Bralni izziv 2017 - elchy

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018

The One Real Thing

PrispevekNapisal/-a elchy » 10 dec 2017, 17:01

THE ONE REAL THING (Hart's Boardwalk #1)
od Samantha Young

Naloga: Zgodba se dogaja na morju (1 točka)
Goodreads povezava: The One Real Thing
Prebrana: 12.3.2017

Pisateljica mi je všeč oziroma mi je bila všeč njena prejšnja serija (ulice), zato sem se odločila, da morem prebrati tudi to serijo.

Zgodba se dogaja v majhnem mestu ob morju, kjer vsi poznajo vsakega. Mestu, kjer si še vedno pomagajo med sabo. Z veseljem bi za nekaj časa pobegnila v Hartweel. :) V ospredju je ljubezenska zgodba med Jessico in Cooperjem. Všeč mi je kako se zgodba začne, ko Jessica najde 40 let stara pisma. Škoda edino, ko se vmes nič ne omenjajo in v ospredje pride ljubezenska zgodba. Kar ni nujno slabo, saj sem z veseljem spremljala razvijanje njunega odnosa. Čeprav je zgodba luštna, je kar predvidljiva, s pričakovanim koncem. Mogočno me tudi spominja na serijo od Susan Mallery - Fool's Gold.

Je nekoliko drugačna od prejšnje serije, mogoče je za odtenek slabša od Ulic, vendar sem z veseljem prebrala nadaljevanje. Upam, da se serija ne zaključi. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

A Pound of Flesh

PrispevekNapisal/-a elchy » 10 dec 2017, 17:22

A POUND OF FLESH (A Pound of Flesh #1)
od Sophie Jackson

Naloga: Ljubezenski roman (2 točki)
Goodreads povezava: A Pound of Flesh
Prebrana: 3.9.2017

Čeprav sem to knjigo prebrala že kar nekaj časa nazaj, še do danes ne vem kaj naj si mislim o knjigi. Na nek način mi je res všeč, pa drugi strani me je pa kar nekaj stvari motilo.

Sama zgodba ni bila slaba. Je drugačna kot tipične ljubezenske zgodbe. Všeč sta mi bila tudi glavna karakterja, Kat in Carter. Vendar mi stil pisanja ni bil preveč všeč. Zgodba mi je bila predolga, malo razvlečena in na trenutke dolgočasna. Kljub temu sem jo prebrala kar hitro in po vsej verjetnosti bom šla brat še drugi del... Predvsem zato, ker vidim, da ima manj strani in upam, da bo druga knjiga boljša. :D Ocena je realna 3.5

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Dirty

PrispevekNapisal/-a elchy » 10 dec 2017, 17:52

DIRTY (Dive Bar #1)
od Kylie Scott

Naloga:Knjiga, ki ima duhovito zgodbo in me je nasmejala (1 točka)
Goodreads povezava: Dirty
Prebrana: 23.10.2017

Od Kylie Scott sem do sedaj prebrala samo njeno serijo Stage Dive in sem jo oboževala. :) Kaj je boljšega brati zgodbe vročih rockerjev, ki te po vrhu še nasmejijo. Tudi knjige z glasbeno temo, so mi že od nekdaj všeč.

Serija oziroma vsaj knjiga Dirty se nekoliko navezuje na serijo Stage Dive, zato sem si jo res želela prebrati. Skozi celotno knjigo sem se morala smejati, še posebej pa me je nasmejal prizor pod tušem , ko sta se spoznala Vaughan in Lydia. Oba sta mi bila všeč, a sem si želela nekoliko več... čustev... emocij...

Pričakovala sem več podobnosti med serijo Stage Dive in Dive Bar, a mi je bila kljub temu všeč. Vsekakor se veselim že naslednjih delov, ki jih bom zagotovo prebrala. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

His Wicked Kiss

PrispevekNapisal/-a elchy » 10 dec 2017, 18:06

HIS WICKED KISS (Knight Miscellany #7)
od Gaelen Foley

Naloga:Knjiga, ki sem jo želela prebrati že lani (2 točki)
Goodreads povezava: His Wicked Kiss
Prebrana: 2.8.2017

To knjigo sem si želela prebrati že lani in zaključiti to prečudovito serijo. :) Sem jo pa končno letos. :)

Sedaj bolj malo berem zgodovinske romance, saj sem jih lani preveč in sem se jih že malo naveličala. Večina vse so po istem kopitu in to postane rahlo dolgočasno. Ampak Gaelen Foley in dolgočasno niti pod razno ne sodi skupaj v isti stavek. :) Vse knjige v seriji so mi bile zelo všeč in tudi z zadnjo ni drugače. Že ko mislim, da ne more prekositi prejšnje knjige, a ko preberem naslednjo, vidim, da se motim. :)

Prečudovit zaključek serije in definitivno preberem še kakšno njeno knjigo. To serijo pa priporočam vsem, ki je še niste prebrali. Ne bo vam žal, tudi če nimate radi takšnega žanra. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

The Bronze Horseman

PrispevekNapisal/-a elchy » 11 dec 2017, 18:14

THE BRONZE HORSEMAN (The Bronze Horseman #1)
od Paullina Simons

Naloga:Knjiga s politično vsebino (3 točke)
Goodreads povezava: The Bronze Horseman
Prebrana: 26.11.2017

Knjiga je že kar nekaj časa na mojem bralnem seznamu. Slišala sem veliko pohval in je bila na MUST read seznamu, sploh ker rada berem vojne knjige. Še posebej o drugi svetovni vojni.

Sama zgodba je zelo žalostna, kot so vse knjige s takšno tematiko. Neverjetno se me je dotaknila in mi prikazala še drugo stran vojne, saj še nisem prebrala kaj se je dogajalo med drugo svetovno vojno v Rusiji. Zelo mi je bilo všeč, ker je knjiga vsebovala veliko zgodovinskih podatkov in nadzornih opisov. Sama ljubezenska zgodba med Tatiano in Alexandrom mi ni bila kaj preveč všeč, saj mi je bilo že smešno koliko ovir se je znašlo med njima, tako da tudi srečnega konca ni bilo zanju.

Bom pa vsekakor prebrala še nadaljevanje, ker me zanima, a se bosta na koncu spet našla.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

The Black Key

PrispevekNapisal/-a elchy » 11 dec 2017, 18:40

THE BLACK KEY (The Lone City #3)
od Amy Ewing

Naloga:Knjiga kjer je na platnici ženska z lepo obleko (2 točki)
Goodreads povezava: The Black Key
Prebrana: 9.12.2017

Še ena serija, ki sem jo letos zaključila, ker mi je lani zmanjkalo časa. :)

Že nekaj časa je poteklo, ko sem brala prejšnja dva dela in sem potrebovala kar nekaj časa, da sem spet prišla not in se spomnila karakterjev ter njihovih zgodb. A ko ni bilo več te težave, se je knjiga brala skoraj sama od sebe. :) Še en lep zaključek serije in srečen konec. Čeprav ne za vse, saj jih je veliko umrlo. Najbolj škoda mi je bilo, da so ubili Luciena. V zadovoljstvo mi je bilo tudi, ko je bila ubita the Duchess of The Lake. :)

Malo mi je žal, ker ne bo več nobene knjige iz te serije, saj mi je bil njihov svet všeč. Pri sami zgodbi nisem našla stvari, ki mi ni bila všeč, a mi je bila nekoliko manj všeč kot prejšnji dve.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Paper Princess

PrispevekNapisal/-a elchy » 11 dec 2017, 19:05

PAPER PRINCESS (The Royals #1)
od Erin Watt

Naloga:Knjiga, ki jo je napisalo več avtorjev (3 točke)
Goodreads povezava: Paper Princess
Prebrana: 10.12.2017

Knjigo sem si želela prebrati takoj, ko je izšla, a sem nekoliko odlašala, saj sem si predstavljala čisto drugo zgodbo kot pa je. Redko kdaj grem brat opis zgodbe, saj knjige izbiram predvsem po ocenih na Goodreadsu, priporočil in priznam, da tudi po naslovnicah. :)

Mislim, da največ pove dejstvo, da mi je knjiga bila res všeč, to da sem jo prebrala v enem dnevu. :) Všeč mi je glavna junakinja Ella. Je močna, neodvisna in ve kaj želi. Ampak čist drugo poglavje so bratje Royals. Pet bratov, pet badboy-ev na kupu. Morem reči samo wow. Čeprav me je kakšen včasih razjezil, sploh na koncu Reed, so mi bili vsi všeč. Zgodba je duhovita, nekoliko drugačna in konec je vsekakor nepričakovan.

Komaj čakam, da začnem z naslednjim delom, saj me resnično zanima kako gre naprej. :) Priporočam.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Romeo and Juliet

PrispevekNapisal/-a elchy » 12 dec 2017, 22:20

ROMEO AND JULIET
od William Shakespeare

Naloga:Dramsko delo (3 točke)
Goodreads povezava: Romeo and Juliet
Prebrana: 8.10.2017

Prvi pri tem izzivu mi je prišel na misel Shakespeare. Odločala sem se med dvema njegovima deloma in sicer med Romeo and Juliet in Hamletom. Oba zgodbi sta mi znani in sem ju že prebrala. Na koncu sem se odločila za prvo. :)

Morem priznati, da mi knjiga sploh ni in ni šla. Brala sem jo več kot en mesec, vsak dan po malo, ker je bila kar težka za brati. Včasih sem morala nekajkrat prebrati isti stavek, da sem ga razumela. Pri branju sem morala biti skoz zbrana, če ne spet nisem vedela kaj sem brala in sem mogla iti brat še enkrat.

A drugače ni bila slaba knjiga. Zgodba mi je pa tudi že od nekdaj všeč. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Košarkar Naj Bo!

PrispevekNapisal/-a elchy » 12 dec 2017, 22:38

KOŠARKAR NAJ BO!
od Primož Suhodolčan

Naloga:Najljubša knjiga iz otroštva (2 točki)
Goodreads povezava: Košarkar Naj Bo!
Prebrana: 12.12.2017

V mladosti sem rada brala slovenske mladinske avtorje in eden izmed teh je bil Primož Suhodolčan.

Njegove knjige so bile vedno duhovite, da sem se še pa še smejala ob branju. Med najljubšimi pa je zagotovo knjiga Košarkar naj bo!. Sedaj, ko sem spet prebrala knjigo, vidim zakaj mi je bila tako všeč. Glavnemu karakterju je bilo ime Ranta in bil je resnično velik. Tako velik, da je imel dvosobno posteljo. Glavo je imel v kuhinji, noge pa v svoji sobi. :lol:

Prav navdušena pa sem bila, ko je mi je enkrat mama rekla, da pozna pisatelja in da je doma iz naših krajev. A nikoli si nisem upala do njega in ga prosit za podpis. :) Še sedaj, ko ga večkrat srečam, se samo nasmehnem temu, ko se spomnim. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

My Enemy, the Queen

PrispevekNapisal/-a elchy » 19 dec 2017, 00:04

MY ENEMY, THE QUEEN
od Victoria Holt

Naloga:Knjiga, ki je izšla pred mojim rojstvom (3 točke)
Goodreads povezava: My Enemy, the Queen
Prebrana: 14.12.2017

Tudi Victorio Holt sem veliko brala v mladosti. Mislim, da sem takrat prebrala vse njene knjige, ki so prevedene. :D

Tudi sedaj še kdaj pa kdaj, sploh za kakšen izziv, rada preberem njeno knjigo. :) Včasih vem, da sem njene knjige oboževala, sedaj pa malo manj. Kljub temu, mi je bila ta knjiga dobra. Od nekdaj rada berem o kraljevi družini, sploh pa o kraljici Elizabethi.

Še ena dobra in tipična knjiga od Holtove. Mogoče me je malo motil ljubezenski trikotnik med Lettice, Robertom in kraljico. Sama zgodba je bila pa kar predvidljiva.

Ocena:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov