Bralni izziv 2017 - elchy

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018

Throne of Glass

PrispevekNapisal/-a elchy » 19 dec 2017, 00:18

THRONE OF GLASS (Throne of Glass #1)
od Sarah J. Maas

Naloga:Knjiga z glavno žensko vlogo (2 točki)
Goodreads povezava: Throne of Glass
Prebrana: 15.11.2017

Res veliko dobrega sem slišala in prebrala za to serijo, a pojma nimam zakaj sem tako odlašala z branjem.

Res mi je žal, da sem jo začela brat tako pozno, saj me je knjiga naravnost navdušila. Je ena izmed mojih najljubših knjig, ki sem jih letos prebrala. Niti ene stvari ni, ki bi me motila pri tej knjigi. Zgodba je izvirna, saj se ne spomin, da bi kdaj brala o poklicni morilki, ki se bori za svojo svobodo. Zgodba vključuje spletke, umore, bojevanje, misterij in tudi ščepec romantike. Me prav zanima za koga se bo Celaena kasneje ogrela. Sama bi težko izbrala med Dorianu in Chaolu.

Morem res kmalu nadaljevati s serijo. Jo pa priporočam vsem tistim (če je še sploh kdo), ki je še niste prebrali. :D

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Ruby Red

PrispevekNapisal/-a elchy » 19 dec 2017, 00:28

RUBY RED (Edelstein-Trilogie #1)
od Kerstin Gier

Naloga:Knjiga z rdečo platnico (2 točki)
Goodreads povezava: Ruby Red
Prebrana: 18.12.2017

Tale knjiga je že celo večnost na mojemu Kindlu in končno sem jo prebrala, zahvala za to gre bralnemu izzivu. :)

Na začetku se mi knjiga ni zdela preveč obetavna, a bolj kot sem jo brala, bolj me je pritegnila. Sama tematika mi ni nič novega, saj sem že kar nekaj knjig prebrala o potovanju skozi čas. Ima pa par novih detajlov, kot so, da lahko izbranci potujejo samo v preteklost, a samo pred svojim rojstvom in da se ta dar, prenaša z nekakšnim genom.

Gwyneth mi je bila na trenutke rahlo zoprna, mi je bil pa zato Gideon veliko bolj všeč. :D Z veseljem bom prebrala še ostala dva dela... Upam, da v bližnji prihodnosti. :D

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

I Heart Hollywood

PrispevekNapisal/-a elchy » 31 dec 2017, 14:55

I HEART HOLLYWOOD (I Heart #2)
od Lindsey Kelk

Naloga:Knjiga, ki ima v naslovu ime kraja (3 točke)
Goodreads povezava: I Heart Hollywood
Prebrana: 22.12.2017

Prvi del sem prebrala že kar nekaj časa nazaj, zato se niti ne spomnim veliko kaj je bilo prej. Mogoče se tudi zato nisem toliko "povezala" z zgodbo.

Vsekakor je I Heart Hollywood še ena pocukrana ljubezenska knjiga. Vsebuje kar nekaj drame in tudi nekajkrat sem se nasmejala. Ima vsekakor predvidljiv in srečen konec. :)

Mogoče bom še prebrala kakšno knjigo iz te serije, če pa ne bom, pa dvomim, da bom kaj zamudila. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

The Man in the Brown Suit

PrispevekNapisal/-a elchy » 31 dec 2017, 15:24

THE MAN IN THE BROWN SUIT (Colonel Race #1)
od Agatha Christie

Naloga:Detektivski roman (2 točki)
Goodreads povezava: The Man in the Brown Suit
Prebrana: 30.12.2017

Spomnim se, da sem v otroštvu poleg Holtove, rada brala tudi Christie. Njene knjige so mi bile všeč, zato sem tudi sedaj sklenila, da za ta izziv preberem eno izmed njenih knjig.

Zgodba je zelo napeta in polna spletk. Všeč mi je bilo, ker je bilo vse natančno opisano, sploh ker me zraven ni dolgočasilo. Tudi osebe so bile podrobno opisane, da sem si o vsekam lahko ustvarila svoje mnenje. Zgodba je dobra, me je pritegnila in sem knjigo dokaj hitro prebrala.

Vseeno pa to ni moj priljubljen žanr, tako da zelo ne rada posegam po podobnih knjigah. Če bi brala knjigo kakšnega drugega pisatelja, bi bila ocena vsekakor še nižja. :D

Ocena:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 5 gostov