December 2010 - Ice (Sarah Beth Durst)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Knjigi dam oceno:

1
0
Brez glasov
2
0
Brez glasov
3
1
8%
4
4
33%
5
7
58%

Skupaj glasov: 12

Uporabnikov avatar
elody
Forest Spirit

Re: December 2010 - Ice (Sarah Beth Durst)

PrispevekNapisal/-a elody » 20 dec 2010, 21:47

izbrali smo super knjigo za moj prvi bralni izziv :thumbup:

Rabila sem samo par urc da sem jo prebrala, ker obožujem takšne pravljice <3

Všeč mi je bilo, kako čez celo knjigo spremljamo dva lika, ki imata na začetku zelooo čuden odnos, potem se pa to razvije v ljubezen, ki je postala tako močna, da je šla zanj dobesedno na konec sveta <3 <3

You can be the Casanova of polar bears. I’m not staying...je tud meni padel v oči ta stavek :lol: :lol:

5 :)

Uporabnikov avatar
demetra
Forest Spirit
Kraj: okolica ptuja

PrispevekNapisal/-a demetra » 22 dec 2010, 18:13

evo pa sn jaz tudi dokončala pravljico! :D lepa zgodba z res polno domišlije :thumbup: :thumbup: , konec res presenetljiv sploh si ga nisem predstavljala ( sn že mislila da nebo lep konec ko je rodila pa ni blo duše za njenega otročička pa je rekla vzemi mojo sn se že drla poleg neeeeeeeeeeee!!! :cry: pol pa sn si mislila pa kaka pravljica je to če bo zaj ona tu vmrla HUH).
bear je zakon!! <3 father forest :evil: njega da kar ne omenjam ker pol bom pisala žaljivke še celo uro.
edino kar me je zmotlo pri celotni pravljici je to da je premalo napisano o njujini sreči pa preveč o tem kaj je vse mogla dat skozi. vsaj eno dvakrat bi lahko spustli ven njeno skorajšnjo smrt mislim skoz se je revica mantrala.
dugače pa ja ne zamerim Bear-u da je palce pospešil zadevo ker je bil očiten nesporazum. njej se je res tak dopadlo kot je bilo in si zaenkrat ni želela sprememb. logiš če pa je 18let stara.
no knjigi dam oceno 4 ker sem pogresala bear-a.

Uporabnikov avatar
Arwen
Elf

PrispevekNapisal/-a Arwen » 22 dec 2010, 18:29

No to je ena prvih knjig ki zame ni bila predvidljiva. Kar je namreč zelo uredu, ker je element presenečenja in več kot je tega bolj huda je knjiga. Sovražim Father Forest-a, I love Bear-a (čudno k sklanjaš :lol: ).
Hmm sem bla ful jezna na Beara ker jo je naredu nosečo kar od enkrat sam ajde ql, sem se nekak vtopila v to ženščino in ko se je ona pomirila sem se tut jst.
Sem vesela da sem jo priporočila ker se mi smilijo dobre knjige ki so brez reklame in jih nihče ne bere samo zaradi opisa ali pa zaradi naslovnice. Sad really sad sad. :)
Hope everyone will find something for themselves in that little tiny story we have here. :)
--------

I know I've dreamt you
A sin and a lie
And I have my freedom
But I don't have much time

Fate has been suffered
And tears must be cried
So let's do some living
After we die

:016: :020:

Uporabnikov avatar
aleinad
Pixy

PrispevekNapisal/-a aleinad » 22 dec 2010, 22:25

- glede na to da knjig ne berem, moram povedati, da mi je bIla ta zelo všeč, mogoče zato ker je pravljica in pravljice imajo srečne konce
- o tej pravljici mi je pripovedovala demetra in me je tako fascinirala, ker pa ona takrat še ni prebrala do konca mi ni mogla povedati kako se nadaljuje ali konča, tako sem sama prebrala zadnjih 80 strani, kar je zame ogromen napredek
- upam, da v bodoče še izberete kakšno podobno knjigo, ki bo pritegnila tudi mene

How far would she go to give her baby its daddy? East of the sun and west of the moon, of course. “C’mon, kiddo,” she said. “Let’s go find your daddy.”

Slika
Tell me a secret, and I'll tell you one.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 23 dec 2010, 07:13

Lepo :D

Čestitke pa dobrodošla med nami :hug1:

Zanimivo kak nas določene stvari pritegnejo... imam sošolko, ki nikoli ne bere, ne gleda filmov, nanizank,... Nič takega :) Je pa dobila enkrat iz dolgčasa v roke knjigo Bela Masajka in je bila čisto navdušena, takoj prebrala :)

Arwen, res je... jaz tudi zaradi naslovnice dostikrat ne grem brat (ali pa zaradi opisa), ampak več mi pomeni priporočilo... Tako, da če bi bila grda naslovnica pa mi kdo izmed vas reče, da je super knjiga, bi jo zagotovo vzela v roke :) Dokler pa nimam potrdila pa ne...

In ta Ice je samo zaradi medveda, tak neprivlačna... pa je Bear awesome :D Enkrat ko ga spoznaš :D :D
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
demetra
Forest Spirit
Kraj: okolica ptuja

PrispevekNapisal/-a demetra » 23 dec 2010, 08:39

- glede na to da knjig ne berem, moram povedati, da mi je bIla ta zelo všeč, mogoče zato ker je pravljica in pravljice imajo srečne konce
- o tej pravljici mi je pripovedovala demetra in me je tako fascinirala, ker pa ona takrat še ni prebrala do konca mi ni mogla povedati kako se nadaljuje ali konča, tako sem sama prebrala zadnjih 80 strani, kar je zame ogromen napredek
- upam, da v bodoče še izberete kakšno podobno knjigo, ki bo pritegnila tudi mene

How far would she go to give her baby its daddy? East of the sun and west of the moon, of course. “C’mon, kiddo,” she said. “Let’s go find your daddy.”

Slika
jej prebrala si do konca!!! :thumbup: :thumbup: čestitam in vidim da ti je bila všeč knjiga :) danes dobim ebooka tako da se pripravi ker bo še več pripovedovanja :D :D

Uporabnikov avatar
skyline
Werewolf

PrispevekNapisal/-a skyline » 27 dec 2010, 00:37

Tudi jaz sem prebrala, končno je prišla ta knjiga na vrsto.

Pričakovala sm drugačno zgodbo, v bistvu sem pričakovala slabšo, tak da sm bla pozitivno presenečena. Edino, za kar nisem dala ocene 5 je to, da se mi je malo vleklo, ko je bila ujeta v gozdu tak dolgo, pol zaključlo se je pa na hitrco. Js bi še dodala na koncu eno poglavje, kao "one year later", da bi opisala, kak sta si zrihtala novi domek pa kak je novo družinsko življenje, pa kak fajni atek je Bear, pa da bi blo še kej več povedanga o njegovi človeški obliki...

Scene, ki so mi ble sweet:
- ko sta se prvilč poljubila
- ko je prvič videla njegovo človeško obliko (js sm pričakovala, da bo scary, da bo mel poln brazgotin al pa kej), pa kak je pol odreagiral ful nesebično
- ko je prvo noč prišel k njej spat, pa da je s sekiro napadla - hahaha...
- pa ko jo je pripeljal domov prvič, ker je ona tako želela, pol pa je zašepetal I love you predn je šel... hjooooo... solzica pritekla :cry:
- pa tam ko je mislila, da je umrla na ledu, pa so jo medvedi greli
- pa full fajna mi je bla sova, sm si jo predstavljala kot tako faco, kak je zajebavala onega, ko mu ni hotla duše nazaj dat :lol:

Mi ni žal, da sm jo prebrala, res ne. :rock:
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Two things are infinite:the universe and human stupidity;and I'm not sure about the universe.
If a little is great, and a lot is better, then way too much is just about right!

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 27 dec 2010, 07:36

Res sem vesela, da je dosti udeležencev - me je bilo malo strah, da vas ne bo tak dosti pa bo polomija ta izziv :oops: :oops:

Še bolj pa me veseli, da je večina tak odreagirala kot jaz - da na začetku malo čudno zgleda, ampak je awesome zgodba :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018
Opravljen bralni izziv 2018

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 27 dec 2010, 17:36

sem že pred kakšnima dvema tednoma prebrala to knjigo, ampak sploh nisem vedla, da je bralni izziv :mrgreen:
torej: luštna moderna pravljica, edino kar me je motilo je bilo to, da ji je bear spremenil hormonsko stanje (ne vem kak naj to lepše rečem), da je bila potem noseča. to me je res zelo zmotilo! na živce mi je šel tudi father forest, ki se je do nje obnašal kot da je razvajeni petletnik, ki ne zna razmišljati s svojo glavo. všeč mi je bila glavna junakinja, ker se ni takoj vdala in je v bistvu ona rešila svojega moža in ne obratno, kar se v knjigah zgodi bolj redko. konec je bil domiseln - mislim to, da lahko trole uporabijo kot duše za nove otroke.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Pam
Fairy

PrispevekNapisal/-a Pam » 28 dec 2010, 10:18

Jaz sem včeraj zvečer začela brat in pol so me že oči pekle in sem si dala Text-to-Speech na Kindlu, slušalke v uho, ugasnila luč in zaprla oči. Vmes sem zaspala, tako da ne vem, kaj se je dogajalo v tistem delu, ko se je grad stopil in ko se je zbudila in je bila obdana z gručo medvedov. Moram it nazaj brat, se je kaj pomembnega zgodilo, ali lahko samo nadaljujem od tu naprej? ;)
C. S. Lewis: "You can never get a cup of tea large enough or a book long enough to suit me.

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/v1yUeY9

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 4 gostov