November 2010 - Dark Lover (J.R. Ward) v Switch (Megan Hart)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Knjigi dam oceno:

1
0
Brez glasov
2
1
10%
3
3
30%
4
2
20%
5
4
40%

Skupaj glasov: 10

Uporabnikov avatar
vamp
Fairy

Re: November 2010 - Dark Lover (J.R. Ward) v Switch (Megan H

PrispevekNapisal/-a vamp » 16 nov 2010, 09:42

joj, js pomoje da bom dark lover, ker mi ma lepšo platnico :P uno stegno od ženske zgleda k ful nabildana roka od unga tipa zravn. in pol mi mal awkward zgleda, da si tip boža svojo roko in voha pazduho. my eyes play tricks on me :shock: :oops:
Meni je platnica isto izgledala. Enkrat sem se mogla prav skoncentrirat, da sem sploh ugotovila kaj to je na sliki, če že ni njegova roka. Tipo me pa spominja na unega iz Prison Breaka :D

Jaz sem včeraj odprla Dark Lover in sem prebrala par strani, pa sem se premislila. Nisem not padla, samo verjetno niti nisem hotla. Sem se odločila, da bom spustila eno značko, ker mi ne diši. Bom mogoče oboje prebrala, samo kdaj kasnej. DBD bom ziher.
Sem se raje vrgla v VA :) imam občutek, da k trenutnemu razpoloženju ta zbirka najbolj paše.

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 17 nov 2010, 14:03

Mal še, mal še... pa bom konc :drools:

Glede na to, da sm se odločla vse bukve prebrat, morm povečat svoj tempo branja. :lol:

In v veseli december bom stopla s kilometrskimi podočnjaki (ampak nabita s "pozitivno" energijo) :100:
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Pam
Fairy

PrispevekNapisal/-a Pam » 17 nov 2010, 19:45

Sem se odločila, da najprej preberem Switch, ker če bom začela z Dark Loverjem, pa če me bo notri potegnilo, bom mogla vse dele prebrat in ne bom prišla do Switcha. Začetek me sicer ni ravno preveč navdušil, @skyline a gre potem kaj na boljše? I want some nasty action ;)
C. S. Lewis: "You can never get a cup of tea large enough or a book long enough to suit me.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/v1yUeY9

Uporabnikov avatar
Arwen
Elf

PrispevekNapisal/-a Arwen » 17 nov 2010, 19:55

Sem prebrala Dark Lover in mi je svetovna. Po tej knjigi sem prilezla do četrte ampak ker sem se nekako zacupala skozi te 4 knjige v Zsadista (Don't look at me that way :roll: :lol: , ampak jst vedno padam na najbolj žleht, najbolj čudne, najbolj skrivnostne. Vsaj v knjigi.), sem pol nehala brat.
Dark Lover mi je všeč, ker vampirje predstavi na popolnoma drugi ravni. Kot ogrožena vrsta s svojo lastno hot and sexy militarno zaščito. V prvem delu se še malo loviš, ker ne razumeš še vseh izrazov ki jih uporabljajo v svojem jeziku in če to bereš na telefonu like me :) je mal težko oz. nemogoče na začetek listat pa pogledat kaj to pomeni. Uglaunem, bla mi je fuuul ušeč edin Butch mi je šou rahlo na živce ker je probaval bit posesiven zarad love sam ker človeček se pa sploh lahko kosa s sexy vampirji no. In to nabildanimi. :) :) Amm scena na konc mi je všeč, pa všeč mi je da je knjiga ohranila to njihovo ranljivost pred soncem. Jap jap. to bi blo za zdaj use. :)
5ko dam bukvici za reees zakon zakon branje. :) Je pa res da sem jo brala kar precej nazaj in so mi sam delčki ostali v spominu. :)
--------

I know I've dreamt you
A sin and a lie
And I have my freedom
But I don't have much time

Fate has been suffered
And tears must be cried
So let's do some living
After we die

:016: :020:

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 17 nov 2010, 20:27

Switch - Megan Hart

Že na prvih nekaj straneh sta mi bla všeč odlomka, kjer Paige opisuje, kaj ji pomeni pisanje na papir, ker tud sama sem glede tega še »old school« in ne glede na vso današnjo tehnologijo, z roko napisano pismo je vseeno nekaj drugega kot mail. Tud knjigo veliko raje primem v roke, kot pa bulim v ekran. Tukaj sem si s Paige zlo podobna v razmišljanju:

I love the way good ink smells on expensive paper. I love the way a heavy, linen note card feels in my fingers. Most of all, I love the way a blank sheet of paper looks when it’s waiting to be written on. Anything can happen in those moments before you put pen to paper.

