Bralni izziv 2017 - elchy

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018

Bralni izziv 2017 - elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 04 jan 2017, 19:33

Slika

Uporabnikov avatar
elchy

Re: Bralni izziv 2017 - elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 15 jan 2017, 21:18

ARCHER'S VOICE
od Mia Sheridan

Naloga: Knjiga, kjer je na platnici moški (2 točki)
Goodreads povezava: Archer's Voice
Prebrana: 7.1.2017

Archer's Voice je že tretja knjiga, ki sem jo prebrala od Mie Sheridan. Njen stil pisanja mi je všeč in definitivno bom posegla še po kakšni njeni knjigi.

Glavna karakterja sta mi bila všeč. Oba sta preživela grozne stvari in sta bila oba na nek način "zaznamovana". Ko sta se počasi spoznavala, sta se drug drugemu počasi odpirala in iz tega je zrasla globoka ljubezen. Seveda ni bilo vse najbolj rožnato in so se pojavile težave.

Proti koncu sem že mislila, da ne bo srečnega konca, a se je hitro obrnilo ter končalo malo pocukrano. :) Archerja so končno sprejeli v mestu in ga niso več ignorirali. Prav tako pa je dobil tisto kar mu je pripadalo.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 16 jan 2017, 20:01

THE STAR-TOUCHED QUEEN (The Star-Touched Queen #1)
od Roshani Chokshi

Naloga: Knjiga avtorja, ki je napisal samo eno knjigo - Takrat, ko sem jo brala (1 točka)
Goodreads povezava: The Star-Touched Queen
Prebrana: 10.1.2017

Knjigo sem si zaželela prebrati predvsem zaradi opisa, ker se mi je zdel zanimiv in zaradi čudovite naslovnice. <3

Knjiga se je začela zelo obetavno. Zelo domiselno mi je bilo verovanje v horoskop. Maya je imela zelo temačen horoskop in je bila prekleta in zaradi tega se ni nihče želel poročiti z njo. Z njo se vseeno poroči kralj, ki pa na njen horoskop gleda pozitivno. Kasneje se potem izve vzrok za njegovo zanimanje za Mayo. :) Cela zgodba je prav čarobna in domiselna.

Kljub temu sem malo s težavo brala knjigo. Nekako mi ni šla in sem večkrat z mislimi zašla kam drugam, tako da sem včasih morala katero stran brati tudi po 2x oziroma 3x. Dam oceno 3,5.

Ocena:
Nazadnje uredil/a elchy dne 10 dec 2017, 20:15, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 21 jan 2017, 19:22

TOO LATE
od Colleen Hoover

Naloga: Knjiga z več pripovedovalci (3 točke)
Goodreads povezava: Too Late
Prebrana: 15.1.2017

Enostavno obožujem Colleen Hoover, zato se njene knjige vedno znajdejo na moji to-read listi. Všeč so mi, ker je vsaka nekaj novega. Se ne ponavlja. Prav tako mi sede njen stil pisanja.

Ampak ta knjiga... Mogoče sem preveč pričakovala, ker pač od njenih knjig pričakujem pravi emotional roller coaster in to je manjkalo pri tej knjigi... Vsekakor upam, da se Hooverjeva ni poslabšala. Ta knjiga ni kar sem vajena od nje. Bila sem razočarana, saj začetek je bil obetaven, potem je pa šlo samo še navzdol... Nisem se najbolje povezala z glavnimi karakterji, saj je Sloan pravi slabič in nič ne naredi, da se reši iz razmerja z Aso. Še potem, ko končno uide stran, pusti da z njo dela karkoli si želi.

Še vedno nisem prebrala njene zadnje knjige, It Ends with Us, vsekakor upam, da bo boljša kot je ta. Ocena 3,5

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Unbeautifully

PrispevekNapisal/-a elchy » 24 nov 2017, 15:29

UNBEAUTIFULLY (Undeniable #2)
od Madeline Sheehan

Naloga: Knjiga avtorja, s katerim si delim prvo črko imena (3 točke)
Goodreads povezava: Unbeautifully
Prebrana: 13.5.2017

Prebrala sem jo samo zato, ker me je zanimalo kaj se bo zgodilo Danny oziroma kakšna bo njena zgodba. :)

Prvi del mi ni bil najbolj všeč, a je bil ta malenkost bolje. Kljub temu ne gre za nek presežek knjige. Plus točke so vsekakor, da je v zgodbi polno motoristov, ki so mi všeč. :) Kljub temu, da mi sama zgodba ni bila preveč všeč, me je nekaj gnalo naprej, da sem jo brala naprej. Po svoje je bila nekako zanimiva. Ni mi pa bilo všeč, da je bilo v njej polno hard erotike. Take knjige mi niso preveč všeč. No, nimam kaj proti erotiki, samo da je vsaj zgodba zanimiva.

Po vsej verjetnosti bom zaključila s to serijo, saj je še veliko boljših knjig in serij zunaj, Časa pa tako malo. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children

PrispevekNapisal/-a elchy » 24 nov 2017, 15:52

MISS PEREGRINE'S HOME FOR PECULIAR CHILDREN (Miss Peregrine’s Peculiar Children #1)
od Ransom Riggs

Naloga: Knjiga po kateri so posneli film (3 točke)
Goodreads povezava: Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children
Prebrana: 2.4.2017

Knjigo sem si želela prebrati že res zelo dolgo in ko je izšel film, sem si rekla, da je sedaj zadnji čas, da jo preberem in potem pogledam še film. Knjigo sem prebrala, a filma si še nisem ogledala. :D

Sama zgodba mi je bila resnično všeč. Bil mi je všeč dedek od Jacoba, ki so ga vsi imeli za norega. Bil mi je všeč tudi sam Jacob in njegovo raziskovanje. Otroci so bili vsak nekaj posebnega. Res sem z užitkom brala zgodbo, čeprav sem jo brala zelo, zelo dolgo, zaradi službenih obveznosti. Najbolj posebne so se mi pa zdele nenavadne slike in kako jih je avtor vdelal v samo zgodbo.

Zanimiva in izvirna zgodba, ki te samo vleče naprej. Vsekakor preberem še drugi in tretji del... ob priliki... Ko bom imela manj obveznosti in ne bom zgradila prve knjige iz svoje knjižnice oziroma odprla prvo knjigo na kindlu, v želji, da tisti dan preberem vsaj par strani, preden me premaga spanec. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

The Bourbon Kings

PrispevekNapisal/-a elchy » 24 nov 2017, 16:20

THE BOURBON KINGS (The Bourbon Kings #1)
od J.R. Ward

Naloga: Knjiga, ki govori o družini (2 točki)
Goodreads povezava: The Bourbon Kings
Prebrana: 11.2.2017

To knjigo sem čisto po naključju odkrila in je bila med zadnjimi dodanimi na Kindlu, ko sem se jo odločila prebrat. Prav vesela sem, da se je znašla gor in da sem jo šla brat. :)

Knjiga me je že od samega začetka pritegnila in sem jo težko odložila. Spomnim se, da sem jo odnesla tudi s seboj v službo, da sem jo ob mirnem dnevu brala še tam. :) Govori o družini Bradford, ki se že že nekaj generacij ukvarja z pridelavo bourbon viskija. Vrsto let so bili zelo uspešni in njihov viski je znan daleč naokoli. Zadnje čase pa jim grozi finančen polom. V to se doda še ugrabitev, umor, domneven samomor ter veliko skrivnosti.

Ko sem končala s to knjigo, sem začela brati še drug del. Kmalu bom prebrala še tretji del, da zaključim odlično serijo, ki jo vsekakor vsem priporočam. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Carve the Mark

PrispevekNapisal/-a elchy » 24 nov 2017, 16:53

CARVE THE MARK (Carve the Mark #1)
od Veronica Roth

Naloga: Knjiga, kjer ima junak super moči (2 točki)
Goodreads povezava: Carve the Mark
Prebrana: 23.4.2017

Stil pisateljice mi je bil do sedaj všeč, njene zgodbe so izvirne, zato sem tudi posegla po tej knjigi.

Ta knjiga ni bila nič drugačne kot njene prejšnje, izvirne, napete, skoz se je nekaj dogajalo, karakterji dodelani,... Dobesedno požirala sem to knjigo, saj sem želela čimprej izvedeti kaj bo naprej. Karakterji so mi super. Cyra je močna in neodvisna punca. Ampak Akos... <3

Zgodba je nekoliko kruta oziroma je nekaj prizorov krutih. Ko takole razmišljam, se ne spomnim niti ene stvari, ki mi ne bi bila všeč. Komaj čakam, da izide drug del, da lahko nadaljujem branje te serije. :) Odlična, jo priporočam vsem, ki imate radi fantazijske knjige. Je še veliko boljša kot njena prejšnja serija Divergent.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

The Light We Lost

PrispevekNapisal/-a elchy » 24 nov 2017, 19:45

THE LIGHT WE LOST
od Jill Santopolo

Naloga: Knjiga, ki je izšla leta 2017 (3 točke)
Goodreads povezava: The Light We Lost
Prebrana: 16.9.2017

Priznam, da sem to knjigo izbrala samo zaradi lepe naslovnice in morem povedati, da mi niti malo žal. :D

Knjiga mi je bila zelo všeč. Lahko rečem, da je ena izmed najboljših knjig, ki sem jih letos prebrala... Če ne celo najboljša. Vsebuje vse kar mora dobra knjiga. Dobre karakterje, v katerih najdeš tudi delček sebe. Sama zgodba te pritegne. Kljub temu, da je žalostna, nadaljuješ in upaš na dober konec. Da se bo le srečno končalo.

Je zgodba o prvi ljubezni, o izgubi in o življenju. Sledilo je nekaj smeha in veliko solz. Takšne knjiga ne pozabiš hitro.
Sometimes we make decisions that seem right at the time, but later, looking back, were clearly a mistake.
Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

To All the Boys I've Loved Before

PrispevekNapisal/-a elchy » 24 nov 2017, 20:00

TO ALL THE BOYS I'VE LOVED BEFORE (To All the Boys I've Loved Before #1)

od Jenny Han

Naloga: Knjiga po lastni izbiri (1 točka)
Goodreads povezava: To All the Boys I've Loved Before
Prebrana: 5.11.2017

Ta knjiga je že celo večnost na mojem Kindlu in končno sem jo prebrala. Zaželela sem si nekaj lahkotnega, da se sprostim po službi. In natančno to sem dobila. :)

Sedaj, ko je knjiga končana, se prav sprašujem, zakaj sem tako dolgo čakala, da sem jo prebrala. Sama zgodba je prav luštna. Zelo všeč mi je bila Lara Jean in njena družina. Nekajkrat sem se pošteno nasmejala. Čeprav je bil konec nekoliko pričakovan, se nisem niti za trenutek dolgočasila ob knjigi. Pravzaprav sem komaj čakala, da bom imela 5 minut časa, da lahko naprej berem. :)

Kmalu bom mogla prebrati še druga dva dela, ker me zanima kako bo šlo naprej z Lara Jean in Petrom. :)

Ocena:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 3 gostov