Bralni izziv 2018 – IngridJalapeñoLopez

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
IngridJalapeñoLopez
Pixy

Bralni izziv 2018 – IngridJalapeñoLopez

PrispevekNapisal/-a IngridJalapeñoLopez » 26 jan 2018, 16:26

:goodjob:

Seznam nalog:
1) Knjiga, kjer je avtor Francoz ali Nemec (3 točke)
2) Knjiga z zlato ali bež platnico (2 točki)
3) Knjiga, ki ima v naslovu dve besedi (3 točke)
4) Prva knjiga tvojega najljubšega avtorja (1 točka)
5) Knjiga, kjer je na platnici žival (2 točki)
6) Knjiga z grdo platnico (2 točki)
7) Avtor knjige je mlajši od tebe (3 točke)
8) Strip (2 točki)
9) Zgodba se dogaja v času vojne (3 točke)
10) Zgodba se dogaja pozimi (1 točka)
11) Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko priimka (3 točke)
12) Knjiga, kjer glavni junak nosi uniformo (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka)
14) Knjiga se dogaja v dveh svetovih (2 točki)
15) Knjiga z več kot 500 stranmi (3 točke)
16) Najljubša knjiga tvojega prijatelja ali prijateljice (1 točka)
17) Knjiga, kjer se pojavita dvojčka ali dvojčici (3 točke)
18) Zgodba se odvija v srednji šoli (2 točki)
19) Knjiga je starejša od 50 let (3 točke)
20) Naslov se začne s črko B (2 točki)
21) Knjiga avtorja s psevdonimom (2 točki)
22) Knjiga, ki si jo dobil/a v dar (1 točka)
23) Knjiga, ki je izšla leta 2018 (3 točke)
24) Knjiga, ki temelji na pravljici (2 točki)
25) Zgodba se odvija v vsaj 3 različnih državah (3 točke)
Nazadnje uredil/a IngridJalapeñoLopez dne 11 mar 2018, 13:49, skupaj urejeno 13 krat.
Lo inesperado es lo que te cambia la vida. :eusa_dance:
Las mejores cosas de la vida no son cosas.
Cambia tu forma de ver las cosas y cosas cambiarán.
La fe no hace las cosas sencillas las hace posibles.
Caerse mil veces y levantarse de nuevo. En eso consiste la vida.

Uporabnikov avatar
IngridJalapeñoLopez
Pixy

Re: Bralni izziv 2018 – IngridJalapeñoLopez

PrispevekNapisal/-a IngridJalapeñoLopez » 13 feb 2018, 13:36

Suzanne Enoch - Spreobrnjeni lahkoživec

Knjiga, ki ima v naslovu dve besedi.

Slika

Ocena :

Odličen zgodovinski roman, pri katerem se lahko hitro nasmejiš, ker so kakšni odlomki res smešni. Konec je bil zelo kratek, vendar zelo dober glede na dogajanje proti koncu knjige. Bolj mi je bil všeč moški glavni lik, saj je bil sproščen in zabaven in v pravih trenutkih tudi malo nadležen. Tudi ženski glavni lik (Alexandra) je bil super, čeprav je bila po mojem mnenju kar malo zadrta, saj je na začetku zelo pretiravala. Na koncu mi je bila kar v redu,vendar mi je bil ljubši moški glavni lik (Lucien). Knjiga je zelo dobra, vendar ni med mojimi najljubšimi.

Uporabnikov avatar
IngridJalapeñoLopez
Pixy

PrispevekNapisal/-a IngridJalapeñoLopez » 13 feb 2018, 18:19

Catherine Bybee - Nerazdružljiva do nedelje

Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko priimka

Slika

Cela zbirka je bila odlična, ta del pa je bil še posebej zanimiv. Zelo me je pritegnila, saj me je zanimala že takoj, ko sem prebrala njen opis. Skratka, všeč mi je bilo vse : od njunega spoznanja (ki je bilo še posebej zanimivo) do njunega začasnega razhoda. Seveda pa je bil najboljši konec. Celo dogajanje v knjigi glede mafije je bilo rahlo srhljivo, konec pa je bil res najboljši, saj takega razpleta nisem pričakovala. Mislim da bi bil konec lahko malo daljši, saj sem imela občutek da je bilo vse od uvoda do jedra zelo podrobno opisano, v zaključku pa se je vse prehitro končalo. Vsekakor jo priporočam vsem, ki radi berejo knjige s podobno vsebino in za tiste, ki radi berejo.

