Bralni izziv 2017 tatatam

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

tatatam
Opravljen celotni bralni izziv 2018

Re: Bralni izziv 2017 tatatam

PrispevekNapisal/-a tatatam » 24 mar 2017, 22:13

20) Knjiga, kjer ima glavni junak super moči

John Boyne-Osupljiva zgodba Barnabyja Brocketa

Slika

Zakonca Brocket sta normalna zakonca, ki zvesto sledita normam današnjega sveta in zavračata vse kar je na kakršenkoli način nenavadno oz.izstopa. Imata dva "dolgočasno" normalna otroka,a ko se jima rodi tretji se jim svet obrne na glavo. Barnaby namreč kljubuje zakonom težnosti in leti. Že v porodni sobi odleti pod strop in opazuje dogajanje navzdol. Starša sta obupana,dečka zapreta v hišo,na strop pa namestita žimnice,da se ne butka v glavo ko poleti pod strop. Vse do šole ga večinoma skrivata saj se bojita kaj bodo drugi rekli. V šoli spozna nekaj novih prijateljev,ki ga končno sprejmejo takšnega kakršen je. Ampak starša pa tega "bremena" ne moreta prenašat in ga spustita pod nebo....Kjer se začne njegovo potovanje okoli sveta in spoznavanje ostalih nenavadnih ljudi. Kljub vsemu Barnaby strašno pogreša domači Sidney in si strašansko želi vrnitve domov.
Kaj bi rekla o knjigi?? Všečna, spodbudi te da razmisliš v kakem svetu živimo,saj vsak dan srečujemo ogromno ljudi,kot so Barnabyjeva starša,žal. Netolerantnih do drugačnosti, ujetih v kalupe moderne družbe...Sama sem vedno sprejemala drugačnost v vseh oblikah. Že kot otrok. Kasneje ko sem se zaposlila v "norišnici" je seveda to postal moj vsakdan. Ampak jih sprejemam.Vedno in povsod. In že od malih nog v tem vzgajam svoje otroke,kar mislim da mi kar dobro uspeva. Žal pa vse prepogosto vidim pri njihovih prijateljih norčevanje iz drugačnosti,nesprejemanje...Maybe someday :tralala:

tatatam

PrispevekNapisal/-a tatatam » 02 apr 2017, 17:10

8.Ljubezenski roman

Mary Simses-Poletje zvezdnih utrinkov

Slika

Grace se podre svet,ko lepega dne izgubi službo,ostane brez fanta in začasno brez stanovanja. Vrne se v domači kraj,k staršem. V Dorsetu se trenutno zadržuje tudi filmska ekipa,z režiserjem Petrom,Graceino srednješolsko simpatijo...Grace v domači garaži najde zarjavelo kolo,ki je pripadalo njeni sestri,katera je umrla pred leti v prometni nesreči. Kolo želi obnovit,saj se čuti dolžna to storit za sestro. V trgovini s kolesi spozna Mitcha,simpatičnega prodajalca koles, drugače profesorja zgodovine..Lastnik trgovine-Mitchev oče sklene z njo dogovor. Ona jim bo pomagala pri ureditvi trgovine,oni ji pa brezplačno popravijo kolo...Ampak stvar se seveda zaplete...Grace se znova zaljubi v Petra,sanja o prihodnosti z njim in seveda ne opazi očitne naklonjenosti iz druge strani....
Poleg vsega se obremenjuje s sestrino smrtjo,saj se počuti krivo za njeno nesrečo...Ker je marsikaj vedela,pa ni povedala staršem se ji zdi,da je odgovorna za njeno smrt...Kasneje se seveda izkaže,da so starši vedeli vse to in še več,ampak so želeli zaščititi Grace....
Lahkotno branje za tople spomladanske dni,kot nalašč nekje na sončku;-))

tatatam

PrispevekNapisal/-a tatatam » 12 apr 2017, 08:20

10.Zgodba se dogaja v puščavi

Konsalik-Ujetnik puščave

Slika

V srednji šoli,ko sem se okužila z branjem,sta bila meni najljubša avtorja Konsalik in Victoria Holt. Njune knjige sem požirala;-)) In ker v poplavi knjig,ki so na tržišču danes,težko najdem čas in dvakrat preberem eno knjigo oz.kakšne starejše knjige, sem hvaležna za ta izziv :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Dr.Bender pride v Saharo,da bi preučeval skrivnostno hadjarsko bolezen,ki kosi med vrtalci nafte. Ker je izredno nalezljiva in smrtna jo oblasti hočejo prikrit,da ne bi zavladala panika. Dr.Bender pride v tabor,kjer mu pomaga medicinska sestra Catherine,ki že dolga leta dela v puščavi. Proti moškim se bori s pištolo,ki jo vedno nosi za pasom. A kot se zdi te pištole pri doktorju ne bo potrebovala,kvečjemu le za to,da ga zvabi v svojo posteljo. Potem pa dr.Bender spozna šejkovo hčer Saado,ki mu zmeša glavo..Ker zdravnik okleva med eno in drugo ženski spletkarita,kako bi ga osvojili....Saado kmalu Serrat-vodja vrtalcev v taboru,s pretvezo da bosta poiskala doktorja odpelje v Alžir,kjer jo proda prekupčevalcem sužnjev.
Knjiga mi je bila še vedno zanimiva,čeprav je njegov slog pisanja kar drugačen od današnjega.

tatatam

PrispevekNapisal/-a tatatam » 14 apr 2017, 05:18

19.Knjiga s politično vsebino

Yan Lianke-Služi ljudstvu

Slika

Knjige s politično vsebino niso meni ravno ljuba tema, zato sem izbrala to saj sem predlog našla ravno med temi izzivi.
Vu Davang ,narednik v vojski in glavni kuhar poveljnika divizije se zaplete z ženo poveljnika Liu Lian. Liu ga je že prej opazovala skozi okno, ko je delal na vrtu.. Potem se domisli "znaka" in leseno ploščo z napisom Služi ljudstvu premakne s svojega običajnega mesta. To je znak za Vuja , da mora priti k njej v prvo nadstropje. Prvikrat jo Vu zavrne in Liu se ga hoče znebiti. Ampak dobi še drugo priložnost...Izprosi si napredovanje, službo v mestu zase in za ženo...In tako začne ljubimkat z ženo poveljnika. Ljubimca tudi uničujeta podobe velikega voditelja Mao Zedonga po hiši in to v času , ko je bilo vsakršno sramotenje simbolov revolucije kaznovano s smrtjo. Ampak ko poveljnik najavi svoj prihod domov, mora Vu oditi....
Knjiga ni bila neki presežek, je pa za prebrat :P

tatatam

PrispevekNapisal/-a tatatam » 07 maj 2017, 23:09

17. Knjiga,ki je izšla pred tvojim rojstvom

Jules Verne-Potovanje na luno

Slika

Še nikoli nisem brala knjige Julesa Verna in ker so originali res že zavidljivih let sem tokrat poskusila s tem. Original knjiga je izšla davnega leta 1865, prvi slovenski prevod 1953, ta moja izdaja pa leta 1970.
Na začetku se predstavijo člani topniškega društva, ki tekmujejo v tem,kdo bo ulil lepši,večji,boljši top. Ampak ker se je v Ameriki ravno končala državljanska vojna in trenutno nič ne kaže na novo vojno topi zaenkrat niso potrebni. Ker pa se člani društva dolgočasijo pride predsednik Barbican z idejo,da ulijejo top,ki bo izstrelil kroglo na luno. Začnejo s pripravami,kar pomeni,da morajo najprej določit datum, mesto kjer bodo top postavljali in še sto in eno stvar....Kmalu se javi popotnik iz Francije Michel Ardan ki želi biti v izstrelku in poleteti na luno. Stvari je treba spremenit,premislit. Kasneje se mu po sili razmer odločita pridružit še predsednik Barbican in njegov nasprotnik Nicholl,ki dvomi o uspešnosti tega podviga....Z zavedanjem,da vrnitev ni mogoča se začnejo priprave na polet.
Izstrel uspe in posadka poleti proti luni....
Kot sem sedaj prebrala še v opisu avtorja,je Verne opisoval same avanturistične prigode, kar malo pred svojim časom pisal o potovanju na luno,pa globoko pod morje...Sam slog pisanja mi ne leži najbolj,moderni romani so pač naredili svoje,ampak bom pa še prebrala kakšno njegovo knjigo. Že zaradi njegovega pogleda na svet v prihodnosti :thumbup: :thumbup:

tatatam

PrispevekNapisal/-a tatatam » 05 jun 2017, 10:48

1.Knjiga,ki jo je napisalo več avtorjev

B.L.Pride-Nezaslišano

Slika

B.L.Pride je psevdonim dveh slovenskih pisateljic. To je moja druga njuna knjiga,čaka me še serija Brezmejno.
Nezaslišano je ljubezenska zgodba o Lynn in Garethu. Lynn je poročena z nasilnim moškim,s katerim že dolgo ni več srečna.Ampak ker je Seth mogočen moški in ima velik vpliv v okolju Lynn vztraja z njim...Ko pa spozna Garetha se vse spremeni saj se brezglavo zaljubita...
Knjiga je čudovit ljubezenski roman,lepo so opisana čustva,metuljčki...Kar malo pogrešat sem začela začetno zaljubljenost, ko na novo odkrivaš nekoga... Skratka lahek,berljiv roman. Priporočam!

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 2 gostov