Bralni izziv 2018 - ShadowAngel

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
ShadowAngel
Opravljen bralni izziv 2017

Bralni izziv 2018 - ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 26 jan 2018, 10:32

Slika

Seznam nalog:

1) Knjiga, kjer je avtor Francoz ali Nemec (3 točke)
2) Knjiga z zlato ali bež platnico (2 točki)
3) Knjiga, ki ima v naslovu dve besedi (3 točke)
4) Prva knjiga tvojega najljubšega avtorja (1 točka)
5) Knjiga, kjer je na platnici žival (2 točki)

6) Knjiga z grdo platnico (2 točki)
7) Avtor knjige je mlajši od tebe (3 točke)
8) Strip (2 točki)
9) Zgodba se dogaja v času vojne (3 točke)
10) Zgdba se dogaja pozimi (1 točka)

11) Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko priimka (3 točke)
12) Knjiga, kjer glavni junak nosi uniformo (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka)
14) Knjiga se dogaja v dveh svetovih (2 točki)
15) Knjiga z več kot 500 stranmi (3 točke)

16) Najljubša knjiga tvojega prijatelja ali prijateljice (1 točka)
17) Knjiga, kjer se pojavita dvojčka ali dvojčici (3 točke)
18) Zgodba se odvija v srednji šoli (2 točki)
19) Knjiga je starejša od 50 let (3 točke)
20) Naslov se začne s črko B (2 točki)

21) Knjiga avtorja s psevdonimom (2 točki)
22) Knjiga, ki si jo dobil/a v dar (1 točka)
23) Knjiga, ki je izšla leta 2018 (3 točke)
24) Knjiga, ki temelji na pravljici (2 točki)
25) Zgodba se odvija v vsaj 3 različnih državah (3 točke)
Nazadnje uredil/a ShadowAngel dne 04 okt 2018, 21:34, skupaj urejeno 14 krat.
“Nikoli ne pozabi, kdo si, ker preostanek sveta zagotovo ne bo. Nosi to, kar si, kot oklep in nihče te ne bo mogel prizadeti.” – Tyrion Lannister

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

Re: Bralni izziv 2018 - ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 01 feb 2018, 13:04

A Court of Thorns and Roses - Sarah J. Maas
Izziv: Knjiga, ki temelji na pravljici

Slika

Opis:
Ko 19-letna Freyre v gozdu hladnokrvno ubije volka, pride po njo zveri podobno bitje, ki jo odpelje v magično deželo, poznano le iz legend in mitov, kjer bo za kazen preživela vse življenje.
Vendar njen ugrabitelj ni žival temveč Tamlin - eden izmed smrtonosnih in nesmrtnih vilinov, ki so nekdaj vladali njihovemu svetu.
Medtem ko prebiva na njegovem posestvu, se njena čustva do Tamlina spremenijo iz ledenega sovraštva v gorečo strast, ki pregori vse grožnje na katere je bila opozorjena.
V deželi pa se prebuja starodavna in zlobna senca in Feyre mora najti način kako jo ustaviti... ali pa pogubiti Tamlina in njegov svet za vedno.

Mnenje:
Na začetke mi je knjiga bila povprečna, ampak se je kmalu vse spremenilo. Več časa kot sem jo brala, boljša je postajala. Še vedno mi pa določene reči niso bile ravno všeč, predvsem Freyino obnašanje. Veliko bolj mi je bila všeč ko je bila vsa hladno kakor potem, ko je postala neka do ušes zaljubljena najstnica. Razen tega mi je knjiga bila super in proti konci, bi jo nonstop brala, ker me je zanimalo kako vse skupaj konča :107:
Glede na to, da je to moja prva knjiga te pisateljice in me je z svojim pisanjem zelo navdušila, ne morem dočakat, da bom imela več časa za branje, da bom v roke prijela njeno naslednjo knjigo.
“Nikoli ne pozabi, kdo si, ker preostanek sveta zagotovo ne bo. Nosi to, kar si, kot oklep in nihče te ne bo mogel prizadeti.” – Tyrion Lannister

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 01 feb 2018, 21:30

Preko vseh meja - Lea Jerančič
Izziv: Knjiga z zlato ali bež platnico

Slika

Opis:
Triindvajsetletna Nia Price je plesalka. Vendar ni navadna plesalka. Ukvarja se s plesom ob drogu. Ko jo njena najboljša prijateljica prijavi na šov talentov, se ji življenje postavi na glavo, življenje pa ji otežujejo tudi grozilna pisma, ki jih prejema od skrivnostnega oboževalca.
Na hodniku svojega bloka sreča temnega, skrivnostnega moža z nebeško modrimi očmi, ki ji dobesedno vzame sapo.
Devetindvajsetletni Jason West je ženskar. Obožuje ženske in tega ne skriva. Je moški, o katerem sanja vsaka ženska. Srčno pa opravlja tudi svoj poklic. Z najboljšim prijateljem sta zasebna preiskovalca, ki imata svojo preiskovalno agencijo.
Ko v njegovo življenje vstopi Nia, končno sreča osebo, ki ne podleže njegovim šarmom. Vendar Jason ne obupa. Ne more pozabiti ognjevite in privlačne punce, ki ga je zavrnila.
Jason ugotovi, da je Nia ogrožena, da ji preti nevarnost, zato vzame stvari v svoje roke in ji poskuša pomagati. Ali mu jo bo uspelo pravočasno rešiti? Bo rešil dekle, ki je ukradlo del njegovega srca? Je pripravljen iti zanjo preko vseh meja?

Mnenje:
Preprosto WOW. Ta pisateljica zame postala ena izmed najboljših slovenskih pisateljic, odkar sem prvič prebrala eno izmed njenih knjig. Mešanica kriminalke, romantike in recimo kanček erotike, je najboljša kombinacija, ki si jo lahko zamisliš.
Knjiga mi je bila nasplošno všeč le to me je motilo, da so me določeni prizori spominjali na njene ostale knjige, ki sem jih prebrala. Glede zlobneža v tej knjigi je pa tako, kmalu sem začela sumiti Blaka oz Petra, preprosto sem vedela, da ne more biti glavi krivec njen bivši fant. Vmes sem bila sicer malce v dvomih in sem celo posumila, da je Jacob ta kriminalc. Le kje sem imela pamet?? :025: :118:
Me je pa knjiga tudi spravila v smeh, 3/4 knjige sem se smejala, predvsem zaradi razmišljenja glavnih likov. Tako, da za kakšno lahkotno branje med obveznostmi, zagotovo vzamem še kakšno njeno knjigo, predvsem zato ker ima manj kot 500 strani, kot ostale knjige, ki jih berem.

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 14 feb 2018, 21:50

Midva - B. L. Pride
Izziv: Knjiga, kjer je na platnici žival (2 točki)

Slika

Opis:
Neke zimske noči v vas prispeta nenavadna tujca in se nastanita pri okrutnem grofu. Njun nepričakovani prihod dodobra razburka domišljijo domačinov, a sčasoma se vsi privadijo na njuno prisotnost.
Nekateri celo preveč.
Med grofovim sinom Martinom in Sofijo, ki je kot deklica prispela na graščino, se stke trdna vez, ki se z leti krepi in razrašča, dokler iz njenih trdno prepletenih niti ne vzcveti ljubezen. A Martin, zmeraj v nemilosti pri očetu, mora v vojsko ...
... in začne se zgodba o stanovitnem kositrnem vojaku, kot je še niste spoznali.

Mnenje:
Knjigo sem glede na dolžino brala precej časa, razloga sta dva. Prvi je, da sm imela izpite in sem večinoma brala le zapiske. Drugi pa je, da me zgodba ni ravno potegnila vase.
Čeprav je zgodba zelo lepa, sem se monogokrat morala prisiliti, da sem jo brala naprej. Ampak se je branje splačilo zaradi konca, ki je res odličen.
Mi je pa tudi všeč, da je bil v knjigo vključen kroker, ki lahko predstavlja neko povezavo med njima. Natančneje njuno ljubezen.
Sofija in Martin sta le zaljubljeni duši, ki nam vsem, ki smo sami, dasta upanje, da bo ljubezen prišla kder najmanj pričakujemo.

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 03 apr 2018, 21:14

A Court of Mist and Fury
Izziv: Knjiga z več kot 500 stranmi (3 točke)

Slika

Opis:
Feyre se je rešila Amarathinega primeža in se vrnila v Spring Court, ampak cena za to je bila ogromna. Čeprav ima sedaj moči High Fae je njeno srce ostalo enako, človeško in nesposobno pozabiti grozote, ki jih je storila, da je osvobodila Tamlinove ljudi.
Prav tako pa Feyre nikakor ni pozabila na kupčijo, ki jo je sklenila z Rhysandom, High Lordom iz Night Courta.
Vendar pa mir še ni dosežen, saj višje zlo preži nanje in ravno Feyre je lahko ključ do njihove odrešitve. Ampak samo, če bo izkoristila svoje na novo pridobljene moči, osvobodila svojo dušo in ugotovila, kakšno usodo si želi tako zase kakor tudi za svet v katerem živi.

Mnenje:
Na začetku se mi je knjiga malce vlekla in tam do drugega dela knjige sem se dostikrat vprašala, kaj se sploh dogaja. Mogoče mi celo stvari niso bile prav logične in bi Tamlina z veseljem zadavila na podlagi njegovega obnašanja do Fery. Preprosto ne moreš pričakovati, da bo bojevnica kot je ona naenkrat se spremenila in postala dvorna gospodična. Potem ko je pristala v Night Courtu so se stvari končno začele malce obračati, zgodba je končno dobila tisti smisel, ki sem ga na začetku pogrešala, čeprav mi je mogoče Fery na trenutke šla z njenim obnašanjem na živce. Ampak stvari so se odvijala popolnoma nepričakovano, nikoli si ne bi zamislila in niti predstavljala.
Posebej navdušena sem pa nad koncem, ki me je pustil odprtih ust in definetivno bom prav kmalu v roke prijela naslednji del, da izvem kako so se reči odvile.
:013: :101:

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 22 apr 2018, 18:35

Čarodeji - Rhiannon Lassiter
Izziv: Knjiga z grdo platnico (2 točki)

Opis:
Možgani kot super računalnik znotraj 15-letnega dekleta - Raven.
Nahajamo se v Londonu v 24. stoletju. Skrita vladna organizacija CPS je v lovu na čarodeje - mutante, ki imajo super možgane. Čarodeji so mladi. Izgledajo tako kot ti ali jaz in nikoli ne smejo odrasti.
CPS še niso našli Raven, a kmalu bodo čutili njeno moč. Njen bes.

Mnenje:
Knjiga je bila tako tako. Doskrat, predoskrat se je vlekla in če mi že zgodba sama ni bila všeč, je zaključek pokvaril popolnoma vse. Na konci sem imela občutek, da je knjigo napisal osnovnošolec, ki se mu ni dalo med poukom poslušat in je raje fantaziral Londonu v prihodnosti.
Vsekakor je ne priporočam nobenmu, je pa res, da sem jo prebrala ker nisem imela česa brati

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 28 apr 2018, 15:26

Uslužbenka smrti - Annalight Night
Izziv: Prva knjiga tvojega najljubšega avtorja (1 točka)

Opis:
Če dobro pomislim … moje življenje je res malce spominjalo na pravljico. Najprej je bilo vse temačno in živela sem v groznem okolju, nato pa sem spoznala njega. Z eno izjemo. Glavni junaki pravljic so vedno poštene, čiste, nedolžne in prijazne osebe. Jaz pa sem ravno nasprotno.
Morilka sem. Morim za zloglasno Smrt samo. Čeprav je mrtva, v mojem srcu ne bo nikoli pozabljena in zavoljo nje bom še vedno ohranjala življenjski ciklus življenje-smrt-rojstvo. Kje sem že ostala? Aha. Morilka sem. In veste, kaj? Na to sem ponosna.

Mnenje:
Navadno sem izjemno navdušena nad tujimi avtorji, ampak Annalight Night je ena izmed redkih slovenskih avtoric, ki so mi najboljše, poleg nje so mi odlične samo še dve slovenski avtorici.
Ko sem prvič prebrala njeno prvo knjigo, mi je prirasla k srcu, preprosto so mi njene zgodbe odlične, predvsem zaradi stila pisanja, pa tudi ker glavna junakinja ni tista tipična junakinja, ki se večinoma pojavlja v knjigah za mlade. Knjigo lahko kadar koli znova in znova preberem ter se je nikoli ne naveličam, čeprav točno vem kako se bo zgodba odvijala. Preprosto mi je zgodba še vedno najboljša :106:

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 13 maj 2018, 00:03

Uslužbenka Zmaja - Annalight Night
Izziv: Knjiga se dogaja v dveh svetovih

Slika

Opis:
Bilo je lepo. Bila sem v krogu bitij, ki jim lahko zaupam in na tem stolu bom lahko storila veliko dobrega za vse. Z zmaji smo »sodelavci« in zaenkrat ni nikjer nobene vojne. Če torej kmalu ne bom začela spet prejemati kakšnih videnj, bi morala imeti kak teden miru. V dvorano je vstopila Demetra z Amy v naročju. Nasmehnila sem se in ji stopila naproti. Netopirji so bili očarani, saj ne morejo videti duhov. Zanje je bilo videti, kot da Amy plava po zraku. Z nasmehom sem vzela malo štručko v naročje in pogledala Demetro. Gotovo ji je Aaron povedal, kdo se skriva pod kapuco.

Mnenje:
Drugi del moje najljubše slovenske serije.
Tako kot celotna trilogija se dogaja v dveh svetovih ki sta povezana in sicer v našem svetu ter svetu mitoloških bitji. V tem delu glavna junakinja ugotovi, da je bila žrtev poskusov Zmaja, ki jo je spremenil v svojo uslužbenko in posledično postane tudi najmočnejše bitje. Poleg iskanja naslednico Smrti, se sooča še z ljubezenskimi težavami i majhno težavico, z ognjem ki prebiva v njej. Na koncu se vse izteče v redu in sploh ji ne bi bilo treba iskati nove Smrti, saj jo je imela vedno pred nosom, le v ogledalo bi se morala pogledati.
Vsekakor bom še kdaj prijela to knjigo v roke :106: :106: :106:

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 22 maj 2018, 09:29

Uslužbenka Senc - Annalight Night
Izziv: Avtor knjige je mlajši od tebe

Opis:
Vse je bilo črno, kot je bila črna noč. Toda tri zvezde so se bleščale bolj svetlo, kot bi se morale. Gorele so.
Nato pa je začelo deževati. Kamenje, les in razne stvari, ki so se zaradi eksplozije raztreščile na tisoč koščkov, so zdaj začele padati po nas. Mitološka bitja so se skušala zavarovati, a ni bilo dosti načinov, s katerimi bi lahko tole preprečili. Z Aaronom sva se spogledala in vedela sem, da misliva isto.
Objela sva se in iz naju je začela prodirati magija. Iz mene magija ognja, ki je ustvarila zaščitno plast okoli področja, ki je bilo v nevarnosti zaradi peklenskega dežja. In iz Aarona magija, ki je okrepila moj ščit. Drobci in veliki kosi so se sežgali, ko so prišli do najinega ščita in na nas je padal samo še pepel.

Mnenje:
Zadnji del trilogije te vsekakor ne pusti praznih rok. Vsekakor odličen zaključek.
Od tako mlade pisateljice ne mogoče pričakovati več.
Vsekakor sem navdušena in bom z veseljem v roke ponovno prijela njeno trilogijo in se ponovno podala na ponovno dogodivščino z Angel, Arogonom in vsemi ostalimi junaki te zgodbe ;)

Uporabnikov avatar
ShadowAngel

PrispevekNapisal/-a ShadowAngel » 01 jun 2018, 10:57

Stekleni prestol - Sarah J. Maas
Izziv: Knjiga, ki ima v naslovu dve besedi

Opis:
Na Stekleni grad privedejo osemnajstletno morilko, ki služi dosmrtno kazen v rudniku soli. A Celaena Sardothien ni tam zato, da bi umorila kralja, ki vlada z železno roko, temveč da si izbori svobodo. Če bo v tekmovanju premagala triindvajset najhujših morilcev, tatov in bojevnikov, se ji ne bo treba več vrniti v rudnik in postala bo kraljeva bojevnica.
Poleg tega so urjenja s strogim poveljnikom straže in kratkočasenje z očarljivim princem naravnost vznemirljivi. A na gradu preži nekaj zlobnega. Ko začnejo tekmovalci drug za drugim umirati, se Celaenin boj za svobodo spremeni v boj za preživetje in obupan poskus, da izkorenini zlo, preden to uniči njen svet.

Mnenje:
Stekleni prestol se mi je na začetku zdel malce brezvezen, zgodba me ni pritegnila. Ampak sem si rekla da bom poskusila in jo prebrala in vsekakor mi ni žal. Če mi je prvih 50 strani vleklo so ostale nadoknadile za nazaj, zanimalo me je kako se bodo stvari odvile in še vedno me zanima, saj so po prvem delo še vedno ostala odprta nekatera vprašanja.
Všeč mi je da glavno junakinja ni neka tipična, čeprav me je malo zmotila njena osebnost. Od vseh likov se mi pa najbolj smili poveljnik kraljeve straže, ne zasluži take zavrnitve kot jo je dobil, ampak mogoče se bodo pa stvari obrnile.
Glede glavnega zlobca v knjigi, že od samega začetka sem vedela kdo je.
Posebej mi je pa bilo všeč da so v zgodbo vključene nadnaravne sile.
Komaj čakam da bom imela malce več časa da bom prebrala nadaljevanje :106:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Bing [Bot] in 1 gost