Bralni izziv 2017- prada2015

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
prada2015
Opravljen bralni izziv 2017
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2017- prada2015

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 28 jul 2017, 17:37

7) Knjiga po kateri so posneli film (3 točke)

M. R. Carey: Dekle z vsemi darovi

Zbirka: The Girl With all the Gifts #1
Kategorija: znanstvena fantastika, grozljivka
Povezave: GOODREADS, BRALNICA, Moj blog

O knjigi sem prebrala zelo različna mnenja. Vseeno sem se odločila, da jo preberem. In ni mi bilo žal. Vedela sem, da gre za znanstveno fantastiko (zombije), vendar sem pričakovala drugačno zgodbo. Vsi jo opisujejo kot grozljivko, vendar meni ni delovala grozljivo.

Zgodba je postavljena v prihodnost. Svet je napadel virus, ki je ljudi spremenil v zombije. Nekateri ljudje so preživeli in delajo v vojaški bazi, kjer poizkušajo preučevati otroške zombije. Tam so vojaki, ki jih stražijo, učiteljice, ki jih učijo in zdravnica znanstveno preučuje.

Glavni lik je Melanie, ki je deklica z vsemi darovi. Ona je lakotnik, otrok, je poslušna, prijazna, rade se uči in bere, obožuje svojo učiteljico. Njeno razmišljanje in gledanje na svet in dogodke poleg nje, je tisto posebno v knjigi. In ja, Melanie je posebna na nek način. Mislim, da brez Melanie ne bi preživeli zunaj baze toliko časa. In o koncu sploh ne bom govorila. Cel čas sem upala, da bodo prišli na varno, da bodo našli druge ljudi ter da bo Melanie zaživela z njimi. Vendar ne, ni bilo tako, kot sem si ustvarila v moji glavi. In po tem sem bila razočarana nad sabo. Zakaj pisatelji napišejo tak konec, da pričakujem nadaljevanje? :118:

Vsi liki v knjigi so izjemni. Vse poizkušaš razumeti in jih vzljubiš. Nekatere manj, druge bolj. Tukaj se ne delijo na dobre in hudobne. Vsi poizkušajo preživeti v tem krutem svetu, ki jih obkroža in to da knjigi njen čar. Tiste hudobijo oz. napak, ki jih naredijo jim opravičiš, ker se zavedaš, da gre za preživetje. Tudi doktorici ne morem zameriti.
Res fascinantna knjiga, ki jo priporočam odraslim, ljubiteljem težkih znanstveno fantastičnih trilerjev. :goodjob:

Pogledala sem si tudi film, ki pa me je razočaral.
Nazadnje uredil/a prada2015 dne 25 avg 2017, 22:25, skupaj urejeno 1 krat.
The prettiest thing you can wear is a smile... <3

http://knjigoljubka.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
prada2015
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 10 avg 2017, 21:55

3) Knjiga, ki ima v naslovu ime kraja/mesta/države (3 točke)

Marina Fiorato: Beneško naročilo

3,5

Kategorija: zgodovinski roman
Povezave: GOODREADS, BRALNICA, Moj Blog

Knjigo Beneško naročilo sem izbrala naključno v knjižnici zaradi bralnega izziva. Mislila sem, da gre za zgodovinsko romantiko, vendar sem se zmotila. Roman je zgodovinski, vendar ni romantični. Temelji na resničnih zgodovinskih dejstvih. Začetek knjige je bil super, da me je premamil v branje. Rada berem različne kulture in običaje. :thumbup: Vmes v sredini mi je bila malo dolgočasna, proti koncu pa spet zanimiva. Na koncu sta sicer junaka zaljubljena, vendar je knjiga žalostna.

Dogajanje se začne v Turčiji. Sultanija pred smrtjo Freyi pove skrivnost, ki jo popelje v Benetke. Freya izve resnico o svojih starših in svojem poreklu. Na ladjo se vkrca kot slepa potnica, da bi rešila Benetke pred Osmanskim Sultanom. Dogodek je povezan z zgodbo iz Svetega pisma in z epidemijo kuge v Benetkah.

V knjigi spoznaš kako so ljudje razmišljali v tistem času in kako so reagirali na določene zadeve, na kakšen način so pripravljali zvarke, zdravil namreč niso poznali, kako so arhitekti gradili hiše in ročno risali načrte, kakšen stil oblačil se je nosil takrat. Skratka, če vas zanima zgodovina in takratno obdobje, je knjiga idealna za vas. Pisateljica nam pojasni zanimiv način razmišljanja v tistem stoletju. V knjigi je pa tudi nekaj smešnih prizorov, ki vas bodo nasmejali. :lol:
Nazadnje uredil/a prada2015 dne 25 avg 2017, 22:26, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
prada2015
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 25 avg 2017, 22:20

12) Knjiga z glavno žensko vlogo (2 točki)

Jojo Moyes: Ob tebi

Zbirka: Me Before You #1
Kategorija: romantika, sodobni roman
Povezave: BRALNICA, GOODREADS, Moj blog

Ob tebi je najlepša in najboljša knjiga kar sem jih kdaj prebrala. <3 <3 <3
Jojo Moyes hvala ti za to čudovito in enkratno zgodbo. :s1024: :goodjob:
Nekdo je tukaj na Bralnici delil trailer za film. S prijateljicami sem potem pogledala film lani v kinu. Bil je odličen in sem želela prebrati tudi knjigo. Končno sem jo kupila in ni mi žal. Knjiga je res odlična!! Ker je glavna junakinja Lou, jo uvrščam v kategorijo knjiga z glavno žensko vlogo.
To je knjiga, ki jo zelo priporočam in knjiga, ki je nujno branje za vse. Popolnoma ti spremeni pogled na življenje. Res vredna branja in vesela sem, da jo imam na svoji polici. Že po prvih nekaj straneh sem padla v zgodbo. Vzljubila sem like. Louisa je postala moja najljubša junakinja. Prikazana je kot preprosto dekle z velikim srcem.

Spoznamo Lou, ki je izgubila službo. Le kaj naj zdaj počne. Živi v revni družini običajno življenje. Hodi v službo in domov. Njen fant se bolj posveča športu kot njej. Ponovno se zaposli kot negovalka tetraplegika Willa. Will je pred nesrečo živel polno adrenalinsko življenje. Imel je sanjsko službo, čedno dekle, potoval... Sedaj pa je priklenjen na voziček in si ne želi več živeti.

Lou in Will se na začetku ne preneseta. Nesramno se zbadata, grdo gledata in greta drug drugemu na živce. Kmalu pa postaneta prava prijatelja, ki komaj čakata naslednji dan, da se družita. Prijateljstvo, ki se je razvilo med njima je enostavno čudovito. Tako čudovito, da niti ne znam opisati z besedami. Louisa se trudi, da bi Willu spremenila življenje in mu vlila voljo do življenja. Želi si, da je srečen, čeprav je priklenjen na voziček. Will želi Louiso prepričati, da jo na svetu čaka ogromno stvari, ki jih mora spoznati in poizkusiti. Živeti mora polno življenje.

Knjiga je zelo čustvena. Hkrati je vesela in žalostna. Na tej strani sem se smejala, na drugi jokala. Včasih me je kakšen dogodek zmedel, drugič šokiral... Bila sem srečna in žalostna naenkrat. Vedela sem kakšen bo konec, zato je nisem želela prebrati do konca. Prebrala sem jo in za vedno mi bo ostala v spominu. Tekle so solze... :th_cry:
Čeprav je konec žalosten, mislim, da ravno tak mora biti. Je zelo realen. Louisa mora iti svojo pot. Z Willom sta imela svoj trenutek. Spoznala sta se, drug drugemu pokazala svojo pot...in si na koncu izbrala vsak svojo.
Knjiga mi je popolnoma spremenila pogled na ljudi s posebnimi potrebami in invalide. Res ti da misliti. Če jo še niste prebrali, jo morate. Jaz jo uvrščam pod nujno branje!
Tudi film je odličen za pogledat. Sama sem ga pogledala že 3-krat in zagotovo ga bom še. Sicer so dosti stvari izpustili, vendar ima knjiga 550 strani, ki jih težko spraviš v dve urni film.

Da ne omenjam prekrasnih citatov. :106:

Poljubila sem ga in ga poskušala spraviti nazaj. Pustila sem, da so moje ustnice ostale na njegovih, da se je moja sapa pomešala z njegovo, da so mu solze iz mojih oči osolile kožo, in govorila sem si, da bodo drobni delci njega nekje postali drobni delci mene, zaužiti, pogoltnjeni, živi, večni. Vsa do zadnjega vlakna sem se hotela priviti k njemu. Vso svojo energijo sem usmerila vanj. Hotela sem mu dati vsak atom življenja, ki sem ga čutila, in ga prisiliti, da bi živel.

http://static.rogerebert.com/uploads/re ... 2016-2.jpg[/imgm]

Uporabnikov avatar
prada2015
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 10 sep 2017, 12:32

16) Knjiga, ki ima duhovito zgodbo ali te nasmeji (1 točka)

S.G. Redling: Damocles

Kategorija: znanstvena fantastika

Letos sem prebrala kar nekaj knjig, ki so me nasmejale. Dolgo časa sem se odločala, katero bi dala v izziv. Odločila sem se za Damocles, ker je prvi ZF roman, ki me je nasmejal. In seveda zato, ker ni preveden in ga mogoče vsi še ne poznajo. Med branjem sem na glas smejala. :huhuhu: To je drugačni ZF roman, kot sem jih navajena. Gre za sobivanje različnih bitij. Lahko bi rekli, da je ZF drama.

Damocles je vesoljsko plovilo, vesoljska ladja, ki pet Zemljanov pripelje na planet Didet, da ga raziščejo. Da spoznajo novo vrsto bitij, njihovo kulturo, življenje in vzpostavijo stik z Didetčani. Oboji, Zemljani in Didetčani, se imajo za ljudi, in oboji so vedeli, da vesoljci obstajajo. Tokrat pa se prvič srečajo, poskušajo živeti in komunicirati skupaj. :idea:

Zgodbo spremljamo skozi dva različna lika. Meg je dekle z žalostno preteklostjo. Pripeljali so jo, da bo vzdrževala mirno stanje in pomagala pri prevajanju dideščine. Loul je uradnik, ki ga ugrabijo in pripeljejo do vesoljskega plovila, da bo ugotovil, zakaj je ta pristal na Didetu. Poskušata vzpostaviti skupno komunikacijo. V knjigi je poudarek na prijateljstvu in zaupanju. <3
Meg in Loul neprestano razpravljata o različni kulturi med sabo. Imata posebno napravo, neke vrste prenosni računalnik, ki njima prevaja pogovor, da razumeta drug drugega. Mislila sem, da bo kakšen ljubezenski prizor med njima, vendar ga ni bilo. Pisateljica je samo nakazala, da sta naklonjena drug drugemu, da rada sodelujeta. To pa je tudi vse. Malo me je razočaralo to, ker sem med njima pričakovala več. Ravno zato dam knjigi samo štiri zvezdice.

Didet je oranžno rumeni planet, ki nima hrane in nima noči. Didetčani so psihološko podobni ljudem, zato med seboj lahko komunicirajo. Vendar oni ne spijo, ne delajo, nikoli niso plavali, pluli ali stopili v stik z vodo, čeprav je Didet sestavljen iz 70% vode. Spoznamo tudi Urferse, ki prispejo na Didet. Ti prihajajo iz planeta Urf in so znanstveno zelo nadarjeni.
Zemljani imajo nekaj skrivnosti pred Didetčani, kar naredi zgodbo še bolj napeto. :shock:

Meni je bilo tole super branje in enkratno potovanje na planet Didet. Pisateljica je ustvarila izjemno zanimivo zgodbo, ki vas bo po vrhu napetosti in skrivnosti še nasmejala. Smešni so bili odlomki med Loulom in Meg. Loul je namreč zelo neroden in ni vedno razumel kaj mu skuša Meg povedati, vendar se je vedno delal, da jo popolnoma razume. Njegove izjave so postale smešne. Še bolj smešen pa je bil Cho, Megin poslovni partner. On je bil zelo nezaupljiv, zato mu je posadka vedno kaj zakuhala in vedno jim je nasedel. Najbolj smešen mi je bil odlomek z jagodami. Še zdaj se smejim, ko se ga spomnim. :huhuhu: In seveda, ko sta se Meg in Cho prepirala, kdo je boljši znanstvenik. Tukaj je pisateljica želela prikazati sproščenost med delom. Čeprav se delu posvečaš popolnoma in ga opravljaš odlično, moraš imeti tudi lep odnos do sodelavcev. Nasmejal vas bo pa tudi pilot, ki je pojedel vso rezervo hrane.

Damocles je zanimiva, zabavna, malo drugačna pustolovščina, ki jo lahko prebirate kadarkoli, tudi na plaži. Jezik je lahek in razumljiv, vsebina pa vas pritegne in drži v napetosti. Meni je odličen roman in ga priporočam vsem. Poleg tega ima ogromno lepih in zanimivih citatov. :goodjob:

Whatever planet this was, there was life, and the environment was not overtly hostile to human life.

''I love dreams. Even bad ones.''

They look like a badly matched dance pair, he too short, she too nervous.

Because we're all supposed to be friends. We're all supposed to like each other and respect each other and be interested in each other because everyone has a story.

Uporabnikov avatar
prada2015
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 10 sep 2017, 12:47

4) Knjiga avtorja, ki je napisal samo eno knjigo (1 točka)

Anna B. Doe: Lost & Found

Zbirka: New York Knights #1
Kategorija: Romantika, sodobni roman, new adult

Anna B. Doe je mlada hrvaška pisateljica, ki je letos poleti izdala svoj prvi roman. Zaenkrat je knjiga dostopna kot E-knjiga na Amazonu, kmalu pa bo tudi v mehki vezavi. Lost & Found je moja prva ARC (Advanced Reader Copy) knjiga. Pisateljica mi jo je podarila za iskreno mnenje. <3 Knjiga je izjemna in je pristala med mojimi najljubšimi romantičnimi zgodbami. Res je enkratna. Prebrala sem jo hitro in po branju še nekaj časa razmišljala o njej. :lotsalove: :goodjob:

Knjiga me je vase posrkala že na prvih straneh. Jezik je lahek in hitro berljiv. Ravno pravšnje za poletje. Takoj sta se mi prikupila oba lika. Vanju sem se z lahkoto vživela in resnično uživala v njunih dogodivščinah. :thumbup:
Zgodbo spremljamo skozi oči Anabel in Williama.Anabel je mlada študentka iz Zadra, ki odhaja v Ameriko delat kot varuška au pair. V resnici odhaja zato, da bi našla sama sebe in napisala svojo prvo knjigo. Tam ji pot prekriža postavni ameriški nogometaš William. William je idealni "book boyfriend" in "Mr. Handsome". Po vrhu vsega pa še kavalir. :106:

Knjiga me je pozitivno presenetila. Glede nato, da je pisateljica mlada študentka, nisem pričakovala tako čudovitega dela. :jupi: :thumbup: Zgodba mi je enkratna in zanimiva, liki so všečni, razpleti in zapleti odlično opisani. Tudi stranski liki so dobro opredeljeni. Prebrala sem izjemno knjigo katero bom zagotovo še kdaj. :s1024:

Pisateljica je hotela s knjigo sporočiti, da se zveze na daljavo lahko obnesejo, če se resnično ljubiš in si zaupaš. Potrebno se je uskladiti in se dogovoriti. Daljava je seveda samo za nekaj časa, potem pa se morata partnerja odločiti kako naprej. Zanimiv primer nam poda malo drugačno romantično zgodbo, kot smo jih navajeni.

Komaj čakam na nadaljevanje!

It seems like tonight I'm living one of those stories. I feel like I have a chance to live my own modern-day fairytale.

Destiny sure as hell has something in stare for us, and I intend to find out what.

I want his eyes to stop looking at me like that, and at the same time, I have always wanted to be looked at just like that.

His hands pull me closer to him, and I can feel his chin on the top of my head. This moment…it feels perfect. It feels magical and surreal, and I would give anything just to stay in it forever.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 3 gostov