Uporabnikov avatar
IngridJalapeñoLopez
Pixy

PrispevekNapisal/-a IngridJalapeñoLopez » 13 feb 2018, 18:36

Audrey Carlan - Dekle za en mesec (drugi del)

Zgodba se odvija v vsaj 3 različnih državah

Slika

No, od te knjige nisem pričakovala da bo tako napeta. Seveda mi je bil tudi prvi del zelo všeč, vendar je bil tisti bolj uvodni. Drugi del se mi zdi odlično nadaljevanje prvega dela. Vsi liki so super, najbolj pa mi je všeč Mia. Je zelo zabavna, skrbna do svoje družine in prijateljev, delavna, prijazna in sprejema ljudi ki so drugačni od nje in jim rada pomaga. Ta knjiga je bila zame nekaj novega, saj še nikoli nisem brala knjiga, v kateri bi se glavni lik vsak mesec preselil k drugi osebi. Konec je bil kar žalosten (oziroma dogodki), vendar je na splošno zelo dobra knjiga. Malo me je motilo to, da v tej knjigi ni bil tolikokrat Wes (glavni moški lik) v središču dogajanja, vendar sem nekako pričakovala, da bosta na koncu skupaj. Knjige celotne zbirke Calendar girl so mi bile tako všeč, da sem jih dodala pod priljubljene knjige, kamor se uvrsti le redko katera knjiga.

Uporabnikov avatar
IngridJalapeñoLopez
Pixy

PrispevekNapisal/-a IngridJalapeñoLopez » 13 feb 2018, 20:17

Sophie Kinsella - Strastna zapravljivka in njen otrok (5 del)

Knjiga avtorja s psevdonimom

Slika

No, prebrala sem že ogromno knjig. Res ogromno. In lahko rečem da so si vse knjige različne. Ampak nobena ni taka kot strastna zapravljivka. To so res najboljše knjige, ki jih nimam dodane pod priljubljene, saj so veliko boljše kot moje priljubljene knjige, zato jih ne moram dati pod isto kategorijo. Torej, to knjigo iz cele zbirke sem izbrala, ker se mi zdi da še posebej izstopa, saj je nekoliko bolj zapletena in napeta. Všeč so mi bile scene, ko je izgledalo, kot da Luke vara Becky, čeprav ni bilo tako. Najbolj zabaven del mi je bil takrat, ko je Becky sledila Luku, saj je vedela da ji nekaj skriva in jo je Luke pri tem zalotil in si je zato izmislila da je prodajala okna. Becky je zelo drugačna od drugih likov v knjigah. Je domiselna, pametna, iznajdljiva, predvsem pa ZABAVNA. Ob njej se vsakdo nasmeji. Luke se mi zdi zelo simpatičen, pameten in precej realističen, kar je super, saj se tukaj razlikuje od Becky. Torej, drugi razlog zakaj sem izbrala to knjigo je bil njen konec. Bil je tako napet kot pri redko kateri knjigi. Seveda pa nisem bila žalostna da je knjige konec, saj sem vedela, da me čakajo še tri nadaljevanja te knjige, saj je v celi zbirki 8 knjig. Ta knjiga vsekakor ni za vse, saj je tematika nekoliko drugačna. Seveda je kar nekaj poudarka na oblačilih in prestižnih trgovinah, ki jih moraš poznati vsaj približno da razumeš vsebino knjig, vendar to ni vse. Poudarek je bolj na Becky kot na Luku in opisuje njene dogodivščine po trgovinah, modnih prestolnicah po svetu, iskanju službe in mnoge druge. Na koncu tega dela sta dobila otroka -
hčerko Minnie, kar je bil zelo lep zaključek. Te knjige res imajo dušo, vendar ne bodo vsakomur všeč, saj so drugačne od drugih in nimajo nekega poudarka na ljubezni med njima. Seveda je opisano kako sta se spoznala, poročila in tako naprej, vendar je drugače kot pri drugih knjigah, kjer včasih kar naprej napletajo o ljubezni, zato menim da so te knjige tako zelo drugačne od drugih.

Uporabnikov avatar
IngridJalapeñoLopez
Pixy

PrispevekNapisal/-a IngridJalapeñoLopez » 14 feb 2018, 11:07

Suzanne Enoch - Malopridnež

Po lastni izbiri

Slika

Uh, ta knjiga je bila pa kar dobra. Tega nisem pričakovala, saj od mojih prijateljev te avtorice nihče ni prav pohvalil, zato sem si rekla, da jih moram prebrati. In kaj sem ugotovila? Da so knjige super. Že prej sem prebrala Spreobrnjenega lahkoživca od iste avtorice in moram reči da so mi njene knjige zelo všeč in se lahko primerjajo s knjigami Julie Quinn. Torej, ta knjiga je bila malce drugačna saj sem navajena, da so v zgodovinskih romanih ženske bolj plahe (seveda so tudi izjeme) tukaj, pa si je glavna oseba (Georgiana) zadala zelo težek izziv in sicer, da bo vikonta Dara naučila lekcije. In to se mi je zdelo zelo zanimivo, saj me je seveda zanimalo kako se bo vse skupaj končalo, kako bo to naredila in kaj se bo zgodilo, ko bo vikont za to past izvedel. Knjiga me ni pustila na cedilu, saj je bil razplet zelo zanimiv in proti koncu, ko sta skupaj vlomila v hišo Amelie, tudi zelo napet. Georgiana mi je bila kot glavni lik zelo všeč, saj je bila zabavna, pogumna in rada je pomagala in sodelovala z drugimi. Zelo mi je bil všeč tudi njen odnos z njenima najboljšima prijateljicama, čeprav menim, da bi jima mogla povedati že prej kaj več o tem, zakaj bo vikonta naučila lekcije. Knjiga je zelo dobra in jo priporočam vsem, ki imajo radi zgodovinske romane.

Uporabnikov avatar
IngridJalapeñoLopez
Pixy

PrispevekNapisal/-a IngridJalapeñoLopez » 25 feb 2018, 16:23

Simona Ahrnstedt - Dedinja

Najljubša knjiga tvojega prijatelja ali prijateljice

Slika

Uh. Sploh nevem kaj bi napisala o tej knjigi. Zelo redko sem prebrala kakšno knjigo pri kateri bi bil zelo pomemben družinski posel. Vse knjige, ki so ustrezale tej vsebini so bile dolgočasne, oziroma se je vse vrtelo okoli tega in se mi vse skupaj ni zdelo zanimivo. Vendar ta knjiga me je presenetila. Bila je napeta in na trenutke tudi zabavna. Glavna junaka sta bila David Hammar in Natalia de la Grip, ki sta mi bila oba zelo všeč. Prav tako še nikoli nisem prebrala knjige, ki bi se dogajala na Švedskem in bi vsebovala tudi švedska imena (v tej knjigi na primer najboljša prijateljica glavne junakinje). Natalia je bila junakinja, ki se mi je zdela zelo pogumna, saj je živela v težkih okoliščinah zaradi predsodkov svojega očeta. Bila je tudi zelo vztrajna, zato je imela tudi dobro službo. Trudila se je, da bi bila njena starša ponosna nanjo, čeprav tega ni nikoli dočakala. David se mi je zdel dober človek, ne glede na to kako je bil na začetku predstavljen (kot preračunljiv), vendar je živel v preteklosti in to je bil njegov največji problem. Kot junak v tej knjigi mi je bil zelo všeč tudi Michael (Davidov najboljši prijatelj), ki ga je spodbujal in pomagal, ne glede na to, da mu David do sredine zgodbe ni povedal resnice o svoji sestri. Najboljša prijateljica Natalie, Asa mi ni bila ravno pri srcu, saj je bila zelo drugačna od Natalie in se mi je do konca knjige zdela brezsrčna. Vendar mi je bil na koncu zelo všeč del, ko je Natalii podarila svojo dragoceno zapestnico. Ta knjiga me je že na začetku pritegnila, saj sem v vsebini prebrala da gre za maščevanje in take knjige so mi bile vedno všeč. Seveda me ta knjiga ni razočarala, vendar me je malce motil Nataliin odziv na to, ko je izvedela da jo je David izrabil za svoje maščevanje, da bi lažje prišel do njene družine in tako z lahkoto uničil njihovo podjetje, v katerem Natalia ni delala, saj je imel njen oče predsodke do žensk in črcev ter mnogih drugih. Njen odziv se mi je zdel kar malo premalo pretiran, saj je vse skupaj izpadlo, kot da ji ni toliko mar. No, seveda se je odzvala, vendar me je motilo ker je takoj pomislila na maščevanje nazaj. Konec od Davida in Natalie mi je bil zelo všeč, vendar mi je bilo zelo čudno na koncu, na zadnjih dveh straneh, saj se knjiga zaključi tako, da zadnji dve strani govorita o Nataliinem bratu, Alexandru in ženski, ki jo je srečal na letališču, ko se je odpravljal nazaj v New York in jo je poznal le kakšnih 5 minut. In pisateljica je knjigo zaključila s takim stavkom, za katerega bi človek mislil da ima knjiga nadaljevanje, v katerem je glavna oseba seveda Alexander. Vendar nadaljevanja ni, zato mi je bilo malo čudno, saj nevem zakaj se je knjiga končala ravno tako, da je govorila o Alexandru, saj on ni Nataliin edini brat. Zelo mi je bil všeč del, v katerem je mama povedala Natalii zakaj z njo oče ravna drugače kot z njenimi brati. Odkrila je, da ni njegova biološka hči. Njena starša sta se mi zdela brezsrčna in zelo nesramna ter žaljiva do drugih, najhujše pa je bilo, ko Natalii nista hotela pomagati, ko je odkrila da je noseča. Nista je podpirala in ko so na koncu izgubili družinsko podjetje sta zbežala v tujino kot dve revi. Drugače je super knjiga, bila mi je zelo všeč in sem jo zato tudi dodala pod priljubljene. Vsekakor jo bom prebrala še kdaj, saj me je zelo navdušila in bom v prihodnosti prebrala tudi ostale knjige od te pisateljice.

Uporabnikov avatar
IngridJalapeñoLopez
Pixy

PrispevekNapisal/-a IngridJalapeñoLopez » 25 feb 2018, 18:07

Sophie Kinsella - Strastna zapravljivka 1. del

Prva knjiga tvojega najljubšega avtorja

Slika

Te knjige, ki so v zbirki strastne zapravljivke so moje najljubše knjige. Preprosto so drugačne od drugih knjig, ki sem jih doslej prebrala (in ni jih malo) in še nobena knjiga ni presegla teh knjig. Ogromno knjig mi je všeč, ogromno sem jih še enkrat prebrala, vendar so mi te najljubše od vseh. Prebrala sem jih že neštetokrat in po njih posežem vsakič, ko si želim prebrati malo humorja. Ta knjiga je prvi del od osmih v tej zbirki in je lep uvod za kasnejša nadaljevanja. Becky je oseba, za katero bi želela da bi dejansko obstajala in bi se poznali. Ima smisel za humor, odlično se znajde v vsakdanjem življenju (na svoj način seveda, ki včasih ni najboljši :huhuhu: ). Je zelo topla in prijazna oseba z značajem, ki meni ustreza. Luke, njen partner je pameten, lep, prenaša Becky :jupi: , ima odlično službo in je na splošno zelo prijeten, vendar je deloholik. Poleg glavnih oseb mi je najljubša Suze, Beckyina najboljša prijateljica, saj je lepa, pametna, si delita stanovanje, ji pomaga pri dolgovih in ji vedno svetuje ter stoji ob strani, zato se mi zdi, da je prava prijateljica. Prvi del je najbolj uvodni, zato se v njem ne dogaja veliko. Na začetku se spoznata in vse se začne z prvo Beckyino lažjo, saj je potrebovala 20 $ za šal, zato ji ga je on (takrat še neznanec) posodil, saj se ji izmislila da je ta šal za njeno teto Ermintrude, ki je v bolnišnici in je na pragu smrti. Mislila je, da ga ne bo nikoli več videla, vendar je k njemu prišla na intervju za službo s tem šalom za vratom. Luke jo je seveda vprašal kaj je se zgodilo z teto in mu je rekla, da ji je na koncu odpadla noga :huhuhu: in je umrla. In tako sta se spoznala in čisto na koncu knjige sta postala par. pomembno vlogo v tej knjigi ima tudi njen bančnik Derek Smith, saj je zadolžena do vratu in nima denarja, da bi dolg odplačala, česar Luke ne ve. na koncu se zaradi tega vse zaplete, vendar se kakor v vsaki knjigi vse razreši. Nato pa se njuna zgodba nadaljuje v knjigi Strastna zapravljivka osvoji Manhattan. V tej zbirki je 8 knjig. In čisto vsaka me je očarala do konca.

Uporabnikov avatar
IngridJalapeñoLopez
Pixy

PrispevekNapisal/-a IngridJalapeñoLopez » 25 feb 2018, 18:18

John Grogan - Marley in jaz

Knjiga, kjer je na platnici žival

Slika

Knjiga je bila zelo v redu, vendar je ne bom prebrala še enkrat, saj je pes (Marley) na koncu umrl. Vendar mi je bila knjiga drugače zanimiva, zabavna in poučna. Naprej sem prebrala knjigo in ker sem izvedela da obstaja tudi film, sem se odločila da ga bom pogledala. Moram reči, da se mi film zdi zelo pomankljiv, saj je veliko prizorov, ki so bili v knjigi manjkalo. Ko sem bila majhna sem to knjigo oboževala, sedaj pa je ne bi več prebrala, saj je bila zame preveč ganljiva. Marley je čudovit, prijazen in ne glede na vse njegove ukane ubogljiv (nekoliko :lol: ) Torej, glavni človeški osebi sta dva novinarja - John in Jenny Grogan. Odločila sta se da bosta posvojila psa in med celo skupino mladičkov sta izbrala prav Marleya, za katerega nista vedela, da jima bo spremenil življenje. Glede na to, da psi ne govorijo sem si ga sama predstavljala kot žival, ki mu ogromno pomeni človek in ga zelo ceni ter mu zvesto stoji ob strani ne glede na vse. Je tudi nadvse lep, skrbno negovan ter hranjen. Konec pa je bil malce drugačen kot sem si ga jaz predstavljala.

Uporabnikov avatar
IngridJalapeñoLopez
Pixy

PrispevekNapisal/-a IngridJalapeñoLopez » 26 feb 2018, 21:14

Suzanne Enoch - Skriti junak

Knjiga z grdo platnico

Slika

Knjiga mi je bila všeč, vendar v tej zbirki mi je najslabša knjiga. Prebrala sem vse tri dele, vendar če primerjam to knjigo s prvima dvema deloma so velike razlike. Mogoče tudi zato, ker mi glavni osebi nista bili najbolj všeč. Robert, se mi za glavno osebo ni ravno zdel primeren, saj ni veliko govoril in imela sem občutek da sploh ne ve kaj bi sam s sabo. Bil je nezanimiv, saj je v knjigah velikokrat takšna glavna oseba, ki ima psihične težave. Vendar on je bil drugačen. Bil je nezanimiv. Ni imel nekega značaja. Lucinda pa je morala biti glavna junakinja, glede na to, da so v teh knjigah glavni osebi njeni najboljši prijateljici Georgiana in Evelyn. Knjiga je bila za prebrati, ne bi je pa prebrala še enkrat (vsekakor ne v bližnji prihodnosti). Imela sem občutek, da pisateljica ni vedela kaj bi o njima napisala, saj se je vse ponavljalo. Šele konec je bil malo vznemirljiv, vendar se je končalo vse tako na hitro in na koncu se je pojavilo 100 skrivnosti, katere prej v knjigi niso bile omenjene. :geek: :geek: :geek: . Pisateljica me je s svojimi knjigami navdušila, vendar ta knjiga na meni ni pustila nekega vtisa. Jo pa priporočam za prosti čas, saj se z njo zlahka zamotiš.

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google [Bot] in 6 gostov