Bralni izziv 2018 – niksipiksi

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

Bralni izziv 2018 – niksipiksi

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 19 apr 2018, 12:51

Seznam nalog:

1) Knjiga, kjer je avtor Francoz ali Nemec (3 točke)
2) Knjiga z zlato ali bež platnico (2 točki)
3) Knjiga, ki ima v naslovu dve besedi (3 točke) - Rosemary's Baby; Ira Levin
4) Prva knjiga tvojega najljubšega avtorja (1 točka)
5) Knjiga, kjer je na platnici žival (2 točki)
6) Knjiga z grdo platnico (2 točki)
7) Avtor knjige je mlajši od tebe (3 točke)
8) Strip (2 točki)
9) Zgodba se dogaja v času vojne (3 točke)
10) Zgdba se dogaja pozimi (1 točka)
11) Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko priimka (3 točke)
12) Knjiga, kjer glavni junak nosi uniformo (2 točki)
13) Po lastni izbiri (1 točka)
14) Knjiga se dogaja v dveh svetovih (2 točki)
15) Knjiga z več kot 500 stranmi (3 točke)
16) Najljubša knjiga tvojega prijatelja ali prijateljice (1 točka)
17) Knjiga, kjer se pojavita dvojčka ali dvojčici (3 točke)
18) Zgodba se odvija v srednji šoli (2 točki)
19) Knjiga je starejša od 50 let (3 točke)
20) Naslov se začne s črko B (2 točki)
21) Knjiga avtorja s psevdonimom (2 točki)
22) Knjiga, ki si jo dobil/a v dar (1 točka)
23) Knjiga, ki je izšla leta 2018 (3 točke)
24) Knjiga, ki temelji na pravljici (2 točki)
25) Zgodba se odvija v vsaj 3 različnih državah (3 točke)
Nazadnje uredil/a niksipiksi dne 19 apr 2018, 15:26, skupaj urejeno 1 krat.

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2018 – niksipiksi

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 19 apr 2018, 15:24

3) Knjiga, ki ima v naslovu dve besedi

Rosemary's Baby

avtor: Ira Levin

Kljub temu, da tako knjiga, kot film, veljata za klasiki, nisem imela pojma, o čem knjiga govori. Filma seveda nisem gledala.
Knjiga je zelo kratka, zato sem jo prebrala neverjetno hitro. Poleg tega pa me je takoj pritegnila tudi zgodba.
Zgodba se začne precej "nedolžno", ko Rosemary in njen mož Guy iščeta primerno stanovanje. Ko ga končno najdeta, o zgradbi sicer poslušata neprijetne zgodbe, vendar se zanje ne zmenita. Še posebno Rosemary je nad stanovanjem navdušena in vso svojo energijo usmeri v opremljanje. In nenehno razmišlja o naraščaju, nad katerim pa Guy ni navdušen.
Napetost v zgodbi narašča postopoma. Knjiga se mi ni zdela grozljiva ali srhljiva, ampak predvsem zelo napeta. Bralec kmalu začne slutiti, da se dogaja nekaj čudnega, Rosemary pa je slepa za vse čudne dogodke okoli sebe.
Tudi drugače se mi lik Rosemary ni prikupil, kajti zdela se mi je zelo brez karakterja. Ampak mislim, da je ravno to bistvo zgodbe. Da je na koncu končala tako kot je, ravno zaradi tega, ker so lahko vsi manipulirali z njo. Možu je bila preveč podrejena in tudi drugače je zelo nesamostojen lik, tako finančno kot emocionalno. Ne zna in ne more se postaviti zase, zato postane žrtev.

Zgodba je sila preprosta, napisana pa je tako fantastično, da lahko rečem, da je ena izmed boljših knjig, ki sem jih brala.

https://www.goodreads.com/book/show/112 ... ry-s-baby

Uporabnikov avatar
niksipiksi
Human
Kontakt:

Re: Bralni izziv 2018 – niksipiksi

PrispevekNapisal/-a niksipiksi » 19 apr 2018, 15:41

11) Knjiga avtorja, s katerim si delita prvo črko priimka

Crash and Burn

avtor: Michael Hassan

To knjigo sem imela na tbrju odkar pomnim. Opis se mi je zdel fascinanten in sicer, kako je 21. aprila 2008 Steven "Crash" Crashinsky rešil več kot tisoč življenj pred katastrofo - pobojem, ki ga je na njihovi srednji šoli načrtoval David Burnett "Burn". Crash je po svojem junaškem dejanju dobil pogodbo za knjigo in to, kar bralec bere je ravno to - opis dogodkov, ki so pripeljali do tistega usodnega dne in kaj se je dogajalo.

No, knjiga je veliko manj fascinantna, kot je slišati. Vse skupaj je bilo kar nekaj. Crash opisuje obdobje parih leti, od osnovne šole do srednje. Je težaven učenec, z motnjo pozornosti. Vendar je Burn še težavnejši, saj ga iz šole vseskozi prepisujejo na posebne šole, kjer zdravijo otroke z duševnimi motnjami. In vendar se vedno vrne.
Drugače pa gre predvsem za opisovanje vsakdanjika, z ogromno popivanja, jemanja drog in spolnosti. V knjigi je prav tako izpostavljena tudi problematika slabih družinskih odnosov.
Vendar pa je vsega preveč. Ogromno tem, ki se med seboj neuspešno povezujejo in ostajajo odprte. Nobena tema pa v knjigi ni obdelana na način, da bi bralec čutil zadovoljstvo ali zadoščenje. Vsaj meni se je tako zdelo. Rešuje jo zadnji del, ko bralec (končno) izve, kaj se je dogajalo na dotični dan in je (končno) nekaj akcije.

https://www.goodreads.com/book/show/148 ... arch=true

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov