Oktober 2010 - Kisses From Hell (Različni avtorji)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Knjigi dam oceno:

1
0
Brez glasov
2
4
36%
3
6
55%
4
0
Brez glasov
5
1
9%

Skupaj glasov: 11

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Oktober 2010 - Kisses From Hell (Različni avtorji)

PrispevekNapisal/-a Ever » 17 okt 2010, 17:47

Ja, do 1. novembra :) Takrat še lahko ;)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 17 okt 2010, 17:48

Folk - pomoje 3. knjige sploh ne rabi noben brat, ker je KR NEKI :lol:

Jaz nisem nič zastopla :D

Pa še to: Vedno ko FC pride gor mislim, da bo končno napisala review pa sem vedno razočarana :lol: :hug1:
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 17 okt 2010, 19:12

Kisses from Hell? More like Reads from Hell, if you ask me. What a waste of time.
Tudi jaz bom "sicirala" vsako zgodbo posebej, kljub temu, da je od petih zgodb, samo ena "vredna" siciranja - guess which one. :)

Sunshine
od Richelle Mead

Bralci Vampire Academy novel in poznavalci njenega stila pisanja verjetno niso meli težav pri tej zgodbi. But I did (at least little ones). Why? Zaradi vseh različnih vrst vampirjev, njihovih položajev na socialni lestvici in njihovih sposobnosti. I felt a little bit overwhelmed by it. Pač, konfrontirana sem bla s čisto novim svetom (in besedami - moroi, strigoi, dhampir), na katerega se je treba prvo navadit. In ko sem se, kar hvala bogu ni trajalo dolgo, je postala zgodba zelo všečna. Celo tak fejst, da mi je blo na koncu prav škoda, da gre zgolj za short story, saj sem se skozi teh par strani tak navezala na Erica in Rheo, da sem hotla vedet več. Več o tem, kaj se je z obema dogajalo preden sta se srečala na ladji in kaj ju še čaka v prihodnosti.

Če je Vampire Academy serija vsaj malo podobna tej zgodbi, potem mam zdaj še en razlog več, zakaj bi blo dobro, da bi končno vzela prvo knjigo v roke.

BTW, priimki pa ownajo, ne - Bodica, Dragomir, Zeklos heheh

My *squee* Moment:
Ko sem realizirala, da se je Eric tisti, s katerim se Rhea pogovarja na ladji.
Emme nekah že od začetka nisem merala, še majn pa pol, ko je bla cela "wow, mega ql, Strigoi so nas napadli. Let's high five, dude," kljub temu, da je dobro vedla, kaj se je z Ericovo mamo zgodlo. Kak je lahko nekdo tak nesočuten? No, in pol, kak sem ugotovila, da je Eric to, sem si kar mislila, kam bo ta zgodba peljala in bla v trenutku happy like a flower hehe. :lol:

Naj Citat:
"[...] does anyone care about you? Who worries about you or asks how you feel?"
"Plenty of people do," she said evasively.
"Not enough people do," Eric replied.

Ocena: Slika

Bring Me to Life
od Alyson Noël

Ste gledale film The Haunting (iz leta 1999)? Liam Neeson not igra. Pa Owen Wilson in Catherine Zeta-Jones? No, ta zgodba me je tak hudo spominjala na ta film. Pri obeh sem mela ob gledanju/branju isti filing -- taki, kot ga dobiš, ko gledaš/bereš kaki poceni, old (think Frankenstein) monster story, pri katerem ne veš ali bi se smejal ali bi te naj blo "strah." Evo, poslušajte ta komad The Monster Mash pa bote vedle kaki filing mislim (upam). :)

V plus štejem zgodbi to, da nisem dobla filinga, kot da so me vrgli v mrzlo vodo, saj je blo vse, kar sem mogla vedet o Dani, lepo opisano. Samo pol se je pa zgodil drugi problem. Za short story je rablo CELO VEČNOST, preden se je kaj zgodlo, pa še pol, ko se je kaj zgodlo, ni blo glih preveč zanimivo.

Bring Me to Life sicer ni najslabša zgodba v knjigi, je pa definitivno najbolj boring.

My *squee* Moment:
"Great! Only problem is, I’m not Violet."
Prve Bramove besede, po katerih sem takoj vedla, da bo bla zgodba zdaj vsaj malo majn boring. Seveda pa je pri tem še pomagal njegov opis. *drool* What? I'm a sucker for dark skinny jeans, grey hoodies and convers wearing guys. What can I do? Hehe. :10giggle:

Naj Citat:
"So, I see you're a fan of the sausage?" -> LOL :lol:

Above
od Kristin Cast

Where to begin? :?
WTF was that?! Nisem še jemala take confusing in distrubing zgodbe or whatever that was. Še zdaj ne vem o čem točno se je šlo. Kaj je blo Below? Kaj je blo Above? Kaj je bla Rheena? Kaj je bil Sol? WHAT WAS UP WITH HER PARENTS?! Mati ji je rekla whore, for God's sake. Vse kaj sem 80% prepričana, da sem razumela, je konec. Some creepy dude/creature from below ubije Auroro/Rheeno (I have no idea why), Sol gre Below poiskat killera, pri tem pa obije kar vse tam doli, right? Z onim, da je pol stopo v temo, pa mi je ga. Cast hotla povedat, da se je Sol ubil, ne? Glede na to, da je Rheena na začetku rekla: "For stepping into the moon’s time, the dark, awakened the Reaper."

Wanna know a fun fact?
That was not even the worst story in this book. *shock moment* DUN DUN DUN. :silent:

My *squee* Moment:
Ko sem spoznala, da sem 3 ali 4 od 15. poglavij celo razumela (at least I think I did)!!! Yay for me!

Naj Citat:
"Kill kill kill kill killkillkillkillkillkillkillkillkillkillkillkillkillkillkillkill. Yummmmm." -> Hahaha ROFL.

Ocena: Slika in ½

Hunting Kat
od Kelley Armstrong

To je menda edina zgodba, ki je imela, vsaj kar se "strukture" zgobe tiče, vse kar mora met. Začela se je tak, da nisem mela filing, da me je nekdo na 1x vrgo v hladno vodo, skozi zgodbo si dobil vse potrebne info, da so jo razumel, in tudi konec je bil zadovoljiv. Sure, lahko bi še človek več zvedo o tem, kaj bi se v New Yorku dogajalo, ampak to bi bla pol že druga zgodba, ne več Hunting Kat. Dogajanje se mi je bolj dopadlo, kot to v Bring Me to Life, saj ni rablo celo večnost, da se je končno kaj zgodilo, pa tudi dogajanje kot tako je blo bolj napeto. Samo kaj, ko pa glavna moška vloga ni bila tak zanimiva, kot Bram.

Če se ne bi vsi ostali avtorji osredotočle na ljubezen v njihovih zgodbicah, bi dejstvo, da Hunting Kat kot edina kratka zgodba ni centrirana okrog tega, bil velik plus. Tak pa mi je vseeno nekaj manjkalo.

My *squee* Moment:
No *squee* moment, sorry.

Naj Citata:
"A sunbathing vampire. So Dracula-retro."
"[...] Now that…" I waved at a man three doors down, passed out drunk. "That’s a proper breakfast. Not like he’d notice. He’s already going to have a killer hangover. A missing pint of blood wouldn’t matter."
"You are too young to drink alcohol."

Ocena: Slika in ½

Lilith
od Francesca Lia Block

Now THIS was the WORST story in this book. Res. Hujša kot Above. Prisežem.
I mean, the guy had the dumbest name ever. Paul Michael?! Seriously? Pol se je pa to ime še tolko x ponavljalo, da sem z vsakim novim Paul Michael postala bolj agresivna. Da ne omenjam masnih lasov, namernega neumivanja in stavkov kot je: "He was even wearing a fresh t-shirt." Haleluja, svežo majco je dal gor!! Prais the Lord.
I DON'T CARE, če se je pol začel umivat, si postrigo lase, začel dišat po rožah in železu, bla bla postal "hot" bla. The damage was already done. Kak te naj kdo sploh taki lik mara?

Lilith pa tudi, mislim haha njen vzrok zakaj je postala vampir je tud za po podu kotat od smeha. “I was just a girl,” she said. “I thought I was really ugly. These boys were constantly calling me names. I was sexier than I should have been; I made them uncomfortable." Say whaat?! :wtf: Preveč seksi je bla? Oh, you poor, poor girl.

Ovo s kuro pa nekah nisem razumela v čem je bil point. Pa še bolj creepy mi je blo to, kot ovi killkillkillkill. yummmm komentar.

My *squee* Moment:
Ko sem končno prišla do konca te horrible, horrible zgodbe.

Naj Citat:
"The wild beasts of the desert shall also meet with the wild beasts of the island, and the satyr shall cry to his fellow; the screech owl also shall rest there, and find for herself a place of rest." —Isaiah 34:14
[Vse ostalo sploh ni vredno omembe]

Povprečna Ocena: Slika
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 17 okt 2010, 19:32

:lol: :lol: My face is red from laughing :lol:

Sej sem vedla, da morem komi čakat tvoj komentar :lol:

Ja, Vampire Academy bi ti bla res ful dobra :) Ker maš rada sarkazem in Rose je totally your girl :D Res :D Ne vem, če obstaja kdo, ko ne bi maral Rose :D Naj te ne bo strah, da je 6 knjig (bo 6 knjig - december bo kmalu tu) ;)

"Kill kill kill kill killkillkillkillkillkillkillkillkillkillkillkillkillkillkillkill. Yummmmm." :lol: :lol: :100: :100:

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 17 okt 2010, 19:54

Pa še to: Vedno ko FC pride gor mislim, da bo končno napisala review pa sem vedno razočarana :lol: :hug1:
Heheh če pa se ful namatraš zraven. Mislim, tekst sploh ni neki obsežni in dolgi, pa vseeno pišeš 3 ure. Potem te še pa vsakič nekdo zmoti, pa moreš nekam it, te pa traja celo večnost. Ob 3h sem začela pisat, te veš :P

Nasmejala sem te? Iii, kak lepo. Hehe.

6 knjig že ma serija? Aaa *cringe*
Se mam že dolgo VA serijo shranjeno in the back of my mind, samo čas še morem najt.

BTW, kar lepo VSI preberite 3. zgodbo! Nič spuščat! Ker to morate doživet.
Plus, na koncu se vam bo celo zgodlo to kaj se je meni - 3. zgodbo bote lažje ohranli v spominu kot pa frickin' Paula Michaela.

Die Paul Michael, DDDIIIIIEEEEE :guns:
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 17 okt 2010, 19:58

Ja, ful :lol:

Šesta je tak zadnja ;)

Meni je bla bolj grozna...pa še tisti neki razmaki tu pa tam? WTF je to blo? Kr neke zamaknjeno besedilo... pol sem že začela gledat, če mora to tak ko pri Zdravljici bit, da neko obliko da ven al kaj :lol: Ma Zdravljico razumeš o čem se gre, to pa je kr neki :D Isto je kr neki on PM - Paul Michael :lol:

Uporabnikov avatar
Aria
Fairy

PrispevekNapisal/-a Aria » 18 okt 2010, 13:37

FreakChiq :lol:
Moram rečt da sem prav uživala v branju tvoje kritike :lol: VA se pa res spravi prebrat, sej tut če je (bo) 6 knjig, se ful hitro bere ubistvu :)
Die Paul Michael, DDDIIIIIEEEEE :guns:
:lol: :thumbup:
I'll never get used to anything. Anybody that does, they might as well be dead.

Uporabnikov avatar
Dark angel
Human

PrispevekNapisal/-a Dark angel » 18 okt 2010, 22:54

Moji komentarji na knjigo...
1. zgodba (Sunshine)
Best story in the book <3... Ful mi je zakon pa končn zvemo ime lisine mati pa zkj ma tak ime .. Pa tu oče mi je zrd tega mal bol všeč kt prej, :D

Ocena 5

2. zgodba (Bring me to life)
Tut kr ušeč, nism bla uno ful naudušena ampak je za brt. Hiša mi je bla sicer ful creepy pa nwm al bi če bi bla na njenem mestu zbežala al ostala.

Ocena 4

3. zgodba (Above)
Glup story nekak štekam ok govori o kva pajkih pa mravlah al o nčem takšnem pa o eni k jo hočjo starci pa usi razn unga v above ubit, una stvar above se pa kr takoj zalub vanjo pa uni pridejo, jo ubijejo pol pa un use pubije... glupo no sploh nima nč smisla...

Ocena 1

4. zgodba (Hunting Kat)
Všeč mi je zgodba... Všeč so mi osebe Kat je ful zakon, Neil mi je tut kr zanimiv, Chad se sliš kr hot ampk po obnašanju mi ni všeč, pol zgodba zlo zanimiva dobr koncept da so eni poskušal narest vampirje.

Ocena 4

5. zgodba (Lilith)
glup Paul Michael, na živce mi gre ime, pa kjer nehigieničn človek... pa kr tko je šou pa postau to kar je ona brez zadržkov, pa kr ta ženska je pršla do njega ga spremenila pa šla, mislm kje je point k jst ga ne vidm...

Ocena 1

Skupna ocena 3 Če bi ble 3. pa 5. zgodba bolše bi blo tut dobr, pa men so ponavad zakon kratke zgodbe ampk te 2 nista mele pa res nit repa niti glave...

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 19 okt 2010, 06:44

To sem zdaj že ful dostikrat prebrala, da se je šlo o Lissinih starših... kak vete? Jaz sem mislila, da je ona Lissa na koncu omenjena Lissa D. - se pravi babica :?

Kak površno berem :evil:

Uporabnikov avatar
Dark angel
Human

PrispevekNapisal/-a Dark angel » 19 okt 2010, 23:13

Ne v VA že piše da je očetu ime Eric, pa Zarad tega dogodka je Rhea ugotovila da ji je ta ime všeč pa ga pol dala Lissi...
"If your eyes weren't open, you wouldn't know the difference between dreaming and waking." <3

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov