Bralni izziv 2017 - Timula

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Timula
Opravljen celotni bralni izziv 2017

Bralni izziv 2017 - Timula

PrispevekNapisal/-a Timula » 14 jan 2017, 22:28

1) Knjiga, ki jo je napisalo več avtorjev (3 točke): Tina Maze in Vito Divac, JAZ. TINA

2) Knjiga z rdečo platnico (2 točki):Jill Mansell, VIDEZ VARA
3) Knjiga, ki ima v naslovu ime kraja/mesta/države (3 točke): Samantha Young, ŠKOTSKA ULICA
4) Knjiga avtorja, ki je napisal samo eno knjigo (1 točka): Wendy Hilling, MOJE ŽIVJENJE V PASJIH ŠAPAH
5) Knjiga, kjer je na platnici ženska z lepo obleko (2 točki): Julia Quinn, KOT V RAJU
6) Knjiga, kjer je na platnici moški (2 točki): Samantha Young, JUNAK

7) Knjiga po kateri so posneli film (3 točke): Gillian Flynn: TEMINA
8) Ljubezenski roman (2 točki): K.A. Tucker, DESET KRATKIH VDIHOV
9) Knjiga z več pripovedovalci (3 točke): Mia Sheridan, ARCHERJEV GLAS
10) Zgodba se dogaja v puščavi (1 točka): Di Morrissey, OPALNA PUŠČAVA
11) Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko imena (3 točke): Emma Chase, UJETA V MREŽO
12) Knjiga z glavno žensko vlogo (2 točki): Courtney Miller Santo, KORENINE OLJČNEGA DREVESA
13) Po lastni izbiri (1 točka):Kristin Harmel, DOKLER BODO ZVEZDE NA NEBU
14) Detektivski roman (2 točki): Joel Dicker, RESNICA O AFERI HARRY QUEBERT
15) Knjiga, ki se dogaja na slovenskih tleh (3 točke): Asja Hrvatin, OD RTM DO WTF
16) Knjiga, ki ima duhovito zgodbo ali te nasmeji (1 točka): Annabelle Gurwitch in Jeff Kahn, TI PRAVIŠ PARADIŽNIK, JAZ PRAVIM PARADAJZ
17) Knjiga, ki je izšla pred tvojim rojstvom (3 točke): Victoria Holt, PAVJI PONOS
18) Knjiga, ki govori o družini (2 točki); Lionel Shriver, POGOVORITI SE MORAVA O KEVINU
19) Knjiga s politično vsebino (3 točke): Malala Jusafzaj in Christina Lamb, JAZ SEM MALALA
20) Knjiga, kjer ima glavni junak super moči (2 točki): Heinz G. Konsalik, ČUDEŽNE ROKE
21) Knjiga, ki si jo želel/a prebrati že lani (2 točki): Jojo Moyes, BREZ TEBE
22) Zgodba se dogaja na morju (1 točka): Samantha Young, PRAVA STVAR
23) Izšla leta 2017 (3 točke): Andreas Kufsteiner, LJUBEZEN VSE ODPUSTI
24) Najljubša knjiga iz otroštva (2 točki): Desa Muck, HČI LUNE
25) Dramsko delo (3 točke): William Shakespeare, ROMEO IN JULIJA
Nazadnje uredil/a Timula dne 28 dec 2017, 10:05, skupaj urejeno 22 krat.

Uporabnikov avatar
Timula

Re: Bralni izziv 2017 - Timula

PrispevekNapisal/-a Timula » 14 jan 2017, 22:48

1) Po lastni izbiri (1 točka): Kristin Harmel, DOKLER BODO ZVEZDE NA NEBU, Učila International, 2015

Ocena: <3 <3 <3 <3 <3

Število strani: 393

Vsebina: http://felix.si/zenski-romani/10957-dok ... 27485.html

Pri šestintridesetih je Hope McKenna-Smith že vajena slabih novic. Njena mama je umrla zaradi raka, mož jo je zapustil zaradi dvaindvajsetletnice in njen bančni račun je že skoraj prazen. Njene sanje, da bi postala odvetnica, so zbledele, zato vodi propadajočo družinsko pekarno na Cape Codu in vzgaja težavno najstniško hčer.
Zdaj je Hopina ljubljena babica mamie francoskih korenin, ki je več kot petdeset let navduševala Cape s svojimi slastnimi slaščicami, ujeta v svetu alzheimerjeve bolezni. Toda v enem izmed redkih trenutkov bistrih misli mamie spozna, da mora povedati Hope o svoji preteklosti, o skrivnosti, ki jo je čuvala dolga leta, sicer bo vse utonilo v pozabo. Z muko razkrije skrivnostne drobce žalostne preteklosti v Parizu. Potem Hope oboroži z načečkanim seznamom imen in jo pošlje v Francijo, da bi razkrila sedemdeset let staro skrivnost.
Hopino čustveno popotovanje jo odpelje po pariških pekarnah in običajih treh ver, ki so bile podkrepljene z mamiejinimi pravljicami ter sladkimi domačimi okusi. Ko Hope odkriva družinsko zgodovino, odkrije grozljive zgodbe o holokavstu, pomešane z vplivnimi pričevanji odločnosti svoje družine, da preživi v ponorelem svetu. In da bi združila zaljubljenca, ki so ju ločile grozote, potrebuje le kanček poguma in vero, da Bog obstaja povsod, tudi v torti.

Mnenje: Tudi letos bom izziv začela s knjigo po lastni izbiri, saj sem to knjigo začela brati, preden sem izvedela za naloge na letošnjem izzivu.
"Dokler bodo zvezde na nebu, te bom ljubil. To je vedno rekel princ v tvojih zgodbah." To je rekla Annie svoji prababici, ki ima alzheimerjevo bolezen. Sprva se mi je Hope zelo zasmilila, na Annie pa sem bila jezna, ker je tako grdo govorila z mamo. A žal so najstniki takšni, da rečejo stvari, preden jih premislijo.
Ko sem videla naslovnico in naslov, sem mislila, da gre za lahkotno branje, tako da so me motivi iz vojne in holokavsta presenetili. Mnoga navedena dejstva o vojni so me pretresla, čeprav jih nisem slišala prvič.
Zgodba je tekoče napisana in te takoj potegne vase. Vsekakor jo priporočam v branje!

Naj stavek oz. odstavek (str. 129): : "Zdaj je živela za te dni, ko se je lahko izmuznila nazaj v čas in videla tiste, za katere si je obljubila, da jih ne bo nikoli več omenjala. Kajti tam je ostalo njeno srce, pustila ga je tam, na tujih obalah, tako dolgo tega.

Naj oseba: Gavin, ker Hope stoji ob strani, ne glede na vse.

Naj dogodek: Ko Hope spozna, kje naj išče Jakoba, babičino dolgo izgubljeno ljubezen, in ga tam res najde. Tam je namreč čakal 50 let na svojo izgubljeno ljubezen in nikoli ni obupal.

Pomanjkljivost: le zakaj sta se mamie in Jakob našla tako pozno, tik pred smrtjo??? Sama imam raje srečne konce, in čeprav se Hope preda Gavinovi ljubezni, ima konec zame vseeno grenak priokus zaradi njune smrti.

Uporabnikov avatar
Timula

PrispevekNapisal/-a Timula » 18 jan 2017, 21:52

2) Knjiga, ki si jo želel/a prebrati že lani (2 točki): Jojo Moyes, BREZ TEBE, Mladinska knjiga 2016

Ocena: <3 <3 <3 <3

Vsebina: http://www.dobreknjige.si/Knjiga.aspx?knjiga=3129

Uspešno nadaljevanje ganljivega romana Ob tebi, po katerem so posneli tudi romantično dramo. S tem ko Will raje izbere smrt kot življenje invalidnega človeka, prizadene svoje najbližje in tudi mlado negovalko Louiso, s katero sta skupaj preživela zadnje mesece. Louisa je popolnoma obtičala, ne zna poiskati prave poti iz žalovanja, vse dokler se ne pojavi mlada oseba, ki trdi, da je Willova ...

Mnenje: Na omenjeno knjigo sem v knjižnici čakala zelooo dolgo, saj sem jo rezervirala že lani in sem končno prišla na vrsto. Zato smatram, da je to najbolj primerna knjiga za izziv knjige, ki sem jo želela prebrati že lani.
Sem ena izmed mnogih oboževalk romana Ob tebi. Ob branju sem pretočila mnogo, premnogo solz, roman pa mi še dolgo ni šel iz glave. Zato sem se zelo razveselila nadaljevanja, saj me je zanimalo, kako je Lou prenesla Willovo smrt in nadaljevala s svojim življenjem. Lou se sprva v življenju brez Willa ne znajde, Willova senca oz. duh jo povsod spremlja. Sicer živi, a življenje teče mimo nje. Ko po nesreči pade s terase, njena družina misli, da je hotela narediti samomor. Rutino pa ji zamaje Lily - Willova hči, za katero niti Will ni vedel, da obstaja. Čeprav je Lily nemogoča in je v Lousino življenje prinesla kup težav, jo je vseeno premaknila s točke nič in v njeno življenje prinesla malo barvitosti.
Roman je zanimiv, ima veliko preobratov, se pa ne more primerjati s prvim delom. Mi je pa všeč konec, ki dopušča možnost še enega dela

Naj stavek oz. odstavek (str. 352):
"Mama, menda se ne boš ločila, kaj?"
"Ločila? Spodobno katoliško dekle sem, Louisa. Me se ne ločujemo. Samo poskrbimo, da naši možje trpijo v neskončnost."

Naj oseba: Lousina mama, ki se po mnogih letih zakona in strežbi možu, upre in naredi nekaj zase. Je dokaz, da moški brez ženskne zmorejo. Sprva se je njen mož pritoževal in pritoževal, na koncu pa jo je lepo prosil, naj se vrne.

Naj dogodek: trenutek, ko Louisa ugotovi, da je prebolela izgubo in da je tudi brez Willa vredno vztrajati, živeti, ljubiti ...
"Prišla sem čez most. Nikoli ne bom nehala žalovati za Willom, ga nehala ljubiti ali pogrešati, toda življenje me je spet pripeljalo v sedanjost." str. 416

Pomanjkljivost: marsikatera bralka nad romanom ni bila navdušena, predvsem zato, ker je bil prvi del res nepozaben. Meni tudi nadaljevanje ni slabo, sem ga z užitkom prebrala, je pa res da se s prvim delom ne more primerjati - manjka tista pika na i.

Uporabnikov avatar
Timula

PrispevekNapisal/-a Timula » 01 feb 2017, 22:01

3) Zgodba se dogaja v puščavi (1 točka): Di Morrissey, OPALNA PUŠČAVA, MIŠ založba 2016

Vsebina: http://www.dobreknjige.si/Knjiga.aspx?knjiga=3355

Ni naključje, da se sredi prelepe, samotne, a navdihujoče avstralske pokrajine srečajo ženske treh generacij, ki jih združi prav njihova različnost in jih pripelje na skupno pot prijateljstva. Ena drugi v oporo in uteho najdejo odrešitev od spon preteklosti in si pomagajo narediti pomembne korake naprej v življenju. Prepletajo se zgodbe pohlepa, zasvojenosti in človeške maščevalnosti, skoraj zavoženih slikarkinih sanj, nesojene ljubezni, razpada nekdanje Jugoslavije, rudarjev-iskalcev opalov, bodoče kariere obetavne mlade športnice. V knjigi srečamo preproste ljudi v boju za vsakdanji kruhek in vsega dobrega vajene petičneže. Je zgled, kako bi si še posebej ženske tega sveta morale med sabo pomagati in si biti v oporo. Zgodbo podpira nekaj nazornih fotografij nenavadnega rudarjenja dragocenih opalov in bivanja v zahtevni avstralski pustinji.

Mnenje:
mislim, da je ta knjiga kot nalašč za ta izziv, saj je prva beseda v romanu PUŠČAVA:

"Puščava. Rdeča prst, beli kupolasti kupi jalovine, pokrajina razbrazdana z mozolji izkopavanj, izločki navdušenja in obupa rudarjev." str 5

V knjigi se prepletajo tri zgodbe, zgodbe treh žensk iz različnih generacij in vse tri ima puščava prav poseben pomen;
- za Kerrie je navdih za slikanje
- za Shirley je dom
- Anna pa v puščavi najde pribežališče pred realnostjo.

Knjiga mi je bila všeč, ker se prepletajo različne zgodbe in na sploh imam rada knjige, ki posežejo tudi v preteklost.

Naj stavek oz. odstavek:
"Oče ji je povedal, da so opali kakor ogenj, ki se razširi in te zajame. Ko jih enkrat vidiš, jih nikoli ne pozabiš. Kakor topel ogenj v mrzli zimski noči te privlačijo njegovi mogočni in mikavni plameni." str. 229

Naj oseba: Anna, ker je skrivnostna in zelo samostojna za svoja leta. Kot sama pravi, je rada to, kar je, in ne mara, da drugi pritiskajo nanjo.

Naj dogodek: Ko Shirley izve resnico o Štefanu. Celo življenje se je spraševala, kaj se je zgodilo z njim in na koncu uzve resnico.

Pomanjkljivost: malo razvlečeno, ni vrhunca.

Uporabnikov avatar
Timula

PrispevekNapisal/-a Timula » 02 feb 2017, 21:56

4) Ljubezenski roman (2 točki): K.A. Tucker, DESET KRATKIH VDIHOV, Založba KMŠ 2014

Vsebina: http://www.dobreknjige.si/Knjiga.aspx?knjiga=268

Dihaj, Kacey, zaslišim mamin glas v glavi. Štej do deset, Kace. Deset kratkih vdihov.
Prvi del iz serije Deset kratkih vdihov. Kacey Cleary je mlado dekle, ki pa je v življenju doživela že veliko hudega. V prometni nesreči je izgubila starše, fanta in najboljšo prijateljico, sama pa je komaj preživela.Skupaj z mlajšo sestro poskusi zaživeti na novo, daleč od bolečih spominov, toda preteklosti ne more ubežati. Sploh, ko v njeno življenje vstopi privlačni Trent in jo prisili, da se sooči z vsemi svojimi demoni.

Mnenje: Roman, ki izgleda debel, a ga prebereš na mah; tako zaradi zanimive vsebine kot tudi zato, ker so črke velike, razmaki med besedami tudi, debeli listi - med branjem sem imela občutek, da strani kar letijo mimo. Zelo zanimiv, moderen ljubezenski roman s srečnim koncem (hvala bogu).
Pritegnil me je že uvod in besede: "Kar dihaj, deset kratkih vdihov ... zajemi zrak. Začuti ga. Ljubi ga." str. 7, kot tudi uvodno poglavje, kjer izvemo za prometno nesrečo, ki je zaznamovala Kaceyino življenje.

Naj stavek oz. odstavek:

Ljubezen. Vse, kar sva skupaj doživela, je bilo resnično. Vem, da je bilo resnično. In ljubim ga za to, ker mi je pomagal to doživeti.
Upanje. Upanje, da se bo iz te tragične zgodbe rodilo nekaj lepega.
strah. Strah, da se ne bi.
Odpuščanje ... Odpuščanje.
str. 432

Naj oseba: Livie, ker nesebično pomaga čuvati Nevihtino hčer, čeprav bi večina najstnikov počela vse kaj drugega. Prav tako pomaga Kacey, da spozna, da ima velike težave, hkrati pa jih pomaga rešiti in jo spodbuja, da se spet postavi na noge.

Naj dogodek: Ko se Kacey po napadu na Nevihto končno odpre. Začnem jokati. Nenadzorovano. Prvič po štirih letih. str. 305

Pomanjkljivost: ni mi ravno všeč, da Kacey in Nevihta delata v striptiz klubu, čeprav se Kacey ne slači, se mi to ne zdi dober zgled za petnajstletno, odraščajočo sestro.

Uporabnikov avatar
Timula

PrispevekNapisal/-a Timula » 09 feb 2017, 21:01

5) Knjiga, ki se dogaja na slovenskih tleh (3 točke): Asja Hrvatin, OD RTM DO WTF, Mladinska knjiga 2008

Vsebina: http://www.bukla.si/?action=books&book_id=6618

Prvenec Asje Hrvatin se loteva pereče problematike današnjega sveta – zasvojenosti z drogami –, ki je še posebej tragična, kadar so vanjo vpleteni najstniki. Odnos med srednješolcem Matejem in njegovimi starši je na videz povsem običajen, v resnici pa v njem vlada odtujenost, zato mu glavno oporo v življenju predstavlja sošolka Mel. Kljub precejšnim razlikam, ki vladajo med njima, sta namreč že vrsto let najboljša prijatelja, zato drug drugega zelo dobro poznata in sta si blizu kot brat in sestra. Njun odnos se začne počasi krhati, ko Matej na začetku poletnih počitnic začne hoditi s priljubljeno lepotico Tjašo iz paralelke. Tjaši namreč najrazličnejša mamila niso nobena neznanka, in čeprav Matej to kmalu izve, ga to ne odvrne od nje, saj postaja vse bolj zaljubljen vanjo. Mateja Tjaša tako očara, da se ne zmeni za Melina opozorila, naj bo previden, in zaradi ljubezni postane povsem zaslepljen. Tako se zaplete v Tjašin divji svet mamil in zabav, v katerem nanj prežijo številne nevarnosti, ki si jih ne more niti predstavljati.

Mnenje:
Tu pa tam zelo rada preberem kakšen roman slovenskega avtorja ali avtorice, še posebej, če je dogajanje postavljeno v naše okolje, na slovenska tla. Všeč so mi predvsem mladinski romani avtoric dese Muck in Janje Vidmar, sedaj pa sem spoznala še eno avtorico - Asjo Hrvatin.
Roman je napisan tekoče in se lepo bere. Mogoče me malo zmotijo angleške besede in besedne zveze, a razumem, da jih je avtorica uporabila, da je nazorneje prikazala pogovore med mladimi.
Kaj naj rečem - roman se me je dotaknil. Če je v ospredju usoda otrok oz. mladostnikov, se me njihova nesreča dotakne še toliko bolj. Da lahko nekdo v enem samem poletju tako zabrede, je nepredstavljivo. Za to seveda krivim starše. Matejeva družina je na videz idealna, kot iz škatlice, v resnici pa so si tujci. Kako lahko že vsa leta hodita sama na dopust, Mateja pa puščata pri babici??? Že tako ali tako sta večino časa v službi in nimata časa za Mateja, potem pa ga še na počitnice ne vzameta s sabo ... nedopustno. Še kose poslavljata od njega, ko gresta za 3 tedne na Malto, ni objemov in toplih besede - mama mu v roke stisne kupček denarja in to je to. Ko Matej postane odvisnik, tega ne opazita oz. nočeta opaziti ... nedopustno. Če pa so že starši bili slepi, ne razumem, zakaj nista Pia ali Mel že prej poklicali domov ali koga odraslega, da bi ga pravočasno rešil drog? Je res v človekovi naravi, da reagira takrat, ko je že prepozno?

Naj stavek oz. odstavek: Vse telo ga je srbelo in praskal se je, dokler ni imel za nohti krvavih delcev kože. Legel je na posteljo, da bi zaspal, pa je med spanjem padel z nje. Postalo mu je tako slabo, da je pobruhal vsa tla. Vroče mu je bilo, slekel se je in odprl okno, potem pa ga je mrazilo do kosti, da je dobil kurjo polt. Belo se mu je bliskalo pred očmi, z rokami je tolkel po vratih in vreščal. str. 236
To knjigo ali vsaj ta odlomek, bi si moral prebrati vsak, ki samo pomisli, da bi poskusil heroin. Mislim, da bi ga kaj hitro minila radovednost.

Naj oseba: ne morem se odločiti med Pio in Mel. Obe sta močni in hočeta pomagati Mateju, vsaka na svoj način. A na koncu koncev, obema spodleti.

Naj dogodek: Ko so znova odprli lokal, ki sta ga redno obiskovala Mel in Matej pred Matejevim druženjem s Tjašo in njeno kliko. Tu sem že mislila, da se vse spet postavlja na svoje mesto in da bo konec kar se da srečen. Napačno sklepanje.

Pomanjkljivost: Mogoče me je zmotilo to, da je Matej tako hitro postal odvisen. Sprva je rekel, da bo samo enkrat poskusil, hitro za tem pa je lahko mislil le še na šus.

Uporabnikov avatar
Timula

PrispevekNapisal/-a Timula » 14 feb 2017, 22:27

6) Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko imena (3 točke): Emma Chase, UJETA V MREŽO, Učila International 2014

Ocena: <3 <3 <3

Vsebina: https://www.bralnica.com/knjiga/ujeta-v-mrezo/

Drew Evans je zmagovalec. Privlačen, aroganten in multimilijonar. Njegove prostočasne aktivnosti so zapeljevanje najlepših deklet New Yorka - in to samo z nasmeškom. Je zvest prijatelj in obožuje svojo družino. Zakaj je torej že 7 dni nesrečen in depresiven? Rekel vam bo, da ima vročino, toda vsi vemo, da to ni res.

Katherine Brooks je pametna in ambiciozna. Nobenemu ne bo dovolila, da ji prekriža pot do uspeha. Ko Drewov oče zaposli Katherine, se njen svet obrne na glavo. Z Drewom padeta v tekmovanje za pozornost gospoda Evansa in kaj kmalu tekma postane neprofesionalna.

Mnenje: Knjiga ima prav poseben način pisanja, ki je zelo zanimiv, čeprav na trenutke že prav moteč. Drew, glavni lik, je šovinistični, samovšečni moški, ki nagovarja bralke v smislu: Ste presenečene? Ali razumete?
Na ta način verjetno hoče pritegniti pozornost in se bralkam še bolj približati.
Zgodba sama pa je dokaj klišejska: moški, ki spi vsepovprek, spozna dekle, v katero se končno zaljubi in se zanjo čisto spremeni. Prisotnih je nekaj zanimivih zapletov in smešnih situacij, a nobenega presežka.

Naj stavek oz. odstavek: Pozabil sem že, kako dober je njen okus. Bolj dekadenten je od najokusnejše čokolade. Kot geh. Drugačen je kot takrat, ko sva se poljubila. Boljši. Za njim ni ne jeze ne frustracije ne krivde ali česa, kar bi rada dokazala. Ni ukraden, temveč počasen in vzvišen. str. 124

Naj oseba: Mackenzie, Drewova štiriletna nečakinja, ki zna svojega strica vrteti okoli svojega prsta in ima posebno posodo, kjer zbira denar za vsako grdo izrečeno besedo - ni treba posebej poudarjati, da v to posodico največ denarja zmeče Drew.

Naj dogodek: Drew je na tisoč in en način poskušal Kate prepričati, naj ga vzame nazaj in da se je spremenil. Ko nič ne zaleže, v boj pošlje še nuno, ki naj bi Kate pregovorila, da Drew le ni tako slab.

Pomanjkljivost: najbolj me vsekakor moti kopica grdih besed. Skoraj vsak stavek, ki pride iz Drewovih ust, vsebuje kakšno kletvico. Sama zelo pazim na jezik in me te grde besede res motijo, še bolj ko so zapisane.

Uporabnikov avatar
Timula

PrispevekNapisal/-a Timula » 26 feb 2017, 21:44

7) Knjiga, ki ima v naslovu ime kraja/mesta/države (3 točke): Samantha Young, ŠKOTSKA ULICA, Učila International 2015

Vsebina:
http://felix.si/eroticni-romani/10624-s ... 24675.html

Shannon MacLeod so bili vedno všeč napačni moški, zato je skakala iz ene slabe zveze v drugo, dokler se ni zadnja končala z najhujšim možnim opozorilom. Podrl se ji je svet in prisegla si je, da se bo moškim odslej izogibala.
Cole Walker, njen novi sodelavec v Edinburgu, je natanko to, čemur se želi Shannon izogniti: čudovit je, malce domišljav in za povrh še tetoviran. A za njegovo grobo zunanjostjo se skriva dober človek, ki se je s pravo žensko pripravljen ustaliti. Odloči se, da bo Shannon pomagal iz osame, v katero se je zaprla, in da bo osvojil njeno srce.
Sčasoma se spustita v vroče razmerje, a Shannon se po čustveni plati vseeno ne more v celoti predati Colu, saj mu ne zaupa. Bosta kljub temu lahko ohranila njuno zvezo ali pa jo bodo, nasprotno, uničili stari strahovi?

Mnenje:
Prebrala sem že nekaj "Ulic" in še vse do sedaj so mi bile všeč, zato sem se odločila, da preberem še to. In tudi ta me ni razočarala. Zgodba je zanimiva, osebe pa so tudi opisane tako, da si jih zlahka predstavljaš, npr.: "Raejini vijolični in črni lasje so bili kratko in resasto postriženi. Obraz je imela dolg in ozek, nos izrazit in koničast, na levi strani spodnje ustnice pa majhen srebrn obroček. Obraz so pred pretirano strogostjo reševale velike temne oči in zavidljivo dolge trepalnice. Dlje ko sem jo gledala, bolj sem ugotavljala, da bi bila tudi brez las, pirsingov in rdečih vrtnic, tetoviranih po celi desni roki, naravnost osupljiva. Njeno visoko in vitko postavo sta poudarjala ozek top znamke Harley Davidson in črne kavbojke." str. 20
Prav tako mi je všeč, kako je spletla pisateljica celo zbirko "Ulic"; kako je v vsaki knjigi predstavljena ena ljubezenska zgodba; ko prebereš eno, te vsekakor zanima, kako sta se spoznala druga dva, tretja dva ... tako da na koncu prebereš celo zbirko.

Naj stavek oz. odstavek:
"Lahko bi rekla, da sem bila prvič po dolgem času zadovoljna.
Počutila sem se del nečesa.
Počutila sem se del družine."
str. 137

Naj dogodek:
ko Cole tetovira Shanon - to je bil zelo intimen trenutek med njima, ki ju je povezal.

Naj oseba:
Cole, ker Shanon stoji ob strani, prav tako pa poskrbi za to, da Shanon ohrani stike s svojim bratom Loganom, ki je zaradi nje v zaporu. Poskrbi celo za to, da bo imel Logan službo, ko bo prišel iz zapora.
Čeprav je Cole postaven, lep ... oh in sploh ... je tip za resne zveze in ne menjava žensk vsak večer - tudi to ni kar tako.

Pomanjkljivost: Žal moram reči, da me je v tej knjigi najbolj zmotila kopica slovničnih napak. Pojavljajo se zelo pogosto in med branjem sem prav iskala, kdaj bom spet kakšno zagledala, kar je odvrnilo mojo pozornost od zgodbe. Napake pa čisto osnovne: izpuščena beseda ali zgolj črka, zamenjan besedni red ... škoda.

Uporabnikov avatar
Timula

PrispevekNapisal/-a Timula » 09 mar 2017, 21:51

8) Zgodba se dogaja na morju (1 točka): Samantha Young, PRAVA STVAR, Učila International, 2017

Vsebina: http://felix.si/zenski-romani/11983-pra ... 32410.html

Dobrodošli v mirnem obmorskem kraju Hartwell, kjer neka ženska najde pogum, da se sprijazni s preteklostjo, in odkrije pravo ljubezen …
Zdravnica Jessica Young predano skrbi za zapornice v ženski kaznilnici, v zasebnem življenju pa se skrbno izmika vsakršni čustveni navezanosti. Izguba in izdaja sta jo že zdavnaj izučili, da ljudem ne sme zaupati. Ko naleti na stara ljubezenska pisma, se odpravi na počitnice v slikoviti Hartwell, da bi jih izročila naslovniku. Že prvi dan ugotovi, da se nikakor ne more upreti očarljivosti mesteca, še manj pa privlačnemu lastniku bara.
Cooper Lawson se po ločitvi od prešuštniške žene posveča tistemu, kar mu v življenju največ pomeni, družini in baru ob promenadi, ki je v lasti njegove družine že več rodov. Dokler v njegov bar ne vstopi Jessica.
Med njima narašča poželenje, ki ga ne moreta več zatreti. Toda Jessico preganja boleča preteklost, ki je noče nikomur razkriti. Cooper spozna, da je zgolj s strastjo ne bo prepričal, da se je v življenju vredno boriti samo za eno pravo stvar …

Mnenje: Že sam začetek je zelo obetaven, saj se glavni osebi spoznata na prvi strani. Jessica ima zanimiv poklic - in sicer je zdravnica v ženskem zaporu. Na poti, ki išče samo sebe, sicer opusti poklic zdravnice, a medtem spozna, da je vseeno zdravljenje nekaj, kar rada počne, zato postane osebna zdravnica v Hartwellu.
Zaljubila sem se v sam kraj dogajanja - obmorsko mesetece Hartwell. Skozi pisateljičino pripovedovanje sem si ga zlahka zelo živo naslikala in z veseljem bi dopust preživela v takem kraju.
Zelo so me tudi pritegnila pisma, ki jih je Sarah pisala v zaporu. Ta pisma je našla Jessica in ravno ta pisma so jo popeljala v Hartwell, a ko tja prispe, se ta pisma kar malo pozabijo in šele proti koncu knjige spet postanejo aktualna.
Med branjem me je ves čas zanimalo vse iz Jessicine preteklosti, podrobnosti pa so se razkrivale zgolj drobec za drobcom. Ni mi všeč, da sta Jessica in Cooper to njeno nezaupanje reševala z grobim seksom - to ni dolgotrajna rešitev. Cooper bi že od začetka moral biti bolj vztrajen, da bi mu Jessica zaupala.

Naj stavek oz odstavek: "Ko sva se soznala, si mi rekla, da si postala zdravnica, ker si hotela pomagati ljudem in pustiti svoj pečat. Da te ne bi nikoli pozabili. No ... Jess, lahko si brez skrbi. Pustila si svoj pečat. Pustila si ga na meni. Ne glede na to, kaj se bo v prihodnosti zgodilo z nama, te ne bom nikoli pozabil. Del mene si. in za vedno boš." str. 329-330

Naj dogodek: ko Ian Dewlin izsiljuje Jessico, saj me je ta dogodek zelo presenetil in tega res sploh nisem pričakovala - zanimiv preobrat; hkrati pa sem si zdaj še bolj želela izvedeti vse o Jessicini preteklosti.

Naj oseba: Bailey, saj je Jessico takoj, ko je prispela v Hartwell vzela pod svoje okrilje. Zelo sem bila vesela, ko sem na koncu knjige odkrila izsek iz nove knjige, ki bo govorila ravno o Bailey (očitno je tudi ta zbirka zgrajena podobono kot zbirka Ulice, kjer je v vsaki knjigi predstavljen eden izmed prijateljev).

Pomanjkljivost: najbolj me je zmotilo to, da sem pričakovala večji pomen teh pisem, ki jih je Jessica našla v knjigi v zaporu, a so v bistvu bolj stranskega pomena.

Uporabnikov avatar
Timula

PrispevekNapisal/-a Timula » 19 mar 2017, 21:30

Knjiga z več pripovedovalci (3 točke): Mia Sheridan, ARCHERJEV GLAS, Učila International 2016

Vsebina: http://felix.si/eroticni-romani/11641-a ... 31352.html

Ko Bree Prescott prispe v zaspano objezersko mestece Pelion, upa, da bo tu končno našla mir, ki ga tako obupano išče. Rada bi pozabila strašne dogodke iz preteklosti in začela znova. Že prvi dan se njene poti križajo s potmi Archerja Hala, osamljenega fanta, ki tudi sam skriva spomine na hudo trpljenje. Bo njuno prijateljstvo dovolj, da bosta predrla ogrado, ki sta jo zaradi slabih izkušenj v preteklosti zgradila okoli sebe?

Archerjev glas je zgodba o ženski, priklenjeni k spominu na grozno noč, in moškemu, čigar ljubezen je ključ do njene svobode. Je zgodba o nemem možu, ki živi s srce parajočo rano, in ženski, ki mu pomaga najti glas. Je zgodba o trpljenju in usodi ter o ljubezni, ki ima moč preobrazbe.

Mnenje: Tako srce parajoče zgodbe že dolgo nisem brala. To je ena izmed knjig, pri kateri točno veš, da film, posnet po njej, nikakor ne more prikazati vseh čustev, ki jih bralec zazna skozi knjigo.
Knjiga mi je bila zelo všeč, saj je ljubezenska zgodba med Archerjem in Bree res nepozabna. Všeč mi je bilo, kako je Bree vleklo k Archerju, čeprav on sprva ni kazal zanimanja zanjo in o njem v mestu ni zvedela kaj dosti spodbudnega. Ampak že od prvega trenutka dalje ji ni šel iz glave. Ker je bil njen oče gluh, je znala znakovno govorico in ravno s tem je prodrla k njemu, da se ji je košček za koščkom začel odpirati.

Naj stavek oz odstavek: lepih stavkov oz. odstavkov je v knjigi ogromno, tako da je bilo težko izbrati samo enega.

Odkar sem ga spoznala, sem ugotovila, da bi bilo najbrž neverjetno, kaj vse bi lahko videli in slišali, če bi malo večkrat zaprli usta in presegli potrebo po nenehnem poslušanju lastnega glasu. str. 254

Naj dogodek: prvi poljub med Bree in Archerjem.

Naj oseba: Bree, ker bi lahko izbrala preprosto pot in se dobivala s Travisom - lep, bogat, nezakompliciran, "normalen" ... fant - a je poslušala srce in izbrala Archerja.

Pomanjkljivost: glede na to, da se v knjigi prepletata dva pripovedovalca - Bree in Archer - bi si želela več poglavij iz Archerjeve perspektive; kako se je počutil, ko je spoznal Bree, se vanjo zaljubil, se ji začel odpirati ...

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 4 gostov