Oktober 2010 - Ožji izbor (2.krog)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Za bralni izziv Oktober 2010 izberem:

Kisses From Hell
8
47%
The Dark Divine
2
12%
Clockwork Angel
6
35%
Graceling
1
6%
The Host
0
Brez glasov

Skupaj glasov: 17

Uporabnikov avatar
krisa
Human

Re: Oktober 2010 - Ožji izbor (2.krog)

PrispevekNapisal/-a krisa » 12 okt 2010, 00:51

js se ne morm družit s tok ozkoglednimi ljudmi, da te po defaultu popredalčkajo pod "nima lajfa" zato ker rad bereš. bi se lah razpisala..sam ni vredno :x
Perhaps without the lows, the highs could not be reached.

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 12 okt 2010, 11:58

@skyline
Edgarja Allana Poea ne poznajo? Ok, se ne rabiš poznat njegovo celo biografijo, ampak za to ime in vsaj dva njegova dela pa si ja že mogo slišat, pa ne rabiš bit "intelektualec". Že dovolj je, če Simpsone gledaš. :)

Heheh prav funny je, kak se eni tak hudo branijo knjig. Tak hudo, da sploh ne vidijo, da so dnevno vsaj 1x v neki obliki konfrontirani s kako knjigo/avtorjem. Just look, kolko filmov si sposoja zgodbe od Jane Austin. Samo kaj, ko naši še verjetno niti slišali niso za njo. To pa tud samo zato, ker je naš šolski sistem v kurcu.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 12 okt 2010, 12:37

OMG skyline... če meni kdo to začne bi ful užaljena postala pa že kaj nazaj rekla :oops: :oops: Najbolj mi gre na živce, da ljudje mislijo kak so superiorni pa oh in sploh :) Pol pa še s takim tonom to govorijo - naj se vsaj te delajo, da ne mislijo tega :lol:

Sicer pa ne vejo kaj zamujajo... knjiga je 100x večje doživetje kot pa film in tega ne moreš vedet, če jih že kr stran odrivaš :) Pa ne samo užitek - tudi besedni zaklad se ti poveča pa učiš se :)

Tak da jaz sem ponosna na vse nas :hug1:
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 13 okt 2010, 11:59

Ma ja... Meni je na začetku čist feeling zbilo, ker je bilo kao dejstvo, da sm se js zdaj v branje vrgla, kao "čudno". Sam na konc, ko sm končala svoj monolog pred njimi, sem se pa smejala one so pa v podn gledle :mrgreen: . Ok, sej priznam, zadnje čase res pretiravam z branjem, ker preberem zihr 5 knjig na teden (če je sploh to možno, da se "pretirava" z branjem), ampak trenutno mi pač tako paše. Ko se mi ne bo več dalo, pač ne bom tolk brala, ne vem zakaj se je treba zgražat nad tem (jaz se tudi ne zgražam nad interesi drugih, pa če se mi zdijo še tako mimo). Najbolj od vsega me je to razkurilo, da te nekdo obsoja iz lufta in brez argumentov, in jaz kot jaz itak ne držim zaprte gofle, ko me nekaj razkuri :mrgreen: . Ker knjige te spremljajo v vsakdanjem življenju, pa če hočeš al ne, al so filmi posneti po njih, ali so nadaljevanke, al igre v gledališču, če ne druga, kdo citira kak verz v čestitko iz poezije ali kaj...
če meni kdo to začne bi ful užaljena postala pa že kaj nazaj rekla
Brez skrbi, nisem ostala dolžna s komentarji :lol:

Saj vem, da smo ljudje različni in enim se pač ne ljubi brat oziroma ne vidijo v tem nič "zanimivega", jaz sem pač taka, da meni knjiga nekaj da, če druga ne, je to idealna možnost, da se moje misli vsaj za nekaj trenutkov prestavijo drugam, da mal zbežim iz realnosti, ko se moja domišljija vklopi. In če je moj "lajf dolgočasen" zato, ker raje vzamem v roke dobro knjigo kot pa da grem v sredo popoldan sedet za šank in jamrat, kak nikjer ni šihta za dobit in kako je politično stanje v države totalno na podnu, ja OK, pol je moj "dolgočasen lajf" točno to, kar hočem met.

Saj moj monolog je očitno pustil sledi, ker sem dobila zdaj za darila same knjige :lol:
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 13 okt 2010, 12:24

Najprej vse najbolse skyline :)

Drugače pa so se meni moje kolegice najprej tudi smejale: ''češ..kaj si ti nora''...potem pa so se tko navadle, da ko me pokličejo in vprašajo :'' kaj delaš ?'' dobijo nazaj : '' berm...a veš kaj je huda knjiga...noro noro..dej sam še eno poglavje pa se loh dobimo :) ''

Tudi moj lubi...me sploh več ne sprašuje kaj delam, ko me vidi bult v računalnik...ker že ve, da berem :))

So pa ljudje, ki se jim knjige ki jih berm ne zdijo dovolj intelektualne...'' beri raje enciklopedijo''...

Ah ja...glasovala sem pa za clockworth angel :)
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 13 okt 2010, 12:29

A pa te nič ne sprašuješ kaj bereš?

Meni moj reče: "Kaj bereš?"

"Pa tu berem eno knjigo."

"Ja kak je naslov?"

"Clockwork angel"

"O.k"

:lol: :lol: Sej nima veze, ker naslov nič ne pove, samo vedno me vpraša kak je naslov :D Včasih celo o čem se gre - če mu nena prej že sama hitro vsega ven sčvekam :D Ful je fajn, da čeprav ne bere, da me vseeno posluša, ker jaz tak rada folku razlagam kaj berem <3

Še malo pa bo konec bralnega izziva :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 13 okt 2010, 12:49

Ne ne...ne vpraša po naslovu...ampak o čem se gre...in jaz potem seveda...'' a ves je angel..vampir...'':D

In potem že ve kok je ura...ker mi je namreč za rojstni dan kupil celo serija twilighta, ki jo seveda zdaj tudi on bere...počasi seveda :D

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 13 okt 2010, 12:57

Hehe :D Moj pa ne bo bral :D On raje ta čas dela - bolj pridn ko jaz, ampak meni sploh ni škoda časa za knjige, ker so super <3

P.S. taša, ti si na protalu registrirana kot tasa al kot taša? Ker sem ravnokar vidla, da sta 2 :) Samo, da ne zamešam :)

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 13 okt 2010, 13:28

Haha..na Bralnici sem kot tasa...na forumu kot taša :) in to zato ker sem zmedeno dekle, ki piše pol na pol...vcasih ščž in vcasih scz...in ko opazim, da sem spet pisala nekaj na pol...se mi ne da popravljat :D

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 14 okt 2010, 07:04

Ok :thumbup: Sej sem bla ista...zdaj sem se pa nekak navadla šumnike pisat :D

Še danes samo, potem pa se začne branje wiiiii :D :D Ravno prav za vikend :D

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov