Oktober 2010 - Kisses From Hell (Različni avtorji)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Knjigi dam oceno:

1
0
Brez glasov
2
4
36%
3
6
55%
4
0
Brez glasov
5
1
9%

Skupaj glasov: 11

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Oktober 2010 - Kisses From Hell (Različni avtorji)

PrispevekNapisal/-a Ever » 15 okt 2010, 07:55

Začenja se že tretji bralni izziv :)

Beremo knjigo: Kisses From Hell

Rok za oddajo komentarjev: 1. november 2010

Avtorji: Kristin Cast, Alyson Noel, Kelley Armstrong, Richelle Mead, Francesca Lia Block

Povezava: http://www.bralnica.com/Kisses-From-Hell.html

Platnica:

Slika

Seznam udeležencev: http://www.bralnica.com/izziv/Oktober%202010.html

Veselo branje ;)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

Re: Oktober 2010 - Kisses From Hell (Različni avtorji)

PrispevekNapisal/-a skyline » 15 okt 2010, 12:28

no pa dejmo tole v roke vzet 8-)
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 15 okt 2010, 20:33

Jaz sem se odločila, da bom vsako zgodbo posebej komentirala, ker jutri ko vse preberem, se ne bom več spomnila kaj se je v prvi dogajalo :lol:

Torej, prvo sem prebrala :)

Zaradi lepše preglednosti pa bom vse opise in ocene knjig dala v en post ;)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 16 okt 2010, 14:49

Richelle Mead - Sunshine

Iiiiiiiiiiiiii :) Ful sweet :) Na splošno meni Moroi niso tak kul kot Dhampirji al pa Strigoi... Za to je kriva Lisa, ker mi je vedno tak sebično delovala - ok ja, sej je royal family, ampak včasih mi je bila rahlo annoying - seveda pa sta Christian pa Adrian čisto drugačna - ful dobra characterja :)

Isto je pri Ericu in Rhei :) Ful simpatična zgodba, sicer je pač malo težko komentirat, ker je tak kratka, ampak res je lepo Richelle to napisala :)

Pa na koncu se mi zdi, da je ona Vasilisa The Brave naša Lisa? Mislim, naša Vampire Academy Lisa :D P.S. Lisa, ti maš po njej nickname? :D

Tak, da prva zgodbica mi je všeč, prebrala sem jo v enem (samo tu pa tam v Bralnico pogledala, ker sem pač addicted lol ) tak da ji dam oceno 5.

Pa še to: Ful se mi je kul zdelo, da je zgodba napisana v 3. osebi in mi je všeč in se mi čisto isto bere kot če bi bila v 1. osebi! :thumbup: Še eno dejstvo, da odlični avtorji znajo pisat tak al pa drugače :thumbup:

Alyson Noel - Bring Me to Life

Pri tej zgodbi me je najbolj motilo dejstvo, da je pač to AN in da me je že prej razočarala - zato sem v glavni junakinja vidla Ever (ne sebe - Immortals Ever :P ), kar je rahlo annoying + zdi se mi, da se je zgodba prehitro odvijala... Tudi pri Sunshine se je hitro, ampak tu se je še hitreje, kar me je rahlo motilo..

Sicer pa ni slaba zgodba, kar ok ideja, ampak mi je bila prva zgodba bolj všeč in lepša za brat :)

Zato dam tej dam oceno: 3 :)

Kristin Cast -Above

WTF? Meni tu ni nič jasno o čem se je šlo... Ona neka punca ko je noben ne mara pa gre nekam Above pa tam najde Sola pa se zaljubita pa neko pošast pošljejo pa umreta? Al kaj? Lol... Nisem nič razumela... Taka literatura meni ni všeč, ko samo besede mečeš pa mečeš pa nimajo smisla :?

Zdaj mi je že žal, da sem oni zgodbi dala oceno 3... Ah pa naj bo...

Tej dam oceno: 1 :?

Kelley Armstrong - Hunting Kat

Prvi citat vreden omembe: Being a vampire doesn’t make me a badass. Sadly. :D :D

Še dva, ki sta mi bla všeč:

My nose was broken. Smashed nearly flat from an impact I couldn’t remember. My lip was split. And one of my eyes was...not quite in place.

We were running - well, walking - for our lives.

Ok, ta zgodba mi je bla the best do zdaj... I really really really like Kat :thumbup: Ful mi je dobra serija Darkest Powers in danes, ko sem brala to zgodbo sem se spomnila kak fejst všeč mi je stil pisanja te pisateljice :) Vmes sem se tolkokrat spomnila na Chloe in Dereka da adijo :D Zdaj kar omenim, da vam priporočam, da jo preberete ;)

Kar mi je bilo najbolj všeč in sem do zdaj zasledila le pri tej zgodbi je to razvijanje ljubezenske zgodbe - to mi je že pri Darkest Powers blo všeč, da se stvari počasi razvijajo - ne vidiš osebe pa se kar zaljubiš v njo (ja, tudi to zna bit ful sweet, če je prav izpeljano), ampak jo počasi spoznavaš - najraje mam dialoge med bodočima zaljubljencema... to najraje berem res :) Potem, ko sta že skup, niso več tak zanimivi :oops:

Pa Edison Group, itak the best :D Joj, zdaj se mi lušta še to serijo re-readat spet lol :D Neverjetna sem :D

Ocena: 5 :thumbup: :thumbup:

Francesca Lia Block - Lilith

Tudi zadnja mi je bila bolj kot ne kr neki... Že ime - Paul Michael - mi je šlo na živce. Ful mam rada dvojna imena, ampak to mi je res blo annoying :)

Pa še prekratka se mi je za karkoli zdela...

Ocena: 2 Ni bla tak slaba kot 3. in ne tak "dobra" kot 2.

-----------------------------

Skupna ocena: 3,2, kar zaokrožimo na 3 :) Žalostno, glede na to, da sta mi dve zgodbi res super :)

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 16 okt 2010, 19:04

Jaz si pa zapiske delam, da nea pol kaj pozabim pri "obnovi" :)
Tak da bom vse pol združla v en post.

Samo opažam, da si nisem vredi dneva za branje zbrala, ker me na vsake tolko časa vedno nekaj/nekdo zmoti.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 17 okt 2010, 12:53

Richelle Mead - Sunshine

fajn zadeva. čist z lahkoto bi brala roman, če bi tolk razvlekl. pa ful lepo na konc, ko omen vasiliso (@ever , ja valda je to "naša" lisa) :thumbup:
mislim, da bo tud spin off vampire academy čist zabavno bral

ocena: 5

rahlo zmedena: a pol je bla danika že prej vampir al je samo reinkarnacija al kva? pa kva je fora, da se servents čist pomaldijo? no, u bistvu nism rahlo zmedena, bolj čist zmedena

ocena: 2

Kristin Cast -Above

prebrala 2 poglavji, pa ne morem več. vsaj dons ne, ker me je vse skup minil. čist nč mi ni jasn :thumbdown:
Nazadnje uredil/a Lenka dne 17 okt 2010, 17:38, skupaj urejeno 2 krat.

Uporabnikov avatar
Aria
Fairy

PrispevekNapisal/-a Aria » 17 okt 2010, 17:12

Jaz bom malo bolj kratka :D

Richelle Mead: Sunshine

Všečna zgodba, dober stil pisanja in vse. Res sem jo milijon hitro prebrala ker je zanimiva in luštna :D Kar je presenetljivo, ker so mi Moroi rahlo dolgočasni sicer, pač Dhampirji so bolj zanimivi :D Všeč mi je blo da se je šla tut malo poglabljanja v karakterje...
Ocena: 5

Prav tako všečna zgodba, mogoče me je stil malo zmotil in se mi je čudno brala. Sicer pa vse skupaj kar zanimivo. Edino kar me je motilo je prehitro razvijanje vsega skupaj, mogoče bi blo boljše če bi bla zgodba malo daljša in bi bilo več podrobnosti itd. Ne pač da večinoma omenja njeno spanje in slikanje in gre vse skupaj milijon hitro. Všeč mi je bila uporaba citatov + Bram seveda :D
Ocena: 4

Kristin Cast -Above

Ok tole je bilo meni praktično neberljivo, pa sem sicer tip človeka da so mi všeč posebno napisane stvari. Ampak ne tok posebno :D mislm, kaj naj bi točno bila poanta te zgodbe? Ravno, ko dojameš o čem približno se vse skupaj gre (približno!), se kar naenkrat že konča in to je to.
Ocena: 1

Kelley Armstrong - Hunting Kat

Berljivo napisano, vendar zelooooo dolgočasno. Zdelo se mi je brez neke prave vsebine, vse skupaj se prehitro odvija, napisano je tako, da še ko je kao napeto in vse v bistvu niti nimaš občutka 'joj, zdej pa moram brat naprej, ker MORAM vidt kaj se bo zgodilo'. Dokaj dolgočasno, samo kakšni citati (npr. tisti, ki jih je Ever navedla) so bili ok :)
Ocena: 2

Francesca Lia Block - Lilith

Pri tej sem že resno razmišljala, da je sploh ne bi prebrala. Mislim, cel ta 'Paul Michael this, Paul Michael that', je to res potrebno? Da v vsakem odstavku petkrat omeniš njegovo ime? Mislim, sej vemo o kom se gre... Zgodba mi je bila dolgočasna, vse skupaj se odvija prehitro in ubistvu nima kakšnega posebnega pomena.
Ocena: 1

Skupna ocena 2, mogoče sem malo stroga ampak ok :D Zame sta to knjigo reševali samo prvi dve zgodbi :D
I'll never get used to anything. Anybody that does, they might as well be dead.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 17 okt 2010, 17:21

Meni je tudi ta Paul Michael šel na živce... pa prvo (še zdaj ko vidim) sem brala Paul Mitchell pa ne vem zakaj... Še bolj annoying kot Michael :lol:

4. pa ti pomoje ni tak všeč, ker ne poznaš ozadja zgodbe - mogoče bi ti te bla bolj :)

Uporabnikov avatar
Aria
Fairy

PrispevekNapisal/-a Aria » 17 okt 2010, 17:23

Ej jst tudi, ko sem na twitter pisala pritožbo nad branjem tega sem najprej prov Mitchell napisala, pol sem šla pa raje še nekrat preverit :D

Mogoče ja... bom potem, če bom prebrala to, mogoče spremenila mnenje :)
I'll never get used to anything. Anybody that does, they might as well be dead.

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 17 okt 2010, 17:47

Jst upam, da bom to začela brat u petek.

Sej je do 1. novembra, ane?
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 6 gostov