Bralni izziv 2017 - Rebecca

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Rebecca
Opravljen celotni bralni izziv 2017

Bralni izziv 2017 - Rebecca

PrispevekNapisal/-a Rebecca » 12 mar 2017, 13:21

Bralni izziv delam prvič, saj sem se komaj pridružila Bralnici. Mislim, da mi bo uspelo, saj zelo rada berem, pa čeprav bo mogoče prišlo do kakšnega problema pri pisanju.

Slika

Naloge:
1) Knjiga, ki jo je napisalo več avtorjev (3 točke) : Medeni tedni – James Patterson in Howard Roughan
2) Knjiga z rdečo platnico (2 točki) : Elita (The Elite) - Kiera Cass
3) Knjiga, ki ima v naslovu ime kraja/mesta/države (3 točke) : Dublinska ulica - Samantha Young
4) Knjiga avtorja, ki je napisal samo eno knjigo (1 točka) : Nočni cirkus – Erin Morgenstern
5) Knjiga, kjer je na platnici ženska z lepo obleko (2 točki) : Izbira (The Selection) - Kiera Cass
6) Knjiga, kjer je na platnici moški (2 točki) : Prelepi neznanec – Christina Lauren
7) Knjiga po kateri so posneli film (3 točke) : Somrak - Stephenie Meyer
8) Ljubezenski roman (2 točki) : Šola očarljivosti – Susan Wiggs
9) Knjiga z več pripovedovalci (3 točke) : Rekviem (Requiem) - Lauren Oliver
10) Zgodba se dogaja v puščavi (1 točka) : Zeleno jezero - Louis Sachar
11) Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko imena (3 točke) : Čarobna, hudobna - Rebecca James
12) Knjiga z glavno žensko vlogo (2 točki) : Cvet - Elizabeth Craft in Shea Olsen
13) Po lastni izbiri (1 točka) : Izbrana (The One) - Kiera Cass
14) Detektivski roman (2 točki) : Sherlock Holmes : Študija v škrlatnem - Sir Arthur Conan Doyle
15)Knjiga, ki se dogaja na slovenskih tleh (3 točke) : Lažniva Suzi - Desa Muck
16) Knjiga, ki ima duhovito zgodbo ali te nasmeji (1 točka) : Wallbanger (seksi sosed) - Alice Clayton
17) Knjiga, ki je izšla pred tvojim rojstvom (3 točke) : Dracula - Bram Stoker
18) Knjiga, ki govori o družini (2 točki) : Tu ležim in krvavim - Jenny Jägerfeld
19) Knjiga s politično vsebino (3 točke) : Deček v črtasti pižami - John Boyne
20) Knjiga, kjer ima glavni junak super moči (2 točki) : Kradljiva Phoenix - Joss Stirling
21) Knjiga, ki si jo želel/a prebrati že lani (2 točki) : Everything, everything - Nicola Yoon
22) Zgodba se dogaja na morju (1 točka) : Morje ljubezni - Kresley Cole
23) Izšla leta 2017 (3 točke) : Bossed – Sloane Howell
24) Najljubša knjiga iz otroštva (2 točki) : Ledeni ugriz - Richelle Mead
25) Dramsko delo (3 točke) : Harry Potter and the cursed child - J. K. Rowling
Nazadnje uredil/a Rebecca dne 31 dec 2017, 18:44, skupaj urejeno 25 krat.
Life is like a roller coaster.
It has its ups and downs.
But it's your choice to scream or enjoy the ride.

It always seems impossible until it's done.

One day or
day one.
You decide.

Uporabnikov avatar
Rebecca

Re: Bralni izziv 2017 - Rebecca

PrispevekNapisal/-a Rebecca » 12 mar 2017, 15:01

25) Dramsko delo (3 točke)

Nooo, pa bom začela. In to z zadnjo nalogo od vseh 25-ih.

Harry Potter and the cursed child - J. K. Rowling

Slika

MOJA OCENA: definitely
Čeprav sem na začetku mislila, da ta - 8. del - ni potreben, sem po prebrani knjigi spremenila svoje mnenje. :goodjob: :022: Tako kot vsaka knjiga te serije, ki sem jo prebrala, je tudi ta zelo razburljiva, polna zapletov in seveda čarovnije. Zelo mi je bilo zanimivo, ko so Albusa Potterja sprejeli v Slytherin in se je spoprijateljil z sinom Dreca Malfoya. Mislila sem, da se bosta Harry in njegov sin (Albus) zelo dobro razumela, ampak - kaj češ - človek se lahko zmoti.
Ko so se iskali v času, nisem mogla nehati z branjem. :105: Skoraj me je kap!!! Ampak spet sta me presenetila Albus in Scorpius, ko sta se domislila, kako Harry-ju poslati sporočilo. (˝kakršen oče, takšen sin˝)
Tudi Harry me je presenetil. Mislila sem, da bo takšen kot vedno (ko je bil mlad), ampak je bil preveč 'odrasel' in resen.
Mesto za najslabši lik je zavzela Delphi (nikomur niso všeč >the bad guys<)
Knjiga me je zelo presenetila, še posebaj pa, da ima Voldemort (!!!) hčerko.
Z veseljem, bi jo prebrala še enkrat.
Nazadnje uredil/a Rebecca dne 28 apr 2017, 15:38, skupaj urejeno 1 krat.

One day or
day one.
You decide.

Uporabnikov avatar
Rebecca

PrispevekNapisal/-a Rebecca » 26 apr 2017, 15:24

15) Knjiga, ki se dogaja na slovenskih tleh (3 točke)

Moja naslednja knjiga je ...

Lažniva Suzi - Desa Muck

Slika

MOJA OCENA: dobra štirica (4,5)

Ta knjiga se dogaja na naših tleh in sicer v Ljubljani.
Ko sem začela brati knjigo, mi je bila dolgočasna. Punca se je preselila na drugo šolo, zapustila svojo najboljšo prijateljico (ne namenoma) in si poiskala nove ˝prijateljice˝. Ker je mislila, da je nihče ne bo maral, je lagala in lagala česar pa, ni in ni bilo koncadokler tega seveda niso izvedeli sošolci. Oseba v tej knjigi, ki je nisem mogla prenesti je bila Ana, čeprav pa sem jo na koncu malo bolje razumela, zakaj sovraži Suzi. Najboljši del pri začetku knjige mi je bil, ko se je Suzi zlagala, da ima fanta. Že takoj sem vedela, da se bo nekaj dogajalo med njima in še prav sem imela!!! :blob8: :tralala:
Sredina in konec knjige sta mi bila bolj všeč kot začetek. Več zapletov, ljubezni <3 :106: ... Mislim, da bi se večina punc strinjala z mano. Čeprav mi ni ravno bil všeč del z ˝izgubo devištva˝ in smrtjo Suzaninega očeta, mi je bila knjiga zelo všeč in bi jo prebrala še kdaj. Všeč mi je bilo, ker si se lahko tudi kaj naučil glede svojega življenja, pa tudi Suzana se je naučila, da ni prav lagati saj ima laž kratke noge. Knjigo sicer ne bi uvrstila na seznam top knjig, je pa primerna za lep sončen dan na plaži /sprostitev ...

One day or
day one.
You decide.

Uporabnikov avatar
Rebecca

PrispevekNapisal/-a Rebecca » 28 apr 2017, 13:22

7) Knjiga po kateri so posneli film (3 točke)

Naslednja knjiga, knjiga po kateri so posneli film, je...

Somrak - Stephenie Meyer

Slika

+ trailer za film:

OCENA: :022:

To knjigo je 100% prebrala večina ljudi ali pa so vsaj videli film. Ta knjiga je bila med prvimi (če ne prva) v kateri so pisali o vampirjih, ki so opisani kot lepi in tudi prijazni..
Knjiga mi je bila zelo, zelo, zelo, zelo, zelo, zelo, zelo všeč, še posebej pa deli v knjigi, kjer nastopa Edward. :020: :024: :020:
Ko sem prvič brala knjigo, mi je bilo zelo zanimivo, da imajo Cullenovi neke vrste super moči (Edward: branje misli, Alice: videnje prihodnosti, Jasper: nadzorovanje čustev ... ). Najbolj pa me je presenetil dr. Cullen (Carlisle), ker je bil lahko v bližini svojih pacientov tudi, če so bili vsi krvavi in pa Bella, saj ji Edward ni mogel brati misli. Na živce mi je šel Jacob, saj se je vedno pokazal takrat, ko ni bilo treba. Ni mi bilo všeč tudi to, da je prenašal sporočila od svojega očeta. Bella je znala ˝paziti˝ nase :shifty: .
Ne vem, kaj je Bella imela v glavi, ko je odšla v tisti baletni studio k Jamesu. res, da je hotela rešiti svojo mamo in Edward ji zagotovo ne bi dovolil, da bi šla tja ampak... Kar oddahnila sem si, ko je prišel Edward, čeprav sem si pa skrito želela, da bi postala vampirka. vsaj v zadnjem delu postane vampirka (vsaj to)
Komaj sem čakala, da bom prebrala naslednjo knjigo, ampak me je razočarala, saj v njej ni bilo veliko prizorov v katerih je igral Edward. :thumbdown:
PRVI del me je pa navdušil.

One day or
day one.
You decide.

Uporabnikov avatar
Rebecca

PrispevekNapisal/-a Rebecca » 29 apr 2017, 16:57

10) Zgodba se dogaja v puščavi (1 točka)

Zeleno jezero - Louis Sachar

Slika

OCENA:

Knjiga ne dogaja ravno v puščavi, se pa dogaja v Texsasu, kjer je bilo včasih jezero in se je zdaj posušilo. Tisti kraj zgleda, kot prava puščava, saj bi, če bi pogledal okoli videl samo suho zemljo, nič dreves in živali (razen puščavskih). Zdaj tam fantje, ki so kaj naredili narobe kopljejo luknje, da bi našli nek zaklad, ki ga nadzornica te kolonije išče že zelo dolgo časa.
Knjiga mi je bila zelo zanimiva, ker je bila pustolovska, ker so bili med pripovedovanjem zgodbe iz ˝sedanjosti˝ opisani tudi dogodki, ko je bilo jezero še vedno tam in pa, ker sta Nula in Stanley preživela v puščavi, tako kot Stanleyev ničvredni, smrdljivi, zmešani prapraded :lol:
Smilili so se mi fantje iz kolonije, ki so morali kopati luknje, všeč pa so mi bili njihovi vzdevki, ki so si jih nadeli tam.
Nadzornica kolonije, tista, ki je iskala zaklad razbojnice Kate Barlow, se mi je zdela nekam čudna in srhljiva (creepy) že na začetku, ko je bila prvič omenjena v tej knjigi. Kdo še dela lak iz strupa puščavskih klopotač ?!
Ko sta Stanley in Nula pobegnila nisem mogla nehati brati. Zelo sem bila začudena, ker sta preživela samo od tega, da sta jedla čebulo in pila ˝špljuc˝. (Potem pa še vodo) K sreči sta se vrnila in premagala nadzornico z malo pravne pomoči.
Knjiga mi je bila zelo všeč in odločila sem se, da bi jo z lahka prebrala še kdaj.

One day or
day one.
You decide.

Uporabnikov avatar
Rebecca

PrispevekNapisal/-a Rebecca » 29 apr 2017, 18:37

17) Knjiga, ki je izšla pred tvojim rojstvom (3 točke)

Izšla je leta 1988 ...

Dracula - Bram Stoker

Slika Slika

OCENA: če ne celo 2

Sama sem navdušena nad vampirji ali vsem kar je povezano z njimi Od zdaj naprej pa samo z modernimi: Twilight, Vampire diaries, House of night...) zato sem se odločila, da preberem tako rekoč klasiko o vampirjih.
Ko sem jo začela brati, sem si mislila: ˝Eh, še kar obetaven začetek. 100% bo bolje˝ :5shifty: :think: Potem sem brala naprej. Začetek je bil sicer zanimiv in vse, ampak se mi je cela knjiga vlekla. Komaj sem brala naprej.

ZAČETEK:
Bil je zanimiv, čeprav ga nisem ravno razumela. Ko se je peljal do gradu so mu vsi govorili naj ne hodi tja... Pa še po nemško je bilo nekaj napisano. ?!?!?
Potem, ko je prišel do gradu in dobil sporočilo od grofa, se srečal z njim in se z njim tudi družil je bilo bolje. Moj najljubši del je bil, ko so ga skoraj napadle tiste tri ženske in pa, ko je pobegnil iz gradu (ko je našel krste in ga je grof skoraj zasačil tudi ni bilo slabo).

SREDINA in KONEC:
Komaj sem prebrala tako sredino, kot tudi konec zgodbe, čeprav so takrat premagali Drakulo. Malo me je zmedlo, ker so se non - stop menjali zapiski od dnevnikov različnih oseb, pa še na koncu knjige nisem vedela kdo je kdo (katera oseba kaj dela...). Edini del, ki mi je bil všeč je bil, ko je Drakula ugriznil Lucy potem pa še Mino. Zelo čudni so se mi zdeli načini s katerimi so se hoteli obvarovati pred Drakulo (najbolj čudni so bili tisti verski simboli) navajena sem na bolj sodobne načine.

Knjige ne bom prebrala več.
Nazadnje uredil/a Rebecca dne 07 maj 2017, 17:19, skupaj urejeno 1 krat.

One day or
day one.
You decide.

Uporabnikov avatar
Rebecca

PrispevekNapisal/-a Rebecca » 07 maj 2017, 17:10

21) Knjiga, ki si jo želel/a prebrati že lani (2 točki)

Everything, everything - Nicola Yoon

Slika

Ocena:
Ena od najboljših knjig, kar sem jih prebrala in komaj čakam na film, ki bo prišel v kino 18.5. 2017 :108: :106:
Zelo se mi je smilila Maddy, ker je imela to bolezen, za katero sploh nisem vedela da obstaja.
Olly: are you sure you're OK?
Madeline: Please don't ask me that anymore.
Olly: sorry
Madeline: Don't be
Zelo mi je bilo všeč, ker pisateljica ni zavlačevala s prvim srečanjem Madeline in Ollyja, saj se pri nekaterih knjigah pomembne stvari zgodijo komaj na sredini knjige.
Nisem mogla razumeti Maddy, kako se je lahko zaposlovala in si krajšala čas, ko je bila vedno doma. Vedno je brala, se učila, pisala, risala ali pa nekaj preučevala (nekaj vsakdanjega).
Prav začudena sem, da je lahko vseh teh 17 let ostala v hiši (jaz bi že zdavnaj odšla ven, saj ne bi mogla zdržati). Samo družila se je z mamo ter njeno medicinsko sestro.
Ko je njena mama odpustila Madelinino medicinsko sestro sem bila prav razočarana. Mislim, da je bila knjiga malo boljša, ko je bila ona v njej. Bila je zelo razumevajoča in prijazna in to tudi ni kar tako, da si z enim in istim človekom več kot deset let pa ti ni niti v sorodu. Nova medicinska sestra Nurse Evil mi je šla na živce. Če je videla, da je Maddy ne mara, bi se lahko poskušala približati tako, da bi ubrala drugo pot, ker tista, ki jo je imela vidno ni učinkovala.

O Ollyju sploh ne bom govorila... :111: :lotsalove: :t2824: Kot vsi fantje v knjigah, v katere se glavne junakinje zagledajo, me tudi ta ni razočaral. Zelo me je šokiralo, ko je pripeljal kar eno punco k sebi domov in sem v bistvu razumela zakaj je Maddy ljubosumna.
Presenečena sem bila tudi, da je hotel biti z njo, četudi je bila bolna in ni mogla iti ven. veliko ljudi tega ne bi naredilo Zaradi tega, se mi je Olly še bolj priljubil kot caracter.
Konec mi ni bil ravno najboljši. Na koncu bi lahko pisateljica dopisala, kaj se zgodi za Madelinino mamo in z njima.
Kljub majhnim napakicam mi je bila knjiga zelo všeč. Isto kot tiste knjige, ki sem jih do zdaj prebrala, bi tudi po tej knjigi še enkrat posegla.
Everything’s a risk. Not doing anything’s a risk. It’s up to you
Life is a gift. Don't forget to live it

One day or
day one.
You decide.

Uporabnikov avatar
Rebecca

PrispevekNapisal/-a Rebecca » 20 maj 2017, 19:24

16) Knjiga, ki ima duhovito zgodbo ali te nasmeji (1 točka)

Wallbanger (seksi sosed) - Alice Clayton

Slika

OCENA: 10/5

Sploh nimam besed s katerimi bi ocenila to knjigo... I'm Speechless

Začetek ni bli ravno razumljiv (vsaj zame), ampak že na naslednji strani sem vse razumela. Po tem delu - torej začetku - je vse šlo samo navzgor vse je bilo le še bolje. Komaj sem čakala, da Simon in Caroline prideta skupaj, čeprav pa mislim, da so bili dogodki, ko sta bila 'prijatelja' malo boljši, kot pa takrat, ko sta bila par. Ko sem brala, sem komaj čakala, da sta se srečala, pa tudi če sta se samo pogovarjala. Prav takrat sem tudi skoraj crkovala od smeha. Govorila sta si tako smešne stvari, da res ni. Komaj sem brala naprej: tako močno sem se smejala. Čeprav mogoče veliko ljudem ta knjiga ne bi bila smešna je meni bila
Takoj ko sta se prvič spoznala in je pisateljica opisala, kako izgleda Simon sem se 'zaljubila' vanj :022: go to hell WALLBANGER <3.

"Beneath the sheet -

which was already lower on his hips than should be legal -

he
was
still
hard"
Čim pa je začel še kuhati in kazati svoje trebušne mišice... :022: :020:
Glede njegovega 'harema' nisem bila ravno navdušena, mi je bilo pa všeč, da je zaradi tega Caroline izgubljala živce. Všeč mi je namreč bilo, kot sem že povedala, ko sta se srečevala.
Zanimivo mi je bilo, da tako obožuje kruh in vse kar je povezano s pekarijo. koga so že odpustili, ker boža žemljice?! Občasno sem si mislila, da ga kruh skoraj bolj zanima kot pa Caroline; tako rad je imel pekovske izdelke AKA: njen kruh z bučkami...
"Apples. Apples. Gonna peel me some apples"

"Let me just get you the peeler,"
I said, comming up behind him
and pressing myself againts him
as I curled around his side to grab
the vegetable peeler from the other
sink. This was fun.

"Peeling apples,
just peeling apples. Didn't
feel your boobs. No, no, not me"
Ko je odšel potovat, sem ga prav pogrešala in si želela, da bi vse te kraje obiskala tudi jaz.
Dogodek, ki mi ni bil ravno všeč je bil, ko se je Caroline srečala z svojim bivšim fantom (pravnikom) Bolj mi je bil všeč Simon
Najbolj so mi bili všeč (poleg druženja Caroline in Simona) vzdevki v knjigi. Npr. Nabijač <3, Spodnja Caroline, Roza spalna srajčka, O ....

Knjiga se je uvrstila med top tri knjige, ki sem jih prebrala do zdaj...
in jo grem zdaj še enkrat prebrat.
Nazadnje uredil/a Rebecca dne 09 jul 2017, 20:55, skupaj urejeno 1 krat.

One day or
day one.
You decide.

Uporabnikov avatar
Rebecca

PrispevekNapisal/-a Rebecca » 10 jun 2017, 16:26

18) Knjiga, ki govori o družini (2 točki)

Tu ležim in krvavim - Jenny Jägerfeld

Slika

Ocena:

Knjiga mi ni bila ravno všeč, zato še vedno prisegam na bolj ljubezenske knjige (še posebej pa na fantazijske). Že platnica me ni privlačila, ampak sem knjigo vzela ker 'ne smeš soditi knjige po platnicah'. Opis na zadnji strani knjige mi je vzbudil zanimanje in zato sem jo vzela.
Ne vem zakaj, ampak me knjige te zbirke Zorenja ne privlačijo preveč. Mislim da je to kar temačna zbirka (po dogodkih). Prebrala sem tudi knjigo Padec, ki pa me je razočarala.

Že začetek mi je bil čuden. Ne, da še nisem prebrala knjige s podobnimi začetki; tisti so mi bili všeč, četudi je takrat pisatelj/ica takoj prešel/a na dejstvo knjige oz. na dogodek na katerem temelji večina zgodbe. Vprašala sem se: Kako se je pisateljica spomnila, tega odrezanega prsta? Ali ni to malo čudna ideja?
Ko si je punca odrezala konico prsta in je kri 'špricala' na okoli je bila malo preveč teatralna. Med vso zgodbo je je po mojem mnenju Maja pretiravala z vsem. Tudi, ko je mama izginila je preveč razmišljala o negativnih stvareh. Morala bi se malo umiriti, zadihati in pomisliti, kaj naj naredi. O tem bi mogoče morala povedati tudi očetu, saj bi potem vse razumela. Sredi vsega tega kaosa mi je bilo všeč le to, da se je zaljubila in spoznala 'Justina'. Bila sta mi luštna skupaj in všeč mi je bilo, ker je bil starejši, odgovoren in je znal vedno plačal namesto Maje :) .
Potem pa me je spet zmotilo nekaj, pa tudi če je bila to čisto majhna malenkost. Mogoče zaradi tega, ker tega v drugih knjigah ni toliko omenjenih teh stvari ali pa sem samo jaz preveč natančna in me vse zmoti :roll: :zvizgac:. Zmotilo me je, ker je Justin kadil. Vem, čudno, da me to moti, ampak mislim da v skoraj nobeni knjigi, ki sem jo prebrala do zdaj ni nihče kadil. Mogoče me to moti, ker na to nisem ravno navajena.
Ko sem proti koncu ugotovila, da je Majina mama bolna, se mi je zasmilila, kot bi se vsakemu. Smilila se mi je tudi Maja, ker je med tem, ko njene mame ni bilo domov tako paničarila, pa se je na koncu izkazalo, da paničari skoraj brez pomena. Mislim, da bi si zaslužila vedeti resnico, tako kot je to povedala svojemu očetu.
Dogodki na koncu so minili prehitro. Pisateljica bi lahko končne dogodke začela zapisovati prej, saj zaradi začetkov na koncu, dogodki niso bili zelo podrobno opisano. Mogoče bi lahko tudi podaljšala trenutke, ko sta bila Maja in Justin skupaj.
Všeč mi je bilo, da je bil konec srečen. Družina je bila skupaj, isto pa je veljalo tudi za Majo in Justina.
Vem, da knjigo veliko popravljam in bi bila čisto drugačna; tudi za to nalogo pri bralnem izzivu ne bi bila primerna več, če bi jo pisateljica napisala tako, kot bi bilo všeč meni, ampak tako jaz mislim, da bi bila knjiga boljša.

One day or
day one.
You decide.

Uporabnikov avatar
Rebecca

PrispevekNapisal/-a Rebecca » 25 jun 2017, 15:22

11) Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko imena (3 točke)

Pisateljica te knjige bi lahko bila moja soimenjakinja ...

Čarobna, hudobna - Rebecca James

Slika

OCENA:

Ocena te knjige bi bila sicer lahko tudi 5, saj mi je bila, če odštejem te dve stvari, ki sta me motili, knjiga zelo všeč. Kot sem že napisala me je nekaj zmotilo, in sicer: 'žalosten kakor kdo vzame' konec in temačno dogajanje, saj so mi bolj všeč knjige z bolj pozitivno zgodbo ali pa vsaj koncem.

Že na začetku sem vedela, da bo Alice naredila kar dosti drame, pa ne samo zaradi tega, ker sem prebrala opis knjige na zadnji platnici. To bi mislim da vedela tudi, če ne bi prebrala opisa. Alice mi preprosto ni bila všeč. Bilo mi je pa zanimivo tudi, da sem si, ko je Katherine spoznala Alice že takoj začela misliti, da je ona nekako povezana z umorom Katherinine sestre in zelo sem bila presenečena, ko sem ugotovila, da sem imela celo prav. Proti koncu je Alice šla malo predaleč. Ne malo, kar preveč predaleč. Kot so govorile vse osebe v knjigi sem začela tudi jaz misliti, da je Alice malo duševno motena. Zelo mi je bilo žal za Robbija, ker ga je Alice ovijala okoli prsta, obenem vedela, da je vanjo zaljubljen in ga prav grdo zavajala in se ob drugih ljudeh delala, da Katherine in njega sploh ne pozna.

Smilila se mi je Katherine, saj je bila njena zgodba zelo, zelo žalostna. Ne vem zakaj se je morala tako obremenjevati. S tem je škodila samo sebi in sploh ni pomagala nikomur. Vem, da je to težko pustiti takšno stvar za seboj, še posebej pa, ko nekdo misli, da je za to nesrečo kriv sam. Morala bi si preprosto odpustiti in se zavedati, da je njena sestra zagotovo ne krivi za svojo smrt. Pri tem ji pa prav zagotovo ni prav nič pomagala Alice. Vse je le še bolj poslabšala s svojim pretvarjanjem, pošiljanjem grozilnih pisem in govorjenjem, da je za to kriva Katherine. Njeni starši ji tudi niso prav pomagali, sem pa na koncu razumela, da so tudi oni žalovali in niso vedeli, da je to pustilo takšne posledice na njuni hčeri.

Ko sem začela brati, sta me začeli motiti zgodbi, ki sta se dogajali v ozadju. Sprva sploh nisem vedela, kaj naj bi pomenili, o čem sploh govorita in kako sta povezani z osnovno zgodbo, ampak proti koncu se je vse začelo ujemati. Potem sem razumela.

Konec mi je bil žalosten in srečen hkrati. Žalosten, ker je umrl Mick, brat Philippe in Katherinin fant, srečen pa, ker je umrl negativen lik te knjige, Alice. S tem se je nehala poigravati z življenji svojih bližnjih in ostalih ljudi. Pri koncu mi je bilo všeč, da je Katherine zaživela na novo, ni se več toliko obremenjevala s tem ali je kriva, ali ne in pa, da je pisateljica pokazala, kako je potekalo Katherinino življenje po fantovi smrti.

One day or
day one.
You decide.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 3 gostov