Januar 2011 - A Game of Thrones v Book of Love

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Knjigi dam oceno:

1
0
Brez glasov
2
3
23%
3
3
23%
4
0
Brez glasov
5
7
54%

Skupaj glasov: 13

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Januar 2011 - A Game of Thrones v Book of Love

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 20 jan 2011, 20:47

Kaj pa ko že 3 dni berem Book of Love. Ok nea dejansko 3 dni berem. Začela sem pol pa je Crash Test Love vmes prišo (ni švoh, btw!). Zdaj pa vedno ko hočem it končno dalje brat pride nekdo, ko hoče nekaj od mene. :D I hate this. Lahko začnem od začetka, če bo šlo tak dalje.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 21 jan 2011, 21:32

I did it. Game of Thrones. :lol:

Ugotovila, da že ful pozabila, ampak glede na to, da ima knjiga skoraj 1000 pač ni presenetljivo. :lol:
Na kratko: Noro dobra.

1. Sem že kdaj povedala, da so mi všeč knjige , ki so napisane z več pogledov?
2. Real life. A vete, ko dobro vedno premaga zlo. No tuki tega ni. Zmaga tisti, ki je močnejši. Neglede na to, al je dober ali slab.
3. Ni črnih ali belih. Nobeni ni 100% dober. Čeprav so 90% slabi. in vsak ma svoje motive. SVOJE motive.
4. Ni neke romance. Ampak sex je. :lol:
5. Najbolj kul so mi bli Starkovi otroc. Arya, Bran in Jon. Sploh Jon <3
6. Nisem prepričana, da mi je všeč konec. Težko bi rekla, da je bil Happy End. je bil pa tak življenski.
7. Un smrkavec od kralja mi je šel na k***, pardon živce. Jeoffrey al kaj že bil. Razvajen smrkavec. :guns:
8. Prej bi verjela v ta svet, ko v Narnijo.

Svaka čast Martinu.

Ocena: 5+
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 22 jan 2011, 14:29

Meni sta na začetku Emily in Wes tudi bila ful ok pa fajn mi je blo brat... Zanimivo se mi je zdelo, da je knjiga napisana iz večih različnih POV.

Žal pa mi je na koncu VSE pokvarlo, ko sem 3x prebrala scene, ki sem jih že brala v drugih, popularnih knjigah. Komot bi lahko tam kaj druga pisalo ali pa se kako drugače obrnilo...

Vzemimo za primer zadnji makeout med Maxom in Jane. Ne vem zakaj je sploh šla v to sceno pa jo na tak način zaključla? Sem dobila tak občutek, kot pri Twilight... Sploh mi ni blo všeč.

Pa nasploh se mi zdi, da zgodba ni dovolj opisana, ni niti dovolj globoka, kar nekaj zmešano vse shapeshifterji, angeli, pixieji, dark angeli,... Njah... Ni mi všeč.

Mi je žal, da nisem ta čas raje brala GoT - ker bi ziher bila boljša.

Tako da mislim, da bom šla prebrat še GoT :)

Niti enega omembe vrednega dogodka nimam v glavi... razen takrat, ko se je Wes prvič spremenil, ampak sem brala že boljše - lahko rečem odlične - dele s prvo spremembo shapeshifterja (Darkest Power).

Ocena za Book of Love: 2
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 22 jan 2011, 15:45

jest sm obupala nad tokratnim izzivom. sem se spravla brat GOT pa sem kr hitr zaključila. slog mi ni odogovarjal, pa tko počas se je bralo.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 23 jan 2011, 09:06

Jaz sem GoT začela pa ne morem brat...stil pisanja mi pretežek za to situacijo v kateri sem... ker se ne morem 100% skoncentrirat in potem je cela zmešnjava :)

Tak, da bom raje kaj druga brala, za izziv pa so bili angeli, tudi če je bila brezvezna :)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 23 jan 2011, 11:28

to ja, ful morš bit skoncentritran za tole

Uporabnikov avatar
vamp
Fairy

PrispevekNapisal/-a vamp » 24 jan 2011, 09:23

Po dolgem času sem prišla malo pogledat na forum, ker mi je domnevna izbira GoT čisto pobrala motivacijo. Haha. Pa ste me spet presenetile z dvojno izbiro, tako da sem se odločila, da spet sodelujem.
GoT bom dala obvezno na to read, samo je predolga, jaz pa imam premalo časa, še posebej če gre za bralni izziv, ki je časovno omejen. Bom med poletnimi počitnicami al pa med kakim dopustom odprla. Sedaj pa je čas za lažja krajša branja.

Uporabnikov avatar
FreakChiq
Shapeshifter
Kraj: Maribor
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a FreakChiq » 24 jan 2011, 16:49

Book of Love
od Abre Ebner

Ko sem pred časom brala opis knjige, sem bla navdušena. Prvo zato, ker govori o angelah. Še najbolj pa zaradi množičnega POV. Če mi je ful všeč, ko sem v isti zgodbi lahko "v glavi" od protagonistke, kakor tudi od protagonista, bom tu, ko dobim kar dvojno dozo, bla like I'm on crack, right? Pha! You're Wrong! Štirje različni pogledi (včasih celo 5 ali 6?) je hudo dosti preveč! Sploh od začetka ko ne poznaš likov, njihovih imen in v kakem razmerji si je kdo s kom, so ti različni POV a hell to digest. Jaz sem bla od začetka tak zmedena, da sem mogla it nazaj hodit gledat kdo je kdo in kero ime spada v kero familijo.

Samo na žalost se tu moji problemi s knjigo ne končajo.
Prvič EVER, mi je blo ful gross in creepy brat 100 let starega tipa, who lusts after a 17 yeard old girl. Dunno why. In pol se je vse skupaj še samo stopnjevalo. Vsakič, ko je Jane reko "Hey, Beautiful (or Stalker)" me je zvilo. Pol... Jah, pol pa si je Maksek privoščo nekaj, kar zaradi Billa iz True Blood/Sookie Stackhouse novel ne morem več slišat in dovolim rečt le redkim (like Nick-- sweet, irresistible, dangerous, everything that Max will never be, Nick :13love: ) "She is mine!" UGH! Na koncu sem 1/3 stvari v zvezi z Maxom in Jane, ki mi je bla isto nesimpatična, kar preskočla.

Edina dobra stvar sta bla Emily in Wes, čeprav proti koncu sem na žalost tud njega mela kinda vrh glave z njegovo Jane dilemo. Come on, dude! Pa malo prehitro so bli vsi IN LUUUUVV. Sploh Wes je hitro prešaltal. Pa ni mi blo všečno kak mu je Max začel: "Ljubiš Emily, samo še tega ne veš," "Z njo hočeš bit star, ne z Jane" Kot da je Danny... oni vedeževalec you know?

On the bright side... Mislim, da je bla to prva knjiga, ki je povezala angele s shapeshifterji (ponavadi so ti vedno sparčkani z vampirji). Well, I still dunno, if that's a good or bad thing, but at least it's unique, right? :D

My ROFL Moments:
-Max is a 100+ year old virgin! Buhahaha :lol:
-Manuals for angels and shapeshifters, kjer so med drugim zabeleženi tudi vsi naravni sovražniki. Hahah, oh pleeease.... :D
-The whole cure thing was hilarious!
Slika

Ocena: Slika
Nazadnje uredil/a FreakChiq dne 24 jan 2011, 19:24, skupaj urejeno 2 krat.
"Can nobody hear me? I've got a lot that's on my mind."

Uporabnikov avatar
Lisa
Sorcerer
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Lisa » 24 jan 2011, 16:54

FC, :100: :100: :100:

Ampak jst nisem brala, tak da ne morem sodit :D
“Missing, one stunningly attractive teenage boy. Answers to 'Jace' or 'Hot Stuff”

Uporabnikov avatar
CaffeineAddict
Siren

PrispevekNapisal/-a CaffeineAddict » 24 jan 2011, 17:43

ahahahahahahaha :D :D :D :100: :100: :100: :clap:

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska:: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost