Bralni izziv 2018 - Jerneja

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen celotni bralni izziv 2017
Kraj: Celje
Kontakt:

Bralni izziv 2018 - Jerneja

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 02 jan 2018, 18:37

Slika
Bralni izziv 2018 :jupi:

Pravijo, da te vsaka knjiga nauči nekaj o svetu in veliko o tebi. Letos bom zaradi izziva definitivno prebrala same zanimive knjige, ki me bodo gotovo naučile ogromno.

Komaj čakam, da začnem.
Obilo dobrega branja želim vsem in se beremo :)

Slika
Creativity is intelligence having fun
http://pesem-ptic.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2018 - Jerneja

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 07 jan 2018, 11:40

MIKI MIŠKA: Detektivka, Nočni stražar, Čarobni kamen, Veliko sladko gorovje, Katastrofa s palico, Snežna kepa, Počasi
od The Walt Disney Company

Izziv: strip
Ocena:

Mnenje:
Stripe sem kot otrok oboževala in še sedaj imam ogromno Miki mišk, ki sem jih za tale izziv z veseljem vzela v roke. Ponovno sem lahko uživala ob prigodah Racmana Jake, Skopušnika in drugih. Sedaj ko sem jih brala skozi odrasle oči sem zgodbe razumela drugače a začuda mi zgodbe niso bile niti najmanj nezanimive.

V izvodu Miki miške, ki sem jo brala se je nahajalo 7 krajših zgodb. Najzanimivejši sta mi bili Detektivka in Veliko sladko gorovje. Pri zadnjem so bili osrednji liki bratje Šavs, ki pobegnejo iz zapora in se po spletu okoliščin znajdejo na otoku polnem draguljev in zlata :eyebrows:

Po drugi strani pa me je precej pritegnil tudi strip o Čarobnem kamnu pri katerem izumitelj Tuhtoljub najprej prebere zgodbo pri kateri je glavni junak naredil neumnost nato pa jo sam ponovi, čeprav se je predhodno tudi sam nasmejal neumnosti glavnega junaka zgodbe. Verjetno kot otrok te zgodbe nisem dojela tako kot sedaj, zato mi je ponovno prebiranje bilo le še toliko bolj zanimivo.

Pri zgodbah mi je najbolj všeč, da bralca zabavajo in ga hkrati tudi nekaj nauči. Vendar pa tega ne naredi na dolgočasen način, ampak zanimivo prikaže zgodbo kaj bi bilo če bi. Pa naj še kdo reče, da stripi niso dobri za otroke. :zvizgac:

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Unravel Me - Tahereh Mafi

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 15 jan 2018, 21:20

Unravel Me
od Tahereh Mafi

Izziv: knjiga kjer se pojavita dvojčka ali dvojčici
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads
Blog - celotno mnenje

Opis:
Tik tak.
Tik tak.
Še malo pa bo čas za vojno.

Juliette je skupaj z Adamom pobegnila iz Warnerjevega ujetništva, na kraj, imenovan Omega Point. Kraj, kjer živijo ljudje kot ona - ljudje s posebnimi darovi. Kraj, kjer se lahko nauči kontrolirati svojo moč in se morda dotakniti ljudi, brez da bi jih ubila.

Mnenje:
Decembra sem prebrala Shatter me, ki je glede na opis veliko obetala a se žal ni izkazala. Ker sem še kar polagala velike upe v zgodbo/plot sem se odločila, da bom nadaljevala z branjem serije.

Knjiga me ni pritegnila in glavni krivec je ravno osrednji lik: Juliette, ki me je odbijala že v prvem delu. Res mi je šla na živce. Njena vasezagledanost me je večkrat pripravila, da sem knjigo zaprla in se od branja za nekaj časa poslovila. :120: Saj bi knjigo zares pustila neprebrano a kaj, ko me je preveč zanimalo kako se bo vse skupaj odvijalo.

Ljubezenski trikotnik se mi je zdel neumen in res ne vem ali sploh obstajajo bralci, ki bi navijali za Adama. Juliette pa je, resnici na ljubo, do obeh fantov izredno nesramna. Navadno se dekleta z 'razcepljenimi čustvi' le ne morejo odločiti, ne pa da skoraj spijo z obema. A-a to je zelo grdo!

