Bralni izziv 2018 - Malina15

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
malina15
Opravljen celotni bralni izziv 2018
Kraj: Koper

Re: Bralni izziv 2018 - Malina15

PrispevekNapisal/-a malina15 » 18 maj 2018, 22:42

8) Strip (2 točki)

THE ALCHEMIST, Paolo Coelho
Harper Collins, 2010, 208 strani
Slika
Moja ocena : 5*****
Kratek opis :

V knjižnici sem se ob iskanju stripa odločila za Alkimista v angleščini. Strip je zelo dober in ilustracije so krasne, a največ nam strip skozi zgodbo preda resnic in modrosti.
Pred leti sem prebrala knjigo Alkimist v slovenščini, a naj kar zapišem, da mi je strip bil tudi zelo všeč. Mladi pastir Jacob iz Andaluzije odpotuje v Egipt, kjer naj bi odkril svoj zaklad. Jakob je postal pastir, ker je želel potovati po svetu. Njegove nočne sanje, kjer mu otrok kaže na piramide in ciganka vedeževalka ga napeljejo, da proda svojo čredo in odide v Egipt. Na svoji poti sreča nenavadnega kralja, tatu, prodajalca kristala in mladega Angleža, ki išče Kamen modrosti. Vsekakor je to neverjetno potovanje mladeniča na poti življenskih naukov.
Zgodba nas vsekakor navdihne, da sledimo svojim sanjam in našli bomo, kar smo iskali.
Nazadnje uredil/a malina15 dne 29 maj 2018, 14:12, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
malina15

PrispevekNapisal/-a malina15 » 29 maj 2018, 13:56

24) Knjiga, ki temelji na pravljici (2 točki)

KRIK RDEČE KAPICA, Beate Teresa Hanika
MIŠ, 2016, 210 strani
Slika
Kratek opis :

Pravljica Rdeče kapice zapisana v moderni različici, kjer je hudobni volk pravzaprav družinski član, dekličin dedek. Ob branju sem bila zelo žalostna in jezna hkrati in vem, da zgodbe ne bom nikoli pozabila.
Mlada štirinajstletna Malvina vsak dan obiskuje dedka, ki je bolan in osamljen. Malvina je njegova najljubša vnukinja že od otroških let, ko je bila babica še živa in je Malvina veliko popoldnevov preživljaja pri njiju. Malvina ima tudi edino in najboljšo prijateljico Lizzy, s katero delita vse skrivnosti in skleneta tudi krvno zavezo. Njuno priljubljeno skrivališče je stara zapuščena vila, ki jo sedaj čaka rušitev zaradi novega supermarketa. In tu so še fantje iz nove soseščine, s katerimi Malvina in Lizzy napovesta vojno zaradi skrivačlišča v vili.
A Malvina je večkrat zelo nemirna, napadalna in razvrta, Le dedkova soseda iz Poljske ugotovi temno resnico, ki se skriva za zaprtimi dedkovimi vrati. Malvini poskuša pomagati....

Odlična knjiga, ki jo vsem priporočam v branje !

Uporabnikov avatar
malina15

PrispevekNapisal/-a malina15 » 29 maj 2018, 14:08

21) Knjiga avtorja s psevdonimom (2 točki)

SEDEM GROBOV, Jean Luc Bannalec
Učila, 201, 396 strani
Slika
Moja ocena : 4****
Kratek opis :

Jean Luc Bannalec je psevdonim pisatelja Jorg Borg ( rojen 1966, Nemčija) . Zanimivo je predvsem to, da si je nemški pisatelj nadel francoski psevdonim, a verjetno zato ker se njegove zgodbe dogajajo v Bretaniji in je osrednji lik v njih francoski detektiv Dupin.
Ta knjiga je že peta po vrsti, kjer komisar Dupin razreši primer. Tokrat gre za umor dveh mladih žensk, ki se ukvarjata z ribolovom, a očitno odkrijeta neznan in zelo vreden predmet na dnu morja, Kot v vseh detektivskih romanih se zgodba zapleta in zavija, a na koncu nas čaka presenetljiv konec,
Priporočam v branje, več pa ne bi razkrila, saj je poanta takih romanov, da prideš sam do konca.

Njegove knjige v slovenščini si sledijo takole : NEZNANI GAUGUIN, NEMIRNO MORJE, BELO ZLATO, NA KONCU SVETA, SEDEM GROBOV in šesta ŽIVLJENJE V ROŽNATEM.

Uporabnikov avatar
malina15

PrispevekNapisal/-a malina15 » 18 jul 2018, 21:30

23) Knjiga, ki je izšla leta 2018 (3 točke)

LADIVINE, Marie NDiaye
Sanje, 2018, 314 strani
Slika
Moja ocena : 3***
Kratek opis :

Tole je prva knjiga, ki sem jo prebrala na telefonu. Ker nisem imela nobene knjige na izbiro in sem ležala v senci pod oljko sem se vpisala na BIBLOS in izbrala knjigo Ladivine. Zelo mi je bilo všeč branje kar na telefonu, tako, da sedaj berem drugo oz. za zadnjo točko izziva.
Zgodba je dobra in te prevzame, a vendar mi način pisanja ni bil zelo všeč. Stavki so zelo dolgo, veliko se ponavlja, pisateljica opisuje dogodke in osebe zelo podrobno in obsežno. Pol knjige opisuje samo odnos hčere do matere in skoraj sem nehala brati, ko se zgodi umor. Umor, ki je popolnoma jasen in ga ni potrebno razvozlati, temveč nam pisateljica sedaj ponudi opis življenja ostalih likov v knjigi. Nekoliko neverjetni preobrati in dogodki ter absolutno medel konec ti ne pustijo pravega vtisa. Edino, kar se bom spominjala od te zgodbe je odnos bele hčerke do črne matere in to je zame odlična ideja, ki pa je žal pisateljica ni razvila v pravi smeri.
Pisateljica Marie NDiaye je avtorica knjig Tri močne ženske in Rosie Carpe, ki sta mi bili veliko bolj všeč.
Naslovnica knjiga je grozna. Kar nekaj naslovnic mi je, odkrito povedano, v zadnjih časih pri nas v Sloveniji grdih. Ne vem kdo jih izbira?! V Italiji npr. je naslovnica taka :
Priponka prenos.jpeg ni več na voljo
Priloge
prenos.jpeg
prenos.jpeg (10.23 KiB) Ogledan 1008 krat

Uporabnikov avatar
malina15

PrispevekNapisal/-a malina15 » 18 jul 2018, 21:48

22) Knjiga, ki si jo dobil/a v dar (1 točka)

DEKLE NA VLAKU,Paula Hawkins
MK, 2015, 400 strani
Slika
Kratek opis :

Knjiga, ki mi je bila tako zelo všeč, da mi jo je mož kupil, ko sem si jo že nekaj časa ogledovala. Seveda sem jo takoj še enkrat prebrala, čeprav zelo redko preberem isto knjigo dvakrat. In se mi dozdeva, da jo bom še kdaj... Ne vem sicer točno katera stvar me je tako navdušila pri tej zgodbi. Morda zapletenost in skrivnostnost, ko se šele na koncu razplete nepričakovano, morda Rachel, ki nikakor ne more izstopiti iz svoje obsedenosti, morda potovanje z vlakom, ki tudi mene zelo pomirja in vedno opazujem okolico, ki hiti mimo. Ali pa dejstvo, da je v filmu nastopala ena izmed mojih najljubših igralk Emily Blunt in mi je bil tudi zelo všeč. No,seveda sem knjigo prebrala prej in bila nad zgodbo že navušena
Zgpdba je vsekakor izvirna ideja, zapleti in skrivnosti, odlični opisi in tudi veliko življenjskih izkušenj in naukov najdemo v njej. Knjiga, ki jo verjetno danes že vsi poznamo. Zgodbo pripovedujejo tri ženske osebe: Rachel, Megan in Anna. Tri zelo različne ženske, ki imajo nekaj skupnega : enega moškega, ki je za eno usoden. Upam, da se morda pisateljica odloči za nadaljevanje zgodbe. Njena nova knjiga Pod gladino je dobra, a seveda nikakor ne dosega te knjige.

Uporabnikov avatar
malina15

PrispevekNapisal/-a malina15 » 23 jul 2018, 15:48

16) Najljubša knjiga tvojega prijatelja ali prijateljice (1 točka)

DNEVI ZAVRŽENOSTI, Elena Ferrante
CZ, 2015, 204strani
Slika
Kratek opis :

Za najljubšo knjige sem povprašala na moji Fb strani in kar nekaj prijateljic mi je odgovorilo. Izbrala sem knjigo Viktorije Kante, ker je nisem še prebrala in me je tema knjige povlekla.
Odlična zgodba, ki te dobesedno posrka vase in preživljaš dneve norosti in trpljenja skupaj z glavno osebo te zgodbe od moža zapuščeno Olgo. Osemintridesetletno Olgo, ljubečo ženo nepričakovano zapusti mož. Olga reagira zelo čustveno, sploh se nima več v obvladi, preklinja, je zmedena, sprašuje se o smislu življenja in družine. Zapade v tako hudo eksistenčno krizo, da ogrozi življenja okoli sebe. Vneto išče moža in mu piše pisma, a ničesar ne izve od njem. Nekega dne ga sreča v mestu z zelo mladim dekletom v objemu. Znori in ga celo pretepe. Pisateljica fantatično opiše čustva, razmišljanja in dejanja Olge, skoraj pretrese te, česa je vse sposoben prizadeti um.
Vsekakor priporočam v branje in tudi ostale knjige skrivnostne pisateljice pod psevdonimom Elena Ferrante, saj tudi po 20 letih še niso odkrili njene identitete. Sama se jih kmalu lotim.
Letošnji izziv pri Bralnici je končan !

Vsem želim prijetno bralno poletje ! Se vidimo spet naslednje leto
:020: :020: :020:

Uporabnikov avatar
Jerneja
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Jerneja » 26 jul 2018, 11:40

Čestitam za opravljen bralni izziv :D