Bralni izziv 2018 - elchy

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
elchy
Opravljen bralni izziv 2018

Crown of Midnight

PrispevekNapisal/-a elchy » 19 apr 2018, 22:54

CROWN OF MIDNIGHT (Throne of Glass #2)
od Sarah J. Maas

Naloga: Knjiga z zlato / bež platnico (2 točki)
Goodreads povezava: Crown of Midnight
Žanr: YA, fantazija
Prebrana: 13.2.2018

Že prvi del mi je bil neznansko všeč, zato sem komaj čakala, da začnem še z drugim delom.

Po prvem prebranem delu, sem začela brati še drugega. In prav ne morem verjeti, drugi del je le še boljši. Celaena je glavna junakinja, ki resnično zažiga. Je močna bojevnica, a ima tudi punčkasto stran, kar jo naredi le še boljšo. Knjiga vsebuje kar nekaj napetih trenutkov, tudi nepričakovanih, saj sem upala, da bo Nehemia še nekaj časa z nami.

Še vedno pa se ne morem odločiti kdo mi je bolj všeč, Dorian ali Chaol. Oba sta cukerčka. <3 V drugem delu se je že zdelo, da se je Celaena odločila za Chaola, a pride do nepričakovanega zasuka in že stvari izgledajo drugače. Po navadi mi ljubezenski trikotniki niso preveč všeč, a presenetljivo, tu me niti malo ne zmoti. Skratka ni stvari, ki je ne bi marala. Komaj čakam, da preberem naslednji del... Ne vem kaj še čakam. :shock: :tralala:

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Everything You Want Me to Be

PrispevekNapisal/-a elchy » 22 maj 2018, 23:30

EVERYTHING YOU WANT ME TO BE
od Mindy Mejia

Naloga: Knjiga z grdo platnico (2 točki)
Goodreads povezava: Everything You Want Me to Be
Žanr: Triler, Crime
Prebrana: 17.3.2018

To je prvi triler oziroma kriminalka, ki sem jo prebrala po res dolgem času. Praktično je že kar nekaj let nazaj, ko sem prebrala zadnjo.

Zgodba mi je bila res super. Skozi knjigo postopoma spoznavamo Hattie, ki so jo umorili. Poglavja poskakujejo med sedanjim časom in preteklostjo. Hattie mi je bila všeč, čeprav je praktično igrala več različnih vlog. Vedno se je obnašala kakor so drugi pričakovali od nje in praktično je ni nihče v resnici poznal.

Zgodba je napeta in konec me je malenkost presenetil, saj je že kazalo, da je nekdo drug njen morilec. Vendar je bil pravi morilec v mojem ožjem izboru. Zaradi te knjige sem spet začela brati trilerje ter kriminalke in moj seznam knjig, ki jih morem prebrati, se je zelo povečal... :oops:

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Wonder

PrispevekNapisal/-a elchy » 03 avg 2018, 11:03

WONDER
od R.J. Palacio

Naloga: Knjiga avtorja s psevdonimom (2 točki)
Goodreads povezava: Wonder
Žanr: YA
Prebrana: 27.3.2018

Letos sem prebrala kar veliko knjig, ki sem si jih želela prebrati že res dooooolgo časa nazaj. In Wonder je ena izmed njih. Sedaj, ko sem jo prebrala, se pa sprašujem, zakaj sem tako dolgo čakala. :)

Knjiga je ena izmed tistih, ki ti da resnično misliti medtem, ko jo bereš. Skozi celotno knjigo sem se spraševala kako so lahko otroci tako nesramni, kako da ne sprejemajo drugačnosti in se niti malo ne znajo postaviti v kožo nekoga, ki mora vso to poniževanje prenašati. Otroci sami niso zlobni, nihče se ne rodi zloben. Po mojem mnenju so krivi straši in njihova vzgoja oziroma prej ne vzgoja. In potem je dovolj eden tak med otroci in drugi mu sledijo, ker mislijo, da je ql. Ok, malo sem zašla, a vse to so bili moji občutki in mišljenja med branjem. :)

Čeprav je knjiga mišljena kot mladinska knjiga, mislim, da bi jo mogel prebrati vsak izmed nas. Še posebej starši, da bi potem svoje otroke vzgajali na drugačen način, da ni važno kakšni smo, smo vsi samo ljudje. Konec je bil kot pričakovano pozitiven in lepo ga je bilo prebrati. :)

Po navadi se izogibam filmov, ki so posneti po knjigi, ker me zelo razočarajo. A morem reči, da mi je bil film prav tako všeč kot pa knjiga. :) Bilo je par stvari izpuščenih, par dodanih, kljub temu je obdržal pomemben nauk te zgodbe.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

The Surgeon

PrispevekNapisal/-a elchy » 27 avg 2018, 01:14

THE SURGEON (Rizzoli & Isles #1)
od Tess Gerritsen

Naloga: Knjiga avtorja s katerim si delita prvo črko priimka (3 točke)
Goodreads povezava: The Surgeon
Žanr: Triler, Crime
Prebrana: 28.5.2018

Glede na to, da sem šele letos začela brati kriminalke, imam veliko za nadoknadit. Začela sem z Jo Nesbøm, ker sem slišala toliko pohval o njemu, da sem se mogla prepričat. A žal me je razočaral na celi črti.

Kljub temu nisem obupala nad kriminalkam in sem posegla po Tess Gerritsen in Kirurgu. Moja pričakovanja niso bila velika, ampak wooow. Tess je postala ena izmed mojih najljubših pisateljic in to samo po eni knjigi. Knjiga ima vse kar mora imeti dobra knjiga. Zgodba je napeta in zanimiva do zadnje strani. Prav požirala sem knjigo. Zgodba ni bila predvidljiva kot je večina kriminalk.

Stil pisanja mi je res všeč. Prav tako mi je všeč glavna detektivka Jane Rizzoli. Ni ena izmed tistih, ki ima urejeno privatno in službeno življenje. To mi je le še en plus pri vsemu, da kot detektivka dela napake. Je močna ženska, ki se ti priljubi in navijaš za njo, da na koncu razvozla in odkrije morilca. :)

Se že prav veselim več njenih knjig.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Beneath a Scarlet Sky

PrispevekNapisal/-a elchy » 09 dec 2018, 23:14

BENEATH A SCARLET SKY
od Mark T. Sullivan

Naloga: Knjiga, kjer glavni junak nosi uniformo (2 točki)
Goodreads povezava: Beneath a Scarlet Sky
Žanr: Zgodovinski, WW II
Prebrana: 28.6.2018

Še ena knjiga, ki ni lahkotna za branje. Knjiga, ki te že od prve strani potegne vase in jo težko odložiš.

Letos sem prebrala kar nekaj zgodovinskih romanov, z zgodbo, ki se dogaja v času druge svetovne vojne. Ta mi je bila najbolj všeč. Napisana je po resničnih dogodkih in se dogaja v Italiji. Čeprav sem prebrala kar nekaj knjig o drugi svetovni vojni, je bila ta zame nekaj novega, saj se je dogajala v Italiji. Zelo malo se ve oziroma jaz vem zelo malo o tem kako so tam preživljali vojno in zato mi je bila še posebej všeč.

Skozi knjigo sledimo Pinotu, ki je kot bil kot najstnik zaposlen pri pomembnemu Nacistu. Bil je vohun. Zgodba opisuje vse grozote, ki so se takrat dogajale. Svetla točka je vsekakor ljubezensko razmerje med Pinotom in njegovo punco Anno. Kot tudi mnogo razmerij takrat, njuno nima srečnega konca. Vsekakor priporočam, da knjigo preberete, saj je vredna vsakega trenutka.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Midva

PrispevekNapisal/-a elchy » 10 dec 2018, 00:17

MIDVA
od B.L. Pride

Naloga: Knjiga, ki temelji na pravljici (2 točki)
Goodreads povezava: Midva
Žanr: Fantazija, Pravljica
Prebrana: 22.6.2018

Videla sem veliko priporočil in navdušenja nad B.L. Pride, a sem vseeno odlašala z banjem, v prepričanju, da mi ne bo všeč. Na koncu sem vseeno posegla po njunih knjigah, saj sta bili še posebej pravljici primerni za letošnji bralni izziv.

Ko bi le poslušala svoje občutke, da mi ne bo všeč. Prebrala sem tri knjige od B.L. Pride in Midva mi je bila še najbolj všeč. Sama zgodba je dobra. In ta naslovnica je enostavno prečudovita. Dodaten plus je še, da se je končno tudi pri nas nekdo lotil predelave klasičnih pravljic.

A tu se pozitivne stvari ustavijo. Želela bi se več podrobnosti, bolj dodelano zgodbo. Knjiga je bila prekratka. In tudi stil pisanja mi ni všeč. Sam konec me ne moti, a želela bi si več... Več vsega. :) Zaključila sem z našimi avtorji. No, mogoče bom prebrala še kakšnega drugega avtorja. Vsekakor me nikoli ne izuči. :D Ocena te je pa slaba 3, bolj 2,5.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Re: Bralni izziv 2018 - elchy

PrispevekNapisal/-a elchy » 10 dec 2018, 00:17

NOW I RISE (The Conqueror's Saga #2)
od Kiersten White

Naloga: Zgodba se odvija v treh različnih državah (3 točke)
Goodreads povezava: Now I Rise
Žanr: Zgodovinski, Fantazija, YA
Prebrana: 18.7.2018

Zelo rada gledam priporočila knjig na youtubu in tam sem zasledila to serijo. Že sam opis me je pritegnil, da sem začela jo brat. Govori o hčerki grofa Drakule, to vsekakor zveni obetavno, kajne? :)

Serija je predvsem zgodovinska. Všeč so mi podrobni zgodovinski opisi in dogajanje. Predvsem mi je všeč Lada Dracul, ki je Vlaška princesa. Vsekakor ni navadna princesa, saj je kruta in točno ve kaj želi. Želi zasesti svoj prestol in se maščevati vsakemu, ki ji to želi preprečiti.

Druga knjiga v seriji je vsekakor bolj zanimiva, saj se začne bolj dogajati. Lada in njen brat Radu se ločita ter sta vsak na svoji misiji. Komaj čakam, da preberem še zadnji del, saj me zanima ali se bo pisateljica držala zgodovine ali bo napisala svoj konec.
Hold hands with the devil until you are both over the bridge.
Or kill the devil and burn the bridge so no one can get to you.

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Heir of Fire

PrispevekNapisal/-a elchy » 22 dec 2018, 09:35

HEIR OF FIRE (Throne of Glass #3)
od Sarah J. Maas

Naloga: Knjiga z več kot 500 stranmi (3 točke)
Goodreads povezava: Heir of Fire
Žanr: Fantazija, YA
Prebrana: 4.7.2018

Throne of Glass je postala moja daleč najljubša serija, Sarah J. Mass pa moja najljubša pisateljica.

Serija je iz knjige v knjigo bolj zanimiva, bolj napeta in ja tudi bolj obsežna. :) Vse v knjigi mi je všeč, ni stvari, ki bi me motila. In hočem več Rowana in Aelin. Ne bom preveč pisala, da ne izdam kakšnega spoilerja. Lahko samo napišem še, če še niste začeli brati serije, jo le hitro dajte. :)

Se mi zdi, da mogoče serija malo spominja na Game of Thrones, a me to niti najmanj ne moti. Hočem le še. :)

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

Children of Blood and Bone

PrispevekNapisal/-a elchy » 22 dec 2018, 09:55

CHILDREN OF BLOOD AND BONE (Legacy of Orïsha #1)
od Tomi Adeyemi

Naloga: Knjiga, ki je izšla leta 2018 (3 točke)
Goodreads povezava: Children of Blood and Bone
Prebrana: 13.8.2018

Sprva je nisem načrtovala prebrati, ker se mi je zdelo, da me bodo motila vsa ta nenavadna imena, ker včasih si že "navadna" težko zapomnim. A ko sem videla dobre ocene, sem si rekla, da bom poskusila.

In morem reči, še sreča, da sem jo. Knjiga spada med moje najboljše knjige, ki sem jih prebrala letos. Zgodba je izvirna, napeta in komaj sem odložila knjigo. Prebrala sem jo na mah, čeprav bolj sem se bližala koncu, bolj počasi sem brala, da mi je ne bi bilo treba še takoj končati. :) Zélie je super junakinja, ki ji takoj vzljubiš. Je močna, a kljub temu dvomi vase. V naslednjem delu, bi si zaželela malo več romantike, drugače pa nimam pripomb. Sam stil pisanja mi je super in knjiga se bere zelo tekoče.

Komaj čakam na naslednji del. <3

Ocena:

Uporabnikov avatar
elchy

A Court of Thorns and Roses

PrispevekNapisal/-a elchy » 23 dec 2018, 16:10

A COURT OF THORNS AND ROSES (A Court of Thorns and Roses #1)
od Sarah J. Maas

Naloga: Knjiga se dogaja v dveh svetovih (2 točki)
Goodreads povezava: A Court of Thorns and Roses
Prebrana: 20.8.2018

Ker sem tako navdušena nad serijo Throne of Glass, sem enostavno morala začeti tudi s to.

Tudi pri tej seriji, mi je stil pisanja zelo všeč in knjiga se res tekoče bere. Že od prve strani me je zgodba potegnila vase in sem knjigo težko odložila. Zgodba je magična in strastna. Čeprav mi je šla glavna junakinja Feyre včasih malenkost na živce, nimam drugih pripomb. In naj omenim še Rhysand, ki je skrivnosten in že takoj mi je postal všeč. Tudi pri tej knjigi so malenkost nenavadna imena in moja izgovorjava je povsem napačna. :)

Komaj čakam, da preberem naslednjo knjigo, a kako že pravijo, toliko knjig, tako malo časa. Tudi malo mi zadnje čase manjka motivacije za branje in mi nikakor ne gre. :cry:

Čeprav je ta knjiga dobra, mi je vseeno Throne of Glass bolj všeč. Mogoče se bo to spremenilo, ko bom prebrala več knjig iz te serije. :)

Ocena:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google [Bot] in 6 gostov