Bralni Izziv 2018 - prada2015

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
prada2015
Opravljen bralni izziv 2017
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

Bralni Izziv 2018 - prada2015

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 22 mar 2018, 19:54

Slika

1) Knjiga, kjer je avtor Francoz ali Nemec (3 točke) - Nicolas Barreau- Nekega večera v Parizu
2) Knjiga z zlato ali bež platnico (2 točki) - Deborah McKinlay- Ščepec sreče
3) Knjiga, ki ima v naslovu dve besedi (3 točke) - William Landay - Defending Jacob
4) Prva knjiga tvojega najljubšega avtorja (1 točka)
5) Knjiga, kjer je na platnici žival (2 točki)
6) Knjiga z grdo platnico (2 točki) - Sally Thorne- Igra sovraštva
7) Avtor knjige je mlajši od tebe (3 točke)
8) Strip (2 točki)
9) Zgodba se dogaja v času vojne (3 točke)
10) Zgdba se dogaja pozimi (1 točka)
11) Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko priimka (3 točke)
12) Knjiga, kjer glavni junak nosi uniformo (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka) - Sierra Cross- Rise
14) Knjiga se dogaja v dveh svetovih (2 točki) - Cathrina Constantine- Wings of Flesh and Bones
15) Knjiga z več kot 500 stranmi (3 točke)
16) Najljubša knjiga tvojega prijatelja ali prijateljice (1 točka)
17) Knjiga, kjer se pojavita dvojčka ali dvojčici (3 točke)
18) Zgodba se odvija v srednji šoli (2 točki) - Colleen Hoover-Moj brezupni fant
19) Knjiga je starejša od 50 let (3 točke)
20) Naslov se začne s črko B (2 točki)
21) Knjiga avtorja s psevdonimom (2 točki)
22) Knjiga, ki si jo dobil/a v dar (1 točka)
23) Knjiga, ki je izšla leta 2018 (3 točke) - Kelsie Rae- Jude
24) Knjiga, ki temelji na pravljici (2 točki) - B.L. Pride- Midva
25) Zgodba se odvija v vsaj 3 različnih državah (3 točke) - Daniel Silva - Engleskinja
Nazadnje uredil/a prada2015 dne 05 jan 2019, 11:08, skupaj urejeno 2 krat.
The prettiest thing you can wear is a smile... <3

http://knjigoljubka.blogspot.si/

Uporabnikov avatar
prada2015
Kontakt:

Re: Bralni Izziv 2018 - prada2015

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 22 mar 2018, 20:05

13) Po lastni izbiri (1 točka)

Sierra Cross- Rise

Zbirka: The Coven of Fire #1
Kategorija: fantazija, mystery
Moja ocena:
Povezave: GOODREADS, Moj blog

Knjiga Rise je fantazijski roman. Ker sama obožujem ravno take zgodbe, sem si jo izbrala pod lasno izbiro. :P Zgodbo nam pripoveduje mlado dekle Alix, ki dela kot natakarica v nočnem baru in je hči mogočne čarovnice, voditeljice klana The Coven of Fire, vendar sama žal nima magičnega daru. Vsaj tako je mislila, dokler ni doživela svojega prvega srečanja z demonom. :o

Zgodba je napeta, skrivnostna in misterija. Vsebuje veliko zapletov in razpletov. Jezik je lahek in razumljiv, zato je primerna tudi za "plažno" branje. Sama knjige nisem mogla odložiti iz rok. Posrkala me je vase že takoj na začetku. Vzljubila sem vse like in navijala za klan, da jim uspe. Komaj čakam, da preberem nadaljevanja. Zelo me zanima kaj se bo zgodilo s klanom naprej. Le kako se bo razpletel odnos med Alix in Mattom. Med njima so prisotna čustva, vendar je ljubezen med čarovnico in varuhom strogo prepovedana. Matt je zelo tradicionalni in se drži čarovniških zakonov. Deset let je bil ujet v svetu duhov, ko je končno našel način in se kot duh prikazal Alix, ta pa ga je osvobodila. Začela sta svojo skupno pustolovščino.
Alix je pogumna junakinja, ki bi naredila vse, da reši svoje prijatelje in bližnje. Malo me spominja na Eleno iz televizijske serije Vampirski dnevniki. Tudi ta obred z demonom in teto Jenn spominja na obred iz serije med Klausom in Elenino teto, ki je tudi bila Jenn. Sicer se konča drugače... Mogoče pa je pisateljica v seriji dobila navdih za to knjigo oz. zbirko, saj me je še nekaj drugih malenkosti spominjalo na Vampirske dnevnike.
V zgodbi spoznamo različne paranormalne junake ter dva različna svetova. Na začetku zgodbe (namesto uvoda) spoznamo vsa ta bitja. Kaj je njihova naloga, kakšen je njihov izvor. Spoznamo še nekaj drugih pojmov, ki so povezana s fantazijskim svetom v knjigi. Tako da nas pisateljica malo pripravi na zgodbo, ki je enkratna pustolovščina in se čudovito prepleta. Enostavno te posrka vase. :goodjob:

Uporabnikov avatar
prada2015
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 05 jan 2019, 11:18

3) Knjiga, ki ima v naslovu dve besedi (3 točke)

William Landay - Defending Jacob

Kategorija: mystery, triler
Moja ocena:
Povezave: GOODREADS
BRALNICA

Defending Jacob je zgodba o najstniku, ki je bil obtožen umora svojega sošolca. Njegov oče je državni tožilec in verjame, da je Jacob nedolžen. Starša sta na njegovi strani, vendar ne vesta več kaj je res in kaj ni. Vsi dokazi kažejo na Jacoba... Je kriv ali ni? :?
Zgodbo pripoveduje Jacobov oče, ki je meni deloval malo zmeden. Na momente je bil raztresen, vendar nikoli ni pomislil, da je Jacob res moril. Čeprav dokazi kažejo nanj. Konec zgodbe je pretresljiv, presenečen in nepričakovan. Kljub vsem zapletom in razpletom, je bralec na koncu še vedno v dvomih ali je kriv ali ne. Zgodba je napeta, skrivnostna, misterijozna in vredna branja. Vendar je meni nekaj manjkalo.
Nazadnje uredil/a prada2015 dne 05 jan 2019, 11:38, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
prada2015
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 05 jan 2019, 11:37

25) Zgodba se odvija v vsaj 3 različnih državah (3 točke)

Daniel Silva - Engleskinja

Naslov: The English Girl
Zbirka: Gabriel Allon #13
Kategorija: mystery, triler, kriminalka
Moja ocena:
Povezave: GOODREADS, BRALNICA

Engleskinja se dogaja v več različnih državah, več kot v treh. Gre za kriminal z Rusko mafijo, ki je povezan z Evropo in Azijo. Tako nas knjiga popelje v Jeruzalem, Moskvo, Francijo, London, Korziko... Brala sem hrvaški prevod knjige, saj sem sodelovala v bralnem klubu skupaj z bralci iz hrvaške. Knjiga je res odlična, zato bom zagotovo še kdaj prebrala kakšno od pisatelja Silva. Čeprav je 13. del v zbirki, se lahko bere samostojno, saj ima vsak del svojo zgodbo.

V romanu spremljamo glavni lik Gabriela Allona, ki je zasebni detektiv. Iz Londona je bil pregnan in trenutno živi v Jeruzalemu. Ruska mafija ga želi ubiti, njega pa najamejo Londonski politiki, ker je ugrabljena premierjeva ljubica. Gabriel se tako zaplete v svojo lastno bitko za življenje. Vsi liki so med sabo nekako prepleteni, povezani in se poznajo. Gre za kriminalne združbe, mafije in tajne policijske agencije. Včasih moraš res veliko razmisliti, da povežeš kdo kam spada. :o

Sama zgodba je napeta, te posrkava vase in vedno hočeš vedeti več. Stil pisanja je zanimiv, malo drugačen od ostalih kriminalk. Meni je bil všeč. 4 zvezdice dam samo zato, ker me je malo zmotilo ogromno število oseb in včasih res nisem vedela kdo je zločinec in kdo ne. Knjigo priporočam za branje, če so vam všeč skrivnostne kriminalke. :goodjob:

Uporabnikov avatar
prada2015
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 05 jan 2019, 11:47

6) Knjiga z grdo platnico (2 točki)

Sally Thorne- Igra sovraštva

Naslov: The Hating Game
Kategorija: sodobni romantika, ženski roman
Moja ocena:
Povezave: [https://www.goodreads.com/book/show/258 ... earch=true]GOODREADS[/url]
BRALNICA

Odlična knjiga z res grozno naslovnico. Če bi zbirala po naslovnici, zagotovo knjige ne bi kupila. Slišala sem veliko dobrih mnenj, zato sem jo želela prebrati in ni mi žal. Res je odlična. <3
Spoznamo dva sodelavca Lucy in Joshua, ki se sovražita. Vendar od sovraštva do ljubezni je samo eden korak. Drug drugemu mečeta kolena pod noge in tekmujeta kdo bo v službi napredoval. S tem zabavata bralca. Neprestano sem se smejala in nisem je mogla dati iz rok. Neke pretirane romantike nisem zasledila, meni je bolj deloval kot humorni sodobni roman. Pa vendar imata nekaj svojih trenutkov, ki knjigo uvršča v romantiko.

Oba lika sta po svoje zanimiva. Joshua je postaven, športen in urejen tip. Medtem ko je Lucy čisto drugačna od njega. Ne pospravlja, ne telovadi... Pa vendar nasprotja se privlačijo. Vsak odlomek me je na novo nasmejal in res sem se izjemno zabavala med branjem. :huhuhu: :huhuhu: Zato knjigo res priporočam, ker vas ne bo razočarala.

Uporabnikov avatar
prada2015
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 05 jan 2019, 11:54

18) Zgodba se odvija v srednji šoli (2 točki)

Colleen Hoover-Moj brezupni fant

Naslov: Hopeless
Zbirka: Hopeless #1
Kategorija: romantika, young adult
Moja ocena:
Povezave: GOODREADS, BRALNICA, Knjigoljubka

Knjiga Moj brezupni fant je čudovita. Zgodba je neverjetna. Pisateljičin stil unikaten. Naslovnica slovenske izdaje pa prelepa. Če knjige še niste prebrali, vam jo priporočam. Vzemite si čas in jo preberite. Jaz sem čisto padla notri in jo končala v enem dnevu. Enostavno je nisem mogla dati iz rok, dokler nisem prišla do konca. :022:

Gre za mladinsko romantično zgodbo in to neverjetno zgodbo. To je več kot samo romantika. Ozadje zgodbe je tisto, ki me je pritegnilo. Ob določenih odlomkih kar nisem mogla verjeti, da se to res dogaja. Potem še glavna junaka, ki vse to povežeta. Sky in Dean sta ustvarjena drug za drugega. Spoznata se v šoli. Dean se trudi obvarovati Sky. Pomaga ji tako z ljubeznijo kot razumevanjem tega življenja oziroma usode, ki jo je doletela.

Zelo me zanima kako se bo razpletla ljubezen med Sky in Deanom v nadaljevanju, zato bom zagotovo prebrala tudi naslednjo knjigo v seriji. :106:

Uporabnikov avatar
prada2015
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 05 jan 2019, 12:01

24) Knjiga, ki temelji na pravljici (2 točki)

B.L. Pride- Midva

Kategorija: romantika, retelling
Moja ocena:
Povezave: BRALNICA

Midva je knjiga napisana po pravljici Stanovitni kositrni vojak. Mene sama zgodba ni pritegnila, bila je bolj povprečna. Je pa zadnje čase zelo popularno branje in pisanje knjig po pravljicah, tako imenovana zvrst "retelling". Tudi sama posegam po teh knjigah in nekaj jih je kar izvrstnih. :idea:

Midva govori o ljubezni med Martinom in Sofiji. Usoda jih loči in ponovno združi za vedno v večnost. Kateri poznate pravljico Stanovitni kositrni vojak, veste kako se bo zgodba zaključila.

Uporabnikov avatar
prada2015
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 05 jan 2019, 12:07

23) Knjiga, ki je izšla leta 2018 (3 točke)

Kelsie Rae- Jude

Zbirka: Signature Sweethearts #3
Kategorija: sodobna romantika, new adult
Moja ocena:
Povezave: GOODREADS, BRALNICA, Knjigoljubka

Jude je tretja knjiga v zbirki Signature Sweethearts, vendar se lahko bere samostojno.
Gre za malo drugačno NA romantiko kot smo jih vajeni. Pisateljica nam predstavi sodobno romanco v svetu profesionalnih igralcev video igric. Jaz sem prvič brala kaj takega in izjemno uživala v branju. Zgodba je zabavna, napeta, skrivnostna in seksi. Seveda s srečnim koncem, kot jih obožujem. :106:

Quincy je skromno tiho dekle, ki skrbi za svojega dementnega očeta. Zapira se pred svetom, izogiba se množici ljudi. Ker potrebuje denar, se pridruži profesionalni ekipi video igric na svetovnem prvenstvu. Tam spozna svojega idola Juda.
Jude je slaven igralec video igric, ki mu ponudijo mesto trenerja na svetovnem prvenstvu. Poleg tega je seksi Britanec in lahko bi imel katerokoli dekle. Ko spozna Quincy, si želi samo njo. Odloči se, da ji bo predstavil ta neznani svet okoli nje in jo naučil uživati v življenju. Tako se njuna ljubezenska pot začne.

Uporabnikov avatar
prada2015
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 05 jan 2019, 13:22

14) Knjiga se dogaja v dveh svetovih (2 točki)

Cathrina Constantine- Wings of Flesh and Bones

Kategorija: fantazija, young adult
Moja ocena:
Povezave: GOODREADS

Gre za fantazijski roman med dvema svetovoma v katera omogoča prehod poseben portal. Glavna junakinja je Rogan, hči angela in čarovnice, katera povezuje ti dve nadnaravni bitji. Živela je s skrbnikom Castlom in svojim varuhom Maxom. Kar naenkrat pa jo ugrabi mama, čarovniška kraljica. Poraja je ji mnogo vprašanj. Zakaj ji niso povedali, da je mama živa? Zakaj jo je ugrabila? Kaj je ona? Ali ima posebne moči? Na vsa ta vprašanja skuša poiskati odgovore.

Knjiga me je pritegnila z naslovnico in opisom, vendar ni nič posebnega. Stil pisanja mi ni bil ravno všeč.
Od likov mi je najljubši Max. Res je pozoren do Rogan in vidi se, da jo ima rad. Želi ji pomagati in skuje načrt, čeprav so vsi ostali poroti. zdi se mi, da se je Rogan premalo borila za svojo svobodo. Na momente se mi je zdelo, da ne ve kaj bi sama s sabo. :?

Uporabnikov avatar
prada2015
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a prada2015 » 05 jan 2019, 13:42

1) Knjiga, kjer je avtor Francoz ali Nemec (3 točke)

Nicolas Barreau- Nekega večera v Parizu

Naslov: One Evening in Paris
Kategorija: sodobna romantika
Moja ocena:
Povezave: GOODREADS, BRALNICA

Gre za zapleteno zgodbo. To sem ugotovila šele na koncu knjige. Glavno prizorišče je stari kinematograf v Parizu. Njegov lastnik Alain se zaljubi v svojo stranko Melanie. Po noči, ki jo preživita na ulicah Pariza, ona skrivnostno izgine. takrat se zgodba šele začne. Čez celo knjigo Alain išče Melanie. Vmes jo že skoraj najde in mu za las uide. Ostali liki sodelujejo pri iskanju. Ko že čisto obupa, se mu prikaže naslednja sled. Le kdo je ta skrivnostna Melanie? To sem se začela spraševati tudi jaz.

Takega konca nisem pričakovala. Zelo me je presenetil. Knjiga je bolj povprečna, čeprav vem, da zna Barreau pisati veliko bolje. Saj sem že brala njegove knjige. Je pa zanimiva ideja, ki bralca popelje skozi Pariz ter stare filmske uspešnice, ki jih mi niti ne poznamo. :mrgreen:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google [Bot] in 5 gostov