Bralni izziv 2018 - allena

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

allena
Opravljen celotni bralni izziv 2018

Re: Bralni izziv 2018 - allena

PrispevekNapisal/-a allena » 22 apr 2018, 19:45

22. Knjiga, ki temelji na pravljici; B.L.Pride - Zgodba o Margot in Ulfu

Zgodba o Margot in Ulfu je zgodba o dekletu, ki si je upalo obleči rdeči plašč, ko se je svet zavijal v sivino. Je pravljica o fantu, ki je znal postati moški, in o ljubezni, ki je dišala po krvi.

Zgodba o Margot in Ulfu je pravljica o vsem znani Rdeči kapici in volku, vendar nekoliko drugačna - seveda nastopajo Rdeča kapica (Margot), babica, lovec (Hans) in in volk (Ulf).

Zelo zanimiva predelava pravljice (in to slovenskih avtoric), ki pa precej spominja na zadnji film o Rdeči kapici, v katerem igra Amanda Seyfried.

V glavnem - zanimiva, sveža, mistična, ljubezenska, .... Za prebrat!

allena

PrispevekNapisal/-a allena » 04 maj 2018, 09:34

23. Strip; Martin Krpan v stripu

Fran Levstik je 100 let nazaj napisal zgodbo o Marinu Krpanu, slovenskemu junaku, ki je zaživel še v stripovski obliki.

In ker se je zgodbe lotil naš najbolj priznani avtor stripov, Miki Muster, je bila moja izbira takoj jasna. Ker sem hotela nekaj novega od Miki Mustra ( saj sem junake Zvitorepca, Trdonjo in Lakotnika že vse "obdelala), sem bila res presenečena, ko sem zagledala ta strip, posebej ker so stripovski junaki ilustrirani meni tako "domače" . Lušten strip!

allena

PrispevekNapisal/-a allena » 14 maj 2018, 17:57

24. Zgodba se dogaja pozimi : Anita Shreve - Lučka v snegu

Dvanajstletna Nicky in njen oče med sprehodom po zasneženem gozdu najdeta dojenčico, še vedno krvavo od poroda in zavito v spalno vrečo. Rešita jo in odpeljeta v bolnišnico.
Od tu naprej tečeta dve vzporedni zgodbi.
Nicky razlaga preteklost, kot jo vidi sama. Zaznamujeta jo smrt mame in enoletne sestrice, ki sta življenje izgubili v avtomobilski nesreči.
Druga zgodba je zgodba sedanjosti, in sicer kako Nicky sprejema očetovo odločitev, da bo pred spomini pobegnil na najbolj osamljen kraj, ki si ga lahko zamisli.
Tretja zgodba pa je zgodba dojenčkove matere.

Roman se odvija v zasneženem mestecu Sheperd in sicer se ves roman »zgodi« v nekaj dneh okoli božiča, skozi oči dvanajstletne deklice. Super kniga, pritegnila me je zgodba deklice in žalujočega očeta, prav tako zgodba mlade študentke, le konec bi si želela bolj "hepiendovski".

allena

PrispevekNapisal/-a allena » 14 maj 2018, 18:07

25.) Najljubša knjiga tvojega prijatelja ali prijateljice : Rainbow Rowell; Eleanor & Park

Naslovna junaka se spoznata na šolskem avtobusu in nova sošolka, rahlo čudaška rdečelaska Eleanor, polagoma zasede ves miselni prostor suhljatega Azijca Parka, sčasoma pa tudi njegovo srce. Kmalu začneta skupaj brati stripe, poslušati glasbo, izmenjujeta si kasete in knjige in med iskrivimi pogovori poskušata preživeti čim več časa skupaj. Eleanor se počasi privaja novemu okolju, da ne bi uničila idile, pa se trudi čim dlje skrivati velike razlike, ki visijo nad njima. Parkova družina je mirna, urejena in dobro preskrbljena, medtem ko se sama, najstarejša od štirih otrok, ob nasilnem očimu in neodločni materi vsakodnevno srečuje z alkoholom, pomanjkanjem denarja in odsotnostjo ljubezni. Nadarjena punca tudi v svojem razredu ni najbolj priljubljena.....,

Za zadnjo knjigo v izzivu sem izbrala najljubšo knjigo moje nečakinje, ki mi je težila od januarja, ko sem pričela z izzivom do sedaj, ko sem prijela to knjigo v roke.

Super prevedena knjiga po zaslugi Boštjana Gorenca, ki tudi tu uporablja najstniški sleng, dogajanje zgodbe pa nas popelje nekaj let nazaj, v čas brez moderne tehnike, ko si bil glavni frajer, če si imel walkman... Na trenutke je knjiga precej presunljiva, konec pa spet ni tak, kot sem si ga želela in zamišljala!

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 4 gostov