Bralni izziv 2017- Adeline

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

Bralni izziv 2017- Adeline

PrispevekNapisal/-a Adeline » 22 jan 2017, 13:34

Pa začnimo :eyebrows:

1) Knjiga, ki jo je napisalo več avtorjev (3 točke)
2) Knjiga z rdečo platnico (2 točki) (Me before you - Jojo Moyes)
3) Knjiga, ki ima v naslovu ime kraja/mesta/države (3 točke) (Dublinska ulica - Samantha Young)
4) Knjiga avtorja, ki je napisal samo eno knjigo (1 točka) (Wuthering Heights - Emily Bronte)
5) Knjiga, kjer je na platnici ženska z lepo obleko (2 točki)
6) Knjiga, kjer je na platnici moški (2 točki)
7) Knjiga po kateri so posneli film (3 točke) ( Angleški pacient - Michael Ondaatje)
8) Ljubezenski roman (2 točki) (Winter's tale - Mark Helprin)
9) Knjiga z več pripovedovalci (3 točke)
10) Zgodba se dogaja v puščavi (1 točka) (Duša - Stephanie Mayer)
11) Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko imena (3 točke) (Seksi sosed - Alice Clayton)
12) Knjiga z glavno žensko vlogo (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka) ( Temni angel - Mary Malogh)
14) Detektivski roman (2 točki)
15) Knjiga, ki se dogaja na slovenskih tleh (3 točke) (Klementov Padec - Drago Jančar)
16) Knjiga, ki ima duhovito zgodbo ali te nasmeji (1 točka)
17) Knjiga, ki je izšla pred tvojim rojstvom (3 točke) ( Balade o svetovjih - Gregor Strniša)
18) Knjiga, ki govori o družini (2 točki)
19) Knjiga s politično vsebino (3 točke)
20) Knjiga, kjer ima glavni junak super moči (2 točki)
21) Knjiga, ki si jo želel/a prebrati že lani (2 točki) (Vražji vojvoda - Madeline Hunter)
22) Zgodba se dogaja na morju (1 točka)
23) Izšla leta 2017 (3 točke)
24) Najljubša knjiga iz otroštva (2 točki) (Lepotica in zver- Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve)
25) Dramsko delo (3 točke) (Samorog- Gregor Strniša)
Nazadnje uredil/a Adeline dne 08 jun 2017, 09:24, skupaj urejeno 3 krat.
Literature is a textually transmitted disease, normally contracted in childhood. And I have it.
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

Re: Bralni izziv 2017- Adeline

PrispevekNapisal/-a Adeline » 22 jan 2017, 13:50

6) Knjiga, kjer je na platnici moški (2 točki)

Kresley Cole
GOSPODAR

Slika

Meni je bila v zgodbi Gospodar najbolj všeč lik Maksima Severjana, ker je najprej deloval kot največji kreten brez čustev, potem pa je povedal svojo zgodbo in začel počasi razkrivati svoje srce. Hkrati pa mi ni najbolj pribljubljena Cat, ker se je skrivala pred Edwardom. Čeprav je povsem logično, da se skrivaš pred nasilnim možem, se to ne bi zgodilo, če bi poslušala svojo mamo in se ne bi poročila z njim. :zvizgac:

Najbolj se mije vtisnil v spomin trenutek, ko je Maksim povedal Cat, kaj se mu je dogajalo kot otroku. Čisto nasilje, ... Noben otrok ne bi smel doživeti tega, kar so doživeli on in njegova brata. Prav tako mi je bil všeč odziv Cat, ki ga ni obsojala za umor in ga je potolažila. :vso_cast:

Zmotilo me je edino, d se mije zdela prekratka. Mogoče je to samo moje mnenje, ampak jaz bi rada videla tudi malo življenja glavnih likov po teh dogodkih ne pa da se sprašujem, kako se je odvrtelo njihovo življenje naprej. :zvizgac: Samo da so to moje muhe najverjetneje. :zvizgac:

Knjiga po ojem mnenju nima večje literarne vrednosti. Ima pa trenutke, ko se zaveš, da se je treba potruditi za stvari, ki bi jih rad imel.

lp, Adeline
Literature is a textually transmitted disease, normally contracted in childhood. And I have it.
~Jane Yolen

Uporabnikov avatar
Adeline
Forest Spirit

Re: Bralni izziv 2017- Adeline

PrispevekNapisal/-a Adeline » 08 jun 2017, 09:23

Mark Helprin

Winter's Tale

Slika

Ljubezenski roman (2 točki) (Winter's tale - Mark Helprin)

Že odkar sem gledala film Winter's Tale, mi je zgodba postala najljubša, zato sem malo pobrsala in se pozanimala, če obstaja tudi knjiga. In res, kniga sicer obstaja, vendar ne v slovenščini. Kljub temu, da nerada berem v tujem jeziku, sem to knjigo preprosto morala prebrati. Knjiga mi je mogoče malo slabša kot film, ampak vseeno še vrhunska.

Definitivno sta mi najljubši osebi v knjigi Beverly Penn in Peter Lake. Beverly Penn zato, ker se kljub svoji bolezni ne preda in se navzven kaže kot zelo močna oseba. Obožujem jo zato, ker se noče predati svojim omejitvam in išče tako telesno kot duševno svobodo.

Peter Lake pa spada med ene moje najljubše osebe v knjigah zato, ker odkrije pravo ljubezen in se ji popolnoma preda. Najprej mu ni mar za nič, potem pa ga srečanje z Beverly tako pretrese, da se čisto spremeni.

Zgodba mi je ostala v spominu predvsem po enem dogodku. Peter in Beverly sta bila za božične praznike na jezeru in ona je bila na snegu bosa. Sneg se ji je topil med prsti na nogah. Peter pa ji je rekel, naj si ustvari nek seznam in ga ponavlja, dokler se ne bo bitje srca umirilo. Ona je ponavljala imena zvezd in res, sneg se ni več topil. Zanimalo me je, če se res lahko pomiriš z naštevanjem in sem pred testi to poskusila tudi sama. Deluje! Če pravilno dihaš in v mislih ponavljaš seznam, se pomiriš. Poskusite! :vso_cast:

V knjigi mi je bilo vse všeč, le to me je malo motilo, da je ni v slovenščini. Drugače pa se na sploh ne morem pritoževati. :eusa_naughty:
Slika
~Jane Yolen

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov