Vampire Academy - Last Sacrifice

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Knjigi dam oceno

1
0
Brez glasov
2
0
Brez glasov
3
1
4%
4
2
8%
5
23
88%

Skupaj glasov: 26

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

Re: Vampire Academy - Last Sacrifice

PrispevekNapisal/-a taša » 13 dec 2010, 11:53

Jaz pa mislim, da je Richelle to naredila z razlogom...ker bo to vplivalo na Adriana...sicer je napisala, da bo moška vloga v spinnoffu presenečenje( čeprav je napisala, da je love interes..)in kdo bi to drug bil kot Adrian..ni lih presenečenje a ne. Skratka...Adrian mora pozabit Rose in kako lažje nekoga pozabit kot če ga sovražiš...
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Kris
Dhampir
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Kris » 13 dec 2010, 12:56

taša se nebi mogla bl strinjat!!!
Glavni razlogi se učas skrivajo v detajlih....in kt je Rose rekla na konc, da Adrian ni pravi zanjo ker ne dela stvari zase ampak da druge očara. Se čist strinjam in ja mislm, da bo tut on glavi izmer vlog v nadaljevanjih ker je tut on velk uprašanj postavu. Zaklučk men ni slb-je zaklučk za obdobje Rose-use sestavlanke je sestaula skp, dobila Dimitria in službo ki ji je bla usojena (pa še rečte da to ni lep zaklučk) kar se tiče pa neodgovorjenih uprašanj, strtih src ter neporavnanih račiunov so pa tm sam zato, da se lah zgodba o vampirski akademiji oz. zdej Blodlines nadaljuje in bo loh mel use en rep pa glavo ;)

Sei tut men ni blo ušeč varanje pa to da se je tko igrala z njem, sam se je dejansko treba postavt v Rosino glavo in situacije k jih je že preživela...4 knjige je hotla bit z Dimitrijem, 1,5 ga je poskušala pozabt, 1,5 je pa poslušala svoje srce ;)

Sicr sm sama team Adrian FTW <3 :drools: :oops:
sam mislm da bo njegou čs zdej šele pršou...
"Books may well be the only true magic."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 13 dec 2010, 14:23

U ja wick3tgirl - dober POV :thumbup: Glih sva danes z Moniko debatirale o tvojem postu (ful se mamo fajn na faksu :D :D :D ) in se čisto strinjam... v bistvu nas je Richelle (nekatere - mene že) pretentala z tem varanjem... ker itak vsi verjamemo v to, da sta Dimitri in Rose true love pa da spadata skup in jaz sem kar spregledala dejstvo, da ga je prevarala oz. se mi ni zdelo pomembno... in res ni lepo, da je to naredila...

Kak je zanimivo na katere detajle vsak pade :D

Je pa tudi res, da bo zdaj Adrian lažje sovražil Rose in mogoče lažje šel dalje... Meni je on vedno ful dobro vse prenašal, ampak ona zadnja scena mi je bla pa malo too much... tak ko sem rekla - prav začutla sem neko Moroi razvajenost noter... ala ugovarjam in vse to bom rekel, ker ni pomoje :? Žal...tak prizvok je meni imel njun dialog :)

P.S. Ful raje mam, ko nekdo sproži tako debato, kot pa da samo komentiramo, da nam je bila knjiga fajn :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 13 dec 2010, 14:45

Zdaj sem šla pogledat kdo vse je sodeloval in nas je že skoraj 20 :D :D :D I'm so proud :hug1: :hug1:

Zdaj pa grem eno po eno dodajat nagradice :P Po vrsti tako kot ste brali :P Upam, da vam je sličica všeč - mogoče jo bom spremenila, ko dobim svoj računalnik nazaj pa bom imela čas se umetniško izražat :D Do takrat pa dobite vsi zvezdo :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
CaffeineAddict
Siren

PrispevekNapisal/-a CaffeineAddict » 13 dec 2010, 15:53

definitivno je namen te knjige, da vsazga neki zbode ;) pr men se ač vid, da mam to moralno vrednoto zelo globoko zakoreninjeno v seb :) ostalim vam pač true love opraviči to, men ne ;) sicer pa, I'm loving the debate as well :)

PS: Vem, da nism še eksplicitno napisala, ampak Abe fucking rocks!!! Men osebno najboljši karakter. Ja! :rock:

Uporabnikov avatar
vamp
Fairy

PrispevekNapisal/-a vamp » 13 dec 2010, 16:47

Jaz sem to varanje kar v ozadje potisnila in se nisem hotela obremenjevati s tem. Sem raje uživala v tem kar je bilo opisovano. Pri knjigi to lahko narediš, v realnem življenju bi mi bilo kaj takega pa zelo zelo grdo dejanje in ga ne bi nikoli podpirala.

Se mi pa zdi, da tudi če tist dan ne bi sexala, da bi znalo vse skupaj identično izpast. Mislim da sta se že tako zapletla, da bi Adrian vseeno takoj opazil. Mogoče je skoraj bolj bedno to da je dopustila, da ju je videl v takem trenutku in si ni vzela časa za en konkreten pogovor. Mogoče pa ne bi bilo tok narobe, če bi ga v sanjah pustila, ga vsaj ne bi za nos tolko vlekla. Varanje se je pri njej zgodilo že v glavi in se je ona (sex or no sex) o svoji ljubezni že odločila. Honor je pa tuki izvisel.

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 13 dec 2010, 18:02

Vamp, podpis.
Rose se je odločila že v glavi. <3

Dejansko poznam eno, ki trdi, da je ne bi motil, če bi jo mož varal samo s sexom, ampak to, da bi se čustveno zapletel z drugo. Pa čeprav brez sexa.
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
CaffeineAddict
Siren

PrispevekNapisal/-a CaffeineAddict » 13 dec 2010, 18:34

se strinjam glede čustvenega varanja in tega, da bi mogla v sanjah mu povedat. ampak takrat ga je še rabla za dosego cilja: komu mar za sredstva, če se mora doseči nek cilj - točno tko je delovala Rose skos to knjigo. men je blo premal obžalovanja pokazanga, no ... tista tvoja kolegica pa ne more tega rečt, dokler ne izkusi točno take situacije. (razen, če je že dejansko šla skos to)

Uporabnikov avatar
taša
Sorcerer
Kraj: Preserje pri Radomljah
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a taša » 13 dec 2010, 20:57

Mah...jaz pa iz svojih izkušenj povem da je težka situacija tole z Rose :D...bila sem stara 16 let...imela fanta...rada sem imela pa drugega...in sem prevarala svojega fanta takrat...sicer sem potem mu to povedala in vezo razdrla...mlada neumna...ampak zaljubljena...samo ne v svojega fanta....sicer je bilo to varanje prvič in zadnjič in nikoli več....

Pač ko si v takem stanju ne razmišljaš kako boš koga s tem prizadel...in o tem bolj jasno razmišljaš šele ko mine nekaj časa...in v tistem momentu tudi jaz nisem pokazala nekega prevelikega obžalovanja...

Pri celotni opisani situaciji med rose in adrianom in dimitijem...mi je ravno to všeč, da je pisateljca situacijo opisala dovolj realno...in če smo čisto iskreni...že ko je pobegnila z Dimitrijem je bilo jasno, da se bo nekaj napletlo...adrian gor ali dol :) Kot pa sem že prej napisala bodo nove knjige in kot mi je znano se Rose še prikazuje vmes...mogoče bo pa še vse stvari posrredno rešila....
"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world."

Uporabnikov avatar
Arwen
Elf

PrispevekNapisal/-a Arwen » 14 dec 2010, 01:49

Meni se pa zdi ta knjiga čisto posilstvo Adrianovega karakterja. Kt npr. Dajmo ga še malo zjebat. Oprostite izrazu sam je glih tko.
Sem bila glavni zagovornik Dimitri/Rose cel čas. Vse knjige do te zadnje. Verjetno sem na ta par začela drugače gledat zaradi tega ker sem imela preveeeč časa za čakat vmes in je izpadlo tko kt da berem čisto novo serijo. No uglaunem. Adriana sem vzljubila ker je kavalir, in ne naredi vedno vseh stvari ki jih ostali hočejo---> nardi jih takrat ko tudi njemu to odgovarja, razen če je a la situacija Za življenje in smrt. Vedno je vse nardil, se maximalno trudil in vedno najebal in mi gre avtorica res že počas na živce s tem ker tko okrog prsta vrti tega grešnega kozla.
Štos je v tem da burno reagiram na to situacijo iz življenskih izkušenj in bi jaz Rose povedala še marsikaj hujšega ker si popolnoma zasluži, perfect chemistry with Dimitri GOR ALI DOL, ker VARANJE (pa sem to tudi jaz že nardila by the mim) je nedopustno.! Sploh pa je preden je šla prevarat še razmišljala o Adrianu kar mi je še bolj fuck---> Nebi rekla da nebi čisto nič razmišljala a.k.a čist pozabla--> ups. Ampak ne. Jst grem un pa naj potem ko izve pobira mikro koščke unga bogega srčka po tleh. Fuck off. Mislim že odkar ga je spoznala ga je izkoriščala in to kljub temu da je vse blo mišljeno kot dober namen. In ji je prou reku, niso vsi zmagovalci bli na konc knjige. On jo nikoli ne bo pozabu, tut če bo na kako drugo narajmal in še par drugih bo tud še dolgo dolgo bogih zarad kakšnih ---> ups pozabla sem nanje ali pa ups--> mislim sam na svojo rit.
Zdaj pa meditacija............................................
Vdih.................................................
Izdih...............................................
Dobro napisana knjiga!
Ideje so zelo dobre!
Predvidljiva oz. kar precej predvidljiva, usaj z moje strani. :)
Use je blo lepo in prav sam ta scena z Adianom mi ni bla ql, lahko bi mu rekla že od štarta ko je Dimitri nazaj pršou da hoče najprej ugotovit s kom hoče bit in tako dalje. Uglaunem ne bom več razpravljala ker bom spet pissed off.
Am... Dala sem 4ko.
Kaj sem še misnla rečt............. . . . . . ... ............. ........
Hvala za ikonco na bralnici, ful je lepa. :) Pa upam da nisem koga užalila s tem svojim komentarjem, sam mi je res ležalo na duši in marsikdo se ne bo strinjal z mano ampak ql. Vem da ne more bit vse perfektno u knjigi ker je glih v tem čar, sam useen te razjezi ker vidi člouk kok je lahko komu hudo in nč ne morš pomagat pri tem.
Aja pa na Dimitrija sem tut jezna. KRISTUS GOD ALMIGHTY.!!! K**** bi mu odtrgala. Že v prejšnji knjigi! Kako si je sploh drznu tko J**** Rose v glavo po tem ko je nazaj pršou.! In Lissa to in Lissa ono in Lissa everywhere. Jst sem misnla da bo mene požrlo od lubosumja, kaj šele Rose. Ni čudn da je sploh k Adrianu pol zbežala. Kmet en.
Vdih... Izdih...
Morem nehat pisat ker če ne me bo kar razneslo joooj. :D Kakšn reply? Discussion?
--------

I know I've dreamt you
A sin and a lie
And I have my freedom
But I don't have much time

Fate has been suffered
And tears must be cried
So let's do some living
After we die

:016: :020:

Vrni se na

Kdo je prisoten