Marec 2011 - Graceling (Kristin Cashore)

Na tem forumu se nahajajo vsi potekli in aktualni bralni izzivi.

Moderator: The Book Crusaders

Knjigi dam oceno:

1
0
Brez glasov
2
0
Brez glasov
3
0
Brez glasov
4
5
56%
5
4
44%

Skupaj glasov: 9

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kraj: Celje
Kontakt:

Marec 2011 - Graceling (Kristin Cashore)

PrispevekNapisal/-a Ever » 15 mar 2011, 19:33

Beremo knjigo: Graceling

Rok za oddajo komentarjev: 31. marec 2011

Avtor: Kristin Cashore

Povezava: http://www.bralnica.com/Graceling.html

Slika

Seznam udeležencev: http://www.bralnica.com/izziv/Marec%202011.html

Veselo branje ;)
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Morrigan
Opravljen bralni izziv 2018

Re: Marec 2011 - Graceling (Kristin Cashore)

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 15 mar 2011, 20:27

z branjem te knjige sem zaključila pred nekaj dnevi. že nekaj mesecev sem jo imela na računalniku, ampak se nekak nisem mogla spravit k branju. knjiga mi je bila všeč, čeprav se spet ne morem spravit k branju drugega dela. všeč so mi knjige, ki se dogajajo v nekem popolnoma izmišljenem svetu, v nekih izmišljenih kraljestvih, nekje "za devetimi gorami". prav tako imam rada nova bitja, ali pa ljudje, ki imajo nenavadne sposobnosti. katsa mi je bila vredu junakinja. všeč so mi močne junakinje, ki mislijo s svojo glavo in se ne podrejajo drugim. tudi po je bil ok, čeprav imam, ko preberem njegovo ime, pred očmi sliko, ki jo je prilepila freakchiq :D edino, kar se mi zdi je to, da bi lahko pisateljica nadaljevala zgodbo z istimi osebami. v drugem delu se dogaja zgodba izven kraljestev, glavna pa je neka fire. v tretjem delu pa bo bitterblue in nekje sem videla, da izide 1. aprila.
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 16 mar 2011, 14:03

Graceling je knjiga, ki je ne bom kar tako pozabila.

Že nekaj časa sem jo imela na to-read listi pa se nikakor nisem mogla spravit k njej - do prejšnjega meseca, ko me je malo prijelo, da bi brala kaj takega. Najbolj me je odbijalo to, da bom "mogla" brat o nekih kraljestvih, deželah za miljontimi gorami, kraljih, vladarjih,... pa sem se komaj zavedala, da sem v takem svetu.

V bistvu sem se počutila, kot da sem v eni izmed MMORPG iger - ala Lineage II - kjer je nek novi svet z rahlim pridihom srednjega veka :)

Glavna junakinja je the best - zelo me spominja na Katniss iz Hunger Games ali pa na Rose iz Vampire Academy - taka močna, odločna, ki ve kaj hoče. Kako ne, če pa je njen dar, da lahko ubije človeka z golimi rokami.

Potem je pa tu še princ Po - tiho, tiho glede njegovega imena :P - ki je isto ful fierce, pogumen, ampak hkrati tudi razumen, pameten, prijazen,... Zato se z Katso zelo hitro spoprijateljita.

Všeč mi je kako so predstavili to idejo o nekih posebnih skillih - kako so si oni to predstavljali in kako sta Katsa in Po ugotovila, da ni vse takšno, kot se kaže.

Leck je neverjeten junak - ravno zaradi njega si zelo želim prebrati še naslednji del, vendar se mi je malo ustavlo :)

Zelo mi je bilo všeč kako se je zgodba razvijala, kako se je odnos med Katso in Po-jem razvijal, kako smo počasi prišli do nekih ugotovitev in nismo mogli vsega uganit - všeč mi je ta nepredvidljivost in skrivnostnost.

Knjigi dam čisto: 5
"She was fascinated with words. To her, words were things of beauty, each like a magical powder or potion that could be combined with other words to create powerful spells."

Uporabnikov avatar
Lenka
Fairy

PrispevekNapisal/-a Lenka » 18 mar 2011, 09:40

sem nekje na polovici, pa mi je kr všeč. presenetljivo, ker podobnih stvari ponavad nism mogla brat

WindShadow
Fairy

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 21 mar 2011, 21:41

Sem jo ravno zaključila in mi je bila všeč, ni me pa zelo, zelo navdušila, ker se mi zdi, da je ideja izredno dobra in bi jo pisateljica lahko še bolje razvila in v knjigo vnesla še več akcije. Ni mi bilo všeč, da večino zgodbe predstavlja potovanje Katse, ampak to bi lahko še odpustila, vendar se mi je zdelo, da je umor Lecka prehitro prešel in bil hitro pozabljen, kot da ne bi bil to glavni razlog za vse Katsine napore.
Ne vem, to je samo moje mnenje, ampak jaz dam 5 samo knjigam, ki me res potegnejo vase in jih ne morem odložit, ker se ravno, ko bi jo želela zapreti, zgodi nekaj nepričakovanega in potem preberem še najmanj 2 poglavji. :)

Tako da moja ocena je 4, ker mi ni žal, da sem jo prebrala, mi je pa manjkala tista pika na i.

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 22 mar 2011, 07:02

Uh, fajn si odprla temo za debato :D

Glede Lecka se strinjam, njegova smrt je prišla way prehitro. Ampak če poštudiraš: Če Katsa v tistem trenutku ne bi storila tega kar je, kake možnosti je mela? On je tudi mel grace in temu sta se lahko uprla samo mala Bitterblue in pa Po pa še to je za Bitterblue trajalo kar nekaj časa, da je prišla na to točko.

Pomoje, če pisateljica ne bi tak naredila in bi Katso in Lecka poslala v pravi boj, do boja sploh prišlo ne bi, ker bi Leck že prej vse stražarje poslal nad Katso in ker ima tako moč, bi jih bilo preveč za njo... oziroma, bi jo prepričal naj se ne bori pa bi jo zahrbtno napado - v glavnem, umrla bi ali pa bi postala njegova "pošast", tako kot je bila za svojega strica, ampak še hujše. Zato ga je mogla hitro pokončat, brez da bi kdo kaj razmišljal, brez da bi jo kdo zmotil :)

Če pa bi pisateljica kao neki boj naredla, bi pa pomoje blo preveč za lase privlečeno - ne bi bralci verjeli takemu odvijanju dogajanj :)

Se pa tudi strinjam, da so se ta potovanja malo vlekla - priznam, da sem tam, ko sta z Bitterblue šle čez goro, da sem malo bolj hitro brala (beri: preskakovala kake vrstice) :oops: Samo, če me je tak zanimalo kaj se bo zgodilo :oops:

WindShadow
Fairy

PrispevekNapisal/-a WindShadow » 22 mar 2011, 19:03

Ja, verjetno bi bilo malo preveč, če bi se dejansko odvil pravi boj med njima, ampak jaz bi vseeno dala malo več povdarka na to sceno, ker je blo: mrtev je, ok let`s move on in vsi v dvorani so se ukvarjali samo še sami s sabo kot da njega ni. Ta scena me je spomnila na tisto iz Mockingjaya, ko je Katniss ubila Coin, ampak tam je za moje pojme vse skupaj bolje izpadlo.

Pa da ne bom samo kritizirala, moram reči, da mi je bilo všeč, da knjiga ni bila predvidljiva. Ok, vedela sem, da bo verjetno kaka romanca, ampak na začetku sem misla, da bo to z Giddonom :oops: Pa tudi Pojeva slepota je bila kar šok za mene, ker dokler Katsa ni tega izrekla, na to niti pomislila nisem.

Zdaj me pa zanima, kaj se bo dogajalo v drugem delu... :D

Uporabnikov avatar
Ever
Fallen Angel
Kontakt:

PrispevekNapisal/-a Ever » 22 mar 2011, 19:58

Ja - res je bilo tako kot tam :D Hm... ne vem - sej pravim, mene je to tudi malo zmotilo, ampak nimam neke ideje kako bi stvari sama zakomplicirala :D

Ja, mene isto... s tem, da jaz sem par sekund pred Katsko pogruntala in mi je tak žalostno blo. Ni si tega zaslužo, ampak glede na svoj grace, se bo s tem komot spopado in tudi se :) Sta mi pa tak simpatična :) Sem prav vesela, da ni blo z Giddonom romance - sem tudi najprej mislila, da bo z njim :D Pa kak se je posesivno obnašal omg :D

Aja - v drugem delu pa pripoveduje Fire (v svetu onkraj teh kraljestev) pa je kr zanimivo, samo mene je ful zmoto odnos enega "plemiča" do nje pa sem potem malo nehala brat... Je pa malo več o Lecku napisanu in je FUL dobro :) Jaz bom kmalu nadaljevala :)

Uporabnikov avatar
Morrigan

PrispevekNapisal/-a Morrigan » 23 mar 2011, 08:23

se strinjam z vama, da je bil konec (ko ubije lecka) malo prehiter. sem pa pričakovala, da jo bo čakal na pojevem gradu. leck se mi zdi dober hudobnež, zaradi zanimive moči. je nekaj izvirnega, kar še nisem nikjer prebrala. zelo mi je bla všeč bitterblue, in se že veselim tretje knjige. čeprav se mi zdi, da bi lahko nadaljevala katsino in pojevo zgodbo. upam tudi, da bo v tretjem delu nastopal katsin bratranec, tisti, ki je prestolonaslednik v katsini domovini in je zdravilec (ne spomnim se njegovega imena). mi je bil zanimiv. pojeva slepota je tudi mene presenetila. prav žalostno, čeprav si je pisateljica izvirno izmislila njegovo grace. sem pa vseeno pričakovala na koncu, da se bosta poročila :mrgreen:
"Sticks and stones may build your homes, but words will lift your spirits."
Abigail Roux & Madeleine Urban

Uporabnikov avatar
LadyG
Elf
Kraj: Novo mesto

PrispevekNapisal/-a LadyG » 24 mar 2011, 15:36

Do kdaj traja ta iziv? :D Hjaooo nevem če mi bo ratal, ker mam res natrpan urnik :x
It's better to be hated for what you are, than loved for what you are not!

Kurt Cobain

Vrni se na

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Ni registriranih uporabnikov in 7 gostov