Then again, who writes anymore? Cell phones, instant messaging and the Internet have made letter writing obsolete, or nearly so. There’s something powerful, though, about a handwritten note. Something personal and aching to be profound.

Všeč sta mi tudi ti dve definiciji flirtanja v dveh različnih okoliščinah:

Flirting is a funny thing. Earlier, talking with Eric, I’d no doubts I was the hottest bitch around. Right now I wasn’t sure I shouldn’t be ringing bells in a church tower. (IMO Venera Shop also does that to you)

Flirting is a dance, even when you’re standing still.

Dve življenjski lekciji, ki se mi zdita popolnoma resnični:

Choices. We all make them, sometimes more than once. Sometimes it’s the choices we make over and over that define us, but more often it’s the ones we don’t.

No matter how hard you worked, there was always going to be somebody out there who thought you were a fuckup.

Zaključek, ki se mi zdi na celotno zgodbo božanski:

Sometimes, you turn back.
Sometimes, you walk away.
And sometimes, you find the place you’re meant to be, and you stay there. You find a way to make it work.
Whatever it takes.

OK, zdaj pa še moje mnenje o knjigi:

Mogoče sem glede na opis knjige pričakovala malo drugačno zgodbo, ampak ko sm jo prebrala do konca, mi je bla všeč. V vso "akcijo" se nisem mogla ravno najbolj vživet vsakič, ker ownership, slaves, punishment... hmmm... I don´t quite get the whole point of it (if you know what I mean) :mrgreen: OK, sej štekam kak bi naj to funkcioniralo, ampak nekak mi ta feeling ni ravno blizu, zato mi je blo ql, da je poleg te tematike bla tud zgodba zraven, ozadje. Mogoče sem glede "akcije" pričakovala preveč (da ko bom brala, bom cela slinasta zraven in odštevala sekunde pred infarktom) :lol:

Pri Paige mi je bil všeč njen odnos do službe, do Paula. Ta povezava mi je bla ql. Ko sm prebrala celotno knjigo, sem na koncu ugotovila, da sta Austin in Paige konc koncev res ustvarjena drug za drugega. Po zadnjem poglavju se mi je Austin prikupil, ker je bila od štarta Paige tista, ki je kao silila v njega, da sta prekoračila določene meje. In ne glede na vso sranje, ki sta ga oba počela vmes, jo je Austim mel ves čas rad. Eric se mi je na koncu malo smilil, ker če gledam z njegovimi očmi (OK, kolker pač lahko gledam z njegovimi očmi :roll: ) je v bistvu tako odvisen od "služenja nekomu", da dejansko ves svoj čas temu posveti, glede na to da je zdravnik (izobražen itd).

Knjiga kot taka mi je bla OK, nisem ravno domača v tej tematiki, tk da mi je bilo fajn za spremembo prebrat še nekaj takega.

Skupna ocena: 3.5, zaokroženo na 4

Dark Lover (BDB) - J. R. Ward

To knjigo sem prebrala že kar nekaj časa nazaj in me je totalno prevzela, tak da sm pol brala naprej in prebrala celo serijo in zdaj komaj čakam na 9. knjigo. Če bil Twilight kriv, da sem začela brat vampirje, je BDB serija bla tista, ki me je totalno obsedla. Všeč so mi liki, všeč mi je zgodba (ki je drugačna kot druge najstniške knjige o vampirjih), všeč so mi love scenes, v bistvu mi je všeč prav vse v teh knjigah. :lol:

Na začetku prve knjige vem, da sem se malo lovila, da sem "popredalčkala" vsa dejstva in pa zgodovino, ampak potem ko se je zgodba odvijala naprej, sem pa dobesedno požrla to knjigo in začela z naslednjo.

"Twilight is for girls, Black Dagger Brotherhood is for women." :thumbup:

Ocena knjige: dam ji 5, ker je res ena boljših vampirskih romanov (cela serija v bistvu)

Broken - Megan Hart

Najprej nekaj citatov, ki so mi bli QL:

The unwritten code of weddings says either the bridesmaid’s dress or the best man will be ugly enough to make you wish you were blind. :lol:

The hardest lies to detect are the ones surrounded by truth.

My world had many different colors. All of them were gray.

…but the problem with looking back when you should be walking ahead is that you usually end up walking into something that hurts.

Right and wrong, good and bad, the lines are blurred when it comes to matters of the heart. Anyone who has never felt that has no right to judge, and anyone who ever has won’t have to.

OK, po pravici, ta knjiga mi je vzela sapo! Od ideje za zgodbo, do zgodbe, do "akcije", do karakterja glavnih treh junakov... Predvidevala sm, da jo bom prebrala do konc vikenda ta teden, danes pa je četrtek (oz. zdaj je formalno že petek :lol: ). To pove veliko o knjigi sami. Glede na to, da je novela za odrasle, je ful čustveno nabita, pa ne le z erotiko, ampak nasploh z vsemi čustvenimi stvarmi (ljubezen, jeza, osamljenost, izgubljenost, obup...). Predstavi življenje iz večih zornih kotov in predenj sem začela brat, si niti mislit nism mogla, da me bo taka knjiga spravla do solz. In v določenih trenutkih me je, sploh proti koncu. Zgodba ima težo, kar sem bla presenečena, iz opisa knjige to nisem pričakovala. Bi ful lahka razglabljala o vsebini, sam nočem, ker je večina še ni prebrala. Ampak jo priporočam!

Ocena knjige: 5

Tempt Me Tonight - Toni Blake

Ta knjiga mi je bila prav lušna za brat. Zgodba sama ni bila ravno za umret, ker je bila predvidljiva, kar ni šok, saj je ljubezenski roman s happy endingom. Pa tudi možganov ni treba ravno napenjat, tako da je idealna za sprostitveno branje, ker tudi živci ne trpijo. V vso "akcijo" sem se lahka brez problema popolnoma vživela, ker ni nobenih pretiravanj, nobenih scary fetišev al pa odkrivanja nove kamasutre, nobenih bounding, torture al kej podobnega. Love scenes so mi ble hot, kr so... hmmm... življenjske, we all do that :P Edin kar me je malo motlo je to, da je Trish tak dolgo se prepričvala in sama sebe mučla, da noče oz. ne more bit z njim, ko je blo že od štarta jasn, da bota skupi :lol: Najboljši lik mi je bil Joe (go figure :mrgreen: ), ker je bil tak taprav dedc s hrbtenico, poleg njegovih drugih atributov seveda :mrgreen:

“Before I get to work, though, I wanted to . . . invite you over. For dinner. And a game of Monopoly. Tonight.”
Yet Joe looked less than thrilled. “Uh, yeah, that sounds like a real fun Saturday night. Monopoly with the cutthroat Henderson family while your dad glares at me the whole game. Hell, I’ll be afraid to buy any property, and God help me if he’s the banker.”

Ocena: 4

Sweet Surrender - Maya Banks

Še ena knjiga, ki ni ravno moj stil, ampak OK. Glede na temo, mi je stil pisanja bil všeč, tud karakterji so mi bli OK. Najboljši mi je bil pa Damon, pa ne me vprašat zakaj, ampak njegov lik me je najbolj privlaču, čeprav ni glavni lik pa se nič "khm" z njim ne dogaja (damn I´m wierd or what). Verjetn zato, ker je točn vedu kaj hoče in ker je o vsem govoril tk na easy, zanj ni nič tabu, ni bil vsiljiv, mislim... vse mu je blo jasn glede vsega (če ma smisel sploh to :lol: ).

Edin kar me je pri celotni zgodbi ful zmotlo, ampak res fuuuuuuuull zmotlo, je blo naslednje: skoraj tričetrt knjige se med glavnima likoma stopnjuje napetost, skoz si v pričakovanju kdaj bota "khm" pa kak bo to zgledalo (mislim tisti ki ne "prakticiramo" tega na tak način-s takim pomenom na dnevni bazi se to sprašujemo :mrgreen:), in edin kar se zgodi je kiss pa da oba fantazirata pol vse živo... OK, do sem je vse ql, všeč mi je stopnjevanje, pa da si na trnih pa to... pol pa si naenkrat obsipan z vseh strani samo s "khm" in nič druga se ne dogaja, sam to. Tk ko da par dni "khm" reši celo zgodbo, in pol se vsi drugi zapleti (ugrabitev, streljanje, itd) rešijo kr naenkrat brez problema. Ko je šla ena love scena v naslednjo love sceno sm pol po parih ponovitvah že mislila "Ja pa dobr no, nej že bota fertig pa da še kej druga zvem". Ampak nism, kr sta mogla še parkrat ponovit :lol:

Ne me narobe zastopit, mi ni blo nič težko brat :lol: , ampak vseen (po mojem mnenju) bi blo boljš, če bi se mogoče malo porazdelilo, ne pa celo knjigo nič, pol naenkrat ful, pol pa hitr zaključit zgodbo s tako oh-ah-oh izpovedjo, kak se mamo radi.

Moja ocena: 3,5

WWWWWIIIIIIIIIII... prebrala vse :lol: . Jop, I´m wierd :lol: Utrujeno zaključujem ta bralni izziv oz. moj bralni maraton in upam da mi slike scen iz teh knjig kmalu grejo iz glave, ker bi rada vsaj eno noč ta mesec normalno spala, saj drugače bo počasi moje zdravje začelo trpet (sej ne, da se pritožujem al pa da se sekiram kaj veliko, ampak... :mrgreen: )! Treba pljunit v roke, zdaj sem nabita s "teorijo", hahahaha, teorija brez prakse pa tk vsi vemo da je vredna... hmmmm... nič :lol:

:undwech: .......... :behind: (if you know what I mean :angel: )
Nazadnje uredil/a skyline dne 24 nov 2010, 02:15, skupaj urejeno 6 krat.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 17 nov 2010, 20:32

...ampak ker sem se nekako zacupala skozi te 4 knjige v Zsadista (Don't look at me that way :roll: :lol: , ampak jst vedno padam na najbolj žleht, najbolj čudne, najbolj skrivnostne. Vsaj v knjigi.)
Men je knjiga o Zsadistu ena najboljših :thumbup:

Pa ne ostat pri tej knjigi v seriji, beri še naprej, ker ful dogaja, js sm res nora na to serijo :lol:

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 18 nov 2010, 19:22

iFouš al kak bi se to reklo :D

Srčno upam, da bom našla kaj časa, da začnem brat... Bom pa Switch - ker v serije ne smem padit :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 19 nov 2010, 21:43

jutr začnem switch brat :drools:

Pam
Fairy

PrispevekNapisal/-a Pam » 20 nov 2010, 11:36

Ko sem dokonca prebrala Switch, me je prijelo, da bi šla v knjigarno, kupila lep papir in napisala pismo.
Old school style ;) A kinky letter :drools:

Moram reči, da je knjiga postala nekje na slabi polovici pravi užitek za branje. Na začetku sem pričakovala drugačno zgodbo, vse dokler ne ugotovimo, kdo je na 114 in ko je prispelo "zadnje" pismo. Potem se je zabava začela. :)

Sometimes things are better left in fantasy. So true but so dissappointing.
C. S. Lewis: "You can never get a cup of tea large enough or a book long enough to suit me.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/v1yUeY9

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 20 nov 2010, 13:25

Sometimes things are better left in fantasy. So true but so dissappointing.
:thumbup:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 6 gostov