September 2010 - A Walk to Remember (Nicholas Sparks)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Knjigi dam oceno:

1
0
Brez glasov
2
2
18%
3
3
27%
4
4
36%
5
2
18%

Skupaj glasov: 11

Pam
Fairy

Re: September 2010 - A Walk to Remember (Nicholas Sparks)

PrispevekNapisal/-a Pam » 20 sep 2010, 23:54

Prebrala, knjiga ni nič kaj posebnega, po pravici povedano, sem od Sparksa pričakovala več, sem pa dobila samo še eno preveč pocukrano ljubezensko zgodbo v enostavnem stilu, ki se jo lahko prebere na dušek. Všečni trenutki so mi bili takrat ko se je čutila neka napetost, ko je bila Jamie na odru, hip, preden jo je zaprosil, pa zadnje poglavje mi je bilo vredu, ko je govoril, kaj se je od nje naučil itd. Na živce mi je šlo ponavljanje if you know what I mean, še posebej od začetka se je zgodba vlekla, še potem čez sredino, kot da se ni nič dogajalo, da je samo "nakladal", sem bila že nestrpna, kdaj pa bo končno kaj. Pa ne maram, da ljudje tako na široko razpredajo s svojo vero, to mi ni bilo všeč. Filma prej nisem pogledala, pa ga zdaj tudi ne bom, po knjigi sodeč nič ne zamujam.
C. S. Lewis: "You can never get a cup of tea large enough or a book long enough to suit me.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/v1yUeY9

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 21 sep 2010, 18:58

Men je bla prov luštna.
Ampak napaka je, da najprej greš gledat film, pol pa prebereš knjigo. No go.

Ampak mene je film dost bolj pretresu. Jst sm bla pol ful dawn.
Knjiga pa ni tko zlo.
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 21 sep 2010, 19:01

Ja, mene je tudi film bolj pretreso... Samo vprašanje pa kak bi se mi zdela, če ne bi filma gledala pa bla taka fanica? Ker recimo vamp pa Pam ni tak všeč :)

Kaj te vem :lol: Meni je bla super, resno :) Samo res je, da mi je to eden najlepših filmov / najlepših zgodb :) Verjetno zato :oops: :oops:

P.S. Ste že vse dobile nagradico ;)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 21 sep 2010, 21:31

Prav vam je, pha, bi pa Charlija izbral, ko je film ravn ven prišo!!!!!!!!!! 8-)

Sorry, ne morm prebolet :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Danes se pa še js vržem notr v branje, do dans ni blo časa (čeprav če bi Charlija izbral, bi verjetno našla čas :mrgreen: )

Čeprav glede na vaše komentarje do zdaj... tale neka innocence me ni ravn navdušla, sm bolj za ono... hmmmm... "Let´s do it, here, NOW!" :oops: :oops: :oops:

No, pa da vidimo...
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 25 sep 2010, 12:41

Hehe :)

Samo spomnim vas, da še 5 dni :P

Pa tisti ko je glasoval naj napiše še kak komentar, da dobi nagradico ;)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 25 sep 2010, 16:51

Heheh nekah se pri septemberskem izzivu ne znamo odločit ha?
Ne samo za knjigo, tudi kero oceno bi ji dali - za enkrat je 2;2;2 :lol:
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Monika
Sorcerer
Kraj: Maribor

PrispevekNapisal/-a Monika » 26 sep 2010, 11:49

Moja ocena je 3.
To je že moja druga Sparksova knjiga, ki sem jo prebrala. Že spet me ni dovolj prepričal, nevem zakaj verjetno mi njegov stil pisanja ne paše. Film sem pogledala že zelo dolgo nazaj, tak da si ga trenutno downloadam, da bom zdaj primerjala. Ampak vseeno se mi zdi, da mi je bil film bolj všeč kot pa knjiga. Pričakovala bi malo več strani knjige, ker na začetku je res blo malo dolgovezenja, na koncu pa dokaj hiter zaključek. Kaj me pa najbolj moti je to, da Jamie v filmu nima svetle lase kot pa v knjigi. Res to me ful moti, da ne pustijo lik takšen kot je. Nasplošno pa je lepa zgodba.
"Books are my friends, my companions. They make me laugh and cry and find meaning in life."
— Christopher Paolini (Eragon)

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 26 sep 2010, 12:59

Prebrala.

Hmm... Ne vem, ali je kriva moja trenutna obsedenost s "fiction books" :mrgreen: ampak meni je bla ta knjiga mal preveč "sladka" glede na vsebino. Tisti kao romantični dialogi so mi bili... ne vem, klišejski mogoče malo. Glede na to, da je bad boy - good girl povezava, mi je recimo Perfect Chemistry milijonkrat boljša:)) Strinjam se z Moniko, da se na začetku malo vleče. Mogoče bi knjigo drugače vzela, če ne bi vedela, kako se konča, ker sem film videla že 2x.

Moja ocena je 1,5 kar zaokrožimo na 2 :lol:
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 26 sep 2010, 13:04

Sta dodani na sezamček :thumbup:

Škoda, da vas je razočarala :)

Kate

PrispevekNapisal/-a Kate » 26 sep 2010, 15:21

Evo še mene. :tralala:

Knjigi dam oceno 4. Ni ena izmed najboljših, ni pa slaba. ;)
Filma nisem še nikoli videla, kar mi je všeč, ker drugače res ne vem kako bi mi šlo z branjem te knjige. Za to knjigo sem sicer že slišala dolgo nazaj, pa je nikoli nisem šla brat.
Zgodba mi je všeč. Na začetku se sicer malo vleče, ampak res čist malo preveč. :D Drugo je pa v redu.

Tako da zdaj je treba samo še film pogledat.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov