 dec 2017, 13:29, skupaj urejeno 27 krat.
Če želite, da bi bili vaši otroci pametni, jim berite pravljice. Če želite, da bi bili še pametnejši, jim berite še več pravljic. (A. Einstein).

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 02 jan 2017, 13:04

Knjiga, ki ima v naslovu ime kraja, mesta, države

Alyssa Palombo - Beneški violonist

Slika

OCENA: :s1024:

Že od nekdaj me privlačijo srednjeveške romance. Ta pa je bila ena izmed boljših. Med branjem se tako, čisto mirno lahko sprašuješ: "Kaj pa če je bilo vse res?" Všeč mi je bil stil pisanja, ker je bila tak lahkoten a te je vseeno držal v pesti in nisi zagotovo vedel kaj bo prinesla naslednja stran. rada imam Vivaldijevo glasbo, ker je zelo poslušljiva in med branjem me je kar zaneslo in sem si jo dala gor kot podlago branju. Pozitivno sem bila presenečena nad izborom koncertov za violino, ki ga je izbrala avtorica. Zmotilo me je predvsem to, da nekaj italijanskih fraz nisem razumela in niso bile prevedene. A to niti ni toliko pomembno ko bereš dobro romanco. Najbolj pozitivno mi je bilo pa to, da knjiga ne vsebuje trde erotike, le ljubezen in strast, kaj se je dogajalo pa med rjuhami avtorica prepušča naši domišljiji.

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 15 jan 2017, 13:38

Knjiga z glavno žensko vlogo

Margaret Mazzantini : Novorojen

Slika

OCENA: :goodjob:

Knjiga, ki jo lahko vpišeš v veliko kvadratkov. Sprva me je navdihnila rdeča barva zunaj. A knjiga v sebi skriva veliko več. Nato sem razmišljala, da bi jo vpisala kot knjigo s politično vsebino, saj knjiga opisuje vojne grozote v Sarajevu. A knjiga v sebi nosi več kot to. Glavna oseba ni politično vpletena v vojno. Le Sarajevo iz mirnih časov ji je všeč. V vojno se poda iz ljubezni do moža. Pa še to se znajdeta tam po naključju. Naključje je hotelo, da je v Sarajevu končno dobila tisto kar si je tako želela. A kakšno ceno je plačala za to.
Knjiga je pisana berljivo in predvsem neodložljivo. Mene je najbolj prizadelo oz. me je ganilo kaj vse je pripravljena storiti, da pride do otroka. Meni, ki imam 3 otroke je nepredstavljivo kakšni občutki te prevevavajo med tem ko čakaš in razmišljaš kako priti do tiste male štručke.

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 17 jan 2017, 20:24

Knjiga, kjer je moški na platnici

Madeline Sheehan: Neizpodbitno

Slika

OCENA: :eyebrows:

Dve motoristični tolpi. V eni je odraščala Eva, v drugi je bil Deuce glavni šef. A od vseh oseb je bil Evin oče tisti, ki te prepriča. Ona dva ste le ljubimca, oče je tisti, ki bedi nad vsem. Oče Evo vzgoji tako, da ne čuti primanjkljaja materine ljubezni, saj jo vsi motoristični člani poveličujejo in razvajajo. Tudi ji ne obrne hrbta, ko ugotovi, da resnično ljubi šefa drugega motorističnega klana.
Od vseh dogodkov se mi je usedel najbolj v srce, ko je priznal, da je ne bi smel prepustiti posvojenemu sinu, da je storil napako. Le redko kateri oče je pripravljen to priznati.
Osebno me kletvice ne motijo, ker so pač potrebne za določeno ozadje in vživitev v vlogo. A tukaj je meni bilo preveč kletvic. Mislim, da ni strani v knjigi, kjer ne bi nekdo vsaj 1x preklinjal.
Knjiga pa po drugi strani predstavlja tisto pravo pristno ljubezen, ki premaga vse ovire. Knjiga te posrka vase in te ne izpusti do konca.

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 19 jan 2017, 22:49

Ljubezenski roman

Sandra Brown: Cena za nebesa

Slika

Sean in Blair vsak iz svojega sveta, naenkrat treščita kot meteorita. Ona vase zagledana plesalka, on odprt a samski tesar, ki bi za pravo ljubezen naredil vse.

Knjiga je zame taka za nedeljo popoldan ko zunaj dežuje. Poboža po duši. In je kot tisti dobri filmi, ki si jih pogledaš večkrat.

Glavna lika sta mi bila oba všeč. Mogoče bi lahko malo počasneje začela in malo bolj napela vse skupaj. Slog pisanja mi je všeč, Še vedno je ljubezenski roman, ni pa erotični, čeprav sta kar pogosto v postelji :eyebrows: A kam pa pridemo brez ljubezni?

Zame je sporočilo te knjige, da se je za pravo ljubezen vredno potruditi in da dobri medsebojni odnosi nikakor ne morejo obstajati brez kompromisov na obeh straneh.

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 29 jan 2017, 11:21

Detektivski roman

Jeffery Deaver: Razbito okno

Slika

OCENA: :|

Večkrat vzamem v roke dobro kriminalko ali detektivko. Ta pa je bila razvlečena. Če je ne bi rabila za tale izziv bi jo po vsej verjetnosti odložila. Zgodba sama je zanimiva, a je v njej preveč detajlov. Na 10 straneh je objavljen seznam morilčevih lastnosti. Nekako se zgubi vse skupaj. Zdi se mi kot, da je knjiga namenjena scenariju za film ali kaj podobnega.
Še najbolj me je prevzelo to kako se je detektiv, ki je bil hrom vključil v delo. Pa še tukaj se nekako izgubi tista njegova genialnost.
Verjetno sem gledala preveč teh nadaljevank in se mi zato zdijo take zgodbe že razvlečene in nezanimive.

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 05 feb 2017, 23:02

Knjiga z več pripovedovalci

Lucinda Riley: Hiša orhidej

Slika

OCENA: :goodjob:

V knjigi se prepletata dve zgodbi. Eno pripoveduje Julija, o tem kako se je pobrala po smrti sina in moža. Druga zgodba, ki jo pripoveduje Julijna babica, je zgodba o družini Crawford, še posebej o Harryu in njegovem nesrečnem ljubezenskem življenju.
V knjigi sem našla tisto kar vsi iščemo v pravi ljubezni. Prav to je Kit dajal Juliji. Predvsem se lepo bere kako res nič ne zahtevamo ali pričakujemo v zameno za ljubezen, ko ljubimo brezpogojno.

Ko se Julija odloči in se poslovi od moža in sina, ki sta življenji izgubila v prometni nesreči, se naslednje jutro kot duh prikaže njen mož. Tukaj se mi zdi, da je avtorica malo pretiravala, a če se to ne bi zgodilo bi se knjiga končala prezgodaj. Zdi se kot da je Julija našla svoj mir šele ko je obiskala svojo pravo babico na Tajskem. Kako je do tega prišlo in katera je prava Julina babica pa izveste v knjigi. Se jo splača vzet v roke.
Knjiga je polna vzponov in padcev in te drži v krempljih do zadnje pike. Mene je prepričala s svojo lahkotnostjo a še vedno se nad njo lahko zamisliš. Kajti Kit je tisti, ki ljubi a xavier zahteva njeno ljubezen, sam pa je ni zmožen dati.

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 16 feb 2017, 15:51

Knjiga, ki se dogaja na slovenskih tleh

mate Dolenc: Vampir z Gorencev

Slika

OCENA: :shock:

Tale knjiga pa mi je dala vetra. Nikakor je nisem mogla brat zvečer in utrujena. Res sem se mogla skoncentrirat. Opisuje tipičen slovenski narod, ki ga pije in se druži po gostilnah. Tale dva študenta, se ga dobro zapijata in lovita ženske po Dolenjski. A na koncu se Roman zaplete z žensko, ki je zanj usodna.
Na začetku se zgodba začne dobro zapletati, a sredi zgodbe nekako izgubi rdečo nit. Na koncu pa se zgodba malo prehitro zaključi. Tiste zanimive stvari so zapisane na hitro, to kako pa hodita iz gostilne v gostilno pa so razvlečene in opisane na dolgo.
Iz zaključka knjige bi lahko pisatelj zapisal še eno zgodbo. Namreč življenje Leonore in Romana ko sta postala vampirja. tukaj pisanje postane zelo zanimivo in razburka domišljijo, a žal se prehitro konča.

Knjiga kot taka opisuje tipičen slovenski narod, ki popiva v gostilnah, doma pa drug drugemu pije kri (v odnosu žena - mož, ali sosed - sosedu).

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 22 feb 2017, 05:49

Zgodba se dogaja na morju

Sue Monk Kidd: Prestol morske deklice

Slika

Jessie ženska srednjih let, z urejeno družino. Dee je odšla na fakulteto in zaradi tega čuti strašno izgubo v svojem življenju. Na drugi strani pa je njena mati, ki se že več kot 30 let bori s skrivnostjo očetove smrti. Nekega dne Jessie prejme klic, da si je mati odsekala prst. Jessie odhiti na otok, kjer bi rada izvedela kaj se dogaja z materjo. A na otoku se zgodi marsikaj nepredvidljivega. V otoškem samustanu je moški, ki se pripravlja na večno zaobljubo. Pa jo bo izpolnil?

Všeč mi je Jessie, ker ne sili v mater, ker čuti da mora mati sama povedati kaj jo tre in kdaj bo čas, da razdene družinsko skrivnost. Skrivnost o kateri Jessie nima pojma. Tukaj sta še dve materini prijateljici, ki jo držita pri tem, da mati ne izgubi pameti. Kat in Hepzibah sta prijateljici, ki si jih človek lahko samo želi. Knjiga sama je napisana tako, da ni dogodka, ki bi ga bilo vredno še bolj izpostaviti. Kajti vsi dogodki so med seboj tesno povezani. Mogoče je še trenutek ko Kate prisili Jessie, da ji začne slikati morske deklice za v trgovino.
Od vseh stvari, ki se zgodijo v knjigi mi je mogoče vloga prestola morske deklice še najbolj negativna. Le zakaj more biti tako sveta stvar tista, ki ti vzame ljubljeno osebo?

Knjiga je napisana lahkotno a vseeno te drži v precepu vse do zadnje pike v knjigi. Podari nam prepričanje, da sobri prijatelji redki in ko jih odkriješ v življenju se jih moraš držati.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov