Bralni izziv 2018 – narcissa

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
narcissa
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami

Re: Bralni izziv 2018 – narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 01 apr 2018, 23:03

KNJIGA Z GRDO PLATNICO:

Beautiful Disaster
Od Jamie McGuire

Dokler knjigo zgolj »bereš«, je to zgolj zgodba o nori ljubezni med dvema najstnikoma. A čim se začneš malenkost poglabljati v samo vsebino, kmalu postane jasno, da v tej zgodbi marsikaj ni ravno blesteče. Glavna junakinja je preprosto dekle, a v sebi skriva popolnoma drugo osebo, ta druga plat se mi nekako ni zdela ravno prepričljiva. On pa je izjemno oblasten, težaven, poln slabih navad… In ravno on najde tisto dekle. Obsedenost se tako začne. Ves ta koncept je zapakiran, da te njuna ljubezenska zgodba morda sploh ne zmoti…

Beautiful Disaster

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 03 jun 2018, 22:45

ZGODBA SE ODVIJA V VSAJ 3 RAZLIČNIH DRŽAVAH:

Ten Thousand Skies Above You
Od Claudia Gray

Zgodba se odvija v Rimu, Parizu, ZDA, Londonu, Rusiji…

Prva knjiga je bila naravnost fantastična, ta pa me je tokrat ni tako močno prepričala… Nekaj dogodkov sem že vnaprej predvidela… Nekaj stvari pa je bilo odveč, nepomembnih. Knjiga ni slaba, a morda je avtorica s prvo postavila moja pričakovanja precej višje.

Moj pogled do junakov se je tekom branja prve in druge knjige tudi spremenil, opazila sem, da nas lahko nadaljnja dejanja nekega človeka dodatno prepričajo/odvrnejo od našega prvega vtisa.

Najbolj zanimivo se mi je zdelo opazovanje iste »duše« človeka v različnih situacijah, kako lahko na nas vplivajo drugi ljudje ter okolica…

Ten Thousand Skies Above You
Nazadnje uredil/a narcissa dne 16 jun 2018, 23:34, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 03 jun 2018, 22:47

KNJIGA, KI IMA V NASLOVU DVE BESEDI:

Pod gladino
Od Paula Hawkins

Prejšnja knjiga avtorice, Dekle na vlaku, me je prepričala, da sežem še po tej knjigi, kljub temu da sem slišala kar nekaj kritik o ti knjigi.

Pridružujem se vsem tem kritikam. Preobilica oseb mi je res oteževala branje, saj sem zares lahko med branjem ves čas sledila zgolj 3, 4 osebam, ostale osebe sem pogosto mešala med sabo, ali pa sem se šele kasneje spomnila, kdo sploh so bili… Pogrešala sem »akcijo«, kak bolj udaren dogodek… Branje se mi je zdelo tako medlo. Saj sem poskušala dojeti, da je bil verjetno namen, da dobimo tak, čuden, občutek med branjem, a vendar me celota ni navdušila, prav nasprotno, odbila me je od branja… Po skoraj mesecu dni sem se vendarle prebila do konca!

Into the Water
Nazadnje uredil/a narcissa dne 16 jun 2018, 23:35, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 16 jun 2018, 23:30

PO LASTNI IZBIRI:

Povabilo
Od Ruth Ware

Zanimivo, da me je ta knjiga res navdušila, čeprav je imela mnogo »sestavin«, ki mi po navadi v kriminalnih zgodbah niso preveč všeč.

Dogajanje je počasno, med branjem ti srce ne utripa noro ves čas, ni tistega občutka srhljivosti. Začne in tudi nadaljuje se kot neka lahkotna zgodba, pri kateri pa seveda veš, da tako ne bo ostalo do konca knjige… Večino časa beremo o dogodkih, ki so se že odvili v preteklih dnevih, vmes pa je malo preskoka na sedanje, »današnje« dogodke.

Najbolj navdušujoče je dejstvo, da me je knjiga ves čas navduševala, počasi napreduješ in stalno si v tistem, »Vau, to je pa res zanimivo branje, le kaj se bo zgodilo?«. Presenetljivo je, da pri celotnem dogajanju niti za trenutek nisem želela, da bi se posamezni dogodki odvijali v hitrejšem tempu. Super branje!

In a Dark, Dark Wood

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 12 jul 2018, 12:28

KNJIGA Z VEČ KOT 500 STRANMI:

Moški, ki sovražijo ženske
Od Stieg Larsson

Kriminalka z globljim sporočilom.

Že s prvimi stranmi me navduši. Kljub nekaterim precej klišejskim stvarem me zgodba popolnoma pritegne. Težka tematika, prav neobičajno se mi zdi, da je napisana s strani moškega pisatelja.

V prvi polovici sem pričakovala povsem drugačno zgodbo, kot pa se je razvila kasneje- sploh sam začetek me je »zavedel«. Mnogo raznovrstnih stvari, mnogo različnih dogodkov, ampak vse se sijajno povezuje. Sploh ne vem, kaj naj bi še dodala. Druga knjiga, prihajam!

The Girl with the Dragon Tattoo

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 30 jul 2018, 23:22

KNJIGA, KJER JE NA PLATNICI ŽIVAL:

The Adoration of Jenna Fox
Od Mary E. Pearson

Zanimiv slog. Lahko se zgodi, da je poved sestavljena z le nekaj besed. Teh nekaj povedi tvori kratko poglavje. Nenavadno, a zanimivo. Čuden »vibe«.

Na začetku me je knjiga zelo pritegnila. A res hitro sem ugotovila, kaj se je v resnici zgodilo, »kdo« Jenna je… Tako sem le čakala, kdaj bo to ugotovila tudi ona.

Zgodba se ukvarja tudi z večimi vprašanji, kar naredi vse skupaj še bolj nenavadno. Kaj nas naredi človeškega? Kdaj lahko rečemo, to je človek in to ni? Do kod smo pripravljeni iti, če imamo nekoga res radi?

The Adoration of Jenna Fox
Nazadnje uredil/a narcissa dne 07 sep 2018, 21:00, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 03 avg 2018, 23:05

KNJIGA, KJER GLAVNI JUNAK NOSI UNIFORMO:

Težnost
Od Tess Gerritsen

Pazi zdaj! Medicinski triler. Tess Gerritsen. Vesolje. Ko naletim na kaj takega, si rečem samo, vau! Seveda takoj nato hkrati obžalujem, zakaj nisem že prej segla po tej knjigi ter zakaj jo je že konec!

Glavna junaka (recimo da sta kar oba, in ne samo Emma) sta super simpatična, inteligentna, dobra. Z veseljem bi ju imela za prijatelja. Medicinski opisi, opisi vesoljske postaje, bioinžineringa in gladko povezovanje- vse to naredi knjigo izjemno. Dihala sem z vso ekipo, občutila sem praktično vsa čustva, ki jih človek premore, in to je nekaj, kar res uspe le redkemu avtorju.

Gravity
Nazadnje uredil/a narcissa dne 07 sep 2018, 21:01, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 17 avg 2018, 15:17

KNJIGA, KI JE IZŠLA LETA 2018:

Ženska na oknu
Od A. J. Finn

Zadnje čase smo v poplavi psiholoških trilerjev. Seveda hitro najdemo podobnosti teh zadnjih… Ženska, na nek način »poškodovana«, z veliko prostega časa in nato sledi nek nenavaden dogodek, za katerega ve samo ona, nihče drug pa ji ne verjame…

Tudi ta knjiga ni izjema. A skoraj vedno me ta žanr povsem prevzame, drobne napake me ne zbodejo in priklenjena sem na knjigo.

Tokrat ni bilo tistih srhljivih momentov, vmes imaš čas razmišljati (izjema seveda bolj proti koncu, ko se ti dlake popolnoma naježijo). Kaj se bo zgodilo? So moje domneve pravilne? Zgodba ti na koncu poda udarec nazaj: »Haha, seveda niso!«

Ja, tudi ta me je popolnoma navdušila!

The Woman in the Window

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 07 sep 2018, 20:55

AVTOR KNJIGE JE MLAJŠI OD TEBE:

Origin
Od Jessica Khoury

Avtorica je napisala knjigo pri 22-ih letih.

Knjigo sem prebrala pred dobrim tednom. Je zelo hitro pozabljiva vsebina, preveč najstniška ter premalo poglobljena. Sam začetek je bil dober. Morda bi bilo bolje, da bi si avtorica za pisanje vzela več časa, saj se mi je zdelo, da je zgodba napisana na silo…

Origin

Uporabnikov avatar
narcissa

PrispevekNapisal/-a narcissa » 09 sep 2018, 21:30

ZGODBA SE DOGAJA V ČASU VOJNE:

Slavček
Od Kristin Hannah

Tokrat slišimo doživljanje vojne iz strani dveh čudovitih žensk...

Čudovito. Ganljivo. Srce parajoče. Nepozabno. Za vedno.

The Nightingale

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Bing [Bot] in 1 gost