Bralni izziv 2018 - medvedka

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
medvedka
Bralni izziv 2018 s 4 zvezdicami
Kraj: Vuzenica
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2018 - medvedka

PrispevekNapisal/-a medvedka » 05 jul 2018, 21:20

23. naloga - Knjiga, ki je izšla leta 2018: Helena Hunting - Oklep iz črnila

Slika

OCENA: *****

Knjiga je drugi del trilogije, ki je bila pa meni pisana na kožo. Prebrala sem jo na dušek in ob vsem tem me je imelo, da bi se usedla na stol in si dala tetovirat nekaj velikega.

A zgodba sama ni tako lepa kot se zdi na prvi pogled. Teneley doživi in preživi letalsko nesrečo, ki ji zaznamuje vso življenje. Po vsem tem ko uide iz krempljev psihopatskega skoraj svaka jo cesta pripelje v Chicago, kjer najde nekoga, ki ji je kos tako po travmi kot v strasti. A tudi Haydn ima za sabo grozljivo izkušnjo in še grozljivejše posledice mladostniškega življenja.

Knjiga na trenutke spominja na 50 odtenkov, predvsem Haydnova mladost je zelo blizu Greyevi. A glede na to, da ti strastni prizori hitro zameglijo razum, kratko malo pozabiš na to. Knjiga mi je bila všeč predvsem zaradi tiste pristne ljubenske zgodbe, ko veš kako se bo razpletlo a se vmes dogaja toliko, da moraš enostavno knjigo prebrati. Glede na to, da sem jo prebrala še pred dopustom, bom težko našla kaj podobnega za na plažo.

Zanimivo in všeč mi je bilo, kako avtorica išče družinske vezi, čeprav imata oba za sabo grozljivo izkušnjo in ostaneta brez družine. kako zna pristne prijateljske vezi splesti v družinske in kako prijatelji čuvajo drug na drugega. Čeprav se znajo tudi "zravsat". A v kateri družini pa ne pride do prepira? Pa čeprav za malenkost. Knjiga pa mi je dala predvsem potrditev, da včasih moraš dati ven iz sebe tisto kar te muči in ljudje okoli tebe te bodo razumeli in ti poizkušali pomagati.
Če želite, da bi bili vaši otroci pametni, jim berite pravljice. Če želite, da bi bili še pametnejši, jim berite še več pravljic. (A. Einstein).

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 14 avg 2018, 21:09

4. naloga - 1. Knjiga tvojega najljubšega avtorja: Victoria Holt - Nevesta

Slika

OCENA: **

S tole knjigo sem imela kar nekaj težav. Prvič se mi je zdelo, da sem jo že prebrala. Drugič ni prva knjiga Victorie, ker je v naši knjižnici nimajo, tako da je bila ta najstarejša, ki jo imajo (upam, da bo veljalo). Tretjič - nimam svojega najljubšega avtorja. Berem različne zvrsti in Victoria mi je bila najljubša ko sem bila v OŠ, zato sem jo tudi izbrala.

Knjiga kot taka, je tipično Victorina, kjer dobro premaga zlo in glavna junaka kljub vsem preprekam zaživita ljubezensko življenje, kot se spodobi. Očitno sem postala zahtevnejši bralec in mi je bila skoraj malo dolgočasna. Predvsem se mi to dogaja pri avtorjih, ki pišejo svoje romane po podobni formuli. Žal berem še samo po 1 največ 2 knjigi istega avtorja.

Zgodba kot taka, je tipična romantična zgodba s sencami dvomov, ljubosumnosti in prirejenih nesreč. A kot v vseh zgodbah se tudi tukaj zgodi preobrat in glavni osumljenec postane glavni junak, ki jo reši pred vsemi zapleti in na koncu se izkaže, da se le ne zaljubi v napačnega. Določeni segmenti so se vlekli, določeni so bili zanimivi. Meni pa je bil to najtežji izziv do zdaj.
Če želite, da bi bili vaši otroci pametni, jim berite pravljice. Če želite, da bi bili še pametnejši, jim berite še več pravljic. (A. Einstein).

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 14 avg 2018, 21:21

18. naloga - Knjiga, ki se dogaja v srednji šoli: P.C.Cast, Kristin Cast - Neukročena

Slika

Četrti del serije nas pripelje v srednjo šolo za zaznamovane, kjer jih poučujejo vampirji. V prvem delu spoznamo Zoey, ki je bila pravkar zaznamovana in se more naučiti, kako biti vampir. Vse skupaj jo vrže iz normalnega srednješolskega življenja v vampirsko srednjo šolo. V tem delu Zoey spozna, da ne bo mogla živeti brez prijateljev in da ji takrat grozi ena izmed večjih nevarnosti.
Skupaj z nesmrtno prijateljico in nezaznamovano prijateljico pride nazaj do prijateljev in te del je meni najboljši do zdaj. Opisuje življenje in osamljenost brez prijateljev, kako je vredno da prijatelje ohraniš ne glede na to, kaj se dogaja v življenju. Tukaj tudi spozna, da se v družini lahko zneseš vsaj na 1 člana in da ljubezen ni vse. Predvsem pa, da je za zaupanje potrebno več kot le dobro izgledati in biti najvišji svečenik.
Knjiga je napisana lahkotno in verjetno jo bom priporočila tudi svoji hčerki, ki je trenutno v obdobju ko bere znanstveno fantastiko in za svojo starost ne najde nekih pametnih knjig.

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 30 sep 2018, 16:20

24. naloga - zgodba, ki temelji na pravljici: Julia Quinn - Kavalirjeva ponudba

Slika

Vsa zgodba temelji na pravljici o Pepelki. Razlika je le ta, da tukaj "princesko" zaklenejo v omaro in je ne izpustijo. "Princ" jo najde šele po dolgih 3 letih iskanja. Pa še tam je žal ne prepozna takoj. A vsa ostala zgodba je lepo napletena po zgodbi o Pepelki. V bistvu jo je avtorica zelo dobro zadela za nas romantične duše. trenutno imam obdobje bolj "težkih" knjig. A je tale prav sedla vmes, med vso mojo trenutno žalost in pobiranje. Kot bi gledala romantični film na TV v nedeljo popoldan. Prav pasala mi je in tudi prebrala sem jo relativno hitro.
Določeni deli so bili malo razpotegnjeni, del v katerem pristane v zaporu, pa bi lahko kako drugače rešila glavno osebo iz zapora. A to bi bil nato čisto drug roman.
Osebe so mi prirasle k srcu in mislim, da ne bo dolgo ko bom posegla po naslednjem delu. Saj me močno zanima s kom se bo poročil naslednji od bratov Bridgerton.

Uporabnikov avatar
medvedka
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a medvedka » 30 okt 2018, 10:09

8. naloga: strip - Miki Muster - Vrtnar

Slika

Kot vsi Mikijevi stripi je tudi ta meni top. Kot otrok sem tole rada prebirala. Prav spomnim se, da mi jih je moral oče kupovati na morju v trafiki. In na veliko srečo so tudi otroci podedovali tole strast do branja. prav iščemo izdaje za kakšen rojstni dan in podobno.

V vsej zgodbi je izpostavljen lik Lakotnika, ki bi rad hitro nekaj zaslužil in ne misli na posledice, ki jih lahko vse skupaj prinese. Tako naredi gnojilo, ki čez noč vzpodbudi, da so rastline in plodovi enormni. A kaj o ne pomisli, da so lahko posledice.
Prav zdi se mi, da se v tem odraža naša miselnost po večjem, hitrejšem zaslužku.

Hvala za tole nalogo, ker žal premalo krat vzamem kak strip v roke.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Google [Bot] in 1 gost