Bralni izziv 2018 - ShortyJ27

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

ShortyJ27
Pixy

Bralni izziv 2018 - ShortyJ27

PrispevekNapisal/-a ShortyJ27 » 09 jan 2018, 23:16

naloge.jpg
naloge.jpg (241.17 KiB) Ogledan 407 krat

Seznam nalog:

1) Knjiga, kjer je avtor Francoz ali Nemec (3 točke)
2) Knjiga z zlato ali bež platnico (2 točki)
3) Knjiga, ki ima v naslovu dve besedi (3 točke)
4) Prva knjiga tvojega najljubšega avtorja (1 točka)
5) Knjiga, kjer je na platnici žival (2 točki)
6) Knjiga z grdo platnico (2 točki)
7) Avtor knjige je mlajši od tebe (3 točke)
8) Strip (2 točki)
9) Zgodba se dogaja v času vojne (3 točke)
10) Zgdba se dogaja pozimi (1 točka)
11) Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko priimka (3 točke)
12) Knjiga, kjer glavni junak nosi uniformo (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka)
14) Knjiga se dogaja v dveh svetovih (2 točki)
15) Knjiga z več kot 500 stranmi (3 točke)
16) Najljubša knjiga tvojega prijatelja ali prijateljice (1 točka)
17) Knjiga, kjer se pojavita dvojčka ali dvojčici (3 točke)
18) Zgodba se odvija v srednji šoli (2 točki)
19) Knjiga je starejša od 50 let (3 točke)
20) Naslov se začne s črko B (2 točki)
21) Knjiga avtorja s psevdonimom (2 točki)
22) Knjiga, ki si jo dobil/a v dar (1 točka)
23) Knjiga, ki je izšla leta 2018 (3 točke)
24) Knjiga, ki temelji na pravljici (2 točki)
25) Zgodba se odvija v vsaj 3 različnih državah (3 točke)
Nazadnje uredil/a ShortyJ27 dne 26 jan 2018, 05:09, skupaj urejeno 6 krat.

ShortyJ27
Pixy

Re: Bralni izziv 2018 - ShortyJ27

PrispevekNapisal/-a ShortyJ27 » 09 jan 2018, 23:49

13) PO LASTNI IZBIRI

The Kept Woman od Karin Slaughter

To knjigo sem prebrala,ker sem po naključju zasledila zapis oz. povzetek zgodbe na internetu med iskanjem novih knjig za branje .Zgodba me kar precej spominja na kriminalne serije,ki jih lahko gledamo na tv.Kot vsaka takšna serija,se tudi ta zgodba začne z umorom,iskanjem dokazov in iskanjem pogrešane osebe,oviranjem preiskave iz strani bogatega lastnika v predelu v katerem se je zgodil umor.Avtorica nam v zgodbi predstavi kar nekaj likov,kako so povezani med seboj in kako se njihova sedanjost in preteklost vedno znova prepleta.Čeprav sem zraven knjig velik ljubitelj kriminalnih/akcijskih/misterijoznih filmov in serij,me knjiga ni ravno najbolj prepričala.
:105:

ShortyJ27
Pixy

PrispevekNapisal/-a ShortyJ27 » 10 jan 2018, 00:48

22) KNJIGA,KI SI JO DOBIL/A V DAR

Živa sila od Denis Jakop

Knjigo sem dobila kot darilo za rojstni dan.Čeprav knjiga najprej začne zgodbo o nadnaravnih bitjih in "dogovorih" o poslednji bitki med dobrim in zlim,o pravilih in zmagi v "boju" in se nato prestavi k ljudem. Od tam dalje spremljamo življenje dveh oseb,eden pripada dobrin in drugi zlim. Žal me knjiga ni pritegnila in sem jo zelo težko prebrala do konca.
:118:

ShortyJ27
Pixy

PrispevekNapisal/-a ShortyJ27 » 10 jan 2018, 01:26

16)NAJLJUBŠA KNJIGA TVOJEGA PRIJATELJA ALI PRIJATELJICE

Undeniable od Madeline Sheehan

Knjiga Undeniable avtorice Madeline Sheehan je trenutno prijateljičina najljubša knjiga,saj je trenutno nekako obsedena s serijo Sons of Anarchy. :rock: Knjiga je tudi prva izmed 6 knjig v seriji Undeniable .V knjigi spremljamo odraščanje Eve med motoristi in njenem (prepovedanem) prijateljevanju/razmerju z Deuce-om. Zgodba je se kar dobro odvija in kljub preklinjanju mi je knjiga všeč.

ShortyJ27
Pixy

PrispevekNapisal/-a ShortyJ27 » 26 jan 2018, 04:11

7)AVTOR KNJIGE,KI JE MLAJŠI OD MENE

After od Anna Todd

Ta izziv je bil malce težji,saj sem morala najti pisatelja/-jico mlajšo od mene,kar pomeni nekoga,ki je torej rojen po letu 83'. :015:
Ker sem nekako naletela na težave,mi je na pomoč priskočila prijateljica ter mi tudi posredovala knjigo.In kot vedno sem seveda navalila nanjo s polno paro,na kar začnem ugotavljati,da se mi zgodba zdi zelo znana,le imena so drugačna :109: ,zato povabim prijateljico na kavo in jo vprašam zakaj,nakar se ona začne smejati kot norec. :shock: Potem mi le pove,da je to ista knjiga,ki je bila na Wattpad-u,ki sem jo brala v začetku meseca,a si je nisem shranila v knjižnici. :118:
Torej,knjiga je očitno bila prvotno napisana na Wattpad-u kot fan-fiction za One Direction,nakar je avtorica spremenila imena,ko je šla knjiga v tisk.Kljub temu da je bila knjiga prvotno napisana kot Fan-fiction,se mi ne zdi slaba.Dogajanje te večkrat kar pritegne,da bereš dalje da bi izvedel kako se razplete ali pa še bolj zaplete.

ShortyJ27
Pixy

PrispevekNapisal/-a ShortyJ27 » 26 jan 2018, 04:42

21) KNJIGA AVTORJA S PSEVDONIMOM

The woman in the window od A.J. Finn

A. J. Finn je psevdonim pisatelja Daniel-a Mallory-a,ki drugače dela kot urednik v založbi William Morrow,kjer so tudi izdali to knjigo. Zgodba je nekakšen triler oz. misterija.Ker sem na internetu ponekod zasledila dokaj dobro oceno knjige,sem se odločila da jo preberem.Po pravici povedano,potrata časa in še enkrat sem naletela na knjigo,ki sem jo komaj prebrala.Žal mi ni bila niti malo všeč,zdela se mi je še slabša kot Gone Girl od tega avtorja.

ShortyJ27
Pixy

PrispevekNapisal/-a ShortyJ27 » 26 jan 2018, 05:08

1) KNJIGA,KJER JE AVTOR FRANCOZ ALI NEMEC

Junaki in pustolovci od Juliette Benzoni

Ko sem v knjižnici prebirala med knjigami in iskala avtorja,ki je Francoz ali Nemec,sem naletela na to knjigo,ki je druga po vrsti izmed 4 knjig iz te "serije". Zdela se mi je zelo zanimivo napisana,saj knjiga vsebuje več posameznih zgodb,ki so zgodovinsko obarvane.Tako dobimo zgodbo Spartaka,Jeanne De Clisson (gusarke ljubezni),Brazgotinca in drugih.Knjiga mi je bila zelo všeč,kljub temu da je bila napisana leta 1976. :024:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 3 gostov