V drugem delu serije Shatter Me pa se pojavi cel kup novih likov, ki so vsak po svoje pomembni za zgodbo. Med njimi sta tudi dvojčici Sara in Sonya. Čeprav sta le stranska lika, se v knjigi tako ali drugače veliko pojavljata. Navsezadnje sta le cimri od Juliette in glavni zdravilki v Omega Point. Pri njima mi je bila predvsem všeč ta njuna posebna vez in sporazumevanje brez besed, ki naj bi bila značilna za sorojence, še posebej pa za dvojčke.

Kljub temu, da je knjiga vsebovala kar nekaj dobrih scen, tebe gledam Warner :eyebrows: , pa me ni prepričala dovolj, da bi ji dala več kot povprečno oceno. Mogoče me pa nadaljevanje prepriča, slišala sem da je dobro :jupi:

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Amour Amour - Krista & Becca Ritchie

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 14 mar 2018, 11:32

Amour Amour
od Krista & Becca Ritchie

Izziv: knjiga, ki ima v naslovu dve besedi
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Thora James je odločena, da preizkusi svoje sanje v Vegasu. Polna samozavesti in upanja, da ji lahko uspe na avdiciji, se sama, brez družine in prijateljev, odpravi v mesto greha in neonskih luči. Tam že prvo noč spozna akrobata skupine, ki jo navdušuje že od malega. 26-letni Nikolai Kotova in njegova družina imajo sloves.

Njun prvi stik je skrajno nenavaden in se začne z izzivom, a to Thore ne ustavi pri prijavi na avdicijo. Navsezadnje ne pričakuje, da bi lahko bil del te predstave tudi Nik.

Mnenje:
Navadno ne berem NA, ampak so me dobra mnenja o knjigi vseeno prepričala, da sem jo prebrala.
Zaman!
Knjiga se mi je vlekla in nekako nisem začutila tega, kar bi morala. Celotno dogajanje mi je bilo mleh. Pričakovala sem več zgodbe, več cirkusa in ne toliko romantike. Seveda pa sem dobila le zvrhan koš predvidljive ljubezenske zgodbe s ščepcem cirkusa.

Thora James me je kot lik hkrati pritegnila in odbijala. Všeč mi je njena zagnanost slediti svojim sanjam in se ne predati, vendar težave premagati. Njena neodvisnost in želja po lastnem uspehu je bila res super. Hkrati pa me je neverjetno jezilo dejstvo, da je ob Niku podrejena deklina, ki nikoli ne ve kaj naj reče in le zardeva ali obstane odprtih ust, saj ji zmanjka besed.
Nikolai Kotova pa je večinski krivec mojega 'neuživanja' pri branju. Z besedami je opisan kot prijazen, strasten, odrasel in skrben, a kaj ko vsem družinskim članom zgolj ukazuje in je šef. Veliko bolj bi mi bil všeč, če bi kdaj prisluhnil ne pa da kar piha od jeze, ko nekaj ni po njegovo.

Od knjige sem pričakovala veliko več in čeprav sem imela nadaljevanje že na TBR-ju, sem ga sedaj odstranila. Preveč dobrih knjig obstaja, da bi se trudila z branjem tistih, ki niso zame.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Lucky in Love - Kasie West

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 14 mar 2018, 11:39

Lucky in Love
od Kasie West

Izziv: zgodba se odvija v srednji šoli
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Maddie ne verjame v srečo. Ona vse skrbno načrtuje in se drži svojih načrtov. Ampak neke noči kupi loterijsko srečko. In nato, na njeno presenečenje...

Zadane!

V trenutku je njeno življenje neprepoznavno. Ni ji več potrebno skrbeti za štipendijo. Sedaj namesto tega razmišlja o jahti, ki bi jo rada najela.
Biti v središču pozornosti je nadvse zabavno. Dokler ne začnejo o njej krožiti govorice in jo neznanci ne začnejo prositi za denar. Sedaj Maddie ni več tako prepričana, da je vse le zabavno. Sedaj niti ne ve, komu lahko zaupa.

Kljub vsemu pa je prepričana, da lahko zaupa Sethu. Svojemu zabavnemu, šarmantnemu sodelavcu v lokalnem živalskem vrtu. Seth namreč ne ve, da je zadela na loteriji in Maddie ne čuti nikakršne potrebe, da bi mu to povedala.

Ampak kaj bi se zgodilo, če odkrije njeno skrivnost?

Mnenje:
Kasie West me je s svojimi knjigami že prepričala. In ne glede na to ali si to želim priznati ali ne, je ena izmed mojih priljubljenih avtoric. Nenazadnje sem prebrala skoraj vse njene knjige. Predvsem pa sem opazila, kdaj se odločim za branje njenih zgodb. Vedno, ko ne vem kaj bi brala ali pa rabim nekaj, da me spravi v boljšo voljo.

Nad prebranim sem razočarana. Kljub povprečni oceni 3, knjiga ni dosegla mojih pričakovanj. Kasie West me s svojimi zgodbami ponavadi navduši in na obraz se mi vedno prikrade nasmešek. Čeprav se knjiga tokrat res vrti okoli malo bolj 'pomembne' teme, bi še vedno lahko zgodbo napisala v svojem klasičnem stilu.

Zgodba se je dobro začela. Všeč mi je bilo, da je glavna junakinja Maddy res prava piflarka in ne takšna kakršne so navadno bolj 'pridne' junakinje v zgodbah. Ne! Ona je nosila očala, med odmori se je učila, doma je delala naloge in ob petkih se je namesto zabave s prijateljicama učila. Vendar se je kmalu odmaknila od tega in postala oseba, o kateri mi enostavni ni tako zanimivo brati.

Mi je bilo pa kljub temu zanimivo brati o življenju najstnice, ki čez noč postane miljonarka.
A sploh veste koliko knjig bi si lahko kupili? Vse, pa še vam bi ostalo :D

We make our own luck. I believed that, too. We chose our own fate. We controlled our own future. I knew what I wanted. I needed to go get it.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

We Were Liars - E. Lockhart

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 14 mar 2018, 11:44

We Were Liars
od E. Lockhart

Izziv: knjiga avtorja s psevdonimom
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Prelepa in odlična družina. Zaseben otok. Briljantno, trpeče dekle. Strasten, političen fant. Skupina štirih prijateljev - lažnivcev - katerih prijateljstvo postane uničujoče. Revolucija. Nesreča. Skrivnost. Laž za lažjo. Prava ljubezen. Resnica.

Cadence ima popolno življenje. Vsako poletje lahko preživi s svojimi tremi najboljšimi prijatelji, kjer na majhnem družinskem otoku preživljajo takšne in drugačne pustolovščine. Vse do skrivnostnega petnajstnega poletja. Šestnastjo poletje preživi z očetom v Evropi. Sedemnajsto poletje pa je čas, da se Cadence ponovno zbliža s svojimi prijatelji in ugotovi, kaj se je zgodilo poletja številka 15 in zakaj se vsi obnašajo, kot da nekaj skrivajo.

We Were Liars je moderen roman - suspenz - ki je bil že večkrat nagrajen. Gre za zelo unikatno zgodbo, ki jo moraš prebrati.

Ko te vprašajo, kakšen je konec, laži.

Mnenje:
Ne vem kaj se dogaja, a v tem letu nisem prebrala še nobene zares dobre knjige. We Were Liars sem vzela v roke, ker sem glede na hvalospeve, ki se jih najde povsod na spletu, pričakovala res dobro zgodbo.

Mislila sem, da je to drugačna knjiga. Presenetilo me je, da je precej depresivna, a še vendar zanimiva. Med branjem so se mi porajala številna vprašanja. A kaj ko mi stil pisanja res ni odgovarjal, ne vem ali sem jo brala ob nepravem času ali knjiga res ni zame. Pristop k pripovedovanju se mi zdi zanimiv, a me ni pritegnil. Ko sem brala sem se zatopila v zgodbo, ko sem knjigo odložila pa sem jo težko ponovno prijela v roke.
Končni plot twist (o katerem je knjižni svet podivjal) me ni ravno vrgel na rit. Je bil nepričakovan, dobro izpeljan, v pravem trenutku... A še vedno mi nekaj ni bilo po godu, nekako ga nisem začutila.

Kljub vsemu pa moram povedati, da so mi bile všeč zgodbe, ki jih piše Cady. So kratke in ne preveč sladke; polne metafor a hkrati dovolj stvarne, da ti dajo misliti. No, vsaj začetne zgodbe so bile takšne. Potem se je vse nekako sfižilo.

Knjigo kljub moji slabi oceni priporočam, saj zna biti marsikomu res top :)

Avtorica knjige Bili smo lažnivci je Emily Jenkins, ki se rada podpiše tudi s psevdonimom E. Lockhart

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Midva - B. L. Pride

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 30 mar 2018, 12:39

Midva
od B. L. Pride

Izziv: knjiga, ki temelji na pravljici
Ocena:
Povezavi:
Bralnica - knjiga še ni sprejeta v bazo
Goodreads
moj blog

Opis:
Romantična pravljica o Martinu in Sofiji
Neke zimske noči v vas prispeta nenavadna tujca in se nastanita pri okrutnem grofu. Njun nepričakovani prihod dodobra razburka domišljijo domačinov, a sčasoma se vsi privadijo na njuno prisotnost.
Nekateri celo preveč.
Med grofovim sinom Martinom in Sofijo, ki je kot deklica prispela na graščino, se stke trdna vez, ki se z leti krepi in razrašča, dokler iz njenih trdno prepletenih niti ne vzcveti ljubezen. A Martin, zmeraj v nemilosti pri očetu, mora v vojsko …
… in začne se zgodba o stanovitnem kositrnem vojaku, kot je še niste spoznali.

Mnenje:
Začetek me ni preveč pritegnil, saj so me izredno dolge povedi zmotile. Kljub vsemu pa ne bi rekla, da je šlo za nakladanje.
Me je pa zato navdušil izredno bogat jezik.

Vendar zgodba ni slaba, le izredno kratka in površna se mi je zdela. Namesto, da bi se malo bolj zatopili v samo dogajanje, je to le na hitro prikazano in hopla, že smo na naslednji sceni. Ker pa gre za priredbo pravljice o stanovitnem kositrnem vojaku, bom pri oceni to spregledala. Čeprav! Tudi A Court of Throns and Roses je priredba pravljice pa ni zato prav nič manjkalo dogajanju.

Kar me je pa res zmotilo je bil konec. Žal mi je, da moram to reči ampak res se mi je zdel nedodelan in enostavno slab. Dvomim, da bi kdo v podobni situaciji takole mirno odreagiral. Veliko bolj bi mi bilo všeč, da bi Sofija in Martin pokazal vsaj malo strahu in panike, ne pa da sta bil popolnoma brez življenja.

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Throne of Glass - Sarah J. Maas

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 20 apr 2018, 19:12

Throne of Glass
od Sarah J. Maas

Izziv: prva knjiga tvojega najljubšega avtorja
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Celaena Sardothien je preživela težko leto zapora. Čeprav je plačana morilka navajena vsega hudega, je za 18-letnico takšna izkušnja prava nočna mora.

Dokler je ne obiščeta princ Dorian in njegov general Chaol ter ji ponudita zanimivo ponudbo. Z bojevanjem si lahko kupi svobodo. Misel, katero je že zdavnaj opustila. Vse kar mora narediti je, da se s 23 drugimi morilci, tatovi in vojaki bori za naslov kraljevega šampijona. Če zmaga, bo za štiri leta dobila službo, plačo, mehko postelje in vse kar si zaželi, po štirih letih pa bo končno svobodna.

Celaena ponudbo sprejme in se kmalu znajde v grozljivem boju. Pa ne zato, ker ne bi bila najboljša, temveč zato, ker nekdo mori udeležence tega boja in to na najbolj okruten možen način.

Mnenje:
Prepričana sem, da že vsi poznate tole serijo a sedaj sem jo začela spoznavati tudi jaz. Avtorica me je prepričala s serijo ACOTAR in odkar sem prebrala tudi drugi del, je ena izmed mojih najljubših pisateljev. Seveda sem morala preveriti tudi njeno prvo knjigo - Stekleni prestol.

Hja, naj kar iz prve povem, da nisem kaj preveč navdušena. A ne bom ovinkarila zato naj že na začetku povem, da mi je bil konec čuden in nič kaj povšeči. Vsa ta štorija z Eleno in končnim pretepom in prehajanje v neko vmesno dimenzijo. *zeh* Obožujem fantazijo, ne razumi me narobe, ampak imam rada točno določeno mejo do kam sega fantazijski del pri knjigah.
Že pojav ridderaka me je zmotil, ampak to sem še nekako spregledala. Navsezadnje se nenavadna, čudaška bitja pojavijo že pri seriji Kronike podzemlja.
Druga stvar, ki me je motila so vsa ta imena. Zgodbe kjer ti avtor v obraz naenkrat vrže kopico nenavadnih imen, ki naj bi jih takoj povezal z liki, res ne maram.

A da ne bom samo zmedeno nergala nad popolnoma random zadevami bom začela na začetku.
- Zgodba se je začela nenavadno, saj se je morilka odločila sprejeti takšno ponudbo. Svoboda gor ali dol, če bi bila res tako dobra kot pravi da je, bi ji pobeg moral uspeti. Ves začetni del se mi je zdel res hitro odvit, saj sploh ni zares pomislila ali postavila kakšnih konkretnih vprašanj. Navsezadnje se je odločala o naslednjih nekaj letih svojega življenja.
- Dogajanje je zanimivo in te posrka vase. Želiš si izvedeti kaj se bo zgodilo, kdo je kriv.
- Super se mi zdi, da poleg dogajanja okoli glavne junakinje izvemo tudi kakšno malenkost tu in tam, ki nam pomaga bolje razumeti zgodbo in poveča naše zanimanje. Prav tako pa mi je res všeč, da se vse ne vrti okoli nje ampak nam avtorica predstavi tudi druge like, njihov način razmišljanja in za hip lahko svet uzremo skozi njihove oči.
- Še ena dobra stvar Steklenega prestola so zabavni pogovori. Kar nekajkrat sem se med branjem namuznila ali pa med smehom zavijala z očmi, v dobrem smislu se razume.

Zgodba, kot lahko vidiš, mi je bila všeč. Posledično sem jo hitro prebrala in za čas branja nisem počela skoraj nič drugega. Čeprav so liki pomemben del celotne zgodbe, pa me ti niso navdušili v tolikšni meri kot dogajanje (če sploh lahko rečem, da sem navdušena).

Celeaena Sardothien me ni ravno prepričala. Definitivno je ena izmed bolj drznih knjižnih junakinj, a od slovite morilke sem vsekakor pričakovala več. Definitivno ne, da je takšen knjižni molj. Njene zbadljive pripombe so me nasmejale, bahanje me sprva tudi ni motilo a samo sprva. Nato se je izkazalo, da se je precenjevala. Sama sebe je kovala v zvezde, po drugi strani pa zgrešila tarčo (ne govorim o tistikrat, ko je to storila namensko), ni prepoznala strupa, splašila se je nenavadnega zvoka… Če je bila res neustrašna morilka bi morala, vsaj po mojem, drugače delovati.
Vseeno pa me res zanima njena preteklost, kaj se ji je dogajalo in kako je pristala v Endovierju.

Dorian Havilliard poskrbi, da se v knjigi nekaj dogaja tudi na ljubezenskem področju. Vse lepo in prav, niti me ni zmotilo, da se je tako hitro zaljubil, ter da ji je skoraj takoj začel zaupati. Je pač naiven princ, ki si ne upa ugovarjati očetu. Zmotilo pa me je to, da se je tudi naša morilka tako hitro omehčala.

Poveljnik Chaol Westfall. Preden pokomentiram njegov lik v knjigi.. si lahko vzamemo trenutek in na hitro zavijemo z očmi. Le kdo pri zdravi pameti, da svojemu liku ime Chaol?
Poveljnik mi je bil zares zanimiv. Seveda je imel svoje napake, a deloval je v skladu s svojo osebnostjo in ni dovolil, da mu čustva narekujejo življenje. Malo smo sicer izvedeli o njem, a v večini je ostal skrivnost. Če ne druga se veselim, da v naslednjem delu izvem več o njem :)

Sarah J. Maas me je navdušila s svojo serijo A Court of Thorns and Roses in zato sem sploh začela z branjem te serije. No, v resnici je name v veliki meri vplivala tudi prijateljica, ki me že več kot leto dni prigovarja k branju.

Končna ocena je nekje 3.5, saj knjiga ni ravno povprečna, ni pa bila ne vem kako super. Vendar ji bom glede na to, da imam možnost zgolj polnih ocen, vseeno dala 4 zvezdice, saj se od povprečnih zgodb razlikuje v kar nekaj stvareh. Če želiš izvedeti katere to so pa knjigo le preberi ;)

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Easy - Tammara Webber

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 20 apr 2018, 19:17

Easy
od Tammara Webber

Izziv: po lastni izbiri
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Jacqueline sledi svojemu dolgoletnemu fantu na univerzo, katero je on izbral, da bi lahko bila skupaj. Zadnje kar pričakuje je to, da jo fant pusti. Po dveh tednih šokov, se zbudi v njeno novo realnost: je samska, obiskuje državno univerzo namesto glasbene, na katero je želela iti, edini poznani krog prijateljev jo ignorira in prvič v življenju ima negativne ocene.

Profesor za ekonomijo ji da email naslov od Landona, mladega inštruktorja, ki ji pokaže, da je še vedno tako pametno dekle, kakor je vedno bila. A ko Jacqueline nakaže, da bi rada od Landona še kaj več, kakor le znanje o ekonomiji, se zdi, da je občutek obojestranski.

Medtem ji v oči pade fant v razredu, ki je popolno nasprotje njenemu bivšemu fantu ali inštruktorju. Lucas sedi v zadnji klopi, riše v svojo beležko in jo opazuje. V klubu izgine po nekaj plesih, ki pustijo Jacqueline zadihano in zmedeno. Ko jo prosi, če bi jo lahko v njeni sobi narisal, Jacqueline privoli in upa na več.

Jacqueline odkrije povezavo med inštruktorjem in zapeljivim sošolcem, njen bivši fant želi priti nazaj v igro in o njej se začnejo širiti neresnične govorice. Vedeti, komu v tem kaosu zaupati, ni lahko.

Mnenje:
Knjiga od katere nisem pričakovala veliko več od sproščujočega branja. Ja res gre za lahkotno in ljubko zgodbo. Ampak hkrati še za veliko več.

Zgodba se začne dobro in kar vleče te naprej. V roke sem jo vzela, saj sem izbirala med to in neko drugo. Prebrala sem prvo poglavje in druge knjige sploh nisem več pogledala. Res mi je bila zanimiva.

Kaj me je pritegnilo?
- Super se mi zdi, da se ni ustvarjalo velikega buma s tem, kdo je njen mentor in kdo skrivnostnež v zadnji klopi. Sprva sem mislila, da se bo tukaj vse zapletlo in da bo to osrednji problem.
- Res mi je bilo všeč, ko se je to (glej prejšnjo alinejo) enostavno razrešilo in je bil waw moment drugje. Čeprav ni šlo toliko za waw tipa: oww kako luštno, ampak bolj za waw: OMG opcijo.
- Ne vrti se vse le okoli ljubezni, poudarek na le. Ne glede na vse gre za ljubezensko zgodbo.
- V ospredju je pomembna tema, ki zgodbo vleče naprej.
- Všeč mi je del, kjer punce stopijo skupaj in se pove, kar je včasih težko slišati.

Med branjem recenzij drugih bralcev sem velikokrat opazila, da Lucasa označijo kot tipičnega bad boya in res ne vem ali so oni pretiravali ali je moja definicija rahlo drugačna. Meni se ni zdel ravno bay boy, mogoče res malo bolj bad kot vsak povprečen fant, ki ga srečaš na ulici, a definitivno ne nekaj posebnega.

Tale knjiga je prevedena tudi v slovenščino (Preprosto ljubezen), zato res nimaš razloga, da je ne bi prebrala. Ne bo ti žal! :D

Uporabnikov avatar
Jerneja
Kontakt:

Legend - Marie Lu

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 24 apr 2018, 17:06

Legend
od Marie Lu

Izziv: knjiga z zlato ali bež platnico
Ocena:
Povezavi:
Bralnica
Goodreads

Opis:
Nahajamo se v Ameriki, v prihodnosti. June je popolna učenka, s popolnimi rezultati, malce preveč radovedna, a kljub temu s svetlo prihodnostjo.

Day je kriminalec. Zraven ropov, napadov in drugih groznih zločinov je sedaj postal še morilec. Hladnokrvno je umoril Juninega brata in June je odločena, da ga maščuje.

Tako se bo najpametnejše dekle poslalo v lov za največjim kriminalcem.

Pa je Day res tako grozen? Je res morilec, kot pravi država? Je država res pripravljena narediti vse za svoje državljane? In kdo je kriv za kugo, ki razhaja?

Mnenje:
Super knjiga, ki me je s svojim dogajanjem kar posrkala vase. Knjigo sem si na tbr-seznam dodala že pred leti in kljub pozitivnim kritikam me je neprebrana čakala. Ne vem ali bi jo prebrala, če ne bi bilo tega Bralnega izziva. Ampak sedaj sem več kot vesela, da sem jo.

Knjiga je res hitro berljiva in polna dogajanja, zato jo kar težko odložiš. Všeč mi je, ker je tako enostavna. Ima dobro zgodbo ampak se ne trudi iz nje narediti nekaj več in ti dvigovati pričakovanj, ki potem seveda vodijo v razočaranje. Ne, to ni take vrste knjiga. Tukaj ti ne ustvarja lažnih upov, ampak te ki jih imaš pa v celoti izpolni.

Saj bi še kaj več napisala, ampak se mi mudi brati nadaljevanje :zvizgac:
Each day means a new twenty-four hours. Each day means everything's possible again. You live in the moment, you die in the moment, you take it all one day at a time.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov